Ocenione komentarze użytkownika pan_hons, strona 837

Przejdź do głównej strony użytkownika pan_hons

  1. pan_hons
    pan_hons (26.11.2012 12:29)
    dokładnie:) Ja zawsze mam problemy z nocnymi zdjęciami, dlatego doceniam te, które udają się ludziom, a Tobie się to świetnie udało:)
  2. pan_hons
    pan_hons (26.11.2012 12:28)
    jeden z symboli nowej, odrodzonej po trzęsieniu ziemi Lizbony, piękne dzieło architektury:)
  3. pan_hons
    pan_hons (26.11.2012 12:26)
    racja, super pomysł i wykonanie:)
  4. pan_hons
    pan_hons (26.11.2012 12:26)
    zdobiona niczym wieża jakiegoś starego kościoła:)
  5. pan_hons
    pan_hons (26.11.2012 12:25)
    niesamowite dzieło techniki:)
  6. pan_hons
    pan_hons (26.11.2012 12:20)
    z drugiej strony także świetnie się prezentuje:)
  7. pan_hons
    pan_hons (26.11.2012 12:18)
    a jeszcze bardziej by się polepszył, gdyby tak część tej beczułki się wypiło:) Ekstra zdjęcie!
  8. pan_hons
    pan_hons (26.11.2012 12:17)
    popieram zdanie panów, super miejsce i super zdjęcie!
  9. pan_hons
    pan_hons (26.11.2012 12:16)
    ano, rewelacja! Ładnie współgra ze starą kamienną zabudową:)
  10. pan_hons
    pan_hons (26.11.2012 12:14)
    przecież azulejos nie są specjalnością portugalską ani ich wymysłem, tylko dziełem Arabów. Ci znali kafelki od Bizantyjczyków, którzy stosowali je we wschodniej części basenu śródziemnomorskiego. Ale technikę szkliwienia ich poznali dopiero później, dzięki porcelanie z Chin, która trafiła dzięki Jedwabnemu Szlakowi na Bliski Wschód. Ta technika pojawiła się wpierw w północnej Afryce, potem w Andaluzji, a dopiero później trafiła do Portugalii. Największe światowe centrum produkcji azulejos było w Sewilli. Po upadku Grenady technika ta w Hiszpanii trochę straciła na znaczeniu, ale za to wówczas rozkwitła w Portugalii.