Otrzymane komentarze dla użytkownika voyager747, strona 2843
Przejdź do głównej strony użytkownika voyager747
-
-
zgadzam się z flusz ważne,że złapałeś chwilę i teraz trwa...
-
chabarek :)) a'propos poprzedniej fotki
-
robalek jak malowany :)))
ciekawostka: ile miodu produkuje pszczoła przez całe swoje życie???
odp.: łyżkę stołową
-
aleś chwycił stadko! portret zbiorowy 8 gąsienic to jak się nie cieszyć :)))
-
W ogóle dziwi mnie, dlaczego ludzie tak z odrazą mówią "robale". Jak im się przyjrzeć - są wręcz piękne w swej naturze :) Te oczka, masa nóżek.. :)
-
Uwielbiam te kwiatki... Mam do nich ogromny sentyment. Kocham wręcz widok pól i łąk pokrytych niebieskimi chabrami i czerwonymi makami :))
Ostatnio widziałem przy torach kolejowych... niestety nie mogłem zrobić zdjęcia (jechaliśmy do pracy).
Jak je widzę, w głowie gra mi piosenka:
http://www.youtube.com/watch?v=6rwSkXzdfrM
CHABRY Z POLIGONU - Jerzy Rynkiewicz
JADĘ DO CIEBIE,DZIEWCZYNO,
SZYBCIEJ NIECH PŁYNIE JUŻ CZAS.
JADĘ DO CIEBIE RÓWNINĄ,
JADĘ DO CIEBIE PRZEZ LAS.
JADĘ DO CIEBIE Z DALEKA,
TYLE MINĘŁO JUŻ DNI,
ODKĄD NA CHWILĘ TĘ CZEKAM,
I W DARZE PRZYNOSZĘ CI.
CHABRY Z POLIGONU,CHABRY Z POLIGONU,
GDZIE ŻOŁNIERSKI TRUD.
CHABRY Z POLIGONU NIOSĘ CI DO DOMU,
BO W NICH SZCZĘŚCIA ŁUT.
CHABRY Z POLIGONU TOBIE DZIŚ PRZYWOŻĘ,
I AROMAT ZIÓŁ.
CHABRY,POLNE KWIATY,KWITNĄ O TEJ PORZE,
NIECH OZDOBIĄ STÓŁ.
CHABRY Z POLIGONU WIOZĘ CI DO DOMU,
TEN OD SERCA DAR,
CHABRY Z POLIGONU,CHABRY Z POLIGONU,
MÓJ ŻOŁNIERSKI SKARB.
JDZIESZ TU DO MNIE,DZIEWCZYNO,
SZYBCIEJ NIECH PŁYNIE JUŻ CZAS.
JEDZIESZ TU DO MNIE RÓWNINĄ,
JEDZIESZ TU DO MNIE PRZEZ LAS.
JEDZIESZ NARESZCIE Z DALEKA,
TYLE MINĘŁO JUŻ DNI,
ODKĄD NA PRZYJAZD TWÓJ CZEKAM,
ALE ZOBACZYSZ JUŻ DZIŚ.
CHABRY Z POLIGONU,ŚWIEŻE I SŁONECZNE,
PODARUNEK PÓL.
CHABRY Z POLIGONU,JE ZE SOBĄ WEŹMIESZ,
GDY PRZYJEDZIESZ TU.
NIM ZE SOBĄ WEŹMIESZ BARWĘ ICH BŁĘKITNĄ,
NIE URONISZ NIC.
CHABRY Z POLIGONU,CHOĆ JUŻ DZIŚ PRZEKWITNĄ,
BĘDĄ W TOBIE ŻYĆ.
CHABRY Z POLIGONU,CAŁE ICH BUKIETY,
JAK NIEBIESKA MGŁA,
CHABRY Z POLIGONU," NIEBIESKIE BERETY ",
A WŚRÓD NICH I JA.
-
ale Cię na robale naszło ale i one mogą być ładne jak widać :)))
-
Ja kupowałem ptasznika czerwonokolanowego. Ale nie dla siebie, dla koleżanki. Miało być w tajemnicy przed jej rodzicami :P
-
a ja lubię pająki...
-
zgadzam się z flusz ważne,że złapałeś chwilę i teraz trwa...
-
chabarek :)) a'propos poprzedniej fotki
-
robalek jak malowany :)))
ciekawostka: ile miodu produkuje pszczoła przez całe swoje życie???
odp.: łyżkę stołową -
aleś chwycił stadko! portret zbiorowy 8 gąsienic to jak się nie cieszyć :)))
-
W ogóle dziwi mnie, dlaczego ludzie tak z odrazą mówią "robale". Jak im się przyjrzeć - są wręcz piękne w swej naturze :) Te oczka, masa nóżek.. :)
-
Uwielbiam te kwiatki... Mam do nich ogromny sentyment. Kocham wręcz widok pól i łąk pokrytych niebieskimi chabrami i czerwonymi makami :))
Ostatnio widziałem przy torach kolejowych... niestety nie mogłem zrobić zdjęcia (jechaliśmy do pracy).
Jak je widzę, w głowie gra mi piosenka:
http://www.youtube.com/watch?v=6rwSkXzdfrM
CHABRY Z POLIGONU - Jerzy Rynkiewicz
JADĘ DO CIEBIE,DZIEWCZYNO,
SZYBCIEJ NIECH PŁYNIE JUŻ CZAS.
JADĘ DO CIEBIE RÓWNINĄ,
JADĘ DO CIEBIE PRZEZ LAS.
JADĘ DO CIEBIE Z DALEKA,
TYLE MINĘŁO JUŻ DNI,
ODKĄD NA CHWILĘ TĘ CZEKAM,
I W DARZE PRZYNOSZĘ CI.
CHABRY Z POLIGONU,CHABRY Z POLIGONU,
GDZIE ŻOŁNIERSKI TRUD.
CHABRY Z POLIGONU NIOSĘ CI DO DOMU,
BO W NICH SZCZĘŚCIA ŁUT.
CHABRY Z POLIGONU TOBIE DZIŚ PRZYWOŻĘ,
I AROMAT ZIÓŁ.
CHABRY,POLNE KWIATY,KWITNĄ O TEJ PORZE,
NIECH OZDOBIĄ STÓŁ.
CHABRY Z POLIGONU WIOZĘ CI DO DOMU,
TEN OD SERCA DAR,
CHABRY Z POLIGONU,CHABRY Z POLIGONU,
MÓJ ŻOŁNIERSKI SKARB.
JDZIESZ TU DO MNIE,DZIEWCZYNO,
SZYBCIEJ NIECH PŁYNIE JUŻ CZAS.
JEDZIESZ TU DO MNIE RÓWNINĄ,
JEDZIESZ TU DO MNIE PRZEZ LAS.
JEDZIESZ NARESZCIE Z DALEKA,
TYLE MINĘŁO JUŻ DNI,
ODKĄD NA PRZYJAZD TWÓJ CZEKAM,
ALE ZOBACZYSZ JUŻ DZIŚ.
CHABRY Z POLIGONU,ŚWIEŻE I SŁONECZNE,
PODARUNEK PÓL.
CHABRY Z POLIGONU,JE ZE SOBĄ WEŹMIESZ,
GDY PRZYJEDZIESZ TU.
NIM ZE SOBĄ WEŹMIESZ BARWĘ ICH BŁĘKITNĄ,
NIE URONISZ NIC.
CHABRY Z POLIGONU,CHOĆ JUŻ DZIŚ PRZEKWITNĄ,
BĘDĄ W TOBIE ŻYĆ.
CHABRY Z POLIGONU,CAŁE ICH BUKIETY,
JAK NIEBIESKA MGŁA,
CHABRY Z POLIGONU," NIEBIESKIE BERETY ",
A WŚRÓD NICH I JA. -
ale Cię na robale naszło ale i one mogą być ładne jak widać :)))
-
Ja kupowałem ptasznika czerwonokolanowego. Ale nie dla siebie, dla koleżanki. Miało być w tajemnicy przed jej rodzicami :P
-
a ja lubię pająki...
W celu wyprodukowania jednego kilograma miodu pszczoły zbierają nektar z 800 tysięcy kwiatów akacji, 1,3 miliona kwiatów rzepaku, 6,5 miliona kwiatów wrzosu, lub 8 milionów kwiatów gryki. W jednej pszczelej rodzinie jest około 40 – 50 tysięcy robotnic. A w jednym sezonie przeciętnie taka rodzina „produkuje” około 100 kg miodu. W sezonie więc jedna pszczoła zrobiła by 0,0025 – 0,002 kg miodu. (Oczywiście trzeba pamiętać iż z tych 100 kilogramów pszczelarz zbiera około 10 bo 90 idzie na potrzeby wyżywienia i przezimowania pszczelej rodziny) Pamiętać należy również iż średni czas życia pszczoły miodnej (Apis mellifera) sięga do 40 dni . A zbieraczką pyłu staje się w ostatnim stadium rozwoju. Przyjmując uproszczenie iż sezon pszczelarski trwa od 20 marca do 10 października (205) dni. A pszczoła zbiera nektar prze 15 dni. Jedna pszczoła produkuje w ciągu swojego życia 0,00018293 – 0,00014634 kg miodu.