Ocenione komentarze użytkownika pan_hons, strona 826

Przejdź do głównej strony użytkownika pan_hons

  1. pan_hons
    pan_hons (27.11.2012 23:49)
    super, ekumenizm, współpraca i zrozumienia - tego potrzeba wśród wszystkich wyznań:)
  2. pan_hons
    pan_hons (27.11.2012 23:43)
    fajnie ukazane soboty:)
  3. pan_hons
    pan_hons (27.11.2012 23:34)
    super pomysł! Dobrze, ze takie coś powstało, po Polacy, jako naród bardzo homogeniczny, niestety zbytnio nie rozróżniają co jest czym... Takie miejsca jak te, jak najbardziej więc są potrzebne:)
  4. pan_hons
    pan_hons (27.11.2012 23:32)
    z tego co wiem, to znak ten był stawiany wraz z krzyżem jako symbol dominacji nad światem islamu, w miejscach, gdzie docierali Muzułmanie, i niejako na przekór im, aby pokazać im "kto tu rządzi" na kościołach i cerkwiach dodawano ten znak półksiężyca
  5. pan_hons
    pan_hons (27.11.2012 23:29)
    niezłe:)
  6. pan_hons
    pan_hons (27.11.2012 23:24)
    widoczna na zdjęciu cerkiew św. Onufrego, to z tego co wiem, to najstarsza cerkiew w Polsce. Dodatkowo ciekawe jest to, że była to tzw. cerkiew obronna, gdyż oprócz funkcji sakralnych, spełniała także funkcję fortu obronnego. bardzo ciekawy i unikatowy więc to zabytek:)
  7. pan_hons
    pan_hons (27.11.2012 23:18)
    rzadko spotykany, bojkowski układ cerkwi...
  8. pan_hons
    pan_hons (27.11.2012 23:12)
    wyjątkowy przykład bojkowskiej architektury, szkoda, że już zaginionej...
  9. pan_hons
    pan_hons (27.11.2012 23:11)
    Od 19 stycznia 2010 roku czeka na liście rezerwowej na wpis do Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO. W tym roku się nie udało, ale może w przyszłym przybędzie Polsce nowy wpis...? Trzymamy kciuki:)
  10. pan_hons
    pan_hons (27.11.2012 23:00)
    góry wyglądają dokładnie jak te z Macedonii - Galicica:)