Ocenione komentarze użytkownika pan_hons, strona 857

Przejdź do głównej strony użytkownika pan_hons

  1. pan_hons
    pan_hons (22.11.2012 19:34)
    To jest właśnie typowe założenie tzw. perskiego ogrodu, z długimi zbiornikami z wodą i fontannami, kierującymi się do centralnego większego, co ma symbolizować raj, tak jak go widzieli Muzułmanie, z masą wody, kwiatów, krzewów i drzew:)
  2. pan_hons
    pan_hons (22.11.2012 19:31)
    władcy zawsze są przedstawiani jako Wielcy na wszystkich pomnikach, ale fakt faktem ciekawie i śmiesznie wygląda to tutaj na tym pomniku:)
  3. pan_hons
    pan_hons (22.11.2012 19:29)
    ale pięknie tam! Fajna mgiełka na zdjęciu wyszła:)
  4. pan_hons
    pan_hons (22.11.2012 19:26)
    Super ramko-zdjęcie! Fajny kadr i kolory:)
  5. pan_hons
    pan_hons (22.11.2012 19:22)
    to nie to samo co Wielki Meczet, fakt, ale i tak jest niezła ta katedra:)
  6. pan_hons
    pan_hons (22.11.2012 19:21)
    kopuły to muzułmanie umieli robić, zarówno Turcy jak i Arabowie, przejmując sztukę (nieznaną wówczas w Europie) od Bizancjum. Do dziś są to jedne z najpiękniejszych świadectw wielkości tej cywilizacji:)
  7. pan_hons
    pan_hons (22.11.2012 19:18)
    czysta perfekcja, przepiękne dzieło sztuki! Niema porównania np. z katolickimi ołtarzami:)
  8. pan_hons
    pan_hons (22.11.2012 19:16)
    wiadomo dlaczego południe? :)
  9. pan_hons
    pan_hons (22.11.2012 19:16)
    magiczne, tajemnicze, bardzo klimatyczne miejsce, bardzo przemyślane w swej konstrukcji:)
  10. pan_hons
    pan_hons (22.11.2012 19:11)
    dobrze, że można to zobaczyć na przybliżeniu:)