Komentarze użytkownika zfiesz, strona 445

Przejdź do głównej strony użytkownika zfiesz

  1. zfiesz
    zfiesz (07.09.2009 23:38)
    poznajesz? z tej odległości? no no...
  2. zfiesz
    zfiesz (07.09.2009 23:36)
    "Był to konny pomnik Simona Bolivara - ni mniej, ni więcej tylko samego generała Simona José Antonia de la Santisima Trinidad Bolivara y Palacios, bohatera, którego czciłem od czasu, gdy tak mi nakazał dziadek, ukazujący go we wspaniałym galowym mundurze i z głową rzymskiego imperatora - obsrany przez gołębie."

    [Gabriel Garcia Marquez, "Życie jest opowieścią", Warszawa 2004, s. 269]
  3. zfiesz
    zfiesz (07.09.2009 23:30)
    hmmm... powstrzymam się od komentarza:-)
  4. zfiesz
    zfiesz (07.09.2009 23:29)
    dobrze? hmmm... może pozostańmy przy "będziemy sąsiadami";-)
  5. zfiesz
    zfiesz (07.09.2009 23:28)
    ja? yyyy.... ja wszystkiemu zaprzeczam! nieważne co mówi (stara) panna rebel!:-)
  6. zfiesz
    zfiesz (07.09.2009 23:25)
    dalmatyńczyków było chyba 101... a to, o ile się nie mylę jakiś dziwny numer listy wyborczej urugwajskiej partii komunistycznej...
  7. zfiesz
    zfiesz (07.09.2009 23:24)
    może ty go nadałaś? kto wie?:-)
  8. zfiesz
    zfiesz (07.09.2009 23:10)
    ja jeszcze tak w kwestii formalnej chciałem dodać, bo krakowsko-cieszyńskiego slangu ni chu-chu... że konopielkowa pisownia oryginalna...
  9. zfiesz
    zfiesz (07.09.2009 23:07)
    ja miałem to szczęście, ze suwalszczyzna przywitała mnie deszczem... dzięki temu poderwało mnie podlasie... a mówiąc dokładniej - podlasianka;-)
  10. zfiesz
    zfiesz (07.09.2009 23:06)
    "- Jakże to! roskłada ręce urzędnik: A wy kto, nie polak?
    - Nie.
    - A kto, niemiec?
    - Nie.
    - To może francus?
    - Nie.
    - Rusin?
    - Nie, nie rusin.
    - Nu to kto? pyta sie urzędnik. A Domin na to:
    - Ja tutejszy.
    - Jaki tutejszy?
    - A tutejszy, mówio Domin. Z bagna."

    edward redliński 'konopielka'...