Otrzymane komentarze dla użytkownika s.wawelski, strona 296

Przejdź do głównej strony użytkownika s.wawelski

  1. irena2005n
    irena2005n (25.08.2013 20:19)
    i niesamowity widok
  2. irena2005n
    irena2005n (25.08.2013 0:03)
    super....
  3. s.wawelski
    s.wawelski (24.08.2013 23:55)
    Taki widok mielismy codziennie z naszego okna :-)
  4. s.wawelski
    s.wawelski (24.08.2013 23:54)
    Dzieki :-)
  5. irena2005n
    irena2005n (24.08.2013 23:39)
    super...
  6. irena2005n
    irena2005n (24.08.2013 23:38)
    niesamowity widok...wstają mgły...
  7. pan_hons
    pan_hons (24.08.2013 21:55)
    tykuspl - ja niczego nie pomyliłem, oczywiście wiem kto i kiedy zmienił nazwę kraju:)
  8. tykuspl
    tykuspl (24.08.2013 21:42)
    pan-hons coś tutaj chyba pomylił, to junta wojskowa w 1989 zmieniła nazwę z tradycyjnej Birmy na Myanmar.
    Ja sprawę nazewnictwa rozwiązałem na miejscu i to bardzo szybko; zapytałem 10 osób na ulicy gdzie mieszkają
    i miałem 10 odpowiedzi; - Birma.
  9. pan_hons
    pan_hons (24.08.2013 14:29)
    Co do nazwy kraju, podawałem oficjalne stanowisko:

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Mjanma

    rekomendowane przez Komisję Standaryzacji Nazw jak i polskie MSZ a także ONZ. I ta nazwa została przyjęta po wielu konsultacjach z językoznawcami jak i historykami. W linku możesz sobie przeczytać dokładnie całą historię z nazwą kraju.

    Zmiana nazwy z kolonialnej Birmy na starą tradycyjną nazwę ma uzasadnienie, zaś to co robili Sowieci i inni komuniści w bloku wschodnim to zupełnie inna bajka, wytworzona przez ideologię i propagandę. Podsumowując, Azjaci mają 100% prawo do tego, aby zmieniać nazwy SWOICH państw i SWOICH krajów na takie, jakie chcą, bo to ich ziemia, ich ojczyzna. Zachód zaś nie powinien naciskać na nich, aby tego nie robili. Odejście od nazw, nadanych przez kolonizatorów ma sens. Po 1945 roku w Polsce na tzw. Ziemiach Odzyskanych też przywrócono stare nazwy miejscowości a wycofano funkcjonujące nazwy niemieckie, do których wszyscy w Europie zdążyli się przyzwyczaić i widniały one na mapach.
  10. pt.janicki
    pt.janicki (23.08.2013 20:13)
    ...skoro nie wszystko złoto, co się świeci, to może i żółty nie błyszczący się za złoto robić...