Otrzymane komentarze dla użytkownika s.wawelski, strona 296
Przejdź do głównej strony użytkownika s.wawelski
-
i niesamowity widok
-
super....
-
Taki widok mielismy codziennie z naszego okna :-)
-
Dzieki :-)
-
super...
-
niesamowity widok...wstają mgły...
-
tykuspl - ja niczego nie pomyliłem, oczywiście wiem kto i kiedy zmienił nazwę kraju:)
-
pan-hons coś tutaj chyba pomylił, to junta wojskowa w 1989 zmieniła nazwę z tradycyjnej Birmy na Myanmar.
Ja sprawę nazewnictwa rozwiązałem na miejscu i to bardzo szybko; zapytałem 10 osób na ulicy gdzie mieszkają
i miałem 10 odpowiedzi; - Birma.
-
Co do nazwy kraju, podawałem oficjalne stanowisko:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Mjanma
rekomendowane przez Komisję Standaryzacji Nazw jak i polskie MSZ a także ONZ. I ta nazwa została przyjęta po wielu konsultacjach z językoznawcami jak i historykami. W linku możesz sobie przeczytać dokładnie całą historię z nazwą kraju.
Zmiana nazwy z kolonialnej Birmy na starą tradycyjną nazwę ma uzasadnienie, zaś to co robili Sowieci i inni komuniści w bloku wschodnim to zupełnie inna bajka, wytworzona przez ideologię i propagandę. Podsumowując, Azjaci mają 100% prawo do tego, aby zmieniać nazwy SWOICH państw i SWOICH krajów na takie, jakie chcą, bo to ich ziemia, ich ojczyzna. Zachód zaś nie powinien naciskać na nich, aby tego nie robili. Odejście od nazw, nadanych przez kolonizatorów ma sens. Po 1945 roku w Polsce na tzw. Ziemiach Odzyskanych też przywrócono stare nazwy miejscowości a wycofano funkcjonujące nazwy niemieckie, do których wszyscy w Europie zdążyli się przyzwyczaić i widniały one na mapach.
-
...skoro nie wszystko złoto, co się świeci, to może i żółty nie błyszczący się za złoto robić...
-
i niesamowity widok
-
super....
-
Taki widok mielismy codziennie z naszego okna :-)
-
Dzieki :-)
-
super...
-
niesamowity widok...wstają mgły...
-
tykuspl - ja niczego nie pomyliłem, oczywiście wiem kto i kiedy zmienił nazwę kraju:)
-
pan-hons coś tutaj chyba pomylił, to junta wojskowa w 1989 zmieniła nazwę z tradycyjnej Birmy na Myanmar.
Ja sprawę nazewnictwa rozwiązałem na miejscu i to bardzo szybko; zapytałem 10 osób na ulicy gdzie mieszkają
i miałem 10 odpowiedzi; - Birma. -
Co do nazwy kraju, podawałem oficjalne stanowisko:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Mjanma
rekomendowane przez Komisję Standaryzacji Nazw jak i polskie MSZ a także ONZ. I ta nazwa została przyjęta po wielu konsultacjach z językoznawcami jak i historykami. W linku możesz sobie przeczytać dokładnie całą historię z nazwą kraju.
Zmiana nazwy z kolonialnej Birmy na starą tradycyjną nazwę ma uzasadnienie, zaś to co robili Sowieci i inni komuniści w bloku wschodnim to zupełnie inna bajka, wytworzona przez ideologię i propagandę. Podsumowując, Azjaci mają 100% prawo do tego, aby zmieniać nazwy SWOICH państw i SWOICH krajów na takie, jakie chcą, bo to ich ziemia, ich ojczyzna. Zachód zaś nie powinien naciskać na nich, aby tego nie robili. Odejście od nazw, nadanych przez kolonizatorów ma sens. Po 1945 roku w Polsce na tzw. Ziemiach Odzyskanych też przywrócono stare nazwy miejscowości a wycofano funkcjonujące nazwy niemieckie, do których wszyscy w Europie zdążyli się przyzwyczaić i widniały one na mapach. -
...skoro nie wszystko złoto, co się świeci, to może i żółty nie błyszczący się za złoto robić...