Ocenione komentarze użytkownika pan_hons, strona 797
Przejdź do głównej strony użytkownika pan_hons
-
no właśnie, też to zauważyłem w Przemyślu, ale także niestety w wielu innych polskich zabytkowych miastach, które oszpecone są milionami billboardów, reklam, szyldów, plakatów. W innych krajach tego tak nachalnie nie widać, u nas wybitnie jest tego dużo. Jak już tworzyć takie reklamy i szyldy to niech przynajmniej są one utrzymane w dawnym stylu, zgodne z budowlą i otoczeniem, a to jest niestety rzadkość. Dobrym przykładem jest z kolei Cieszyn, gdzie różne szyldy są jakby żywcem wyjęte sprzed kilkuset lat, a sklepy także nie epatują nowoczesnością i plastikiem, jeśli znajdują się wewnątrz starych kamienic, choćby np. sklep Żabka, zupełnie inny niż typowe znane nam sklepy tej sieci, świetnie wkomponowany w otoczenie:)
-
brakuje mi jesiennych liści, znanych mi z Twojej poprzedniej galerii:)
-
świetny pomysł z tym pomnikiem Szwejka:) Szkoda, że w innych galicyjskich miastach nie zrobiono czegoś podobnego, tak jakby wstydzono się dawnej austro-węgierskiej przeszłości... A nie ma czego przecież:)
-
rynek może nie jest piękny, ale ma coś w sobie fajnego:) No i dużo kolorów wokół niego:)
-
obie, słuszne uwagi:)
-
Zazdroszczę pobytu w Pradze 30 lat temu, kiedy jeszcze nie było takiego jak obecnie tłumu ludzi i zachodnich wpływów (sklepów, sieci itd.). Teraz jednak także warto odwiedzić to przepiękne miasto, niezwykle klimatyczne, ciekawe i pełne zabytków:) Bardzo miło, jak zawsze zresztą, spędziłem czas w Twojej podróży Leszku:) Ja właśnie wróciłem z Pragi, gdzie klimat i widoki były jednak zupełnie inne, bo byłem podczas jarmarków świątecznych:) Wszystko przepięknie oświetlone i przystrojone, kramy z wypiekami i stoiska z grzanym winem:) Warto także wtedy odwiedzić Pragę, choć zwiedzanie jest wtedy trochę inne, bo zima w końcu. Ale klimat jest cudny, i dlatego turystów tak samo dużo jak w każdej innej porze roku:) Pozdrawiam!
-
pełna zgoda:) Świetnie uwiecznione miejsce, jedno z najbardziej emblematycznych dla Pragi:)
-
fantastyczna mgiełka, fajnie dodaje klimat zdjęciu:)
-
piękny kadr! I kamienice i samochody tworzą świetny klimat:)
-
byłem kilka dni temu w Pradze, i fakt faktem, ten plac obecnie wygląda zupełnie inaczej. Obecnie jest to wielki deptak, a kamienice to siedziby markowych sklepów zachodnich.
-
no właśnie, też to zauważyłem w Przemyślu, ale także niestety w wielu innych polskich zabytkowych miastach, które oszpecone są milionami billboardów, reklam, szyldów, plakatów. W innych krajach tego tak nachalnie nie widać, u nas wybitnie jest tego dużo. Jak już tworzyć takie reklamy i szyldy to niech przynajmniej są one utrzymane w dawnym stylu, zgodne z budowlą i otoczeniem, a to jest niestety rzadkość. Dobrym przykładem jest z kolei Cieszyn, gdzie różne szyldy są jakby żywcem wyjęte sprzed kilkuset lat, a sklepy także nie epatują nowoczesnością i plastikiem, jeśli znajdują się wewnątrz starych kamienic, choćby np. sklep Żabka, zupełnie inny niż typowe znane nam sklepy tej sieci, świetnie wkomponowany w otoczenie:)
-
brakuje mi jesiennych liści, znanych mi z Twojej poprzedniej galerii:)
-
świetny pomysł z tym pomnikiem Szwejka:) Szkoda, że w innych galicyjskich miastach nie zrobiono czegoś podobnego, tak jakby wstydzono się dawnej austro-węgierskiej przeszłości... A nie ma czego przecież:)
-
rynek może nie jest piękny, ale ma coś w sobie fajnego:) No i dużo kolorów wokół niego:)
-
obie, słuszne uwagi:)
-
Zazdroszczę pobytu w Pradze 30 lat temu, kiedy jeszcze nie było takiego jak obecnie tłumu ludzi i zachodnich wpływów (sklepów, sieci itd.). Teraz jednak także warto odwiedzić to przepiękne miasto, niezwykle klimatyczne, ciekawe i pełne zabytków:) Bardzo miło, jak zawsze zresztą, spędziłem czas w Twojej podróży Leszku:) Ja właśnie wróciłem z Pragi, gdzie klimat i widoki były jednak zupełnie inne, bo byłem podczas jarmarków świątecznych:) Wszystko przepięknie oświetlone i przystrojone, kramy z wypiekami i stoiska z grzanym winem:) Warto także wtedy odwiedzić Pragę, choć zwiedzanie jest wtedy trochę inne, bo zima w końcu. Ale klimat jest cudny, i dlatego turystów tak samo dużo jak w każdej innej porze roku:) Pozdrawiam!
-
pełna zgoda:) Świetnie uwiecznione miejsce, jedno z najbardziej emblematycznych dla Pragi:)
-
fantastyczna mgiełka, fajnie dodaje klimat zdjęciu:)
-
piękny kadr! I kamienice i samochody tworzą świetny klimat:)
-
byłem kilka dni temu w Pradze, i fakt faktem, ten plac obecnie wygląda zupełnie inaczej. Obecnie jest to wielki deptak, a kamienice to siedziby markowych sklepów zachodnich.