Otrzymane komentarze dla użytkownika s.wawelski, strona 1342
Przejdź do głównej strony użytkownika s.wawelski
-
Masz absolutną rację, źle się wyraźiłem, chodziło mi o kraj muzułmański. Przyznam się szczerze, że spośród całego skupiska różnych kultur i kręgów religijnych, jakoś najmniej mnie ciągnie właśnie ku opcji islamskiej. Jednak wydaje mi się, że zaliczanie Turków, choćby z racji przynależności do społeczności kulturowej islamskiej, do krajów kultury śródziemnomorskiej jest nadużyciem. Napewno zaliczam do nich Greków, Włochów, Hiszpanów czy też kilka innych nacji, ale jakoś nie bardzo Turków.
-
Milanello, dziekuje Ci za mile slowa. Owszem, ja faktycznie staram sie zawsze wynalezc jak najwiecej pozytywow w danym kraju czy rejonie, aczkolwiek wiadomo, ze i mankamentow nie brakuje :-) Od pewnych rzeczy oczywiscie sie nie ucieknie, ale jesli popatrzysz na nie z przymrozeniem oka i wezmiesz je jako lokalna egzotyke, to zwykle latwiej bedzie z nimi zyc, czy je przezyc.
Turcja akurat nie jest krajem arabskim, choc w niektorych rejonach sa male skupiska ludnosci arabskiej. Turcy rowniez nie sa fanatykami religijnymi, co na kazdym kroku nam powtarzali i przypominali. Np. kobietom nie wolno zakrywac glowy, ani wlosow na publicznych posadach, gdy sa w pracy. Niemniej pewne sklonnosci i cechy w szeroko rozumianej kulturze poludniowo-srodziemnomorskiej daja tu o sobie znac. Suma sumarum, Turcje warto zobaczyc, zwlaszcza te wschodnia :-)
-
Jest na swiecie kraj malutki,
gdzie mieszkaja karsnolutki :-)
-
Pare kamieni, pare krzaczkow i juz jest zaulek :-)
-
A jak!! :-)
-
zuch ze Smoka :)
-
oj tak, przynajmniej na razie :) Dlatego jak mi ktoś za skórę zalezie to.... :))
-
Milanello: o ile pamietam to jest to skamnienialy popiol wulkaniczny. Uchodzi chyba za miekka skale.
-
Mapew: Mariola odpuscila tak gdzies w 2/3 drogi, ale ja dotarlem na sama gore :-)
-
Mnie tez! Ale nie wiedzialem, ze tej okladce tez kibicujesz :-) Nie wiem, czy wiesz, ze na okladke wskakuje zdjecie z danej podrozy z najwieksza ilosc glosow od Kolumberowiczow. Wiec to juz trzecie zdjecie. Ciekawe czy bedzie wiecej zmian... :-))
-
Masz absolutną rację, źle się wyraźiłem, chodziło mi o kraj muzułmański. Przyznam się szczerze, że spośród całego skupiska różnych kultur i kręgów religijnych, jakoś najmniej mnie ciągnie właśnie ku opcji islamskiej. Jednak wydaje mi się, że zaliczanie Turków, choćby z racji przynależności do społeczności kulturowej islamskiej, do krajów kultury śródziemnomorskiej jest nadużyciem. Napewno zaliczam do nich Greków, Włochów, Hiszpanów czy też kilka innych nacji, ale jakoś nie bardzo Turków.
-
Milanello, dziekuje Ci za mile slowa. Owszem, ja faktycznie staram sie zawsze wynalezc jak najwiecej pozytywow w danym kraju czy rejonie, aczkolwiek wiadomo, ze i mankamentow nie brakuje :-) Od pewnych rzeczy oczywiscie sie nie ucieknie, ale jesli popatrzysz na nie z przymrozeniem oka i wezmiesz je jako lokalna egzotyke, to zwykle latwiej bedzie z nimi zyc, czy je przezyc.
Turcja akurat nie jest krajem arabskim, choc w niektorych rejonach sa male skupiska ludnosci arabskiej. Turcy rowniez nie sa fanatykami religijnymi, co na kazdym kroku nam powtarzali i przypominali. Np. kobietom nie wolno zakrywac glowy, ani wlosow na publicznych posadach, gdy sa w pracy. Niemniej pewne sklonnosci i cechy w szeroko rozumianej kulturze poludniowo-srodziemnomorskiej daja tu o sobie znac. Suma sumarum, Turcje warto zobaczyc, zwlaszcza te wschodnia :-) -
Jest na swiecie kraj malutki,
gdzie mieszkaja karsnolutki :-) -
Pare kamieni, pare krzaczkow i juz jest zaulek :-)
-
A jak!! :-)
-
zuch ze Smoka :)
-
oj tak, przynajmniej na razie :) Dlatego jak mi ktoś za skórę zalezie to.... :))
-
Milanello: o ile pamietam to jest to skamnienialy popiol wulkaniczny. Uchodzi chyba za miekka skale.
-
Mapew: Mariola odpuscila tak gdzies w 2/3 drogi, ale ja dotarlem na sama gore :-)
-
Mnie tez! Ale nie wiedzialem, ze tej okladce tez kibicujesz :-) Nie wiem, czy wiesz, ze na okladke wskakuje zdjecie z danej podrozy z najwieksza ilosc glosow od Kolumberowiczow. Wiec to juz trzecie zdjecie. Ciekawe czy bedzie wiecej zmian... :-))