2009-02-11 - 2010-04-14

Podróż Odznaczamy się - teraz Wy!

Opisywane miejsca: Warszawa
Typ: Inna

Kolumb płynął do Indii, żeby znaleźć złoto i przyprawy. Doskonale go rozumiemy. Wypuszczając ten serwis na szerokie wody Internetu też mieliśmy nadzieję, że znajdziemy niejeden skarb. I znaleźliśmy - jesteście tutaj i zarażacie goraczką podróżowania!  

Każdego dnia zasypujecie nas masą fajnych zdjęć. Wasze podróże sprawiają, że mamy ochotę rzucić wszystko i wsiąść na pierwszy z brzegu statek ;) Wielu z Was ma charyzmę i osobowość, która przyciąga innych. Przygotowaliśmy dla Was specjalne kolumberowe odznaki. Mamy nadzieję, że Wam się spodobają! 

Pierwszą turę odznak przyznaje Kolumber. Kolejne odznaki będą przyznawać ich posiadacze, wybierając swoich następców (czyli oddając własną odznakę). Odznaczamy się 15 każdego miesiąca, nominacje przesyłajcie do 10. Miłej zabawy!

Chili

za ostre pióro, które dodaje podróżom smaku

Za co: opis podróży

Kto nadaje: posiadacz odznaki, wybierając swojego następcę

Ważność: jeden miesiąc

 • Chilli

Wanilia

za zdjęcie, które leje miód na nasze serca

Za co: zdjęcie

Kto nadaje: posiadacz odznaki, wybierając swojego następcę

Ważność: jeden miesiąc
 • Wanilia

Ziele angielskie

ang. allspice, czyli nagroda za całokształt - dla niezłego ziółka, bez którego Kolumber nie byłby taki sam :)

Za co: za cokolwiek, co sprawia, że ta odznaka się należy

Kto nadaje: posiadacz odznaki, wybierając swojego nastepcę

Ważność: jeden miesiąc

 • Ziolko

Drodzy Kolumberowcy, 

przypominamy o kolumberowych odznakach. Mija miesiąc, podczas którego, mamy nadzięję dumnie i z przyjemnością nosiliście na piersi swoje medale :) i liczymy, że teraz równie chętnie będzęcie przekazywać je swoim ulubionym Użytkownikom. Czekamy na Wasze propozycje pod znanym wszystkim adresem: [email protected].

Listę odznaczonych (wraz z nickiem osoby, która przekazuje swoją odznakę) opublikujemy w tej podróży 15 stycznia, wtedy też nastąpi uroczyste przekazanie odznak. Czekamy na Wasze propozycje :) 

zespół serwisu Kolumber.pl  

 • Odznaczacie!

Oto lista nowych medalistów:

W kategorii "Chili":

1. searover (od zfiesza: "mało się wprawdzie udziela, ale pisze. jednak małe zastrzeżenie - proszę o wstawianie akapitów, bo następnym razem nie oddam:-)")

2. marcinjmackowicz (od rebel.girl: "jego komentarze to świetna podróż sama w sobie ;) znudzić się nie można")

3. zfiesz x 2 (od j.a.rek i marekrachon)

4. mobrebski (przyznał Kolumber, choć w wyjaśnieniu całkowicie zgadzamy się z kikk: "Wstrząsająca opowieść. Serio. Przeczytałam jak emocjonujących thriller.")

5. antefix (przyznał Kolumber - za podróż "W poszukiwaniu zorzy polarnej", która zainspirowała nas wszystkich)

W kategorii "Wanilia":

1. dino x 2 (od zfiesza: "tu chyba nie ma żadnych wątpliwości. profesjonalista wkręcił się w grono profesjonalistów, więc nie ma o czym dyskutować:-)" i voyagera: "ja swoją wanilię przekazuje dino, bo on ma najlepsze zdjęcia na całym kolumberze")

2. artgeo2 (od j.a.rek)

3. warschauer (od rebel.girl: "za umiejętność patrzenia i chwytania chwili, czyli za absolutnie rewelacyjne, profesjonalne i intrygujące foty")

4. geolappi (przyznał Kolumber, za zdjęcia, które podobają się nam i Wam, a poza tym chcemy więcej! :))

5. photoglobe (jak powyżej)

W kategorii "Ziele angielskie":

1. marcinjmackowicz (od zfiesza: "no tu mam duży problem, ale niech będzie... może kiedyś będę mógł nadrobić... marcinjmackowicz (ale należy się też saltus i polosky)")

2. zfiesz (od j.a.rek)

3. voyager747 (od chinskiej_zaby: "bo jak wszyscy wiemy, wygrał mój konkurs i to mając nie lada konkurencję :)" i rebel.girl: "bo bez niego kolumber naprawdę, naprawdę nie byłby taki sam!")

4. rebel.girl (od voyagera, chociaż "ona już ma taką" :))

5. saltus i

6. polosky (przyznał Kolumber: zrobiliśmy wyjątek i przyznaliśmy o jedną odznakę więcej, bo dziewczyny od razu, jak tylko się pojawiły, zrobiły niezły szum, a to cecha wszystkich ziółek :)).

Odznaki są ważne do 15 lutego.

Gratulujemy nagrodzonym (nowym i tym, którzy utrzymali swoje trofea ;)), a za miesiąc znowu czekamy na Wasze nominacje!

zespół serwisu Kolumber.pl

Kochani,

przypominamy o odznakach - myślcie już intensywnie nad swoimi nominacjami. Tradycyjnie na Wasze typy czekamy do 15 lutego i ani dnia dłużej :)

Adres: [email protected]

Pozdrawiamy,

zespół serwisu Kolumber.pl

Kochani!

Weekendowa przerwa wprowadziła małe opóźnienie (Kolumber był na wycieczce za miastem, a Wy?;)), ale lepiej późno niż wcale. Nie wszyscy odznaczeni przysłali swoje nominacje, choć czekaliśmy do ostatniej chwili (a nawet dłużej) - jak zwykle w takich przypadkach brakujące odznaki przyznała redakcja, czyli my (za długomiesięczne zasługi i fenomenalne debiuty :)).

A oto nagrodzeni:

 

"Chili":

michal.paprocki od searovera (za "Dzienniki Samochodowe". Świetny opis podróży po Kubie - bogaty język, dynamiczna narracja i ten tytuł nawiazujący do Dzienników Motocyklowych Che Guevary. Czyta sie błyskawicznie)

akarolak1975 od zfiesza (z chili mam nieco większy problem: w zasadzie planowałem oddać je dino, ale wtedy pojawił się akarolak1975 z rewelacyjną podróżą po tajlandii. wybacz dino, ale ty już medalem się cieszyłeś (i nie wątpię, że będziesz cieszył nadal). chili oddaję adamowi:-))

bejo3 od marcinajmackowicza (chilli oddam Bejo3.. no bo co tutaj tłumaczyć:))

 

i odznaki od kolumbera:

blurpp

dino

 

"Wanilia":

miderska od dino (moja wanilia w pierwszej kolejności dla miderskiej za fotografie krajobrazu wzbudzające najlepsze odczucia. i dla snowboardera (jakbym miał dwie) - :)). gdybym miał inne odznaki to szczerze dałbym je:
- chili - dla zfiesza - wspaniałego komentatora z podróży, jego opisy z Meksyku, czy Kuby czyta się z na jednym oddechu, a podróż muzyczna to majstersztyk
- ziele angielskie - dla saltus - za wspaniałego ducha dyplomacji, godzącej spory na forum i studzącej oster dyskusje)

 

od kolumbera:

malgorzata.slazak

chrislab71

snowboarder

blurpp

 

 

"Ziele angielskie":

chinska_zaba od voyagera747

radekdudek 26 od zfiesza (z ziółkiem nie mam problemu: należy się radkowi (radekdudek26); za całokształt, za dzielne znoszenie krytyki, za cięte riposty i za podróże, które chce opisać, ale jeszcze się odrobinę wstydzi :))

bobi178 od saltus

zfiesz od marcinajmackowicza (należy się za ogólny wkład w muzyczny rozwój Kolumbera :))

henryka.pakula od rebel.girl (dla heni, ziółka co się zowie, jedynej takiej babci, która lubi power metal (przynajmniej na naszej półkuli) ;)

 

Gratulujemy odznaczonym! :)

zespół serwisu Kolumber.pl

 

 

 

Kochani,

odznaki :)

 

Nie wiemy, czy to wina zbliżającej się wiosny i spędzania czasu raczej na świeżym powietrzu niż przed monitorem komputera, czy może niezrozumienia zasad naszej zabawy, faktem jest, że wyjątkowo wielu z Was nie przekazało nikomu swojej odznaki (Kolumber jednak z radością wziął na siebie ten jakże miły obowiązek). Jeszcze raz przypominamy więc zasady:

co miesiąc (zazwyczaj piętnastego) 15 Kolumberowców otrzymuje odznaki - po 5 osób w każdej z trzech kategorii. Odznaki przekazują ich aktualni posiadacze (czyli: jeśli ktoś od 15 marca ma chili, przekazuje chili innej osobie i ta osoba jest posiadaczem odznaki do 15 kwietnia). I tak co miesiąc.

Swoje nominacje przesyłajcie na adres: [email protected].

Tyle w kwestii zasad. Na wiosnę nic nie możemy poradzić :)

 

A oto świeżutka lista odznaczonych:

 

"Chili":

atamanek od dino (Nagroda pisarska dla kogoś kto sporo napisał - atamanek.

i odznaki od kolumbera:

zfiesz

henryka.pakula

stefbra

dino

 

"Wanilia"

jedziemydookola od malgorzata.slazak (Swoja wanilia obdarowuje Magde i Macka czyli jedziemydookola. Za ciekawa, barwna i poruszajaca fotograficzna podroz oraz niekwestionowany profesjonalizm.)

od kolumbera:

maciej.kielan

manki36

dino

lender70

amused.to.death

atamanek

 

"Ziele angielskie":

smyczek1974 od chinska.zaba (za to, że teraz moim pierwszym skojarzeniem na dźwięk słowa "smyczek" są kwiatki i ktoś, kto zawsze tryska radością i poczuciem humoru. smyczek łagodzi obyczaje! J))

jedziemydookola od radekdudek26 (Z łezką w oku przekazuję swoje ukochane trofeum tandemowi, który może właśnie w tym momencie ogląda to, co stoi mi przed oczami zawsze gdy pomyślę o wymarzonej podróży. Ale by było miło wskoczyć dziś do jakiegoś pociągu lub samolotu i nie myśleć o innych. Nie ze względu na egoizm odznaczonych, a raczej odwagę marcowe ziółko  oddaję "jedziemydookoła". Myślami jak i kolumberowymi czynami jestem z nimi.)

rebel girl od bobi178

dino od zfiesz (swoją odznakę oddaję dinowi... po ostatnich "zamieszkach", kiedy (wybaczcie) na kolumberze robi się coraz smutniej, on jeden walczy. równiez zakulisowo:-))

edytamalceva od henryka.pakula (Pojawiła się w naszym gronie osoba o wielkiej łagodności i mocnej wiarze i ufności wobec nas wszystkich - "edytamalceva". Oddaję jej swoją odznakę.)

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

zespół seriwsu Kolumber.pl

Kochani,

 

dziś 15, a to oznacza, że... Tak, przed nami pierwsza odsłona prawdziwie wiosennych odznak! Mamy nadzieję, że sprawią Wam co najmniej tyle samo przyjemności, co promienie z trudem odzyskanego słońca :)

Odznaki - jak zawsze - są ważne przez kolejny miesiąc, potem przechodzą dalej.

A oto zdobywcy medali w naszych trzech kategoriach:

 

Chili:

duzinek od zfiesza ("swoja jedną i jedyną odznakę (chili) oddaję maryśce duzinkiewiczowej (duzinek). przede wszystkim za to, że odwiedzając miejsca zadeptane przez miliony turystów, wciąż dostrzega w nich piękno i, co jeszcze ważniejsze, potrafi się nim dzielić z czytelnikami. poza tym, to chyba równa babka:-)")

chingon od dino ("od momentu kiedy zakończyłem czytać jego "Pierwszy raz - Meksyk" postanowiłem jemu w tym miesiącu oddać te odznakę")

s.wawelski od atamanek ("Chili dla mojego ulubionego smoka wawelskiego za opowieści z Ósmego kontynentu :)")

od kolumbera:

marek.rachon ("za fantastyczny, stylizowany na staropolszczyznę opis wyprawy do Boliwii, szkoda, że taki krótki J")

kdebiec ("za relację z wyjazdu do Gruzji i roztoczenie przed nami wizji pięknego Kaukazu")

 

Wanilia:

s.wawelski od amused.to.death ("za zdjęcia, które są inspirację i wzbudzają tęsknotę za kolejną i kolejną i kolejną .....podróżą.")

fiera_loca od dino ("dla koleżanki fiera_loca za naprawdę ciekawe zdjęcia z Hiszpanii, Włoch")

photoglobe od atamanek ("za całokształt wkładu, czyli słodko - pikantny smak zdjęć.")

od kolumbera

kasy1

atamanek

voyager747

 

Ziele angielskie:

kuniu.ock od smyczek1974 ("Mój medal przekazuje dla Kunia ock.Szkoda że znalazł sie tu przez złamana nogę,nikt nie jest doskonały,ale "wpadł"frontowymi drzwiami i szybko się zaklimatyzował.")

duzinek od edytamalceva ("swoja odznake oddaje dla DUZINEK, poniewaz mniej wiecej
tymi slowami, którymi okreslila swój wybór henryka.pakula o mnie, ja
moge powiedziec o marysi :) Wybór byl ciezki, poniewaz wiele osób
zasluguje na ta nagrode, bo sa super i maja cudne fotki i rewelacyjne
opisy, ale ja bylam nowa i ktos mnie zauwazyl, mysle ze teraz czas dac
szanse komus nowszemu :)")

voyager od dino ("za wkład w kształtowanie columber vivre'u")

zfiesz od rebel.girl ("przez moją wrodzoną złośliwość, dlatego, że tak bardzo nie chce :)")

od kolumbera:

s.wawelski ("za błyskawiczną integrację i baloniki, które przesłoniły już większą część świata :)")

 

Gratulujemy!

zespół serwisu kolumber.pl

 

 

Wiecie, co to oznacza? Na pewno :)

Przypominamy proste zasady: zgodnie z kolumberowym zwyczajem posiadacze odznak z zeszlego miesiąca przekazują je swoim ulubionym podróżnikom - każdy w tej kategorii/kategoriach, w której otrzymał odznakę/odznaki. 

Proste? I jakże przyjemne :)

Nowość - od jakiegoś czasu możecie zobaczyć w swoich profilach, że odznaki są punktowane - każda to dodatkowe 100 punktów. Ponieważ funkcjonalność jest nowa, nie wszystkie odznaki z przeszłości udało się przeliczyć na punkty, ale... wszystko wciąż przed Wami :)

 

pozdrawiamy i z niecierpliwością czekamy na nominacje (przesyłajcie je do 15 maja na adres: [email protected] - mamy nadzieję, że mimo pięknej wiosny frekwencja w głosowaniu będzie stuprocentowa ;)

zespół kolumbera

Kochani,

za nami emocjonujący tydzień, nieprawdaż? ;)

Zmiany, zmiany, pewne rzeczy pozostają jednak stałe, a należą do nich między innymi nasze odznaki. Odznaki przyznajemy 15 każdego miesiąca, jednak i tu coś się zmienia - odznaczeni.

A oto lista medalistów z tego miesiąca:

 

Chili:

s.wawelski od marek.rachon ("za parcie na pióro i papier poparte konkretami.")

milanello80 od duzinek ("I tu mam mega problem, bo mam trzy kandydatury:sagnes80 (za miasto światła), iwonka55h (za Ogrody w Berlinie i muzeum kolei) i milanello80. Pozostanę przy tej ostatniej kandydaturze. Za specyficzny język relacji, który jak widać po plusikach przypadł do gustu nie tylko mnie. Chili wędruje do milanello80.")

od kolumbera:

tusiaiwojtek (za świetny, dowcipny podróżniczy dwugłos)

arnold.layne (za Pragę pół żartem, pół serio i wszystkie relacje, które jeszcze przed nami ;))

sagnes80 (za opisy z głębi serca i dzielenie się z innymi ukochanymi miejscami)

 

Wanilia:

miderska od photoglobe ("Moją odznakę w kategorii Wanilia przekazuję dla miderska za piękne foty.")

olga.mielnikiewicz od fiera_loca ("chcialabym przekazac moja odznake Oldze Mielnikiewicz (olga.mielnikiewicz) glownie za interesujaca i dobrze napisana relacje pt.Afganistan.") i atamanek ("Swoja odznake wanilia prekazuje Oldze Mielnikiewicz za pokazanie słowami i zdjęciami mojej ulubionej polskiej rzeki, znanej mi ze spacerów po rosie- Narwii.")

fiera_loca od voyager747 ("odznakę zdjęciową wanilię oddaję fiera loca, bo ma super zdjęcia!")

deep-blue (za fantastyczne zdjęcia z Azji i nie tylko)

 

Ziele angielskie:

Mimbla.londyn od kuniu_ock ("Ciężki wybór. Najchętniej dałbym Ziele Angielskie wielu osobom, dobrze przecież wiemy o bardzo aktywnej grupce ubarwniającej Kolumbera zdjęciami i komentarzami :) Niestety mogę tylko jedną odznakę przekazać, więc mógłbym np losować ;) Zrobię jednak nieco inaczej. Osoby aktywne po kilka razy dostawali już odznaki. Mnie dano szansę jako "nowemu" (dzięki Smyczku!), więc ja Ziele Angielskie przekażę Mimbli - za aktywność w komentarzach, jednocześnie licząc, że stanie się to pozytywnym kopniakiem skłaniającym Ją do dodania - obiecanych już dawno wszystkim - zdjęć :P") i od voyager747 ("ziółko dla mimbli, wiadomo, za co :)")

city_hopper od duzinek ("Swoje ziele angielskie przekazuję city_hopperowi, gdyż zaiste kolumber nie byłby taki sam bez niego. City Jest bardzo uczynny, imponuje mi jego wiedza o architekturze i cieszę się, że się nią z nami dzieli. No i w końcu to właśnie on odkrył przed nami wspaniały świat sklepień :)")

rebel.girl od zfiesza ("przez wrodzoną uprzejmość, swoją wanilię zwracam rebel. ostatnio dołączyła do zacnego grona... już ona wie jakiego... a do tego potrzeba nie lada odwagi:-)")

iwonka55h - jak powiedział Sławek: "wiadomo, za co :)"

 

I jeszcze rzutem na taśmę nominacje od Smoka Wawelskiego!

ziele angielskie: mimbla.london za ciepla dusze, aktywnosc i inspiracje do dalszej dzialalnosci podrozniczo-reporterskiej :-)
chili: Iwonka55h za szybka intergracje w Kolumberze i piekne opisy podrozy (Islandia - wyspa moich marzen)
wanilia: Atamanek za odsloniecie przede mna nieznanego swiata... 

 

Nagrodzonym gratulujemy :)

Kolumberki

Drodzy Kolumberowcy,

mamy wrażenie, że w tym tygodniu w odznakach zapanowało niewielkie zamieszanie ;) Trochę posprzątałyśmy i wyszło, że odznaki otrzymują:

 

Chili:

olga.mielnikiewicz od milanello80 ("Czas i mnie zwrócić komuś własną odznakę. Jako, że przyznano mi ją za tzw. ostre pióro, więc i wyłącznie w zakresie umiejętności operowania słowem pisanym wypowiedzieć się postaram. Tutaj niestety kamyk do naszego ogródka Panowie. Śmiem twierdzić, że to płeć piękna nie tylko o własny wygląd starań doklada, ale i piórem jakby wykwintniej się posługuję, bardziej osobiście przeżycia obrazując. Rozpatrywałem 3 kandydatury : - duzinka. Niemniej ostatnio trochę się zdezaktywizowała. Po drugie nie chcąc być posądzanym o hołdowanie zasadzie wzajemności, od wyboru odstąpiłem. - sagnes80. Kolejnej z moich ulubionych reportażystek :) Zwłaszcza za
Nepal. I bylby to wybór ostateczny, gdyby me oko nie ujrzało ... - olgi mielnikiewicz, A zwłaszcza jej krótkiej, ale jakże bogatej w piękne slowa i o maestrii w posługiwanu się piórem świadczącej podróży - "Nad dziwną polską Amazonką")

olga.mielnikiewicz od iwonka55h ("dla Olgi Mielnikiewicz na za przepiękną narrację w swoich podróżach.)

 zfiesz od tusiaiwojtek ("Wraz z Wojciechem postanowiliśmy przekazać nasze chili użytkownikowi Zfiesz, za podróż na wschód.
Za relację z dalekiego, a przecież tak nam bliskiego wschodu- Podlasia. Podróż świetnie oddaje klimat ziemi, gdzie wciąż stoją drewniane chaty, gdzie krzyże (katolickie i prawosławne) melancholijnie pochylają się ku ziemi i gdzie kończą się drogi...  Cóż, jest w naszej nagrodzie też trochę prywaty-  Krynki:)")

iwonka55h od arnold.layne (""Przyszła kryska na Matyska" ;-). Czas rozstac się z odznaką, która spadla na mnie jak grom z jasnego nieba :-). Odznakę przekazuję Iwonce55. Do tej nominacji skłoniła mnie wypowiedź którą cytuję:
"ja nie jestem "normalną" dziewczynką i interesuję się tym czym normalne dziewczynki się nie interesują. Przez to często nie mam o czym pogadać z moimi koleżankami - bo o czym mam z nimi rozmawiać o chorobach czy brazylijskich serialach?"  Nigdy nie lubiłem "normalnych" tj. grzecznych dziewczynek. Bo w co można się z takimi bawic? Chodzic dookoła podwórka i wozic w wózku szkaradne lalki? ;-)). Z "nienormalnymi" - czytaj "niegrzecznymi" sprawa była prostsza. Można było ganiac się do upadłego, wspinac na drzewa, i czynic niezliczone psoty :-)).)

slawannka od sagnes80 ("Swoją odznakę chili pragnę przekazać Sławie (Sławannka) za jej niezwykle barwne, włoskie wędrówki :) Opisy zachęcają do zarzucenia plecaka i ruszenia śladami autorki :))"

jedziemydookola od s.wawelskiego ("Ach! Tyle jest tu pieknych zdjec! Komu ja mam teraz przekazac swoja wanilie, do ktorej sie juz notabene przyzwyczailem :-) W tym miesiacu moim oknem na swiat i promotorem dalekich i pieknych miejsc sa Magda i Maciek jako "jedziemydookolaswiata". Chcialbym aby ta odznaka ich zobowiazala do dalszych ciekawych reportazy i pieknych zdjec, a takze po powrocie do wziecia czynnego udzialu na Kolumberze :-)") - smok pomylił odznakę, ale nic nie szkodzi, sprawa wyjaśniona, odznakę przyznajemy :)

Wanilia:       

city_hopper od fiera.loca ("odznake oddaje City_hopper'owi za wspaniale sfotografowane architektoniczne cudenka,a szczegolnie za "sklepienne" fotki.)

candata od atamanek ("za piekne swiatlo, kolory i nastroj na zdjeciach, wprawdzie nielicznych jeszcze, ale mamy nadzieje( moge byc wyrazicielem glosu Kolumberowiczow? :) ze wkrotce wrzucisz nam na "zer dla oczu i zmyslow" kolejne perelki?:)  I tu chwila na prywate- mala czesc wanili za zdjecie wlasne w opisie ;)) chyba jak kazda niewiasta lubie popatrzec na przystojnego faceta do schrupania;)")

s.wawelski od atamanek ("dla smoka wawelskiego za Japonie daleka i ciekawa, ktora kojarzy mi sie z mgla, rozowa poswiata i erotycznym zycie gejsz . tak, tak, laicy upraszczaja- vide gejsza=seks ;))")

I od Kolumbera - wybór był trudny, ale ostatecznie odznaki zdecydowałyśmy się przyznać:

sagnes80

karolajnat

 

Ziółko:

iwonka55h i city_hopper od mimbla.londyn (Chcialabym przekazac odznaki Ziolka dla: Iwonka55 i city-hopper. Rownoczesnie bardzo serdecznie dziekuje moim "darczyncom, ktorzy mnie obdarowali takim prezentem ... Przyznam,ze przyznawanie odznak jest szaaaalenie trudne ,bo tyle osob zasluguje na medal! W propagowaniu milosci do podrozy :) Gdyby dane mi bylo rozporzadzac wieksza iloscia odznak ...obdarowalabym ok 12 osob..."

czekoladeria od city_hopper ("Chciałbym, aby odznakę po mnie przejęła czekoladeria. Za wszystko - zdjecia, podróże i znakomite komentarze, a przede wszystkim oryginalny punkt widzenia, wzbogacający czytających i oglądających :-)")

pt. janicki od rebel.girl ("och, znakomicie agnes - świetny wybór! ;) powiedzmy to tak: wyręczyłaś mnie i zakończyłaś gehennę niemożności dokonania wyboru! bo jak tu wybrać?? piotr czy sława, sława czy piotr? najchętniej podzieliłabym to moje małe ziółko albo jeszcze lepiej - rozmnożyła jakoś... no ale.
moim ziółkiem nr 1 są w tym miesiącu slawannka i pt.janicki, prezesowie klubu romantyków, żartu i dobrego słowa ;)
ponieważ jednak ziółko jest niepodzielne, a sława dostała plakietkę od sagnes - wiem, wiem, to żadne usprawiedliwienie, w dodatku ten janicki się miga od prezesowania! - chciałabym, żeby ziółkowy medal z ziemniaka powędrował do piotra właśnie. slawannko, piotrze - z wami kolumber jest lepszy ;)"

dino od iwonka55h ("dla Dino za całokształt, piękne opisy podróży, porady i komentarze.")

 

 

Gratulujemy :) 

W razie, gdyby coś się nie zgadzało, skargi i zażalenia przyjmujemy pod adresem [email protected].

A za miesiąc pod tym samym adresem czekamy na kolejne nominacje :)

 

Wasze Kolumberki

p.s. Kochani! Tak jak napisał deep-blue, w morzu korespondencji (czasem nie nadążamy z odpisywaniem!) zapodziała się jego nominacja.

Spieszymy naprawić swoje niedopatrzenie i odznaka od deep-blue wędruje do użytkownika candata: "Chciałbym przekazać moją Waniliową Odznakę na rzecz użytkownika CANDATA za magiczne zdjęcia z Norwegii (i jednego z Tarnowskich Gór). Niech to będzie zachęta dla niego do wstawienia wielu, wielu więcej - z radością obejrzymy i popodziwiamy :))".

Gratulujemy Dawidowi i przepraszamy!

Kolumberki

 

Kochani,

dziś 15, za oknem pełnia lata, a frekwencja odznakowa coraz lepsza! Dziękujemy! Odznaki, przyprawki, medale z ziemniaka - jakkolwiek je nazwiecie, w tym miesiącu wędrują do:

 

Chili:

zfiesz od slawannka ("Ja moje chili chciałabym przekazać Zfieszowi za ostre pióro, tak w opisach podróży - część z nich jeszcze przede mną a każdą czytam z wypiekami na policzkach, jak i w komentarzach. Dodam, że nie tylko za ostre pióro, ale też pogodę ducha, życzliwość wszystkim, chęć pomocy i takie tam, nie będę więcej wymieniać, bo się zawstydzi:))"

mimbla.londyn od iwonka55h ("chciałabym przyznać obydwie odznaki Mimbli, która jest rzeczywiście "niezłym ziółkiem" na naszym forum:
1. za to, że jako pierwsza podniosła kamień i stanęła w naszej obronie. Narażając się na wiele przykrości próbowała, drogą forumową i mailową, załagodzić konflikt.
2. za wszystkie "złote myśli", którymi wita nas na dzień dobry.
3. za to, że z nami jest - że podróżuje z nami po świecie - kochana, delikatna, wrażliwa, pełna pogody ducha i dobrego słowa.
4. mam nadzieję, że zawsze będzie POGODNYM duszkiem naszego forum"

besir1 od zfiesz ("bez szczególnych podtekstów i chęci prowokowania, swoje chili oddaję besirowi. ...za komentarze - te fachowe i obnażające kilka słabostek 'naszej społeczności' - i za australijską przejażdżkę po pustyni (zimowej nie czytałem, bo musiałbym zwariować, żeby latem o śniegu czytać. phi!:-) może i wredna bestia z niego, ale utalentowana (no... może przesadziłem;-))"

I od kolumbera:

e.qba- za wyjątkowe, znakomicie opisane podróże, które inspirują do tego, by ruszyć się z domu. Choćby tylko poza granice miasta :)

Slawannka - za fenomenalną Sycylię w odcinkach, która pozwoliła nam dzień po dniu przeżywać na nowo włoską przygodę

 

Wanilia:

kasy1od s.wawelski ("Poniewaz nie mam ostatnio regularnego dostepu do komputera, to tez chcialbym swoja wanilie przekazac nieco wczesniej w dobre rece... Kasy (Krzysztof Synowiec) za piekne zdjecia z egzotycznych stron. Doceniam nie tylko ich kunszt i klimat, ale takze zapal i wysilek w docieraniu do tych wszystkich niezwyklych miejsc na swiecie. Mam tez nadzieje, ze odznaka Krzysia zmobilizuje do czestszego odwiedzania Kolumbera i wystawiania nastepnych pieknych zdjec...")

Sławannka od Sagnes80 ("Witajcie :) W ubiegłym miesiącu oddałam jej chili, w tym z przyjemnością oddaję wanilię :)
Ale proszę nie snuć żadnych domysłów - nie znam Slawannki poza Kolumberem :) Wanilia ma lać miód na nasze serca, a na moje serce w ostatnich tygodniach najwięcej miodu lały właśnie zdjęcia Sławy sławiącej Sycylię :) Pełne słońca, radości, pasji poznania i przede wszystkim serca włożonego w zrobienie każdego z nich, jak i w całą piękną wyprawę :) Pozdrawiam! Agnieszka")

iwonka55h od city_hopper ("waniliia – iwonce55h – za piękne zdjęcia, za wszechstronność w doborze tematów fotek (fiordy, architektura, pajęczyny, lokomotywy itp.), za zdjęcia o świcie i za zamieszczane skanów starych fotografii.")

Od kolumbera:

aerodynamiks - za odsłonięcie przed nami uroków Irlandii i Lazurowego Wybrzeża i dlatego, że chcemy więcej J

hextax - czyli niesamowity Team Motocyklowy - za pokazanie czegoś, czego zapewne niewielu z nas będzie miało szansę kiedykolwiek doświadczyć

 

Ziółko:

mimbla.londyn od dino ("ja tak troszkę nietypowo przekazuję.... : )
Czas głosowania już bieży,
odznaki swe oddać należy.
Mimbli Pogodnej daję swoje ziółko,
która wszystkim chce być przyjaciółką.
Do "Pubu pod Słoniem" zaprasza,
Pogodą swoją dzień i noc okrasza.
Jeśli zajrzysz, znajdziesz dla się to i owo,
na każdą okazję u niej dobre Słowo.)"

mimbla.londyn od iwonka55h i city_hopper ("ziele angielskie – dla mimbi.londyn – za to, że jako pierwsza podjęła walkę o uwolnienie serwisu od chamskich i niekulturalnych wypowiedzi, za to, że stawała w obronie pokrzywdzonych, za to, że sama daje nieustannie przykład życzliwości i kultury, za tworzenie dobrej atmosfery i pozytywnych relacji między użytkownikami, za ciepło i życzliwość i długo by jeszcze wymieniać ….")
jurek19511 od pt.janicki ("Bardzo proszę o przekazanie mojego ziela Jurkowi Jerzemu używającemu nicka: jurek19511. Zdarzało się, że w komentarzach fotografii, podkreślam fotografii Jurka Jerzego padało słowo: słabiutkie i zalecenie - zwiedzaj! Jurek Jerzy po męsku, tu proszę o wybaczenie PT Panie Kolumberowiczki, brał te uwagi na klatę i ...na szczęście robił swoje czyli, owszem zwiedzał, fotografował i dzielił się z nami efektami tych działań. Mogę co najwyżej prosić o dalszy ciąg - Piotrek Janicki")

Od kolumbera:

tutaj odznak mogłoby być wiele, ale ostatecznie postanowiliśmy przyznać ziółko użytkowniczce:

powsinoga45 - za wspaniałe poczucie humoru, życzliwość i długie nocne rozmowy (które czasem uda nam się podpatrzeć ;))

 

Odznaczonym serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że medale sprawią Wam przyjemność :)

Za miesiąc znowu się odznaczamy - na nominacje od lipcowych medalistów czekamy do 15 sierpnia pod adresem: [email protected] :)

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Kolumberki

Święta, święta i po świętach! Tym razem o kilka dni spóźnione, ale może dzięki temu jeszcze cenniejsze? ;)

Sierpniowe odznaki wędrują do:

Chili:

tusiaiwojtek od besir1 ("Niestety niewiele relacji mialem okazje w ostatnim miesiacu przeczytac. bardzo zaluje, lecz zeby zaznajomic sie ze wszystkimi musialbym rzucic swoja prace i zdac na przezycie zujac przyslowiowe korzonki lesne :)

Z relacji, ktore przeczytalem dwie utkwily mi w pamieci - obie czesci podrozy po Indiach Tusi i Wojtka, oraz relacja World Nomad o Iranie. Ta druga niewatpliwie kusi znacznie wieksza egzotyka rzadko obecnie odwiedzanego kraju, ale to przeciez odznaka za pioro i tutaj jednak musze palme pierwszenstwa przyznac Tusi i Wojtkowi. Tak wiec moje chili na ich wlasnie rece chcialbym przekazac. Przy okazji przperaszam wszystkich tych , ktorzy wiele wysilku w opisy swoich podrozy wlozyli,Byc moze byly to opisy nawet ciekawsze...tylko ja po prostu nie mialem okazji ich przeczytac. Wybaczcie prosze!")

tusiaiwojtek od mimbla.londyn ("za podroz "Pierwszy krok w Azji"cz.1.")

rebel.girl od Slawannka ("tu też kandydatów miałam kilku, jednak wybrałam sercem, co nie znaczy, że wybrałam ładnego faceta;) - bo jeśli ktoś pisze tak: (cytaty, mogłabym ich tu dać kilometry, również z opłakanych czasami - ze śmiechu - komentarzy, dam tylko te dwa, z miejsc najważniejszych, bo z podróży...) :

"całe życie naiwnie wyobrażałam sobie, że stał na słupie - po prostu na słupie, na baczność, wbrew wszystkiemu - wiatrom, burzom, palącemu słońcu, pokusom, swędzeniom, bólowi mięśni, prawom fizyki, fizjologii, zdrowego rozsądku. okrutna byłam w tym wyobrażeniu. czterometrowa platforma uczyniła wszystko bardziej zrozumiałym, łatwiejszym do pojęcia. ale jednak - wciąż trudnym. ciekawe, czy z tych 18 metrów naprawdę było bliżej do boga, czy tylko dalej od ludzi?"

" Jeśli jest jakaś ojczyzna, to ta, najmniejsza. Nie abstrakcyjna, nie wydumana, tylko ta, którą czuje się pod skórą, niesie się wszędzie, widzi po zamknięciu oczu. Lekko stęchły zapach kamienic, brukowane ulice, kilka wzgórz, drzewa, rzeka, która tak samo dzieli, jak i łączy, dźwięki, świąteczne ciasteczka, kilka legend, własny język, w którym przegląda się parę innych, poplątane ścieżki historii, trudne związki, kilka religii, łąki, i zawsze, zawsze gdzieś na horyzoncie góry. góry zawsze w zasięgu wzroku." -

- to takiemu komuś (rebel girl) chili się należy naturalnie, instynktownie i bezwarunkowo ...

Mam nadzieję, że Kolumberki mój wybór zaakceptują, Rebelko i Marku, zróbcie z nich jak najlepszy użytek:)")

 ZAPOMNIANA NOMINACJA!!!

slawannka od zfiesz ("ponieważ do piętnastego będę miał bardzo ograniczony dostęp do netu (a przynajmniej mam taka nadzieję;-), już dziś chciałem zrzec się mojej palącej w pośladki szczypty chili na rzecz sławanki. oczywiście za starszą ode mnie podróż orientalną. wymiata!!!:-)

p.s. mam nadzieję, że będzie szansa przekazać nominację osobiście;-))"

- ZAPOMNIAŁYŚMY, NA SZCZĘŚCIE ZFIESZ SIĘ UPOMNIAŁ - PRZEPRASZAMY I GRATULUJEMY!!!!

I od kolumbera:

atamanek- bo pokazać równie pasjonująco gorącą Kubę, lodowate Lofoty i ulotne królestwo motyli - to właśnie potrafi atamanek!

world.nomad - za to, że spełnia oczekiwania, jakie nakłada na niego kolumberowy nick i z pozycji wrażliwego wędrowca pokazuje nam świat, który nie każdemu będzie dane poznać

 

Wanilia:

mapew od kasy1 ("Dziękuje za przyznanie mi odznaki. Przekazuję ja mapew za wspaniałe zdjęcia i inspirujące podróże. Pozdrawiam! K")

mapew od Sławannka ("wanilię, "za zdjęcie, które leje miód na nasze serca" a raczej za zdjęcia przekazuję Markowi - mapew.
Kandydatów miałam kilku, i wybór niełatwy, ale doszłam do wniosku, że Marek swoimi zdjęciami pokazał mi najwięcej świata (... ten miód), najciekawszego świata, takiego, jaki mnie najbardziej interesuje - a więc przede wszystkim ludzi na tym świecie, i świat tych ludzi, a do tego, co bardzo ważne, podoba mi się ogromnie jego bardzo życzliwe, kulturalne i sympatyczne podejście do "oglądacza" i "komentarzacza", jego cierpliwe i sympatyczne objaśnienia, odpowiedzi i komentarze.")

mapew od iwonka55h ("mam nadzieję, że się nie spóźniłam:
Chciałabym przekazać moją odznakę Mapewowi za jego relacje z podróży. Na razie są to przede wszystkim przepiękne zdjęcia ale mam nadzieję Marku, że ta odznaka zmobilizuje Cię do równie ciekawych opisów tego co nam pokazujesz na fotkach.")

miderska od aerodynamiks ("Swoja odznake "Wanilia" przekazuje   ~miderska, wiadomo za co...wystarczy wejsc na Jej profil i kliknac Moje zdjecia -pokaz wiecej..:)")

Od kolumbera:

zby.nek - za to, że znając cudze, chwali nasze, i to jak! Chyba zresztą się z nami zgodzicie? ;)

 

Ziółko:

czerwony_arbuz od mimbla.londyn ("za uroczy caloksztalt :)")

yrec61 od mimbla.londyn ("za to, ze ma  talent w "ziolkowaniu" :)")

zby.nek od mimbla.londyn ("za to, ze potrafi sprawiac, ze nawet z kosmosu chce sie wracac na piekna Ziemie :)")

rebel.girl od powsinoga45 ("Nigdy nie wiadomo, kiedy Boreasz dmuchnie tak, że zwieje Internet do sąsiada; wielką niewiadomą jest też, czy wróci się z wakacji na czas nominacji :) (rym wart Mickiewicza:) )

Dlatego też dziś piszę ten list do samego Kolumbera, a trema mnie zżera (nie poprawiam tych rymów, choć wyszły same, przysięgam!) i proponuję kulkę ziela przekazać rebel.girl, a jeśli można, to nawet całą torebkę, ponieważ Rebelia dobrze miesza warząchwią w turystycznej menażce. Nie przesadza z przyprawami, zna zasady dietetyki, a zarazem gotuje smacznie i zdrowo. Jej strawa jest barwna, aż chce się jeść! podpisano: powsinoga 45 :)")

Od kolumbera:

pt.janicki - za to, że ze swoim wspaniałym poczuciem humoru i dobrym słowem  wszędzie jest pierwszy. I oby taki pozostał!

 Drodzy Kolumberowcy,

pierwsza dziesiątka za nami, no prawie za nami, bo już za chwilę poznacie 10 turę wybranych przez Was kolumberowych medalistów. To naprawdę już 10 miesięcy :)

Z radością ogłaszamy, że w tym jubileuszowym miesiącu naszymi medalistami zostają:

 

Chili - za ostre pióro, które dodaje podróżom smaku:

zfiesz od rebel.girl ("śniły mi się (nie wiecie, dlaczego??)...

jakieś występy w domu ludowym. zjada mnie trema, cała wioska na widowni, ważne osobistości, ksiądz, dyrektor szkoły, górnicy w strojach galowych, panie w strojach ludowych, jakieś kwiaty, duszna atmosfera, w ogóle - duszno. wszyscy na mnie patrzą i czekają. a ja stoję i muszę wybrać, i nie wiem, co wybrać, a raczej kogo wybrać, myśli kłębią się w głowie, zamęt straszny, żołądek ściśnięty, podchodził mi do gardła, a oni czekają w napięciu. a może w zniecierpliwieniu, nie wiem, nie wiem, nie mam pojęcia... ciszę mąci tylko bzyczenie jakiejś niezorientowanej w sytuacji muchy, sapanie księdza i bicie mojego serca, które wspaniale rezonuje w mojej chwilami zupełnie pustej głowie. ale częściej pełnej chaotycznych myślowych ciągów. sławankaptjanickipowsinóżkaarnold... panika. zimne dłonie, krople potu na czole, ściśnięty żołądek w drodze do gardła, oni wszyscy patrzą, ja jeszcze stoję, nie wiadomo, jakim cudem stoję i muszę wybrać, a nie mogę. mapew, mapew jest taki miły. sucho mi w ustach. filmy, a filmy smoka?? o boże. słabo mi. fotokresy robi fajne relacje. muszę zasłonić oczy, bo słońce odbija się od helikonu stojącego w wejściu strażaka, który też czeka na to, co powiem, a ja nic nie mogę powiedzieć, bo nie wiem... nie wiem... może wi_the_lec... nie, dopiero jedną relację zrobiła... muszę przełknąć ślinę. a to o tej syberii? nie, facet nie pisze dalej, ma alzheimera czy coś. nie mogę wydobyć z siebie głosu. siedzącemu w pierwszym rzędzie proboszczowi na brzuchu rozpiął się guzik w sutannie, chyba też mu duszno, bo poluzowuje koloratkę. boże, dlaczego tu tak duszno... co mam zrobić? bez powsi nie byłoby tak samo, bez piotra...  wszystko faluje, na tej sali jest zdecydowanie za dużo ludzi. sławanka jest kochana. i ta dmuchana lala arnolda. mam dejavu... za to brak mi oddechu. nie, dyrektor jednak nie drzemie, on tak patrzy na mnie dziwnie... wydaje mi się, że na widowni widzę żabę wielkości człowieka, w dżinsach, z nogą założoną na nogę, pokazuje mi język, na głowie ma koronę królowej parady, nie, to musi być złudzenie, nie ma takich żab, chyba już zupełnie zwariowałam. uh... słaaabo mi... muszę chyba coś powiedzieć, zanim ta rampa spadnie na mnie, widownia wiruje... jakieś słowo, o jest jakieś słowo, które nie wiedzieć czemu mnoży mi się przed oczami... - zipiz - mówię przez ściśnięte gardło... chcę do domu, do małej chatki z miodowymi okiennicami. - i zfiesz - słyszę jeszcze swój głos z oddali, już bardzo daleko, wszystko wiruje, wiruje, ale w końcu się uspokaja.   czili zfiesz, ziółko zipiz")

chinska.zaba od slawannka ("Właściwie, to moim zamierzeniem było nie oddawać chili! A kto przyjdzie i mi je odbierze? Poszczułabym malamutami...
Ale wyrzuty sumienia niestety nie dają się stłamsić... Ale komu je oddać, żeby trafiło w super dobre ręce, a nie na jakie zmarnowanie?... Po przemyśleniu koło dwudziestu kandydatur, z których Zfiesz już dostał, Rebelka już dostała, wybrałam... ...chińska_żaba, to będzie właściwy człowiek (?!?) na właściwym miejscu! Żaba najczęściej milczy, chowa się, ukrywa, ale jak co powie... A chili jest za to co się mówi. Nie ile, ale jak! Czyli, za fantastyczne Multikulti na Pradze, za Zupojadów, za Impresje, za fioletowe skarpetki, za Lanckoronę i za Bałkany, i za te parsknięcia, uwagi krótkie a trafne, uśmieszki, minki i kpinki... Nie wszystko nawet do końca rozgryzłam, ale to dobrze, bo mam takie cuda przed sobą:) Baw się dobrze, Żabciu, i nie żałuj nam swoich literek bo one Ci się pysznie udają! Doprawiaj je mocno chili:) slawannka")

miderska od atamanek ("Swoja sieroniowa odznake chili przekazuje Zanetce Miderskiej za caloksztalt pikantnych smakow, jakie nam serwuje w swoich pieknych zdjeciach :)")

I od Kolumbera:

wi_the_lec (za wytyczanie nowych ścieżek w kolumberowym opisywaniu świata - bo dobrze wiedzieć, czemu  nie warto jechać, po to żeby jechać świadomie!)

s.wawelski (za "Niebo nad Brazylią" i wszystkie nieba, które przyjdzie mu zobaczyć i - dla nas - opisać ;))

 

Wanilia - za zdjęcie, które leje miód na nasze serca

s.wawelski, dino i mj1945 od mapew ("serdecznie dziekuje za przyznanie mi az trzech wanilii w sierpniu, ktore byly bardzo mila niespodzianka dla mnie. Korzystajac z luksusu mozliwosci rozdzielenia az trzech wanilii przyznaje je:
dla smoka.wawelskiego, ktory namowil mnie do zameldowania sie na kolumberze, za jego interesujace fotograficzne ukazywanie odleglych zakatkow swiata, ktore wzbudza we mnie zawsze checi do nowych podrozy i odwiedzenia pokazanych miejsc

dla dino, ktory jako pierwszy milo powital mnie na kolumberze, za wspaniale zdjecia, zwlaszcza te z USA, ktore inspiruja mnie do udania sie w koncu w ten zakatek swiata

dla mj1945 za zdjecia, ktore mnie po prostu fascynuja. Tez chcialbym umiec tak spojrzec na swiat i ukazac jego piekno, ukryte nieraz w szczegolach.")

photoglobe od miderska ("Dziś już 2 , więc aby nie zagapić się jak miesiąc temu już teraz przekazuję swoją Wanilię ;) Wanilia dla photoglobe - za rewelacyjne , magiczne , fascynujące i niesamowite zdjęcia!")

yrec61 od zby.nek (:Dziękuje serdecznie za wanilie ;} że tak mnie postrzegacie ;] i za to jestem Wam wdzięczny ;] Za waszym pośrednictwem chciałbym przekazać swoje odznaki dla ;} woyager Ziele angielskie ;]a Wanilie dla yrec 61 ;] serdecznie pozdrawiam ;} Zbynek .")

 

Ziele angielskie - ang. allspice, czyli nagroda za całokształt - dla niezłego ziółka, bez którego Kolumber nie byłby taki sam :)

arnold.layne od czerwony.arbuz ("ponieważ wkrótce wyjeżdżam to swoją nominację przesyłam trochę wcześniej. Ziółko chciałabym przekazać dla arnold.layne za "spoglądanie na świat z przymrużonym okiem, za trafne spostrzeżenia i za wszystkie kocie zdjęcia:)")

zipiz od yrec61 ("witam, swoje ziółko mam dla zipiz -  bo.... jeszcze nie posiada i za ....avatar pozdrawiam")

voyager747 od zby.nek ("Dziękuje serdecznie za wanilie ;} że tak mnie postrzegacie ;] i za to jestem Wam wdzięczny ;] Za waszym pośrednictwem chciałbym przekazać swoje odznaki dla ;} woyager Ziele angielskie ;]a Wanilie dla yrec 61 ;] serdecznie pozdrawiam ;} Zbynek .")

zipiz od rebel.girl (" śniły mi się (nie wiecie, dlaczego??)...

jakieś występy w domu ludowym. zjada mnie trema, cała wioska na widowni, ważne osobistości, ksiądz, dyrektor szkoły, górnicy w strojach galowych, panie w strojach ludowych, jakieś kwiaty, duszna atmosfera, w ogóle - duszno. wszyscy na mnie patrzą i czekają. a ja stoję i muszę wybrać, i nie wiem, co wybrać, a raczej kogo wybrać, myśli kłębią się w głowie, zamęt straszny, żołądek ściśnięty, podchodził mi do gardła, a oni czekają w napięciu. a może w zniecierpliwieniu, nie wiem, nie wiem, nie mam pojęcia... ciszę mąci tylko bzyczenie jakiejś niezorientowanej w sytuacji muchy, sapanie księdza i bicie mojego serca, które wspaniale rezonuje w mojej chwilami zupełnie pustej głowie. ale częściej pełnej chaotycznych myślowych ciągów. sławankaptjanickipowsinóżkaarnold... panika. zimne dłonie, krople potu na czole, ściśnięty żołądek w drodze do gardła, oni wszyscy patrzą, ja jeszcze stoję, nie wiadomo, jakim cudem stoję i muszę wybrać, a nie mogę. mapew, mapew jest taki miły. sucho mi w ustach. filmy, a filmy smoka?? o boże. słabo mi. fotokresy robi fajne relacje. muszę zasłonić oczy, bo słońce odbija się od helikonu stojącego w wejściu strażaka, który też czeka na to, co powiem, a ja nic nie mogę powiedzieć, bo nie wiem... nie wiem... może wi_the_lec... nie, dopiero jedną relację zrobiła... muszę przełknąć ślinę. a to o tej syberii? nie, facet nie pisze dalej, ma alzheimera czy coś. nie mogę wydobyć z siebie głosu. siedzącemu w pierwszym rzędzie proboszczowi na brzuchu rozpiął się guzik w sutannie, chyba też mu duszno, bo poluzowuje koloratkę. boże, dlaczego tu tak duszno... co mam zrobić? bez powsi nie byłoby tak samo, bez piotra...  wszystko faluje, na tej sali jest zdecydowanie za dużo ludzi. sławanka jest kochana. i ta dmuchana lala arnolda. mam dejavu... za to brak mi oddechu. nie, dyrektor jednak nie drzemie, on tak patrzy na mnie dziwnie... wydaje mi się, że na widowni widzę żabę wielkości człowieka, w dżinsach, z nogą założoną na nogę, pokazuje mi język, na głowie ma koronę królowej parady, nie, to musi być złudzenie, nie ma takich żab, chyba już zupełnie zwariowałam. uh... słaaabo mi... muszę chyba coś powiedzieć, zanim ta rampa spadnie na mnie, widownia wiruje... jakieś słowo, o jest jakieś słowo, które nie wiedzieć czemu mnoży mi się przed oczami... - zipiz - mówię przez ściśnięte gardło... chcę do domu, do małej chatki z miodowymi okiennicami. - i zfiesz - słyszę jeszcze swój głos z oddali, już bardzo daleko, wszystko wiruje, wiruje, ale w końcu się uspokaja.   czili zfiesz, ziółko zipiz")

dingo11 od pt.janicki ("Swoje sierpniowe ziółko z przyjemnością przekazuję dla: dingo11! Jola zaprezentowała nam dużo swoich fantastycznych zdjęć. Myślę, że kilka z nich zasługuje na uwagę szczególną. To seria zdjęć okna, okien, z kolekcją pustych naczyń. Naczynia też bym chciał wyróżnić za przysłużenie się w swoim czasie ludzkości przez przechowywanie szlachetnych trunków, bez których ...wiadomo! Ważniejsza oczywiście jest właścicielka i autorka zdjęć! A ważna jest szczególnie jej umiejętność uśmiechania się do nas wszystkich. Oto dowód: http://kolumber.pl/photos/show/111219. W tajemnicy zdradzę, że przedstawiane naczynia w oknach wcale puste nie są. Są w nich uśmiechy Joli ekspediowane w świat przy pomocy tych okien właśnie, ale ciii... Zresztą dobrzy ludzie, a Kolumberowicze tacy właśnie są, też na pewno to odkryli!")

Odznaczonym serdecznie gratulujemy! I przypominamy, że dokładnie za miesiąc, 15 października znowu się odznaczamy, więc już dzisiaj zaglądajcie, czytajcie, komentujcie i myślcie nad swoimi nominacjami!

Moc pozdrowień,

Wasze Kolumberki

Kochani,

 

w tym miesiącu odznaki WYJĄTKOWO przyznajemy w poniedziałek 19 października. Na Wasze nominacje czekamy do poniedziałku pod adresem; [email protected]

 

pozdrawiamy i przepraszamy za zmianę,

Kolumberki

Kochani,

mamy nadzieję, że na nie czekaliście, a dłuższe niż zazwyczaj oczekiwanie tylko wzmogło Waszą ciekawość... Z ogromną radością przedstawiamy listę  Kolumberowców, którzy do 15 listopada będą nosić na podróżniczych piersiach pikantne, słodkie i baaardzo aromatyczne odznaki:

Chili: 

dino od miderska ("Pikantne ziele przekazuję koledze Dino za jego kwieciste opisy miejsc okraszone świetnymi zdjęciami które pobudzaja wyobrażnię nas wszystkich ;)")

mclong od chinska_zaba ("Moje ziółko dla longów i już nie mogłam się doczekać tej nominacji. Bo choć wciąż nie pamiętam, kto jest Clongiem, a kto Mlongiem (a raczej ciągle mi się to myli), to razem tworzą duet wprost nie do sclon(g)owania, a ich nastawienie nie tylko do podróży, ale do świata w ogóle to wielki zastrzyk pozytywnej energii - tak trzymajcie!"

2_koty od s.wawelski ("Godzina duchow wlasnie wybija, wiec czas przekazac swe odznaki godnym nastepcom. Majac do dyspozycji 2 i do tego rozne odznaki buszowalem calymi godzinami po Kolumberze wyszukujac kandydatow do egzotycznych przypraw. Rozne warianty mi przychodzily do glowy, bo jak sami wszyscy wiecie nie tylko to wielka odpowiedzialnosc by udekorowac wlasciwe osoby, ale i mozol olbrzymi by wszystkie argumenty za kandytami stojace ocenic. I tak tez ostatecznie postanowilem obie swoje drogocenne i sercu odznaki bliskie, czyli wanilie wonna i chili pikantne oddac 2 (slownie Dwum) Kotom za wielki wklad w rozwoj Kolumbera, ktory swoimi barwnymi opisami i jeszcze barwniejszymi zdjeciami z dalekich podrozy wlozyla (bo to glownie Ewa, jak sie domyslam). Moje Gratulacje!! :-)")

2_koty od zfiesz ("nic dodać nic ująć! zgadzam się ze smokiem i swoje chili oddaję 2kotom. niech jej służy :)") 

Wanilia:

2_koty od s.wawelski ("Godzina duchow wlasnie wybija, wiec czas przekazac swe odznaki godnym nastepcom. Majac do dyspozycji 2 i do tego rozne odznaki buszowalem calymi godzinami po Kolumberze wyszukujac kandydatow do egzotycznych przypraw. Rozne warianty mi przychodzily do glowy, bo jak sami wszyscy wiecie nie tylko to wielka odpowiedzialnosc by udekorowac wlasciwe osoby, ale i mozol olbrzymi by wszystkie argumenty za kandytami stojace ocenic. I tak tez ostatecznie postanowilem obie swoje drogocenne i sercu odznaki bliskie, czyli wanilie wonna i chili pikantne oddac 2 (slownie Dwum) Kotom za wielki wklad w rozwoj Kolumbera, ktory swoimi barwnymi opisami i jeszcze barwniejszymi zdjeciami z dalekich podrozy wlozyla (bo to glownie Ewa, jak sie domyslam). Moje Gratulacje!! :-)")

2_koty od mj1945 ("Wanilię przyznaję 2_koty za fantastyczne zdjęcia ,ze wszystkich podróży.")

jedziemydookoła od dino ("...

PIĘTNASTEGO NAWET W PAŻDZIERNIKU JEST ZIMA
PIĘTNASTEGO KAŻDY HORYZONT JEST PROSTY
PIĘTNASTEGO NIE LICZY SIĘ STRAT
PIĘTNASTEGO OD MORZA DO TATR
PIĘTNASTEGO KAPELUSZE Z GŁÓW POWAŻNYCH
ZRYWA WIATR
PIĘTNASTEGO WSZYSTKO ZDARZYĆ SIĘ MOŻE
PIĘTNASTEGO ŚWIAT W RÓŻOWYM KOLORZE
PIĘTNASTEGO NIE SMUCĄ MNIE ŁZY
PIĘTNASTEGO PIĘKNIEJSZE MAM SNY
PIĘTNASTEGO...
A TY PIĘTNASTEGO JESTEŚ ZŁY..."
bo odznakę komuś musisz oddać i.....
moja Wanilia wędruje do JEDZIEMYDOOKOŁA
za zdjęcia z ich podróży dookoła świata, które wywołują u mnie
za każdym razem ciepłe odczucia i tęsknotę za ......światem...")

rzadcy od yrec61 ("moją wrześniową wanilię przekazuję dla  - rzadcy, - dla eweliny i kamila za ich dopracowane, świetne foto - dzieła:)) pozdrawiam:)")

Od Kolumbera:

ivonna_m

i

szafranowicz

bo czy ktokolwiek z nas, patrząc na ich balonowe zdjęcia nie zapragnął wzbić się w przestworza? :)

Ziele angielskie:

powsinoga45 od arnold.layne ("Swoją Odznakę chcę jak najuroczyściej przekazuję Powsinodze. I niech Powsinoga nie boi się, że będzie z niej uczyniona zupa ;-))")

pt.janicki od zipiz ("wrześniowe ziółko nr 1 było dla mnie nad wyraz oczywiste... dla mnie, jako młodego stażem Kolumberowca (a już tak wyróżnionego) powinien je otrzymać... (i właśnie to czynię), nie kto inny... jak sam Pt.Janicki!!! Nie da się Go nie zauważyć w życiu codziennym Kolumbera... jest wszędzie, hojnie dzieli plusami, ale co dla mnie najważniejsze... równie hojnie dzieli się swoimi spostrzeżeniami, mnóstwem komentarzy, uwag, opisów, wtrąceń etc. ma przy tym niesamowite wyczucie smaku oraz ogromne poczucie humoru... wiele, bardzo wiele Jego komentarzy szczerze ubawiło mnie do łez... to właśnie z Piotrem praktycznie od początku prowadziłem różnego rodzaju dyskusje i wymiany poglądów, spostrzeżeń, uwag, czy żartów :))) Zdecydowanie (dla mnie) Kolumber bez Piotra nie byłby taki sam!!! Mógłby sobie tylko jakiegoś avatarka wrzucić ;-)")

slawannka od zipiz ("wrześniowe ziółko nr 2 było dla mnie nie lada problemem... takim ciężarem duchowym, przez któego często spać nie mogłem ;-)... takim kamieniem Syzyfa, bo gdy już byłem prawie pewien, że ziółko należy się (...) to pojawiała się nowa kandydatura i myślenie zaczynałem od nowa... bo i Żabcia (co prawda chińska), i Powsinoga (ale zniknęła gdzieś na dłużej), i Rebelka (co pomocną dłoń wyciągneła), i Mimbla, (z którą konwersacje miło się prowadzi), i Smoku (za Wawelskiego ;-) ) i Freemarti (za kociaków wielbienie), i Voyager (podróżnik, co się zowie, z którym w wielu sprawach się zgadzam), i Dino (co celnym słowem zaskoczyć potrafi)... wybór jest tym trudniejszy im więcej jest do wyboru... czy o kimś zapomniałem? możliwe, w końcu tylko człowiekiem jestem... czy kogoś pominąłem? z pewnością, choć jeśli to wyłącznie przez przypadek, pomyłkę, sklerozę, czy chorobę tego Niemca, co miał Heine na imię, a nazwisko jakieś takie Mediczne... to przepraszam, to mój debiut... ostatecznie postanowiłem, że ziółko trafi do... Sławanki :-) dlaczego? żebym nie został uznany za szowinistę (ziółko dla Pana i Pani), bo od Niej otrzymałem pierwszy komentarz i to niech będzie koniec... zresztą wszyscy tu wymienieni tworzą wspaniałą grupę ludzi, którym odznaka się należy... za całokrztałt :-))))) inni nie wymienieni pewnie niedługo w moim mniemaniu tę grupę zasilą :))) Pozdrawiam serdecznie Piotr (wybaczcie tak długie wynurzenia) ;-)")

lmichorowski od voyager747 ("Witam, swoją odznakę przekazuję koledze lmichorowski'emu. Jest nowy i od razu się odnalazł: napisał podróż, dodał dużo zdjęć i sam też ogląda, komentuje, aktywnie uczestniczy w kolumberowym życiu. Takich ludzi nam potrzeba więcej. Pozdrawiam Sławek")

Od Kolumbera:

odonatrix - latający ekspert od ważek? To musi być niezłe ziółko ;)

 

Gratulujemy!

A aktualnych medalistów już dzisiaj prosimy o pilne śledzenie tego, co się dzieje w Kolumberze - 15 listopada to Wy wybierzecie swoich następców!

Pozdrawiamy jesiennie (ale nie deszczowo),

Kolumberki

 

UWAGA, UWAGA!

Na specjalne życzenie Tusi i Wojtka, którzy napisali do nas  taką oto wiadomośc:

Drogie Kolumberki, nie oddaliśmy naszych chili w czasach ostatniej
nominacji. Ale to nie dlatego, że chcemy je ukryć w swojej szafie i z nikim
się nie dzielić, ale byliśmy w podróży i brakło nam czasu, żeby czytać
relacje i wybrać następców. Stąd pytanko: czy możemy te zaległe nominacje
wręczyć przy następnym nagradzaniu?
Pozdrawiamy,
Tusia i Wojtek

i po wyrażeniu zgody przez Kolumberową Komisję Odznakową (KKO) ogłaszamy jeszcze jedną laureatkę!

Przesyłam naszą nominację do aktualnego chili (spóźniona nieco- przeleżała u nas miesiąca, ale to chili więc się nie psuje) .
Chili przyznajemy użytkowniczce dejavu.pl za "Przepis na grecką sałatkę". Za poczucie humoru i lekki styl, które wlały dużo energii w tę wysuszoną antyczną krainę:)
Pozdrawiamy,
Tusia i Wojtek

Dziękujemy, Sylwii gratulujemy pikantnej odznaki i... czekamy na nową relację Tusi i Wojtka ;)

Kolumberki

 ***

Kochani! To jeszcze nie koniec - dziś mamy najwyraźniej dzień spóźnialskich, tzn. niespodzianek ;)

Jeszcze jedno Ziółko:

Przepraszam, spóźniłam się z przekazaniem ziela angielskiego (obowiązki).
Moje ziele angielskie miało byc dla : rzadcy.
Oni nam jeszcze pokaźą...duźo fajnych fotek.
Niestety nie wszędzie jest dostep do internetu.
Pozdrawiam serdecznie. Jola (dingo11)

Joli oczywiście wybaczamy, bo też wiemy, że nie wszędzie jest internet, dziękujemy za pamięć, a Ewelinie i Kamilowi gratulujemy w pełni zasłużonej - drugiej już! - odznaki!

Wasze Kolumberki

Ostatnie liście opadają z drzew, a czy wraz z nimi opada w Was entuzjazm do podróżowania? Mamy nadzieję, że nie!

W listopadzie redakcja się streszcza (i spóźnia nieco, ale mamy nadzieję, że nam to wybaczycie...), bo czas lepiej poświęcić na wspominanie tegorocznych wyjazdów (kiedy, jeśli nie teraz, jest czas na pisanie relacji, na które dotychczas czasu nie było?) i planowanie kolejnych, niż gadanie. Z radością ogłaszamy więc, że w ubiegłym miesiącu tymi, dzięki którym najbardziej chciało się ruszyć w podróż, a potem pochwalić się nią na Kolumberze, byli:

W kategorii ‘Chili’:

rebel.girl - przyznaje dejavu.pl („Chili dla istoty, która była pierwszą, na jaką natknęłam się zanim osiadłam na kolumberze, relacje której pochłonęłam i która przyczyniła się do tego, że postanowiłam tutaj być. Czyli chili wędruje do rebel.girl. Za bezwzględnie wszystkie wystukane przez rebel litery..”)

jedziemydookola i sagnes80 - przyznaje 2_koty („obie chili wędrują do kolumberowiczów w podróży - jedziemydookola i sagnes80 - Magdo, Maćku i Agnieszko – zarówno opisami jaki wspaniałymi zdjęciami sprawiacie, że chce się natychmiast ruszyć w drogę.”)

dejavu.pl - przyznaje dino („Śpieszę nocną porą poinformować, że moje Chilli przekazuję w posiadanie Koleżance Sylwii - dejavu.pl za uświadomienie nam jak wiele chorób nam doskwiera w życiu, często nieuleczalnych i jak należy sobie z nimi dawać radę. Postawienie właściwej diagnozy to klucz do leczenia :))))
"...Nad zauroczenie
nie masz większej biedy
ciężko jest się w czas ocucić
lepiej piołun wypić wtedy,
a następnie szybko zwrócić…””)

tusiaiwojtek - przyznaje kolumber („czy to egzotyczne Indie, czy piękna i spokojna Umbria - podróż z Tusią i Wojtkiem zawsze jest dobra!”)

 

W kategorii ‘Wanilia’:

rzadcy - przyznaje 2_koty („Kamilu i Ewelino - z przyjemnością patrzę na świat z waszej perspektywy”)

mr_fixit - przyznaje 2_koty („Andrzeju - ogromny plus za wrażliwość na światło i kompozycję”)

łukasz_kaluza1 - przyznaje kolumber („za magiczne zdjęcia Maroka - czekamy na więcej!”)

andrzejmkb - przyznaje kolumber („za poruszające zdjęcia pięknej Afryki okraszone ciekawymi opisami, które wzbogacają naszą wiedzę o świecie”)

 

W kategorii ‘Ziele angielskie’:

pt.janicki - przyznaje slawannka ("Biorąc pod uwagę co oznacza ZIÓŁKO, kandydatów mam paru, ustawiam ich w kolejności i na pierwsze miejsce wysuwa się: PIOTR JANICKI!!! Czy ja muszę uzasadniać tę kandydaturę? Chyba nie, każdy na Kolumberze wie, jakie to ZIÓŁKO, ten nasz p.janicki... Cieszę, się, że takie ZIÓŁKO na Kolumberze jest, sieje wokół życzliwość, dyskretny urok i sprawia, że na Kolumberze robi się milej, jaśniej i cieplej. Tak trzymać, i niech to ziele ci pomoże!")

pt.janicki - przyznaje powsinoga45 („Swoje ziele przekazuję Pt.Janickiemu / pt.janickiemu :) - za całokształt: za zdjęcia angielskie i łódzkie - poindustrialne oraz inne, za niebywałą precyzję i dostrzegania szczegółów, za dobre słowa, za niekonwencjonalne komentarze, za kolumberowe dyżury :), za... :) Ostatnio (a może wcześniej, ale się nie znam) na rynku pokazały się elektryczne młynki do przypraw... Piotrze - wiem, że nie skorzystasz :) Ziele idzie w dobre ręce.”)

kubdu - przyznaje pt.janicki („Kolumberowa odznaka zawiera wiele elementów. Wymienię dwa: pierwszy to otrzymanie odznaki i związana z tym satysfakcja, ale i moment zastanowienia co robić dalej aby nie zmarnować uznania odznaczającego. Drugi element to przekazanie odznaki kolejnemu kolumberowiczowi i poprzedzający go moment zastanowienia – komu? Proszę o przekazanie „odznaki za całokształt” czyli ziela angielskiego, przemiłej Kubdu. Góry i morze to dwa obszary, które niemal „z rozdzielnika” są interesujące, ale sposób ich  prezentowania w podróżach naszej koleżanki dalekie są od „rozdzielnikowej” rutyny. Poza tym „coś za coś”. Może dowiemy się jeszcze czegoś o Babie przemykającej przez kubdowiane fotografie. Ręka do góry, kto jest tego ciekawy!”)

kanguria - przyznaje odonatrix („Miesiąc szybko minął i pora przekazać dalej magiczną przyprawę kuchenną a zarazem medal Kolumberowy zwany Zielem Angielskim. Komu – hm oto jest pytanie i dylemat bo zasłużyło wiele ludków...to może po ziarenku? Co? Tak się nie da? No dobra, w takim razie przekazuję ziele kolumberowi: kanguria.  Uzasadniając pragnę nadmienić, że to za sprawą Jej osoby znalazłem się w tak zacnym, podróżniczym gronie. Ponadto swoje świetne zdjęcia okrasza doskonałymi opisami, które wiernie oddają te rzeczywiste podróże. Zwłaszcza opisy wizyty w Stanach i Ranking kwaśnic są genialne. Ponadto kanguria to wytrawny podróżnik a w plecaku dźwiga zazwyczaj wyprodukowany przez siebie przewodnik po okolicznych atrakcjach...słowem podróżnik całym sercem.”)

zipiz - przyznaje kolumber („chociaż dla nas to raczej ziziz - Za i Za i Za”)

Gratulujemy!

Aktualnych medalistów jak zawsze prosimy o pilne śledzenie tego, co się dzieje w Kolumberze - mamy nadzieję, że nie opanuje Was przedwcześnie świąteczna gorączka i 15 grudnia wskażecie swoich następców!

Pozdrawiamy,

Kolumberki

Już są!

Chili otrzymuje:

dd1981 przyznaje tusiaiwojtek („Nasze chili przekazujemy użytkownikowi dd1981 za podróż "Syberia 2008." Podobał nam się bezpretensjonalny, lekki styl relacji oraz pełne ciepła opisy mniejszych i większych przygód. Brawo za spełnianie marzeń (i za nierozstawanie się z notesem w trakcie)”)

dd1981 przyznaje sagnes80 („Myślałam, że ciężko będzie mi się rozstać z chili, ale pojawiła się relacja, która mnie zaczarowała, zachwyciła i zauroczyła.
Podróż z pasją, łzami wzruszenia i z humorem. Podróż, która jest dowodem, że marzenia się spełniają :) I w związku ze zbliżającym się Nowym Rokiem życzę wszystkim Kolumberowiczom realizacji małych i dużych podróży marzeń :)
A moje chili z przyjemnością przekazuję Darkowi (dd1981) za tekst "Syberia 2008". Pozdrawiam :)”)

kuralama przyznaje dejavu.pl („"..bo to dopiero początek.." W takim razie chili dla kuralama, by nastąpił ciąg dalszy... No i dlatego, że to, co JUŻ podoba mi się baaardzo baaaardzo:)”)

lmichorowski przyznaje rebel.girl („ech, i tym razem jestem rozdarta... zwłaszcza że w ostatnim miesiącu miałam na kolumberowanie wyjątkowo mało czasu. bez dwóch zdań najbardziej wciągnęły mnie jednak szalone kółka po stanach i rozmowy z przemiłą koleżanką kokopelmaną oraz wspaniała, barwna opowieść smoka wawelskiego o wyspie po drugiej stronie świata - australii. obie relacje podbiły moje serce, choć każda z innego powodu ;) dziękuję! ;) również maciek-39, który na swoim ryczącym rumaku zdobył twierdze, zamki i pałace, o istnieniu których nie miałam za bardzo pojęcia, zasłużył sobie na moje szczególne uznanie. jego relacja zawiera mnóstwo praktycznych informacji, jest kompetentna i ciekawa - jako wyjątkowa ignorantka historyczna z dumą przyznaję, że przeczytałam każdą notkę ogromnym zainteresowaniem! brawo maciej! lecz co tu zrobić - odznaka tylko jedna... ech.  kochani, wybaczycie mi zapewne - mam jeszcze jednego faworyta, którego poczynania śledzę od dłuższego czasu, i to właśnie jemu postanowiłam przekazać moja odznakę. myślę, że warto docenić jego uważną obecność w serwisie: nie szczędzi nam ani swoich wspomnień, ani uznania dla wspomnień innych. leszkowi dziękuję za 15 nostalgicznych, osobistych opowieści z dalszej i bliższej przeszłości, a szczególnie za szczyptę słowiańskiego romantyzmu w jego podróżopiosence o rosji c(z)arów... ;) moją odznakę z przyjemnością przekazuję lmichorowskiemu ;)”)

s.wawelski przyznaje kolumber (Smok w Krainie Kangurów - Chili na stronie Smoka - to musiało się tak skończyć! :)))

Ziele angielskie:

kokopelmana przyznaje pt.janicki („Patrycja, czyli Kokopelmana, to mistrzyni w budowaniu szczególnego klimatu odnajdywanego w miejscach przecież znanych dosyć powszechnie. A w takich miejscach odwiedzanych przez rzesze turystów nie jest łatwo znaleźć "coś dla siebie", kąt, czasem tylko kącik niewidziany przez innych, coś, czym warto się podzielić z nami.”)

fotokresy przyznaje pt.janicki („Kasia, czyli Fotokresy, to mistrzyni w budowaniu szczególnego klimatu odnajdywanego w miejscach przecież znanych dosyć powszechnie. A w takich miejscach odwiedzanych przez rzesze turystów nie jest łatwo znaleźć "coś dla siebie", kąt, czasem tylko kącik niewidziany przez innych, coś, czym warto się podzielić z nami. Warto czasem powtórzyć jakąś prawdę, prawdę dotyczącą różnych przecież osób.”)

mj1945 przyznaje zipiz („Aby nie być monotematyczny lub posądzonym o stronniczość, tym razem nie oddam ziółka Pt.Janickiemu, choć zdecydowanie bardzo mu się należy... cały czas utrzymuje swój niezwykle wysoki poziom zarówno fotografii, jak i dowcipnych i rzeczowych komentarzy i avatarka już ma!... Piotr otrzymał już ode mnie ziółko, dlatego postanowiłem wyróżnić inną osobę. Przyznam, że wahałem się pomiędzy EmDżejem (mj1945) a Odonatrixem. Jeden pokazuje bardzo mi bliski świat "militariów" wszelakich, drugi cierpliwie w słońcu czy deszczu, pogodzie czy chłodzie ukazuje nam piękno naszego wybrzeża (choć nie tylko). Obaj mają dobre, rzeczowe opisy i ciekawe komentarze... Niestety mogę przyznać tylko jedno ziółko, zatem po wielu nieprzespanych nocach... moje ziółko wędruje do... mj1945, bo robi zdjęcia, dzięki którym można rozwijać wyobraźnię i uśmiać się przy czytaniu do nich komentarzy...”)

edytamalceva przyznaje kanguria („Krótko i treściwie - odznakę otrzymuje edytamalceva. "Po prostu Edyto" - za bezkompromisową obronę swoich racji w sposób grzeczny, acz stanowczy. Wracaj do nas rychło!”)

kuniu_ock przyznaje kubdu („Bez mrugnięcia swoją odznakę przekazuję kuniu_ock . Fakt niepodważalny , że bez niego ani Kolumber, ani moja przygoda tutaj, ani mój profil nie byłby taki sam. Fakt, że Wredny Fotel, jak się sam przedstawia to prowokator stale obecny, pirat z poczuciem humoru przemierzający nie tylko morza i oceany, ale który i na naszych lądowych podróżach znaleźć się umie. I poeta, gdy złapie trochę wiatru w żagle. A że czekając na rejs życia każdą żaglóweczkę zwęszy, choćby ze złamanym masztem, to już wszyscy wiemy.”)

Kochani, zapewne nie uszło Waszej uwadze, że na liście odznaczonych nie ma żadnych zdobywców Wanilii. To dlatego, że nie dotarły do nas żadne nominacje w tej kategorii! Postanowiłyśmy zatem poczekać na nie jeszcze do jutra - jeśli ktoś ma lepszy niż my kontakt z waniliowymi medalistami z ubiegłego miesiąca, niech przekaże im, że my tu wszyscy czekamy! A co jeśli nominacje nie dotrą? Wtedy Wanilie przyznają Kolumberki. Nie tracimy jednak nadziei, że mimo wszystko ominie nas ten miły obowiązek.

A wszystkim odznaczonym jak zwykle serdecznie gratulujemy bardzo zasłużonych medali. I również jak zwykle prosimy, byście obserwowali pilnie swoich następców, bo 15 stycznia w Waszym imieniu to im przyznamy odznaki. Już w nowym roku i w nowej dekadzie! :)

Pozdrawiamy,

Wasze Kolumberki

Kochani,

Słowo się rzekło – wanilie u płota! Jako że te oczekiwane jednak nie nadeszły, zgodnie z obietnicą przyznajemy je wyjątkowo w redakcji. A ponieważ wybranie piątki spośród Was to sztuka nie lada, w tym miesiącu waniliowych medalistów będzie aż… ośmioro :) (a i tak mamy świadomość, że to stanowczo za mało!)

Zresztą sami spójrzcie i powiedzcie, czy kogoś spośród nich dało się pominąć:

dominiczas – chyba jednak za obudzenie nostalgii za Islandią, choć i w drodze na Norkapp (i we Lwowie, i ZEA…) było na co popatrzeć

markut80 – nie będziemy kryć - dynamiczne migawki codzienności to coś, co bardzo lubimy. No i ten avatarek… ;)

s.wawelski – bo nic nie może być wspanialszym ukoronowaniem pięknych opisów niż równie piękne zdjęcia, a tych na szczęście Smok nigdy nam nie żałuje!

kanguria – „mamo, przepraszam” podbiło redakcyjne serca. „Kangurio, dziękujemy”

januszwalentyn – bo te zdjęcia naprawdę do nas przemawiają (choć w głębi duszy marzymy o tym, że kiedyś przemówi też sam Autor ;))

mj1945 – za wytrwałe dokumentowanie polskiego wybrzeża, któremu jak widać ani morsy, ani superkolorowe łódki nie są obce. Nam już też nie!

henryka.pakula – „Pakula Henia mgły w spektakl zmienia”. Producenci świateł przeciwmgielnych – drżyjcie!

pt.janicki – za wprowadzenie zimy na kolumberowe salony. Jak zawsze z klasą i swadą. Aż chce się odkurzyć sanki!

Gratulujemy i cieszymy się, że przypadł nam w udziale zaszczyt przyznania tych wyróżnień. I że za miesiąc nominacje od Was spłyną w komplecie!

Kolumberki

*************************************************

18.12.

I jeszcze jedna Wanilia!

Przyznaje mr_fixit, a otrzymuje ją... miderska!

"To ja swoją wanilią chętnie odznaczę koleżankę MIDERSKĄ. Za anielską cierpliwość i spokój w robieniu zdjęć, widoczne w każdym wykonanym przez nią obrazie. Bo mnie tej cierpliwości niestety czasem brakuje:-)"

Gratulujemy!

Kolumberki

Kochani,

nie wszyscy odesłali odznaki (jeśli ktoś nie zrobił tego, bo nie wiedział jak, chętnie wyjaśnimy, tylko odezwijcie się!), ale i tak uzbierało się ich dość sporo. Brakujące ziarenka uzupełniłyśmy i voila!

Chili

lmichorowski od dd1981 („Chili dla lmichorowskiego za:
1. Podróże w czasie dzieki którym mozemy poznac stare smaki tamtych miejsc/czasów
2. Podróże w smakowite miejsca Polski tj podlasie
3. Wysoką kulturę osobistą”)

loswiaheros od dd1981 („Drugie chili przyznaję loswiaheros za: Pakistańską opowieść pełna smaku grozy, upału, deszczu, zmęczenia, tamtejszego jadła i wszystko to co smakowała tak... bardzo :)”)

mapew od s.wawelski  („Jak zwykle mielismy sporo nowych podrozy, zdjec i relacji, wiec wybor z nominacja latwy nie jest. Poniewaz mam do dyspozycji 2 odznaki, to symbolicznie chcialbym wyroznic w tym miesiacu 2 osoby. Obie zasluzyly na pelny komplet, ale poniewaz chce uhonorowac obie wiec swoja wanilie i chili rozdzielam. Chili przekazuje wytrawnemu podroznikowi i reporterowi Markowi - Mapew - za przelamanie bariery niecheci do pisania, co sie objawilo bardzo elegancka relacja z Ekwadoru i Galapagos.”)

Od Kolumbera:

kasai.eu - za wszystko, co chcieliśmy wiedzieć o Chinach, ale baliśmy się zapytać ;)

8warzyw - za "Sierra Leon" - bo ta podróż, zwłaszcza w kontekście ostatnich tragicznych wydarzeń na Haiti pokazuje, że gdziekolwiek jesteśmy, możemy spróbować zrobić coś dobrego

Wanilia

karolajnat od markut80 („Chcialbym aby odznaka została przekazana uzytkownikowi Karolajnat, za wspaniale ujecia z Azji”)

kasai.eu od s.wawelski („Jak zwykle mielismy sporo nowych podrozy, zdjec i relacji, wiec wybor z nominacja latwy nie jest. Poniewaz mam do dyspozycji 2 odznaki, to symbolicznie chcialbym wyroznic w tym miesiacu 2 osoby. Obie zasluzyly na pelny komplet, ale poniewaz chce uhonorowac obie wiec swoja wanilie i chili rozdzielam... Wanilie (z zalem :-) ) przekazuje naszej nowej "Kolumberce" Kasai.eu za piekny reportaz zdjeciowy z Chin, wraz z zyczeniami spelnienia podrozniczych planow w roku 2010.”) Pozdrawiam wszystkich noworocznie :-)”)

aga.drozdz  od kanguria  („Wanilię dla aga.drozdz za zdjęcie http://kolumber.pl/photos/show/190673 i inne zdjęcia z tej wyprawy. Za oknem biało, a mnie marzy się niebiesko... i żółto... i zielono... i leniwie... a przede wszystkim ciepło. Na sercu ciepło, jak patrzę na fotografie agi. Dzięki.)

mapew od mj1945 („wanilia - dla mapew - wielkiego estety fotograficznego”)

aggie_2010 od pt.janicki („Agnieszce po "mocnym wejściu" na Kolumbera udały się dwie rzeczy. Po pierwsze ciekawie zwrócić uwagę na problemy ekologiczne podróżą "Szmaragdowo w Rogowie" Poczułem się zaskoczony urodą miejsca, które w zasadzie podobać się nie powinno! Bądźmy szczerzy! Niewielu z nas angażuje się w działania proekologiczne, mimo że bardzo wielu z nas czuje się autentycznie oburzonych wszystkim co niszczy nasz ekosystem. Nie chcę wpaść w patos, ale może podróż Agnieszki będzie miała dalszy ciąg, jak miała żeliszowska podróż Andrzeja (mr_fixit)?
Drugie udane przedsięwzięcie Agnieszki to: "Monte Cassino - wzgórze z makami w tle". Mimo upływu czasu i kolejnych, coraz młodszych pokoleń Polaków to miejsce jest i chyba długo jeszcze będzie legendarne. W podroży Agnieszki jest równowaga między tą legendą a po prostu turystyczną i historyczną atrakcyjnością benedyktyńskiego klasztoru. Gratulacje Agnieszko!)

Ziele angielskie

mr_fixit od kokopelmana („Nadchodzi termin przekazania odznak. Nie jest łatwo... Swoje ziółko chciałabym jednak przekazać mr_fixit. Proponowałam przyznanie mu specjalnej nagrody Kolumba, za odkrycie i niebanalne pokazanie zrujnowanego kościoła w Żeliszowie. Skoro jednak nie ma takiej możliwości, "allspice must do" :) Za podwójnie magiczny Kraków w kolorze black and white oraz z zapachem piernika i kawy, za osobistą opowieść o Gotlandii, za chwile zachwytu i nostalgii po pracy i w Transylwanii, oczywiście za Żeliszów... No i pamiętajmy że to mr_fixit więc jak będzie trzeba to śrubkę przykręci, pióro wyostrzy, ogólnie złota rączka! Takiemu warto ziółko podrzucić na przechowanie!)

zfiesz od mj1945 przyznaje („ziele angielskie - dla zfiesz- za różnorodność tematyczną podróży, oraz dokumentowanie ginących nie tylko zabytków Białostocczyzny, a... słowa uznania - dla pt.janickiego - za to że zawsze jest, wspaniałe komentarze i......... za wszystko)

dino od edytamalceva („Nie wiem kiedy bede miala wreszcie dostep do necika, wiec korzystajac z okazji swoja odznake przekazuje dla dina, bo zawsze byl mi pomocny kiedy bylam w potrzebie :)”)

rebel.girl od kuniu_ock („Przekazuję odznakę Rebelskiej (rebel.girl). Dlaczego? Bo tak! :P”)

***

I jeszcze krótko i na temat - Chili dla pt.janickiego od lmichorowskiego.

Hej, hej! Jeszcze jedna Wanilia :) Od januszawalentyna dla aggie_2010. Gratulacje :) Dla wszystkich :)

Kolumberki

p.s. Nie zapomnijcie, że 15 lutego znowu się odznaczamy!

Kochani,

znów troszkę spóźnione, bo czekałyśmy do ostatniej chwili, a nawet o jeden dzień dłużej... wybaczycie?

Chili

dino od mapew („za wspaniala i bardzo aktualna relacje z podrozy po Ekwadorze i wyspach Galapagos, uzupelniana mistrzowskimi zdjeciami. Dzieki niej moglem przezyc te zakatki swiata ponownie, widziane tym razem Twoim spojrzeniem, i uzupelnic w ten sposob moje niedawne wrazenia z tego pieknego kraju. Szczegolnie doceniam sobie Twoj wklad pracy w pisanie relacji w miare mozliwosci na biezaco, aby zaspokoic oczekiwania wiernych czytelnikow w domu, bo wiem jak trudno jest (mi) znalezc wieczorami spokoj i zabrac sie za takie pisanie po calym dniu wypelnionym wrazeniami i w oczekiwaniu na kolejny dzien i na kolejne przezycia)

kolumberka od  pt.janickiego („Będę wdzięczny za przekazanie odznaki, którą przez miesiąc się opiekowałem w ręce Natalii - Kolumberki! Czy można oczekiwać po młodej osobie, że jej zdjęcia lub opisy zdjęć albo podróży będą kojarzone z chili? Jeśli o Natalię chodzi to już oczekiwać nie trzeba. To już się stało! "...lasy [złożone] z dębu ostrolistnego [...] zamieszkane są przez najdłuższą w Europie żmiję i szakale..." "...na Korculi pielęgnuje się MORESKĘ - taniec z mieczem [...] moreska jest symbolem zwycięstwa miłości, przewagi dobra nad złem..." Nasza młoda koleżanka wie co słowo "ostry" oznacza, i że w walce ze
złem innym niż ostrym być nie można! A gadziny żyją też niestety w pięknym otoczeniu! Chciałbym zwrócić uwagę na dwa zdjęcia Natalii: http://kolumber.pl/photos/show/216816
Widoczek niby standardowy, ale zacięcie autorki widać z niego. I drugie: http://kolumber.pl/photos/show/216984 A to już nie jest standardowy widoczek! I "zacięcie spojrzenia" autorki równie niestandardowe! Natalio, tak trzymaj!”)

iwiaszek od kasai.eu („Bardzo proszę o przekazanie mojej ostrej Chili dla iwiaszek - za szczegółowe relacje z wielu zakątków świata. Dzieki tym smaczkom wiele osób będzie wiedziało "gdzie, jak i za ile".”)

odonatrix od lmichorowski

Od Kolumbera:

s.wawelski - Smok jest stworzeniem znanym i w Krainie Kangurów i w Kraju Zapoteków i wśród żółwi z Galapagos i baobabów na Madagaskarze. Ale Smok w Krainie 10001 nocy?! To istnie szaleństwo! Niemniej apetyt rośnie w miarę jedzenia... czekamy więc na Smoka wśród dzikich plemion, Smoka w 80 dni dookoła świata i takiego jednego Smoka, co ukradł księżyc

Wanilia

mapew od kasai.eu („Wanilie chce przekazać dla mapew - jego zdjęcia tak pokazują różne miejsca na świecie, że nie mam wątpliwości że kiedyś też tam muszę pojechać”)

zby.nek od mapew („za niesamowicie piekne i pelne atmosfery zdjecia polskiej zimy. Taka zime, jaka Ty  pokazales, bardzo lubie (w przeciwienstwie do tego, co jest za oknem J ), chcialbym sam przezyc i sfotografowac. Ogladajac te zdjecia robi sie cieplo na sercu, pomimo pokazanych tak niskich temperatur.”)

s.wawelski od aggie_2010 („Za podróże, które nie pozwalają mi spać i pomagają marzyć o innym świecie”)

dino od aggie_2010 („Za rzeczy, które zobaczył i uwiecznił w czasie swojej podróży po USA i które dzięki - niemu - mogłam zobaczyć”)

od Kolumbera:

hari_gebbeth - wię-cej wio-sny!

Ziele angielskie

kubdu od zfiesz  („hmmm... z ziółkiem zawsze jest problem. zupełnie inaczej niż z chili i wanilią. przy tych wiadomo: kilka składnych zdań, słodkie fotki i bach! ...przyklejamy metkę i po sprawie. a ziółko? wydaje mi się, że ziółko zarezerwowane jest dla tych, którzy tę radosną twórczość kilku tysięcy użytkowników muszą przetrawić. niekoniecznie na zasadzie "ale śliczności", czy "fajne chmurki". bo... że podróże kształcą wie niby każdy. te cudze, odczytywane z relacji, czy oglądane na zdjęciach też! ale nie każdy zdaje sobie chyba sprawę, że nauczyć się trzeba chcieć, że zobaczyć wcale nie równa się zrozumieć i poznać. i moim skromnym zdaniem, "ziółkowatość" przejawia się właśnie w tej chęci zrozumienia, w umiejętności zadawania pytań, w wynajdywaniu nieścisłości, prowokowaniu, ironii... "ziółkowatość" zaczyna się tam, gdzie kończy się hurtowe plusowanie, a zaczyna refleksja nad tym co się czyta i ogląda. zwykła, ludzka refleksja, albo fachowa, poparta wiedzą i znajomością realiów. historyczna, polityczna, czy zwyczajnie techniczna. ...ale dająca autorowi relacji poczucie (czasem dość bolesne:-), że ktoś rzeczywiście zanurzył się w tym co robimy. no i ile takich "ziółek" udziela się na kolumberze? poza mną oczywiście?:-P niewiele... bardzo niewiele! typów mam kilka... powsinoga, koko, rebel, sława, renata (choć stanowczo za rzadko się odzywa!), pan janicki, smoczysław, latarnik fetyszysta, mapew, kuń... tym razem najbardziej podpadła mi jednak kubdu i niech ona przez najbliższy miesiąc dźwiga to brzemię i doprawia kolumberowy sosik! a mogę jeszcze zadedykować laureatce piosenkę? mogę? mogę? dzięki! dzwonię do ciebie ze snu.. http://www.youtube.com/watch?v=0GWjLswkofY :-)”

aggie_2010 od dino („Witam Szanowne Grono! Czas po temu i nawet dostałem przypominajkę, że należy przekazać odznaki. Myślałem, myślałem....a nie mam czasu za wiele teraz po moim powrocie z wyprawy..... i uznałem, że swoje zielsko przekazuję Agnieszce - aggie_2010. Jej trafne komentarze stały się elementem naszej kolumberowej wspólnoty. Dusza niespokojna, zasługuje na noszenie ziela, a czy będzie jej z nim do twarzy .....zobaczymy :)”)

kuniu_ock od rebel.girl  („ziele na porost owłosienia za piracenie pozytywną energią przekazuję największemu piratowi naszych wód - dziwnemu kapitanowi kuniowi. bynajmniej nie po znajomości i wcale nie dlatego, że robi mi codziennie kawę ;)))

Gratulujemy!

Kolumberki

Kochani,

komplet! Czy to nie jest pierwszy raz w historii? Juhuuu, ogromnie się cieszymy! :D

A medalistom miesiąca serdecznie gratulujemy!

Chili

tender_woman od dino („chili - wędruje do tender_woman - za odkrywanie drugiej strony obrazów i opisywanie ich pięknymi słowami, przez co każdy wpis jest arcydziełem, a niektóre z nich po prostu poezją :)”)

dingo11 od kolumberka („Dla dingo11 za niesamowitą podróż do Iraku wzbogaconą wzruszającymi zdjęciami, za przedstawienie młodych ludzi, dziś już nieco dojrzalszych w `ostrym` społeczeństwie. Czekam na więcej.”

mapew od iwiaszek („Witam, chcialam swoja odznake przekazac w "ręce" mapew za fenomenalny Madagaskar. Dzięki niemu wiem co straciłam i wiem gdzie jeszcze muszę
pojechać.”)

bkrystina od odonatrix („O kurcze ostatnio takim zalatany, że nawet nie zauważyłem, że dostałem ostre papryczki za które serdecznie dziękuję koledze imchorowskiemu. Tymczasem mimo że nic nie wiedziałem usprawiedliwienia ni ma i warzywo tak niezbedne w kuchni każdego szanującego się globtrotera przekazuję kolumberkowi bkrystina za bezprzeczne dostrzeganie piekna rzeczy niewielkich i nie zawsze ciesących się uznaniem fotografów, oraz za samą radość fotografowania ;)”)

czarny.pol od. s.wawelski („Przez miesiac moglem sie cieszyc swoimi odznakami a teraz z podobna uciecha przekazuje je dalej. Caly czas pilnie sledzilem co sie dzieje na Kolumberze i po dlugich wahaniach, namyslach i rozterkach postanowilem swe przechodnie trofea rozdzielic nastepujaco: Szkoda, ze nie moge swojego Chili rozmnozyc, bo jest kilka osob, ktore mnie zainspirowaly swoim talentem pisarskim: 2 Koty, Slawanka, City Hopper, Rebel, Mapew... Ale mam nadzieje, ze mi wszyscy wybacza, ze ich tym razem pomine, bo swoja odznake chcialbym przekazac Czarnemu Polowi, ktory mimo swoich tylko kilkunastu lat z entuzjazmem opisuje swoje coraz to dalsze podroze. Oby nam ten talent nadal kwitl :-) Wszystkich serdecznie pozdrawiam :-)”)

Wanilia

kasy1 od mapew („Moja wanilie chcialbym przekazac mistrzowi kasy1. Jego zdjecia sa dla mnie nieosiagalnym idealem i wzorcem. Moglbym je ogladac tam i z powrotem. Nastroje i atmosfera, jaka te zdjecia przekazuja sa niepowtarzalne. Kasy1 przekonuje nie masa lecz klasa!”)

kubdu od zby.nek („Odznakę przekazuję dla kubdu .pozdrawiam serdecznie Zbynek”)

voyager747 od s.wawelski („Przez miesiac moglem sie cieszyc swoimi odznakami a teraz z podobna uciecha przekazuje je dalej. Caly czas pilnie sledzilem co sie dzieje na Kolumberze i po dlugich wahaniach, namyslach i rozterkach postanowilem swe przechodnie trofea rozdzielic nastepujaco: Swoja Wanilie przekazuje Voyagerowi 747 za dotychczasowy wklad artystyczny na Kolumberze. Jego blisko dwa i pol tysiaca zdjec z czterech kontynentow elegancko poukladanych w 26 podrozy zasluguje na duza uwage. Czesc zdjec jest mozolnie zeskanowana z archiwalnych odbitek. Wszystkie pieczolowicie odswiezone, wybrane i opisane gotowe by radowac oko...”)

zby.nek od dino („wanilia -  dla zby.nek - za pokazanie prawdziwej twarzy Pani Zimy :)”)

gorski1987 od hari_gebbeth („za to, że dzięki jego zdjęciom, zakochałam się w Górach Fogaraskich. i w ogóle za całokształt:)”)

Ziółko

rebel.girl od kubdu („Panie i Panowie ! Zaraz przed Państwem  niepowtarzalna, dzielna, kochana, wyczekiwana przez nas wszystkich w komentarzach i mailach, zdobywczyni naszych serc, laureatka wielu ziółek i tym razem w świetle reflektorów - przez kolejny miesiąc i zawsze ! Panie i Panowie ! ...... RRREbel.girl !!!”)

mapew od aggie_2010 („"Swoje zielsko z największą przyjemnością przekazuję osobie:
- o miłym wyrazie twarzy;-);
- o wielkim poczuciu humoru;-);
- o nieprzeciętnej skromności;
- o ogromnej wiedzy z zakresu odwiedzanych regionów;
- której wyprawy są dla mnie niesamowitym przeżyciem estetycznym i
balsamem na skołatane nerwy przez pójściem w poniedziałek do pracy;-);
Mapew...ziele jest po prostu dla Ciebie ;-)")

mr_fixit od kuniu_ock („Witam :) Znowu ten piętnasty... ;) Nie lubię go, ale nie dlatego, że trzeba pozbyć się odznaki. Tylko dlatego, że należy dokonać trudnego.. naprawdę trudnego wyboru... Wiele osób zasłużyło na tę przyprawkę, którą mam niestety tylko jedną (nie dlatego "niestety", że chciałbym więcej, lecz dlatego, że nagrodzić mogę tylko jedną osobę). Tym razem pzekazuję moje Angielskie Zielę Andrzejowi - Panu-Napraw-To ;) mr_fixit nie dość, że serwuje nam świetne zdjęcia wykazując się pomysłowością w ich robieniu oraz dopasowując tytuły zdjęć, to jeszcze rozbawia w trafnych komentarzach :D  Pozdrawiam :)”)

Nowe odznaki 15 kwietnia. Znowu Wam o nich przypomnimy ;)

Redakcja

 

Kochani,

zbliża się termin przyznawania odznak, bardzo dziękujemy za wszystkie nominacje, jakie dotychczas od Was otrzymaliśmy. 

Ponieważ jednak wciąż trwa żałoba narodowa i naszym zdaniem czas ten powinniśmy wykorzystać na zadumę, podjęliśmy decyzję o przesunięciu terminu przyznawania odznak na 20 kwietnia (wtorek). 

Mamy nadzieję, że okażecie zrozumienie. 

W przyszłym tygodniu powrócimy także do zwyczaju umieszczania najciekawszych relacji, zdjęć i miejsc na głównej stronie Kolumbera.

Pozdrawiamy serdecznie,

Kolumberki

 

Opóźnione z powodów, o których nieprędko zapomnimy, ale wiosenne i - mamy nadzieję - wyczekiwane:

KWIETNIOWE ODZNAKI czas rozdać :)))

Chili:

karen64 od tender_woman („Przez miesiąc cieszyłam się odznaką, która była wyróżnieniem, miłym zaskoczeniem, i pewnym rodzajem miłego cieżaru. Trudny wybór w przekazaniu odznaki tylko jednej konkretnej osobie. Szkoda, że można tylko jednej osobie przekazać, bo jest ich wiele... Każdy czymś szczególnym zachwyca. Chili przekazuję Patrycji (karen64) za pokazanie bogatego świat przyrody, uroku pobliskich miejsc na wielu zdjęciach, odkrywanie szczegółów niewidocznych w codziennych spacerach po parku Oliwskim. Za całokształt i radość okazywaną w pokazywaniu tych miejsc. To miód na serce w zimne deszczowe dni i niezapomniane wrażenia w odkrywaniu coraz to nowych zakamarków uroczych miejsc i szczegółów, których zwykły obserwator nie widzi. Widać na tych zdjęciach dużo ciepła i moc wrażeń, niekiedy udzielają się i wprowadzają w znakomity nastrój. Z pełną radością przekazuję ją Tobie Patrycjo, miło zobaczyć znane miejsca Twoim szkiełkiem. Serdecznie pozdrawiam”)

iwonka55h od dingo11 (moja odznaka dla iwonki55h, za świetny pomysł zorganizowania wystawy fotografii podróżników kolumbera. pozdrawiam. Jola)

tender_woman od mapew („chili – dostaje tender_woman za bardzo piekne ozdabianie naszych zdjec w rymowane wierszyki, dzieki ktorym fotografie te nabieraja jeszcze wiecej uroku a jednoczesnie sluza jako inspiracja dla tak  spontanicznej poezji”)

dino od bkrystina („Wielkim zaskoczeniem było odznaczenie mnie odznaką  Chili przez  Odonatrixa.  Jeszcze raz  dziękuję Michałowi za sprawienie mi tak miłej niespodzianki.  Wielkim problemem było uhonorowanie tylko jednej osoby spośród Kolumberowiczów. Tak jak moi poprzednicy chciałabym tę odznakę sklonować i obdzielić  wszystkich moich znajomych którzy zainspirowali mnie swoimi podróżami, zdjęciami i umiejętnościami.  Po długich przemyśleniach odznakę przekazuję Dinowi za pięknie opisane podróże, prześliczne zdjęcia, zwłaszcza koliberków, i za pomocną dłoń…. Pozdrawiam”)

dino od czarny.pol („a swoją odznakę chciałbym przekazać Dinowi ( Dino ) ;). A w szczególności za podróż ,,¿Ecuador, mi amor? ''. Przypadł mi do gustu Ekwador po prostu.Szkoda że nie można rozdzielić odznaki, na początku swoją odznakę chciałem przekazać Sagnes80 lub lmichrowskiemu, ale po przeczytaniu podróży Dina on przypadł mi do gustu. Może następnym razem. Wybaczcie. Pozdrawiam CZarek :-)”)

Wanilia

miderska od kasy1 („Odznakę przekazuję uzytkownikowi ''Miderska''.Komentarz jest zbedny,wystarczy spojrzec na zdjęcia ..:) Pozdrawiam i gratuluję wyrożnionym! K”)

slawannka od kubdu („W wyjątkowej atmosferze  ostatnich dni skłaniającej do refleksji .... To nie plusy za zdjęcia choć przyznaję, że działają jak miód na moje serce. To nie punkty, choć gardzić nimi nie zamierzam. To Wy mnie tu przyciągacie.
Wy, moi  kochani, którzy zapełniliście kolumberowy świat ciepłem i serdecznością, zapierającymi dech opowieściami z podróży i przepięknymi wielobarwnymi obrazami.Wy, moi kochani, których losy śledzę z zainteresowaniem, trzymam kciuki za udane podróże i którym kibicuję w nieustającym  biegu po kolumberowej bieżni. Wanilię przekazuję Slawannce, która dla wielu, wielu z nas jest uosobieniem prawdziwego podróżnika, której podróże przyswajam z wypiekami na twarzy.
Slawannce, która przemierzając kilometry w czasie własnych podróży, ustawia dla nas drogowskazy na nieznanych ścieżkach. Kochamy ją. Nie może być inaczej. Emocje z  jej autentycznych przeżyć, którymi się z nami dzieli z taką  szczerością sprawiają mi prawdziwą przyjemność podróżowania z pupskiem na sofie i nosem w monitorze. Mam wobec Ciebie ogromny dług, Slawannko. Dzięki Tobie znalazłam na kolumberze to, co dziś ogromnie mnie cieszy.
Slawannko ! Niewiele mogę ofiarować. Niech Ci wanilia pięknie pachnie.”)

city_hopper od voyager747 („Ja swoją odznakę przekazuję city_hopper'owi. Ładnie pokazuje te sklepienia i te łuczki :) Ma pojęcie o architekturze i zdjęcia ma bardzo dobre”)

Od Kolumbera:

bartek_sleczka - za bystre obserwacje, głębię spojrzenia, dłoń w rękawiczce i zawsze wielką chęć do dyskusji o tym, co nam pokazuje. Gratulujemy i oby tak dalej! :)

anna.wujec - za raj utracony, czyli sentymentalnie, ale z pazurem i we wszystkich kolorach tęczy!

Ziele angielskie

smyczek1974 od rebel.girl („ziółko podrzucam smyczkowi1974 ;) ziółko do ziółka albo raczej: dla ziółka. niezłego smyczku - twoja północnoafrykańska - a szczególnie libijska - przygoda to jest coś!)

bartek_sleczka od mapew („ziele angielskie – dostaje bartek_sleczka za tak udany debiut na Kolumberze, tzn. za zaprezentowanie w tak krotkim czasie tylu ciekawych zdjec i interesujacych relacji z podrozy jak rowniez za wielkie zaangazowanie przy ocenianiu i komentowaniu zdjec oraz ciekawe dyskusje.”)

I jeszcze trzy ziółka od Kolumbera:

dla iwonki55h, dino i dingo11 - dla Iwonki za pomysł, a dla całej trójki za wielki wkład w przygotowanie Pierwszej Wystawy Kolumbera, której start - przypominamy - już 1 maja w "Czerwonym Sombrero" w Kinepolis, ul. Krzywoustego 72, Poznań.

Wszystkim serdecznie gratulujemy :)

***

A kolejne odznaki - tym razem 20 maja (z powodu przesunięcia terminu w tym miesiącu - nie chcemy, by ktoś czuł się pokrzywdzony ;) - i tego, że 15 wypada w sobotę, a z doświadczenia wiemy, że w weekend macie głowę raczej do wycieczek niż do nominacji ;). Czekamy więc do 20 maja. Myślcie nad swoimi nominacjami!

Kolumberki

Pierwsza połowa maja za nami, wyjątkowo w tym roku burzliwa i... burzowa. U nas też malutka rewolucja, bo jak wiecie, od niedawna przyznajemy odznaki już nie 15 lecz 20 dnia miesiąca.

Przypominamy też, że odznaki przyznajemy według klucza:

Chili - za ostre pióro, które dodaje podróżom smaku

Wanilia - za zdjęcie, które leje miód na nasze serca

Ziele angielskie - ang. allspice, czyli nagroda za całokształt - dla niezłego ziółka, bez którego Kolumber nie byłby taki sam :)

aczkolwiek wiemy, że czasem trudno się oprzeć i te kategorie rozdzielić ;) Ale trzymajmy się ich Kochani.

A dwudziesty to właśnie dzisiaj! Część nominacji już znacie, a oto pozostałe:

 

Chili:

mapew od karen64 („przekazuję odznakę chili Mapewowi ,za to,że narobił mi niesamowitego smaku na kwiatowe kompozycje w Keukenhof :)
te malownicze łany szafirków,hiacyntów i tulipanów mam ciągle przed oczami :)”)

tender_woman od iwonka55h („trochę szkoda rozstawać się z odznakami ale cóż zrobić, taka kolej losu. Chciałabym rozdzielić moje odznaki dla
- tender-women - chili - za piękne wierszyki, którymi ozdabia nasze zdjęcia. Naprawdę podziwiam takie poetyckie talenta, których sama nie posiadam”)

voyager747 od tender_woman („Odznakę chili przekazuję Voyagerowi za cudowne zdjęcia Madery, Korfu, Bali, Kenii, Włoch oraz samolotów. Teraz mogę napisać, powiedzieć, że wiem co to znaczy chodzić z głową w chmurach. To cudowne wirtualne podróże do miejsc uwidocznionych na zdjęciach, natchnienie do pisania, oraz wzbogacanie siebie i podróż w głąb.:-) Serdecznie Wszystkich pozdrawiam.:-)”)

siuniek od dino („chili - dla Elizy (siuniek) - za wprowadzanie miłej atmosfery do Kolumbera i witanie nowych członków naszej społeczności dobrym słowem zachęty do dzielenia się ich wrażeniami”)

anna.wujec od dino  („chili - dla Ani (anna.wujec) - za ze smakiem pokazane zdjęcia z Kuby i Dubaju”)

 

Wanilia:

mapew od anna.wujec („Wanilię oddaję w dobre ręce dla mapew. Marek widzi a nie tylko patrzy. "Kupiłam" historie, które opowiada swoimi obrazami. Piękne kadry i dużo pomysłów przy patrzeniu przez wizjer a wszystko wydaje się być wyrazem jego pasji. Fotograf przez duże "F", podróżnik przez duże "P")

voyager747 od miderska („Wanilię dla voyager747 za zachwycające zdjęcia Madery i Korfu , dzięki nim mam ochotę już dziś pakować walizki!”)

arnold.layne od city_hopper („"Wanilia - za zdjęcie, które leje miód na nasze serca". Skoro tak, to należy się arnoldowi.layne. Za to, że dostrzega to, czego nie widzą inni. Za reporterskie oko pełne humoru ;-). Znany ze znakomitych komentarzy i ironicznych tekstów potrafi nas rozbawić samym zdjęciem, bez zdania komentarza (vide fotki z Mannheim-miasta marzeń, Zakopanego czy z dnia pogrzebu papieża). Balsam dla oczu i miód dla serca oraz ... gimnastyka dla szczęki ;-))).”)

fiera_loca od bartek.sleczka („Mam sporą tremę, jako że jestem jednak nowy i nie miałem okazji przeglądnąć nawet 10% tego co bym chciał aby wyrobić sobie całościowy pogląd. Więc wybieram z tego co widziałem, a wybór łatwy nie był i jak zawsze były rozterki i wahania. ALE: WANILIA – dla fiera_loca za wspaniałe uchwycenie detali moich ukochanych miast – Barcelony i Wenecji. Zdjęcia obudziły we mnie wspomnienia i ciepło tych miejsc, a także ostudziły samozadowolenie ze swoich zdjęć. Dziękuję i czekam na więcej”)

iwonka55h od slawannka („niewiele miałam możliwości oceny kolumberowców w ostatnim miesiącu, nie udało mi się obejrzeć chyba ani jednej podróży, a zatem miałabym wielki problem z wybraniem, komu przekazać WANILIĘ, otrzymaną miesiąc temu od Kubdu (jeszcze raz ślicznie dziękuję!). Miałabym - gdyby nie WERNISAŻ, wystawa zorganizowana przez kilka osób (wszystkim bardzo bardzo dziękuję!!! Dino!!!), ale wymyślona przez IWONKĘ. Nie widziałam jeszcze wystawy, mam nadzieję ją zobaczyć w Warszawie, ale wielką dumą napawa mnie sam fakt, że moje dwa zdjęcia tam wiszą wśród takich fantastycznych fotografii. A to dzięki Iwonce! To był absolutnie waniliowy pomysł, dlatego - choć może nie jest to decyzja oryginalna, bo nie ja jedna z pewnością tak myślę - z czystym sumieniem i dużą wdzięcznością przekazuję moją wanilię Iwonce55.”)

 

Ziele angielskie:

amused.to.death od bartek.sleczka („ZIELE ANGIELSKIE – dla amused.to.death za wielką odwagę i świetnie napisane relacje z Afryki. Tytuły tych podróży jako „dla początkujących” znakomicie oddają bliski mi punkt widzenia, ALE zawartość pokazuje, że jest Podróżnikiem wypuszczając się w tak egzotyczne i „ciemne” strony. Zazdroszczę i podziwiam”)

renata-1 od iwonka55h („- renaty-1 - ziele angielskie - wielka mistrzyni drugiego planu jeżeli chodzi o pomoc w organizacji wystawy ( klejenie zdjęć, podpisów pod zdjęciami, pomoc w powieszeniu wszystkich prac na ścianie, no i na końcu podejmowanie gościną Kolumberowiczów.”)

bartek_sleczka od dino („ziele angielskie - dla Bartka (bartek_sleczka) - wzmocnił bardzo moje podróżnicze marzenia wyjazdu do Nowej Zelandii i jego teksty stają się nową mocną wartością Kolumbera”)

dino od dingo11 ("moja odznaka dla dino, za ... całokształt :")

amused.to.death od smyczek1974 ("Dla amused.to.death -  "zły dzień w podróży jest lepszy niż dobry dzień w pracy" i wszystko jasne!!!
Dodatkowo proponuje nagrodę Nobla w kategorii
"Podróże, podróżnicy i ich motta..."")

Gratulujemy i spotykamy się tu znowu 21 czerwca :)

Kolumberki

Dzień dobry wszystkim,

dziś wyjątkowo zaczynamy od pytania - powiedzcie: czy może być coś lepszego na pierwszy dzień lata niż nowa porcja odznak? ;)

Zobaczcie, do kogo wędrują odznaki w tym miesiącu.

Chili:

amused.to.death od mapew („chilli - dla amused.to.death za tak wciagajace opisy z Twoich wojazy. Czytajac je mam wrazenie, jakbym podrozowal razem z Toba i wszystko to, o czym piszesz, sam kosztowal i odczuwal i widzial :-)  Bardzo przyjemnie sie czyta Twoje wrazenia i chcialoby sie czytac dalej i dalej...”)

dino od tender_woman („Za całokształt, wszystkie podróże te małe i duże. Za opisy i zdjęcia, za radość w nich zawartą, za moc dobrych emocji, wrażeń i za to, że z miłą chęcią wędruję twoimi śladami po świecie niekiedy gubiąc się w czasie. Marzeniem moim jest być choć w części najbliższych twoich wypraw. Dzięki twoim zdjęciom, mam często inspirację do napisanie wierszy, to niekiedy balsam na zatroskane serduszko. Ostatnią podróż odbyłam wirtualnie z Tobą. Rejs jachtem to coś wspaniałego, wiatr we włosach, wschody i zachody słońca.:-)”)

kubdu od voyager747

slawannka od siuniek („Za co? za wszystko, co u Niej zobaczyłam i przeczytałam. Zwłaszcza za Sycylię, której dotąd nie zauważałam, a teraz bardzo chciałabym tam być.”)

traveluk od anna.wujec („Chciałabym wyróżnić odznaką CHILI traveluk-a, za barwne relacje z podróży okraszone humorem i ciekawymi obrazami.”)

Wanilia:

kasai.eu od mapew („wanilia dla kasai.eu - za piekne zdjecia z uroczych zakatkow Chin, wzbogacone bardzo interesujacymi opisami podrozy. Twoje fotograficzne spojrzenie na Chiny, a zwlaszcza zdolnosc zauwazania szczegolow, bardzo mi sie podoba. Bede do tych zdjec jeszcze wielokrotnie wracal.”)

kielec od voyager747

lmichorowski od arnold.layne („Za co? Za rzetelne i treściwe podróże, za "leszkowy całokształt" :-) Dziękuje Leszku, że jesteś z nami :-))”)

michal.paprocki od fiera_loca („Wanilie przekazuje Michalowi Paprockiemu za interesujace spojrzenie na Meksyk,Indochiny,Kube i Kenie. Gratuluje i oby tak dalej.”)

amused.to.death od iwonka55h („czas szybko zleciał, z wielką przyjemnością przekazuję moja odznakę Amused za jej egzotyczne podróże, które naprawdę podziwiam i nie wiem czy sama bym się na nie zdobyła.”)

Ziele angielskie:

zfiesz od amused.to.death („Swoje dwa ziela angielskie chciałabym przekazać dwóm osobom, których relacje, uwagi i zdjęcia pozwalają mi w planowaniu najbliższego wyjazdu i które podziwiam za całokształt: świetne relacje i zdjęcia!”)

kielec od renata-1 („To rozstaję się z wyróżnieniem (jeszcze raz dzięki), nie będę przynudzać o trudnym wyborze, ale wypadło na Tomasza Kosińskiego - kielec - za całokształt - aktywność, różnorodność w kierunkach podróży (ciągnie mnie w wiele miejsc, a jak przychodzi co do czego to jadę na północ), no i nie ukrywam, że szalę przeważyła Norwegia, pozdrawiam”)

sagnes80 od bartek_sleczka („za bardzo ciekawe opowieści z podróży, a w szczególności za umiejętne połączenie obserwacji z wątkiem osobistym "Kujawianka na  Mazurach" :)”)

s.wawelski od amused.to.death („Swoje dwa ziela angielskie chciałabym przekazać dwóm osobom, których relacje, uwagi i zdjęcia pozwalają mi w planowaniu najbliższego wyjazdu i które podziwiam za całokształt: świetne relacje i zdjęcia!”)

voyager747 od dino

Gratulujemy. Kolejna edycja odznak - już za miesiąc (20 lipca).

Cieszcie się latem!

redakcja

Uff, jak gorąco! Kolumber się trochę zapomniał, to fakt, ale nie tylko Kolumber się zapomniał i części oznak jak nie było, tak nie ma. Uwaga - jeśli ktoś, kto odznaki nie dosłał, jest właśnie wdrodze, to w drodze wyjątku dostaje rozgrzeszenie.

Poza tym, też byście się zapomnieli po takim weekendzie! A właśnie, w tym miesiącu odznaki powinny powędrować do wszystkich tych, którzy wzięli udział w naszym spotkaniu. Było wspaniale! Kto nie był, niech żałuje!

No ale nie ma tyle odznak... więc pozostajemy przy starej formule i odznaki idą do:

Chili:

amused.to.death od dino („Swoją odznakę - chilli przekazuję na bieżący miesiąc dla koleżanki amused.to.death za jej fantastyczne opisy podróży do Afryki J”)

zfiesz od kubdu („Zfiesz, Zfiesz  i jeszcze raz Zfiesz i jego kapitalne relacje. Kto jak kto, ale Zfiesz na pewno jest w tym najlepszy!”)

dino od slawannka („Moją wspaniałą odznakę chciałabym przekazać tym razem Dinowi... Chyba nie muszę tłumaczyć, za jakie grzechy :)
Wiedziałam, że jest wspaniały, ale nie wiedziałam, że aż tak! Za wystawę, za zdjęcia z których zrobił cuda... Z podziękowaniami Slawannka”)

Od kolumbera:

rgondek (za poruszającą relację z Nepalu, niesamowita)

pendragon (bo minęło zaledwie kilka tygodni od jego pojawienia się w Kolumberze, a my już wiemy, kto jest ekspertem w temacie irlandzkich miejsc niezwykłych)

Wanilia:

renata-1 od kasai.eu („Moją aromatyczną wanilie przekazuje dla renata-1 - za piękne zdjęcia z Norwegii i z podziękowaniem, że prawdopodobnie dzieki niej wybiore sie w tą rajską krainę w przyszłym roku :)”)

miderska od kielec („za przepiękne zdjęcia”)

Od kolumbera:

mapew (za wspieranie przyjaźni polsko-niemieckiej, czyli zamki w Muensterlandzie, które chcemy koniecznie odwiedzić ;))

tykuspl (podglądanie codzienności na drugim końcu świata to coś, do czego mamy słabość i dla czego stworzyliśmy ten serwis. ale teksty - również bardzo celne)

karen64 (mamy polską Wenecję? Mamy! Mamy Dalajlamę z piasku? No też mamy! A wszystko to wiemy od kogo? Od Karen! Więcej Karen, więcej!)

Ziele angielskie:

ye2bnik od zfiesz („zapomniałem na śmierć, że mnie naznaczono!J w takim razie swoje ziółko oddaje marcinowi ye2bnikowi. facet udziela się w serwisie już od dłuższego czasu, a jakby trochę niedoceniony bywa. za relacje, za zdjęcia (ech... przemilczę te notorycznie poobcinane wieże;-) i za coraz rzadziej spotykany dar rozumienia czyjegoś, nawet odmiennego, punktu widzenia.)

kasai.eu od kielec („za dogłębne poznawanie Chin”)

iwonka55h od sagnes80 („Minął miesiąc i muszę rozstać się z moją smakowitą odznaką. Decyzja była trudna. Po długim namyśle postanowiłam moje ziele przekazać Iwonce "iwonka55h" za to całe wystawowe zamieszanie. Za wspaniały pomysł zebrania Kolumberowiczów w realu, za ogrom pracy włożony w organizację spotkania w Poznaniu i za to, że pomysł chwycił i kolejna odsłona już za momencik w samej stolicy :) Nie będzie mnie tam fizycznie z Wami, bo z podróżniczymi pasjami wygrała rodzina. Otóż sprawuję opiekę nad nastoletnią siostrą i jej przyjaciółkami na Festiwalu w Jarocinie. Warunek, aby mogły spełnić swoje marzenie i pojechać na festiwal był taki, że będą mieć opiekę kogoś starszego i w miarę możliwości rozsądnego;) początkowo nikt do konkursu na opiekuna się nie zgłosił i wyjazd dziewczyn stanął pod wielkim znakiem zapytania. nie wiem, czy spełniam oba warunki, ale...sama kocham realizować własne małe i wielkie podróżnicze marzenia. Tym razem pomogę siostrze w spełnianiu jej młodzieńczego marzenia i mam nadzieję, że to zrozumiecie i nie będziecie mieć za złe mojej nieobecności. Tak więc ZIÓŁKO niech służy Iwonce, bo prawdziwe z niej Ziółko, a Wam wszystkim życzę wspaniałego spotkania na Wystawie Kolumbera w Warszawie. I oby takich spotkań było jak najwięcej! Pozdrawiam gorąco! Aga”)

tender_woman od voyager747

pt.janicki od s.wawelski („Swoja bardzo cenna nagrode ziela angielskiego przekazuje za caloksztalt kolumberowskiej postawy obywatelskiej oraz ostatnie wspaniale pomysly konkursu wiedzy o obyczajach podanych w jakze dowcipnej formie Piotrkowi Janickiemu. Gratuluje!!”)

I to by było na tyle. Komplet. Ale tylko w liczbach.

Oprócz odznak, jeszcze raz wielkie dzięki dla Iwonki, Reni i Dina - świetna robota Kochani!!!

Do miłego ;)

Kolumber

Wakacje już prawie za nami. Myślicie, że nowe odznaki mogą Wam nieco osłodzić ten smutny fakt? Oto lista najfajniejszych Waszym zdaniem podróżników w sierpniu!

W kategorii Chili:

chelsea79 od zfiesz („trzymając się ustalonej (przez siebie i dla siebie;-) zasady przyznawania odznak za rzeczywiste zasługi, a nie za ładne oczy, plusy i miłe komentarze, chili (na które ostatnio wcale nie zasłużyłem!:-) oddaję Michałowi-chelsea79. całkowicie różnimy się w podejściu do podrózowania, a mimo to... może czasem z pewnym wysiłkiem... potrafimy się dogadać i dojść do porozumienia. przede wszystkim jednak, chili należy mu się za rzeczowość z jednej i radość z drugiej strony, płynące z jego relacji. all inclusive to totalnie nie moja bajka. w życiu, nawet za dopłatą!, nie wybrałbym się na takie wczasy (przed sześćdziesiątką;-)! ale jesli komuś taka forma pasuje, a w dodatku potrafi później o takich wakacjach ciekawie opowiedzieć - chylę czoła!

 ukłon też za... no, tu akurat skromne;-) ...relacje z Wysp. szlag mnie trafia jak słyszę od "współemigrantów", że Wielka Brytania jest nudna i nie ma tu co oglądać. Michał dowodzi, że jednak jest. wystarczy ruszyć tyłki sprzed telewizora, albo zamiast na "szoping" do primarku, wybrać się na spacer...

 i jeszcze... podobnie jak w przypadku Marcina-ye2abnika: chelsea79 udziela się na kolumberze już dłuższy czas i zdecydowanie zasłużył na odznakę! o!;-)

 a że wygląda mi na niezłego kozaka, "kozacka" piosenka dla niego: http://www.youtube.com/watch?v=Beo15NwG4xE)

silka007 od dino („moja odznaka chilli w tym miesiącu zmierza na antypody :) oddaję ją z miłą chęcią koleżance silka007 za świetny opis podróży do Australii. Jej już udało się to co

dla mnie nadal jest wspomnieniem "Tomka w krainie kangurów". Ale jest mi bliżej do tego, bo przecież bosman Nowicki mieszkał na Powiślu.... jako i ja od lat kilkunastu, a na ten aborygeński ląd w końcu trafił :)”)

2_koty od kolumber (bo gdy w Kolumberze pojawia się nowa relacja Ewy, w naszych głowach kiełkuje myśl: jechać tam!)

s.wawelski od kolumber (S.Wawelski wśród Łowców Uśmiechów to znaczy dla nas: wszędzie. Bo przy smoku i jego relacjach nie sposób się nie uśmiechnąć)

kielec od kolumber (za bałkańską odyseję, pełną celnych uwag i )

W kategorii Wanilia:

kubdu od renata-1 („Jutro wyruszam na północ, a więc już dziś rozstaję się z tak krótko hodowaną wanilią (chlip, chlip). Z radością jednak przekazuję ją Wielkiej Kusicielce Kubdu, z podziękowaniem za Sienę.”)

chelsea79 od mapew („juz chyba nadszedl znowu czas oddawania odznak. Moja wanilie chcialbym wiec przekazac tym razem dla chelsea79 za najnowszy fotoreportaz z Kenii wzbogacony ciekawymi opisami. Jego poswiecenie i pasja, z jaka fotografowal zwierzeta Czarnego Ladu tak mnie wciagnely, ze przez wiele godzin i dni mialem w glowie tylko jedno – jak najszybciej wrocic znowu do jego galerii :) A ogladanie zdjec i czytanie opisow przenioslo mnie w swiat marzen....”)

sagnes80 od tykuspl (Jako nowy w Kolumberze odkrywam to, co na pewno już wcześniej zostało odkryte; (tak jak Kolumb).(:(: Swoją odznakę przekazuję Agnieszce "sagnes80" za jej podróż azjatycką, -wspaniale opowiedzianą słowem i obrazem.”)

bkrystina od karen64 („a przekazuję wanilię Krystynie (bkrystina) za lekkie pióro w bardzo ciekawym i humorystycznym opisie najazdu na Warszawę :)”)

chelsea79 od kolumber (za żyrafę z głową w drzewie i zebrę w tarzankach J)

W kategorii Ziele angielskie:

lmichorowski od ye2bnik („No to mam dylemat :) Obdarowywanie jest równie przyjemne jak otrzymywanie, więc najchętniej dozowałbym sobię tę frajdę dzieląc ziółko na cztery kawałki :) Bo właśnie cztery podróże wywarły na mnie ostatnio największe wrażenie - świetna relacja Tomka (kielec) po Bałkanach, które darzę dużym sentymentem; obfitująca w superaśne fotki stworaków przygoda Michała (chelsea) w Afryce; australijska podróż marzenie Silki007...  No i ta czwarta - może nie tak atrakcyjna krajobrazowo i kulturowo, ale niezwykle klimatyczna. Za pokazanie Polski sprzed lat, nie upstrzonej billboardami i neonami, z pustymi jeszcze drogami oraz przypomnienie frajdy z autostopu - Ziółko dla Leszka Michorowskiego! Niech wprowadzi Cię w dobry nastrój :)”)

mapew od kasai.eu („Nie ukrywam ze tym razem mam poważny problem - nie dość ze dostąpiłam takiego zaszczytu i dostałam takie wyróżnienie! to teraz mam go przekazać i naprawdę nie wiem komu! Jest tutaj tak wiele osób o których można powiedzieć: "Należy on do grupy naszych najlepszych i najaktywniejszych użytkowników, a każda jego odznaka to nagroda za szczególną aktywność"... Ale wybrać muszę - i choć z chęcią podzieliłabym to ziółko na części to przekazuje je na ręce mapewa. Pozdrawiam i wielu wypraw życzę. Choć mam nadzieje ze do Kambodży dotrę przed Tobą ;) (a na koniec jeszcze małe usprawiedliwienie - ostatnio rzadko zaglądam na Kolumbera - a dlatego że w sierpniu wyruszyłam we wspólna podróż przez życie z moim ukochanym Mareczkiem - przygotowania do ślubu tak nas pochłonęły ze nawet ja na miesiąc musiałam zapomnieć o podróżach po świecie ;) pozdrawiam Kasia”)

kuniu_ock od iwonka55h („ostatni będą pierwszymi więc ja zacznę przydzielanie odznak na następny miesiąc. Żal się rozstawać z odznaką, ale mus to mus: przekazuję ją w dobre ręce Krzyśka podającego się również na tym forum za Kunia czy Wredny Fotel. Za co? Za wszystko, za to, że jest z nami, że pozytywnie zakręcony codziennie rozbawia nas swoimi komentarzami, za to, że w każdej łódce "widzę" Kunia. Krzyśku, tak trzymaj! pozdrawiam”)

iwonka55h od tender_woman („Będę druga z odznaczaniem. Naprawdę nie wiadomo komu przekazać. Osób, które zasługują na odznaki jest dużo, w każdej galerii jest coś niepowtarzalnego i gdyby można było je rozmnożyć, byłoby najlepiej.:)  Swoją odznakę przekazuję w cudowne ręce Iwonki (Iwona55h) za całokształat, za panowanie nad wernisażem, za doping dla innych i za wprowadzanie nowych fotograficznych pomysłów. Bez Ciebie Kolumber Iwonko nie byłby taki sam. Dziękuję.:) Krzysiu, Tobie gratuluję odznaki.:)  Wydaje mi się, że gdyby była porcja Ciebie dla każdego, to uśmiech byłby na twarzy każdej osoby.:)  To może ja też zacznę zaglądać do każdej łódki.:) Pozdrawiam serdecznie.:)”)

flusz od pt.janicki („A ja tym razem nie mam dylematu... :-) ... Bardzo miło mi jest przekazać ziele dla Oli - po kolumberowemu Flusza (a może Fluszy?) - za wspaniałą relację z Tour de Pologne! No i także za poczucie humoru, które Ola posiada, i którym chętnie się z nami dzieli.”)

Gratulujemy nagrodzonym, myślcie już nad swoimi następcami i spotykamy się znowu w tym miejscu 20 września!

Kolumber

 

Kochani,

Z przyjemnością ogłaszamy, że wrześniowe odznaki w uznaniu kolumberowych zasług otrzymują:

Chili

zfiesz od chelsea79 („Moja odznake chcialbym przekazac Marcinowi ,,Zfieszowi'', za jedne z najlepszych-jak nie najlepszych!!!-tekstów w naszym kolumberowym gronie. Teksty pelne tresci merytorycznych, humoru, ironi i refleksji. Poza tym swiadczace o niecodziennym warsztacie dziennikarskim. No i zdjecia do tego, tez pierwsza klasa. No i jak to Marcin nie omieszkal kiedys powiedziec, choć się niejednokrotnie nie zgadzamy, to i tak sie na koniec jakoś dogadamy. No i jego ostatnia relacja z Walii przeszła moje najśmielsze oczekiwania.”)

ewa_zwierzynska od 2_koty („Przy przekazywaniu mojej odznaki miałam niezły orzech do zgryzienia. Z nieba mi spadł "Wielokulturowy szlak nekropolii" Ewy Zwierzyńskiej. Szybko przejrzane pozostałe podróże utwierdziły mnie w słuszności wyboru - chili wędruje na Podlasie za wspaniale opisywane podlaskich "cudów (...) codziennych".”)

s.wawelski od kielec („swoją odznake przekazuje Smokowi Wawelskiemu za Masajów :)”)

zfiesz od s.wawelski ("W minionym miesiącu ukazało się wiele ciekawych i bardzo treściwych publikacji z bliskich i dalekich podróży. Z wielka przyjemnością czytałem podróże Leszka pełnych historycznych ciekawostek (lmichorowski) o polskich mniej mi znanych stronach; pólnocną podróż Krysi (bkrystina) która (i podróż i sama Krysia) wzbudziła u mnie  wielki apetyt by kiedyś zaglądnąć w te urocze zakamarki mojego własnego kraju; bułgarską opowieść Tomka (Kielec); wciągającą relacje z dalekiej Namibii Ewy (2koty) czy dowcipną i super rozrywkową relacje Kubdu z Włoch. Wszyscy zaslugujecie na piękny order z Chili za swój pisarski talent i włożoną pracy w powstanie ciekawych artykułów, ktorymi zechcieliście się z nami podzielić. Ale, że mam tylko jedno chili do przekazania, przekazuję je... Zfieszwi, który tym razem zaserwował nam wspaniała opowieść geograficzno-historyczną o mało znanych a pięknych zakamarkach Walii.")

zfiesz od s.wawelski ("W minionym miesiącu ukazało się wiele ciekawych i bardzo treściwych publikacji z bliskich i dalekich podróży. Z wielka przyjemnością czytałem podróże Leszka pełnych historycznych ciekawostek (lmichorowski) o polskich mniej mi znanych stronach; pólnocną podróż Krysi (bkrystina) która (i podróż i sama Krysia) wzbudziła u mnie  wielki apetyt by kiedyś zaglądnąć w te urocze zakamarki mojego własnego kraju; bułgarską opowieść Tomka (Kielec); wciągającą relacje z dalekiej Namibii Ewy (2koty) czy dowcipną i super rozrywkową relacje Kubdu z Włoch. Wszyscy zaslugujecie na piękny order z Chili za swój pisarski talent i włożoną pracy w powstanie ciekawych artykułów, ktorymi zechcieliście się z nami podzielić. Ale, że mam tylko jedno chili do przekazania, przekazuję je... Zfieszwi, który tym razem zaserwował nam wspaniała opowieść geograficzno-historyczną o mało znanych a pięknych zakamarkach Walii."

Wanilia

voyager747 od kubdu („Dla Voyagera: Za niezapomnianą Maderę i klimatyczne zdjęcia w chmurach, za Turcję, do której miłość Voyagera nie słabnie i za Rodos, którego mu strasznie zazdroszczę - to razem 3 laski wanilii. Zapraszam wszystkich do Voyagera  na ławeczkę http://kolumber.pl/photos/show/334578  i myślę, że laureat nie będzie miał nic przeciwko temu byśmy tam razem posiedzieli.”)

2_koty od chelsea79 („Moja Wanilie przekazuje Ewie-2 Koty za niesamowita relacje z Afryki, która rozłożyła mnie na łopatki,i sprawila, ze rozwazalem skasowanie mojej :), gdyz kompletnie blednie w porównaniu z ta od Ewy.!!! A przede wszystkim sto odznak należy sie za zahipnotyzowanego Lamparta i uciekajace zebry pokazane z perspektywy ich zgrabnutkich zadeczków...”)

zfiesz od sagnes80 („Przyszło się rozstać z wanilią. Postanowiłam przekazać ją zfieszowi. Jego zdjęcia z Rhossili Bay, szczególnie te zatytułowane "Sandałnerstwo" i opatrzone pięknym cytatem z "Ucieczki do Afryki" M.Żuławskiego lały i wciąż jeszcze leją miód na moje serce :) Też jestem sandałnerem i kocham kiczowate zachody słońca ;) Pozdrawiam Aga”)

kuniu_ock od bkrystina („Moją odznakę "Wanilię"  z której byłam przez miesiąc bardzo dumna przekazuję Kuniowi. Każdy mężczyzna lubi ciasto waniliowe, może "Wanilia" pomoże przelać zapiski z tajemniczego notesu na strony Kolumbera.”)

s.wawelski od chelsea79 ("Druga wanilię chcialem przyznac smokowi Wawelskim za relacje z doslownie z kazdego zakatka świata, które tylko motywuja nas aby dotrzec w te same miejsca co on, spelniajac swoje marzenia o poznawaniu swiata....")

Ziele angielskie

voyager747 od lmichorowski

2_koty od mapew („Tym razem chcialbym przekazac moje ziele angielskie  dwóm kotom (2_koty) za wspaniale i czasami nawet mrozace krew w zylach relacje z podrozy po Botswanie i Namibii. Oprocz tych obu ciekawych relacji chce szczegolnie wyróznic równiez tak liczne niepowtarzalne ujecia afrykanskiej fauny, ktore Ewa zrobila z wielkim zaangazowaniem i nawet z narazeniem wlasnej skóry... ;-)  (ze wspomne tylko lamparta  ale tez np. uciekajace zebry, stado sloni  no i te moje ulubione zdjecia z Dead Vslei)”)

sagnes80 od kuniu_ock („Wrrr... nie znoszę 20! Bo nigdy nie mogę się zdecydować, komu przekazać zielsko :P Zbyt dużo osób na nie zasługuje, a tylko jedna sztuka do dyspozycji. No ale cóż... życie. Swoje zielsko przekazuję Agnieszce (sagnes), gdyż na kolumberowym spotkaniu w Gdańsku zasłużyła na tę odznakę! :D Dała radę z rozgrzewającą lufą Dina ;P a swoim zakręceniem (i odrobiną paniki w oczach) przy odgadywaniu kto z obecnych jest kim - po prostu mnie urzekła! :D Agniecha, noś dumnie zielsko, boś zasłużyła! ;) Zaś wirtualne zielsko przekazuję wszystkim tym, którzy stawili się w Gdańsku, których miałem niewątpliwą przyjemność poznać :D Szkoda, że tylko jedną sztukę mam, bo bym Wam wszystkim nie poskąpił! :D Ahoj :) - Qń zakała ;P)

bkrystina od iwonka55h („Mam baaaaardzo rozdarte serce, bo na odznakę zasługują dwie osoby a ja mam tylko jedno zielsko. Są to bkrystyna i karen, za co? za organizację wystawy w Gdańsku, wspaniałe przyjęcie, wspaniały lokal. Jak przyznam odznakę Krysi to Patrycja będzie ryczeć a jak ziele dostanie Patrycja to Krysi będzie przykro. Dlatego pomyślałam sobie, że jak mieszkają w jednym mieście to się podzielą i wspólnie będą się delektować zielem przy kawce w tawernie razem z p. Kazimierą.”)

kuniu_ock od flusz („Przekazuję swoją pierwszą w kolumberowej karierze odznakę osobnikowi znanemu tu wszystkim jako kuniu_ock - bez jego komentarzy (niekiedy budujących :)) nie miałabym tylu ciekawych dialogów pod zdjęciami :) No i niejeden pomysł mi podrzucił. :))

 

Gratulujemy i bardzo się cieszymy, że jesteście z nami :)

Mamy nadzieję, że będziecie nosić swoje odznaki z przyjemnością (przypominamy, że przez miesiąc będą widniały w Waszych profilach), a za miesiąc z równą przyjemnością wyznaczycie swoich następców.

Kolejna edycja odznak już 20 października.

Uściski/Kolumber

Jesień, nie ma na to rady. Możliwości wyjazdowych jakby mniej, bo smutno i pada. Można owszem - na drugą półkulę. Albo można usiąść z kubkiem winka/herbaty/kawy i pomarzyć, powspominać. Do kubka dorzucamy garść przypraw. Smacznego!

Chili:

ewa_zwierzynska od zfiesz („Za to, że "tuż za rogiem znajduje" miejsca magiczne, ciekawe  wciąż jeszcze nie zadeptane. w dodatku są to miejsca, które i ja uwielbiam!”)

bartek_sleczka od s.wawelski („Moja nominacja pisarska w postaci chili idzie do Bartka Ś. za jego bardzo wciągający opis z Namibii. Gratuluję!”)

pendragon od zfiesz („Piotrowi Sobocińskiemu vel pendragon - dokładnie za to samo, co Ewie_zwierzyńskiej, tylko że w trochę innym miejscu na ziemi.”)

kielec od zfiesz („Tomkowi Kosińskiemu vel kielec - za "cykl bałkański": prawdziwy, osobisty i ciekawy.”)

Wanilia:

freemarti od voyager747 („Za Grecję”)

renata-1 od 2_koty („Z ogromną przyjemnością przekazuję wanilię Renacie za panoramy, które rewelacyjnie oddają ogrom pięknych, norweskich pustkowi.”)

2_koty od zfiesz („moja wanilia natomiast, wędruje do Ewy vel 2_koty - za całkoształt dorobku fotograficznego:-)”)

2_koty od s.wawelski („Dla mnie najbardziej liczą się dwie chwile, pierwsza gdy okazuje się, że dostałem order a druga gdy mogę go przekazać dalej :-) Tej drugiej zawsze towarzyszy mnóstwo rosterek, bo jak tu nie nagrodzić wspaniałych relacji okraszonych pięknymi zdjęciami Renaty i Moniki ze Skandynawi, Bartka Ś., który dopiero co wrócił z dalekiej Afryki i zarzucił nas barwnym opisem i takimiż zdjęciami, czy też Skalimonki, Kubdu, Leszka M., Ayshy, którzy przedstawili nam swoje relacje z podróży po różnych zakątkach Europy. A przecież mamy jeszcze nowe osoby jak Ewelinka, Rodos, Neilos czy Pejer, które do nas dołączyły w ciągu ostatniego miesiąca a ich zdjęcia i opowieści radują oko i działają na wyobraźnię. Proszę więc o wybaczenie te wszystkie osoby, którym w tym mięsiącu tylko z powodu szczupłych środków nie dam żadnego ziółka. Swoją wanilię przekazuję Ewie (2Koty) za jej wspaniałę zdjęcia z Namibii, które zamiast opublikować w National
Geographic, zrobiła nam z nich na Kolumberze ekskluzywną wystawę. Nie mogłem jej wyróżnić w zeszłym miesiącu, bo nie miałem odpowiedniej "amunicji", ale z wielką przyjemnością robię to teraz!”)

amused.to.death od kuniu_ock („Wanilię natomiast przesyłam Monice(amused.to.death) - za ciekawe i fajnie opisane wędrówki po fiordach, w Azji, Ameryce Północnej, oraz za afrykańską serię dla początkujących. Mam nadzieję, że wkrótce rozbudujesz meksykańską wyprawę, Moniko :D Gratuluję wszystkim Medalistom :) Pozdrówki wszystkim :)”)

Ziele angielskie:

rodos13 od voyager747 („Ja swoje ziele przekazuję: rodos13( jest nowa, wkleja fotki,ogląda, pisze)”)

bartek_sleczka od 2_koty („Angielskie ziółko pozostaje w Afryce - u Bartka Ślęczka, za rozbudzającą wyobraźnię (i dyskusję) podróż po RPA.”)

chelsea79 od sagnes80 („Strasznie ciężko rozstać się z ziółkiem. Ostatnio mam bardzo mało czasu na Kolumbera, więc ziele najwyższa pora przekazać dalej, komuś zdecydowanie bardziej aktywnemu. Wybór mój pada na Michała (chelsea79) - myślę, że na ziółko sobie zasłużył :) Pozdrawiam Aga”)

karen64 od bkrystina („Swoją odznakę otrzymaną od Iwonki tak jak obiecałam, przekazuję Karen64 jako współorganizatorce gdańskiej wystawy.  Patrycjo noś ją dumnie przez następny miesiąc”)

dejavu.pl od kuniu_ock („Angielskie Ziele przekazuję Sylwii - dejavu.pl. Swoją ostatnią podróżą z brzuchem w tytule doprowadziła prawie do rozpuku czy nawet rozpęku tegowoż :D Sylwio! Poczucie humoru masz na medal! :D”).

Gratulujemy!

I jeszcze na koniec przypominamy zasady dla osób, które są nowe:

raz w miesiącu (zwykle 20. dnia miesiąca) mamy w Kolumberze święto odznak - nagradzamy osoby szczególnie zasłużone ;) Takich, którzy świetnie piszą o swoich wyjazdach, robią superzdjęcia lub po prostu wprowadzają w serwisie fajną atmosferę. Osoby, które posiadały jakąkolwiek odznakę w danym miesiącu mogą przekazać ją wybranemu przez siebie następcy - od teraz to ta osoba przez miesiąc będzie posiadała odznakę, którą z kolei w następnym miesiącu może przekazać komuś innemu... Odznaki przyznajemy w konkretnych kategoriach (ich opis znajdziecie w pierwszym wpisie tej „podróży”), gdy termin się zbliża nominacje można umieszczać w komentarzach poniżej lub wysyłać na nasz adres: [email protected] (wtedy jest większa niespodzianka ;)). Odznaczony otrzymuje także 100 punktów do swojego profilu, w profilu widać też, kto ma/miał ile odznak.

W skrócie to tyle.

Jeśli ktoś ma pytania, nie zrozumiał wszystkiego, a chce się z nami bawić - niech śmiało pyta :)

 

Pozdrawiamy,

redakcja Kolumbera

Drodzy Kolumberowicze,

czy wiecie, że odznaczamy się już od 2 lat?! Aby uczcić tę datę... odznaczymy się znowu! ;)

Chili:

lmichorowski od bartek_sleczka („Trudno było wybrać jak zwykle, ale ... oto moje "nominacje": Chili - dla Leszka Michorowskiego "lmichorowski" za niesamowity opis cmentarzy żydowskich z wielką ilością faktów i różnych opisów.”)

ewa_zwierzynska od pendragon („za opis Puszczy Białowieskiej, bardzo wciągający klimat i narrację. Oraz za przypomnienie, jak bardzo Puszcza jest mi bliska.”)

rodos13 od kielec („moją odznakę przekazuję rodos13 za Barcelonę i inne relacje...krótko, zwiężle i na temat ;)...do tego ciekawe foty, tak trzymać ;)”)

od Kolumbera:

tusiaiwojtek (ale chyba bardziej Tusia ;)) za świetnego bloga z Madrytu

g-j-k za bardzo za opis zimy, jaka mogłaby nam się spodobać: w Andaluzji

Wanilia:

rodos13 od freemarti („chciałabym przekazac moją odznakę Rodos 13 za Sycylijską podróż w czasie, którą mnie oczarowała.”)

rojuan od 2_koty („Pierwszą wanilię przekazuję rojuan'owi za podzielenie się z nami birmańskimi kolorami.”)

kubdu od 2_koty („Drugą wanilię przekazuję kubdu za regularne obsypywanie nas wspaniałymi zdjęciami z Włoch.”)

czerwony_arbuz od renata-1 ("z małym opóźnieniem, za które przepraszam, chciałabym przekazać moją wanilię Ani podszywającej się pod Czerwonego Arbuza, z podziękowaniem za zabranie mnie na spacery we wspaniałych plenerach.") 

od Kolumbera:

tykuspl za TO!

dudi987 za cały wspaniały tydzień w Big Apple ;)

Ziele angielskie:

voyager747 od rodos13 („Moją odznakę (ziele angielskie) przekazuję Sławkowi (voyager 747) za życzliwość, aktywność i interesujące zdjęcia z tak wielu krajów.”)

mr_fixit od bartek_sleczka („Ziele angielskie - dla Andrzeja Wojnara - "mr_fixit" za świetne zdjęcia, a szczególnie za wspaniałe użycie szerokiego kąta w w podróży "Na wysokiej połoninie" i za "Praskie klimaty" które dały mi wiele inspiracji i radości przy oglądaniu.
serdeczne pozdrowienia dla Was wszystkich :)”)

siuniek od chelsea79 („Moje Angielskie chciałem przekazać Oli vel Siunek- ot tak za całokształt się należy:) Dziewczyna bardzo aktywna, trochę świata nam pokazała, no i co najważniejsze zaraza miłością do podróżowania najmłodsze pokolenia!!! Olu nos dumnie swoje Ziele, gdyż zasłużyłaś na nie po stokroć!!!”)

chlop2009 od karen64 („w tym miesiącu przekazuję ziółko Darkowi (chlop2009) za niezwykle piękną jesień w Karkonoszach. :)”)

kubdu od dejavu.pl („garść ziela wędruje do.. kubdu jako wyraz moich plusów dla kubdowych wojaży, bo podglądam, czytam i stwierdzam, że kolumber bez kubdu zwyczajnie nie byłby taki sam;) tak trzymaj babo!;)”)

Kochani, to już wszystkie odznaki. Trochę nas smuci, że wiele nie wróciło i Kolumber musiał stawać na wysokości zadania. Jeśli jest jeszcze ktoś, kto nie wie, na czym polega  święto comiesięcznych odznak, niech się nie wstydzi i zgłasza do nas! Inaczej chyba będziemy musieli przerobić wszystkie przyprawy na ziółka angielskie - te jakoś zawsze wracają ;)

Odznaczonym gratulujemy, fajnie, że jesteście z nami :)

Myślcie nad swoimi nominacjami, czekamy na nie do 19 grudnia!

zespół Kolumbera

Kochani,

cieszymy się, że w przedświątecznej gorączce znaleźliście czas na przyznanie odznak. Nie wszystkie niestety wróciły, czekaliśmy do końca, a nawet dłużej, stąd dwudniowe opóźnienie (za które przepraszamy). Za miesiąc będzie lepiej, prawda? ;)

A oto już lista osób, które dostaną odznaki pod choinkę ;)

Chili:

voyager747 od lmichorowski

s.wawelski od rodos13 („Odznakę (chili) przekazuję  Smokowi Wawelskiemu za podróżowanie z pasją i dzielenie się z nami owocami tej pasji.”)

tusiaiwojtek od g-j-k („W grudniu chciałbym przekazać nagrodę chili tusi(iwojtkowi) za blog z Madrytu, który w grudniu przyniósł też czarujący opis Granady.”)

Od Kolumbera - aż trzy:

przemyslaw.wilk za „wielce obiecujący pierwszy raz”

neiven - bo chciałoby się zakrzyknąć: „Chwilo (oddechu na Balearach), trwaj, jesteś piękna!”

dejavu.pl za „Turkish delight” - pysznie!

Wanilia

voyager747 od dudi987 („"moją" wanilię przekazuję Voyowi (voyager747) za przepiękne zdjęcia z Madery. Oraz za całokształt :)”)

city_hopper od rodos13 („Odznakę (wanilia) otrzymuje ode mnie City Hopper za wspaniałe, piękne zdjęcia z  ciekawymi opisami z różnych zakątków świata.”)

s.wawelski od kubdu („Smoku!  Myślę, że na Święta Bożego Narodzenia w sam raz ! Uzasadnienie wyboru nie jest trudne i nie sądzę, żeby ktoś śmiał wątpić w waniliowość podróży i zdjęć naszego Smoczyska. Ale tu serce jeszcze do głosu dochodzi!”)

traveluk od czerwony_arbuz („Za zdjęcia z brazylijskich wojaży; zdjęcia pełne energii i kolorów. Pokazujących miejsca, do których chętnie chciałoby się pojechać, uciekając tym samym od naszej srogiej tegorocznej zimy.”

mryslondon od tykuspl („Zauroczony "Zimowymi klimatami" swoją odznakę przekazuję w zmarznięte ręce Marioli "Mryslondon". Wszyscy wiemy że nie da się robić zdjęć w rękawiczkach.”)

Od Kolumbera - bardzo trudna była to decyzja, więc odznaki dwie:

zfiesz za „Celtycki koniec świata” (koniec świata, bo relacja wciąż bez obiecanej relacji!)

jackdi - żeby gór było więcej!

Ziele angielskie

mryslondon od siuniek („chciałabym przekazać moje ziółko na ręce Marioli (mryslondon) za zimowe klimaty, które pokazują że nasza zima jest nie tylko zła, ale często przepiękna tylko nie zawsze chce nam się to zauważyć”)

city.hopper od voyager747

pt.janicki od kubdu („Piotrze, żadna baba Ci się nie oprze. A Ta już na pewno - rumieni się na Twój widok. I  te szare, i  te czarne wieczory, gdy poowijana na cebulkę duszę sofę, stają się cieplejsze i kolorowe.”)

Od Kolumbera:

irena2005n - bo kto nie zna Irenki, niech to szybko zmieni! Urocza i kpiarska komentatorka tego, co dokoła, szara eminencja wystawy Kolumbera i zapalona włóczykijka - jak to możliwe, że jeszcze bez odznaki?

radekdudek26 - tylko dzięki dostarczanym nam na gorąco przez Radka relacjom wiemy, gdzie akurat jest. A ciągle jest gdzieś! I zawsze chce mu się o tym opowiedzieć.

Dziś to już wszystkie odznaki. Kolejne przyznajemy 20 stycznia - osoby nagrodzone dzisiaj prosimy o pilne śledzenie tego, co dzieje się w Kolumberze, byście za miesiąc bez problemu wskazali swoich następców.

A co powiecie na to, byśmy noworoczny rzut odznak rozpoczęli już w nowym wątku? Tu się już mocno zagęściło! (obecny oczywiście podlinkujemy w relacji, by każdy miał dostęp do sporego kawałka historii Kolumbera).

Z pozdrowieniami, świątecznymi życzeniami i uściskami,

Kolumbersy

Zaloguj się, aby skomentować tę podróż

Komentarze

 1. kolumber
  kolumber (25.05.2011 19:09)
  Kochani, z przyczyn od nas niezależnych mamy dłuższą przerwę w przyznawaniu odznak. Wracamy do odznak 20 czerwca, wcześniej wyjaśnimy też, kto przyznaje, bo już się zrobiło małe zamieszanie.
  Przepraszamy,
  Redakcja
 2. asta_77
  asta_77 (25.01.2011 21:00) +1
  Dzięki Smoku za wyjaśnienia - Wzruszona jestem ;)
 3. s.wawelski
  s.wawelski (25.01.2011 20:40) +1
  Kolumber sie spóźnia w tym miesiącu z opublikowaniem comiesięcznych odznak przyznawanych w 3 kategoriach przez samych Kolumberowiczów. Niektóre nominacje są ogłaszane tu wcześniej (tak jak to zrobił City) a niektóre będą niespodzianką. Odznaki są czysto honorowe :-)
 4. asta_77
  asta_77 (25.01.2011 20:16) +1
  Ojej, ale czy to oznacza, że dostałam odznakę, czy to jakieś nominacje? - nie doczytałam jeszcze ;)
  Tak czy inaczej bardzo dziękuję - Miło mi ogromnie :)
 5. arnold.layne
  arnold.layne (25.01.2011 19:59)
  City, dziękuję :-). Od kilku dni chodzę z zielskiem, i nic o tym nie wiedziałem ;-).
  Pociesz się, jestem w trakcie opracowywania nowej podróży na Opolszczyznę i do Czech ;-). Trwa to już około trzech miesięcy ;-(, ale koniec jest bliski ;-)
 6. kolumber
  kolumber (21.01.2011 17:25) +1
  Kochani, wiele odznak do nas nie wróciło, zrobiło się też małe zamieszanie. Na brakujące czekamy (zapominalscy, sprawdzajcie skrzynki pocztowe!). Dlatego styczniowe A.D.2011 odznaki opublikujemy w poniedziałek. Do tego czasu czekamy na Wasze nominacje i przepraszamy za opóźnienie.
  Kolumbry
 7. city_hopper
  city_hopper (20.01.2011 11:21) +4
  Wybór był trudny, ale w końcu trzeba było go podjąć ;-).

  Wanilia: 'za zdjęcie, które leje miód na nasze serca'.

  asta_77: za piękne, ciekawe zdjęcia i wszechstronność fotograficzną, zarówno jeśli chodzi o rozstrzał geograficzny, jak i tematykę.

  Ziele angielskie: 'za cokolwiek, co sprawia, że ta odznaka się należy'.

  arnold.layne: bo doceniamy kogoś, gdy go nam brakuje. A konkretnie w tym przypadku arnoldowskiego specyficznego poczucia humoru, zarówno w przedmiocie i sposobie ujęcia fotek, podpisach pod nimi, komentarzach i przede wszystkim w relacjach (z moim ulubionym Mannheim – miastem marzeń na czele :-) ).
 8. pt.janicki
  pt.janicki (17.01.2011 18:13) +2
  Podchoinkowe ziele bardzo proszę Szanownych Kolumbersów o przekazanie Irenie2005n. Mam nadzieję, że mimo ubiegłoroczności, nawet więcej - ostatnioroczności w zakończonej Sylwestrem dekadzie - żadna zwietrzałość tej wspaniałej przyprawy nie dotknęła!

  Jeśli nawet, coby o zasłużoności dla kolumberowej tradycji znaczyło, to Irenka swoim wdziękiem i wszystkimi innymi zaletami, tak udatnie przez Kolumbersów w poprzednim miesiącu zaznaczonymi, kolejnych walorów odznaczeniu przyda!
 9. iwonka55h
  iwonka55h (05.01.2011 15:09) +2
  Kolumberko, dziękuję za ziółko przyznane dla Irenki. Gdy otwieraliśmy wystawę, Irka było tylko naszym sympatykiem i w ten sposób ominęły ją wszystkie laury.
  Co do ziółkowstwa, dodam jeszcze, że właśnie mija 30 lat od momentu jak Irenka spytała mnie: "czy chcesz pojechać na obóz rowerowy do Grecji?" . Pewnie, że chciałam. Skończyło się na tym, że ja pojechałam, ona oczywiście nie. Ale od tego czasu jesteśmy ciągle razem na turystycznym szlaku, dołączyła do nas Renata i tak sobie zwiedzamy świat, zabierając na każdy wyjazd jeszcze kogoś z naszych znajomych.


  Jestem za nowym wątkiem dot. odznaczania.
 10. kuniu_ock
  kuniu_ock (26.12.2010 9:34) +1
  Uhhh... udało mi się wymknąć na chwil parę z Czarnej (a raczej Białej - bo śniegiem zasypanej) Dziury dalekopółnocnej.
  Gratuluję wszystkim odznaczonym! :D
  Przesyłam również najserdeczniejsze życzenia świąteczno-noworoczne! Zdrowia pozwalającego na najdalsze wędrówki, podróży wspaniałych, świetnych zdjęć, weny do relacji, spełnienia marzeń wszelakich - nie tylko tych podróżniczych! :)
  Wszystkim Użytkownikom oraz Tym, Dzięki Którym Możemy Się Tutaj Spotykać i Dzielić Podróżami! :D (T,DKMSTSiDP ;P)
  Pozdrówki z Dalekiej Północy :))))
  Qń (przez świąteczne obżarstwo coraz mniej Drabiniasty)
 11. s.wawelski
  s.wawelski (23.12.2010 10:34)
  Łączę gratulacje dla wszystkich "dobrych ziółek" :-))
 12. s.wawelski
  s.wawelski (23.12.2010 10:33) +2
  No to takiego obrotu sprawy absolutnie sie nie spodziewalem - gdy wszedlem na Kolumbera to juz tu na mnie aż 2 wielkie ciacha czekaly :-) Dorotko i Kubdu, sprawiłyście mi na prawdę wspaniałą niespodziankę i piekny upominek świąteczny. Serdecznie Was pozdrawiam z Varanasi :-)
 13. voyager747
  voyager747 (22.12.2010 23:00)
  dzięki, gratuluję
 14. kolumber
  kolumber (22.12.2010 18:03) +1
  Oj tak, zdecydowanie ;)
  Dziękujemy, już poprawione!
 15. czerwony_arbuz
  czerwony_arbuz (22.12.2010 17:43)
  Oj, widzę, że i Kolumberki dopadł szał przedświątecznych przygotowań, bo przecież kolejne odznaki 20 stycznia, a nie 20 grudnia;)
 16. tykuspl
  tykuspl (21.12.2010 15:40) +1
  Zauroczony "Zimowymi klimatami" swoją odznakę przekazuję w zmarznięte ręce Marioli "Mryslondon". 
  Wszyscy wiemy że nie da się robić zdjęć w rękawiczkach.
 17. czerwony_arbuz
  czerwony_arbuz (26.11.2010 12:59) +1
  No proszę, a ja dopiero dziś zauważyłam, że dostałam odznakę i to dzięki rodos i zfieszowi, którzy przybiegli z gratulacjami:)

  A Renatce serdecznie dziękuję:) i obiecuję bacznie śledzić Kolumbera w tym miesiącu, aby odznakę przekazać we właściwe ręce:)

  Pozdrawiam.
 18. kolumber
  kolumber (25.11.2010 13:20)
  Dobra wiadomość, jest jeszcze jedna odznaka :) Dziękujemy Reni (renata-1) i gratulujemy Ani (czerwony_arbuz)!
 19. kubdu
  kubdu (24.11.2010 19:31)
  Łza ze wzruszenia się w oku kręci za sprawą mieszanki mocnych ziółek. Mniej mnie ostatnio, więc tym bardziej dziękuję. Dziękuję dziewczyny i gratuluję pozostałym ziółkom.
 20. freemarti
  freemarti (23.11.2010 19:46)
  Gratulacje dla wszystkich wyróżnionych :))
 21. siuniek
  siuniek (23.11.2010 15:22)
  Dziękuję za uznanie i wszystkim wyróżnionym gratuluję :)
 22. s.wawelski
  s.wawelski (23.11.2010 4:28) +1
  Gratulacje dla wszystkich ziolek i zielarzy :-)
 23. voyager747
  voyager747 (22.11.2010 19:25) +1
  wielkie dzięki i gratulacje :)
 24. rodos13
  rodos13 (22.11.2010 18:35) +1
  Tym razem znowu jestem zaskoczona i jednocześnie czuję się bardzo wyróżniona. Serdecznie dziękuję Marcie (Freemarti) za wanilię i Tomkowi Kosińskiemu (Kielec) za chili :)). Obie odznaki niezmiernie mnie ucieszyły. Wszystkim odznaczonym z całego serca gratuluję :))
 25. kielec
  kielec (21.11.2010 23:24) +1
  moją odznakę przekazuję rodos13 za Barcelonę i inne relacje...krótko, zwiężle i na temat ;)...do tego ciekawe foty, tak trzymać ;)
 26. freemarti
  freemarti (24.10.2010 18:05) +2
  jestem wzruszona :))
  Dziękuję Voyowi za przekazanie mojej osobie odznaki.
  A już myślałam, że w szaleństwo popadłam z Grecją :)
  Jak zwykle w takich chwilach brakuje mi słów....
  Dziękuję i gratuluję wszystkim wyróżnionym :D 27. renata-1
  renata-1 (22.10.2010 20:02) +3
  a to niespodzianka. Dziękuję serdecznie Ewie 2_koty za waniliowe wyróżnienie dla norweskich klimatów.
  Gratuluję pozostałym wyróżnionym, miło spotkać się z Wami w aromacie ziółek, a wszystkich Kolumberowiczów pozdrawiam gorąco.
 28. bartek_sleczka
  bartek_sleczka (22.10.2010 15:37) +3
  Smoku, Ewo, Koleżanki i Koledzy (ale wyszedł początek) :D
  Jestem bardzo zaskoczony, aby nie było wątpliwości, BARDZO MILE. Tym bardziej, że nagrodziliście mnie po dłuższej nieobecności na forum, za co raz jeszcze przepraszam. Ale jestem z powrotem i widzę, że podoba się Wam to co pokazuję i piszę. Sam mam świadomość jak wiele mi brakuje, ale bardzo ogniste (czasami) dyskusje z Wami (Kuniu, Voy, Chelsea....... :)) pomagają mi znajdować to co powinienem poprawić.
  Ewo 2_koty, Twoje zdjęcia z Namibii są wspaniałe i tym bardziej cieszę się, że otrzymałem odznaczenie od Ciebie;
  Smoku, cóż mam powiedzieć, Twoje uznanie jest nagrodą samą w sobie, a dodatkowo odznaka! W Namibii co prawda jeszcze nie byłem :D , ale traktuję to jako wyzwanie i użyję tego argumentu aby przekonać moją Drugą Połowę ...
  Serdecznie pozdrawiam wszystkich nagrodzonych obecnie i tych których czas jeszcze nie nadszedł.
  Zapraszam do dyskusji pod zdjęciami, nie tylko o nich, ale także o wielu innych mniej lub bardziej kolorowych tematach :)
  bARtek
 29. kielec
  kielec (22.10.2010 0:15) +1
  dzięki zfiesz za chili, to spore wyróżnienie dla mnie, zwłaszcza od takiego speca jak Ty ;)
 30. sagnes80
  sagnes80 (21.10.2010 18:54)
  gratuluję odznaczonym :) pozdrawiam!
 31. kolumber
  kolumber (21.10.2010 17:42) +1
  Tak, faktycznie, jedno się zgubiło... Może jeszcze się znajdzie...
 32. 2_koty
  2_koty (21.10.2010 17:32)
  Czy mi się zdaje, czy zagubiło się jedno z chili?
 33. 2_koty
  2_koty (21.10.2010 17:27) +2
  Zfieszu!, Smoku! DZIĘKUJĘ :-) Dzielenie się z Wami wrażeniami z podróży to ogromna przyjemność.
 34. rodos13
  rodos13 (21.10.2010 17:00) +4
  Serdecznie dziękuję Sławkowi za oznakę :)) Jest mi bardzo, bardzo miło :)) Gratuluję wszyskim, którzy zostali wyróżnieni :)))
 35. s.wawelski
  s.wawelski (21.10.2010 16:29) +2
  Moje gratulacje dla wszystkich "Dobrych Ziolek" w tym miesiacu, zwlaszcza dla tych, co pierwszy raz....!
 36. 2_koty
  2_koty (21.10.2010 10:03)
  ... a jakże...
 37. s.wawelski
  s.wawelski (20.10.2010 22:36)
  ...cierpliwie :-)
 38. sagnes80
  sagnes80 (20.10.2010 18:08) +1
  poczekamy :)
 39. kolumber
  kolumber (20.10.2010 17:59) +1
  Kochani,
  jedna nominacja do nas nie dotarła, poczekamy do jutra? :)
  Kolumberka
 40. zfiesz
  zfiesz (25.09.2010 21:53) +1
  hmmm... nie bardzo wiem co powiedzieć, a raczej rzadko mi się to zdarza:-) zwykłe "dziękuję" może zabrzmieć trochę zbyt lakonicznie... strasznie się cieszę, że mimo umiarkowanej ostatnio aktywności, ciągle o mnie pamiętacie. poważnie!:-) bardzo mi też przyjemnie, że "medale" dostałem od osób, które bardzo się tu udzielają.

  aga - obiecuję, że będę "kolekcjonował" najbardziej nawet tandetne i kiczowate zachody słońca. bo przyznam ci się, że i sam mam do nich słabość:-)

  panowie - dzięki za słowa uznania. staram się i, wobec takich czytelników, zobowiązuję się nadal starać:-)

  jeszcze raz: muchas gracias, spasiba, arigato, danke schön, thanx, diolch yn fawr... ogromne dzięki:-D
 41. iwonka55h
  iwonka55h (23.09.2010 20:17)
  cieszę się Krysiu, że się dogadałaś z Karen, kamień spadł mi z serca. Szkoda, że nie można odznaki przyznać P. Kazimierze.
 42. sagnes80
  sagnes80 (22.09.2010 23:17) +1
  kuniu dziękuję za ziółko :):):) z Ciebie też jest niezłe ziółko ;)
  ale podarowanie mi ziółka nie zwalnia Cię z obowiązku podzielenia się z nami na Kolumberze zapiskami/wspomnieniami/cytatami i zdjęciami z Gdańska ;)
  wszystkich odznaczonych i odznaczających pozdrawiam cieplutko:)
 43. s.wawelski
  s.wawelski (22.09.2010 17:22) +1
  Michał, wielkie dzięki za przakazanie mi swojej wanilii. Nominacja od tak wytrawnego foto-podróżnika jak Ty to szczególny powód do radości i dumy. To na prawde dla mnie wielkie wyróżnienie i przemiła niespodzianka!! Wszyscy tak zawyżacie tu poziom, że mi coraz trudniej nadążyć, ale będę się starał :-)
 44. kolumber
  kolumber (22.09.2010 16:27) +1
  Są już dwie nowe nominacje ;)
 45. bkrystina
  bkrystina (22.09.2010 10:45) +1
  Iwonko wielkie dzięki za odznakę . Z Patrycją mamy to szczęcie że odznaka zadomowi się w Gdańsku aż 2 miesiące. Powinna 3 bo Pani Kazimierze Zajączkowskiej też sie należy. Widzisz my jesteśmy bardzo ugodowe i teraz Patrycja nie ryczy a mnie nie jest przykro. Martwimy sie tylko że nikt nie zgłasza chęci zorganizowania następnego wernisażu. Z wielkimi honorami na podusi na tylnim siedzeniu w moim aucie zawiozłyśmy zdjęcia do Patrycji i chyba u niej zrobimy wystawę. Zdjęcia jechały w konwoju aż 2 aut i ze starówki cudekm umkneliśmy Straży Miejskiej. Tylko czy rodzinka wytrzyma patrząc na ściany pełne zdjęć i Patrycji nie wymelduje z domu.
  Gratulacje dla pozostałych :)
 46. 2_koty
  2_koty (22.09.2010 0:43) +1
  Marku i Michale - ależ wy mnie zawstydzacie... w sumie to odznaki należą się bardziej zwierzakowi niż mnie, ale bardzo się z nich cieszę. W dodatku Namibia i Botswana zdobyły cały komplet przypraw :-)
  Ogromnie dziękuję i gratuluję pozostałym laureatom!
 47. kielec
  kielec (21.09.2010 23:57) +1
  smoku, zasłużyłeś :) Innym laureatom także gratuluję i pozdrawiam ;)
 48. kubdu
  kubdu (21.09.2010 20:19) +2
  Ale i reklamację śpieszę złożyć. Kolumber zgubił odznakę, bo gdzie się podziała druga wanilia od chelsea79 ?
  No przecież to proste 2 koty = 2 wanilie, a jest tylko jedna.
 49. kubdu
  kubdu (21.09.2010 20:17) +2
  Gratulacje dla obdarowanych ziołami ! No, takiego rozdania to chyba jeszcze nie było. A Voyagera przepraszam bardzo gorąco, bo chodziło o to foto http://kolumber.pl/photos/show/golist:141753/page:148. Mam nadzieję, że kolumber to zmieni.
 50. voyager747
  voyager747 (21.09.2010 19:41) +1
  ojej, dwie :) dzięki, kochani :) gratulacje