Ocenione komentarze użytkownika pan_hons, strona 826
Przejdź do głównej strony użytkownika pan_hons
-
super, ekumenizm, współpraca i zrozumienia - tego potrzeba wśród wszystkich wyznań:)
-
fajnie ukazane soboty:)
-
super pomysł! Dobrze, ze takie coś powstało, po Polacy, jako naród bardzo homogeniczny, niestety zbytnio nie rozróżniają co jest czym... Takie miejsca jak te, jak najbardziej więc są potrzebne:)
-
z tego co wiem, to znak ten był stawiany wraz z krzyżem jako symbol dominacji nad światem islamu, w miejscach, gdzie docierali Muzułmanie, i niejako na przekór im, aby pokazać im "kto tu rządzi" na kościołach i cerkwiach dodawano ten znak półksiężyca
-
niezłe:)
-
widoczna na zdjęciu cerkiew św. Onufrego, to z tego co wiem, to najstarsza cerkiew w Polsce. Dodatkowo ciekawe jest to, że była to tzw. cerkiew obronna, gdyż oprócz funkcji sakralnych, spełniała także funkcję fortu obronnego. bardzo ciekawy i unikatowy więc to zabytek:)
-
rzadko spotykany, bojkowski układ cerkwi...
-
wyjątkowy przykład bojkowskiej architektury, szkoda, że już zaginionej...
-
Od 19 stycznia 2010 roku czeka na liście rezerwowej na wpis do Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO. W tym roku się nie udało, ale może w przyszłym przybędzie Polsce nowy wpis...? Trzymamy kciuki:)
-
góry wyglądają dokładnie jak te z Macedonii - Galicica:)
-
super, ekumenizm, współpraca i zrozumienia - tego potrzeba wśród wszystkich wyznań:)
-
fajnie ukazane soboty:)
-
super pomysł! Dobrze, ze takie coś powstało, po Polacy, jako naród bardzo homogeniczny, niestety zbytnio nie rozróżniają co jest czym... Takie miejsca jak te, jak najbardziej więc są potrzebne:)
-
z tego co wiem, to znak ten był stawiany wraz z krzyżem jako symbol dominacji nad światem islamu, w miejscach, gdzie docierali Muzułmanie, i niejako na przekór im, aby pokazać im "kto tu rządzi" na kościołach i cerkwiach dodawano ten znak półksiężyca
-
niezłe:)
-
widoczna na zdjęciu cerkiew św. Onufrego, to z tego co wiem, to najstarsza cerkiew w Polsce. Dodatkowo ciekawe jest to, że była to tzw. cerkiew obronna, gdyż oprócz funkcji sakralnych, spełniała także funkcję fortu obronnego. bardzo ciekawy i unikatowy więc to zabytek:)
-
rzadko spotykany, bojkowski układ cerkwi...
-
wyjątkowy przykład bojkowskiej architektury, szkoda, że już zaginionej...
-
Od 19 stycznia 2010 roku czeka na liście rezerwowej na wpis do Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO. W tym roku się nie udało, ale może w przyszłym przybędzie Polsce nowy wpis...? Trzymamy kciuki:)
-
góry wyglądają dokładnie jak te z Macedonii - Galicica:)