Otrzymane komentarze dla użytkownika voyager747, strona 2843

Przejdź do głównej strony użytkownika voyager747

  1. kuniu_ock
    kuniu_ock (06.06.2009 19:04)
    Jacku :D :P

    W celu wyprodukowania jednego kilograma miodu pszczoły zbierają nektar z 800 tysięcy kwiatów akacji, 1,3 miliona kwiatów rzepaku, 6,5 miliona kwiatów wrzosu, lub 8 milionów kwiatów gryki. W jednej pszczelej rodzinie jest około 40 – 50 tysięcy robotnic. A w jednym sezonie przeciętnie taka rodzina „produkuje” około 100 kg miodu. W sezonie więc jedna pszczoła zrobiła by 0,0025 – 0,002 kg miodu. (Oczywiście trzeba pamiętać iż z tych 100 kilogramów pszczelarz zbiera około 10 bo 90 idzie na potrzeby wyżywienia i przezimowania pszczelej rodziny) Pamiętać należy również iż średni czas życia pszczoły miodnej (Apis mellifera) sięga do 40 dni . A zbieraczką pyłu staje się w ostatnim stadium rozwoju. Przyjmując uproszczenie iż sezon pszczelarski trwa od 20 marca do 10 października (205) dni. A pszczoła zbiera nektar prze 15 dni. Jedna pszczoła produkuje w ciągu swojego życia 0,00018293 – 0,00014634 kg miodu.
  2. jacek.so
    jacek.so (06.06.2009 19:03)
    zgadzam się z flusz ważne,że złapałeś chwilę i teraz trwa...
  3. jacek.so
    jacek.so (06.06.2009 18:56)
    chabarek :)) a'propos poprzedniej fotki
  4. jacek.so
    jacek.so (06.06.2009 18:55)
    robalek jak malowany :)))
    ciekawostka: ile miodu produkuje pszczoła przez całe swoje życie???
    odp.: łyżkę stołową
  5. jacek.so
    jacek.so (06.06.2009 18:46)
    aleś chwycił stadko! portret zbiorowy 8 gąsienic to jak się nie cieszyć :)))
  6. kuniu_ock
    kuniu_ock (06.06.2009 18:42)
    W ogóle dziwi mnie, dlaczego ludzie tak z odrazą mówią "robale". Jak im się przyjrzeć - są wręcz piękne w swej naturze :) Te oczka, masa nóżek.. :)
  7. kuniu_ock
    kuniu_ock (06.06.2009 18:39)
    Uwielbiam te kwiatki... Mam do nich ogromny sentyment. Kocham wręcz widok pól i łąk pokrytych niebieskimi chabrami i czerwonymi makami :))
    Ostatnio widziałem przy torach kolejowych... niestety nie mogłem zrobić zdjęcia (jechaliśmy do pracy).

    Jak je widzę, w głowie gra mi piosenka:

    http://www.youtube.com/watch?v=6rwSkXzdfrM

    CHABRY Z POLIGONU - Jerzy Rynkiewicz

    JADĘ DO CIEBIE,DZIEWCZYNO,
    SZYBCIEJ NIECH PŁYNIE JUŻ CZAS.
    JADĘ DO CIEBIE RÓWNINĄ,
    JADĘ DO CIEBIE PRZEZ LAS.
    JADĘ DO CIEBIE Z DALEKA,
    TYLE MINĘŁO JUŻ DNI,
    ODKĄD NA CHWILĘ TĘ CZEKAM,
    I W DARZE PRZYNOSZĘ CI.

    CHABRY Z POLIGONU,CHABRY Z POLIGONU,
    GDZIE ŻOŁNIERSKI TRUD.
    CHABRY Z POLIGONU NIOSĘ CI DO DOMU,
    BO W NICH SZCZĘŚCIA ŁUT.
    CHABRY Z POLIGONU TOBIE DZIŚ PRZYWOŻĘ,
    I AROMAT ZIÓŁ.
    CHABRY,POLNE KWIATY,KWITNĄ O TEJ PORZE,
    NIECH OZDOBIĄ STÓŁ.
    CHABRY Z POLIGONU WIOZĘ CI DO DOMU,
    TEN OD SERCA DAR,
    CHABRY Z POLIGONU,CHABRY Z POLIGONU,
    MÓJ ŻOŁNIERSKI SKARB.

    JDZIESZ TU DO MNIE,DZIEWCZYNO,
    SZYBCIEJ NIECH PŁYNIE JUŻ CZAS.
    JEDZIESZ TU DO MNIE RÓWNINĄ,
    JEDZIESZ TU DO MNIE PRZEZ LAS.
    JEDZIESZ NARESZCIE Z DALEKA,
    TYLE MINĘŁO JUŻ DNI,
    ODKĄD NA PRZYJAZD TWÓJ CZEKAM,
    ALE ZOBACZYSZ JUŻ DZIŚ.

    CHABRY Z POLIGONU,ŚWIEŻE I SŁONECZNE,
    PODARUNEK PÓL.
    CHABRY Z POLIGONU,JE ZE SOBĄ WEŹMIESZ,
    GDY PRZYJEDZIESZ TU.
    NIM ZE SOBĄ WEŹMIESZ BARWĘ ICH BŁĘKITNĄ,
    NIE URONISZ NIC.
    CHABRY Z POLIGONU,CHOĆ JUŻ DZIŚ PRZEKWITNĄ,
    BĘDĄ W TOBIE ŻYĆ.
    CHABRY Z POLIGONU,CAŁE ICH BUKIETY,
    JAK NIEBIESKA MGŁA,
    CHABRY Z POLIGONU," NIEBIESKIE BERETY ",
    A WŚRÓD NICH I JA.
  8. jacek.so
    jacek.so (06.06.2009 18:37)
    ale Cię na robale naszło ale i one mogą być ładne jak widać :)))
  9. kuniu_ock
    kuniu_ock (06.06.2009 18:34)
    Ja kupowałem ptasznika czerwonokolanowego. Ale nie dla siebie, dla koleżanki. Miało być w tajemnicy przed jej rodzicami :P
  10. dingo11
    dingo11 (06.06.2009 18:33)
    a ja lubię pająki...