2011-08-22

Podróż NOWE! Odznaki Kolumbera - doceniamy podróżników!

Opisywane miejsca: Warszawa
Typ: Inna

Odznaki - co to takiego?

Odznaki to comiesięczne nagrody dla najaktywniejszych użytkowników portalu Kolumber.pl.

Co miesiąc przyznajemy je w trzech kategoriach: za najciekawszą relację, zdjęcie i tzw. całokształt, czyli wnoszenie dobrego ducha do serwisu.

Odznaki są widoczne przy profilach odznaczonych użytkowników jako małe plakietki i zliczane do ogólnej sumy punktów i osobno odznakowego wyniku każdego Kolumberowicza.

Żeby było fajniej i bardziej obrazowo, każda oznaka to inna przyprawa:

Chili

za ostre pióro, które dodaje podróżom smaku (czyli za opis podróży)

Wanilia

za zdjęcie, które leje miód na nasze serca (czyli za zdjęcie/zdjęcia)

Ziele angielskie

ang. allspice, czyli nagroda za całokształt - dla niezłego ziółka, bez którego Kolumber nie byłby taki sam :) (za cokolwiek, co sprawia, że ta odznaka się należy)

Kto przyznaje odznaki?

Odznaki przyznają sami Kolumberowicze, czyli Wy! A dokładniej - osoby, które były posiadaczami odznak w mijającym miesiącu.

Przykład: ktoś, kto w styczniu zdobył dwie odznaki: chili i wanilię, w lutym przyznaje te dwie odznaki osobom, które jego zdaniem najbardziej na nie zasłużyły.

Jak przyznajemy odznaki?

To proste! Wystarczy wysłać maila z nominacjami i krótkim uzasadnieniem, za co (jeśli ma się ochotę) na adres: kolumber.gazeta.pl.

Kiedy przyznajemy odznaki?

Zwykle około 20. dnia każdego miesiąca (chyba, że w kalendarzu wypadnie dzień wolny, wtedy zwykle wcześniej uprzedzamy i przyznajemy odznaki w pierwszym wolnym terminie po 20.). Do 20. czekamy też na nominacje.

Po co to?

Żeby docenić tych, którzy starają się, byśmy byli dobrze poinformowani przed podróżą, zobaczyli świetne zdjęcia, które nas do niej zachęcą, by chciało nam się wszystkim spędzać czas w serwisie.

Odznaki nie wiążą się póki co z gratyfikacjami rzeczowymi, ale każda odznaka to dodatkowe 100 punktów do profilu

Pytania? Uwagi? Coś jest niejasne?

Piszcie w komentarzach lub na nasz adres: [email protected].

Z radością odpowiemy i wyjaśnimy, na chwałę przyszłych odznaczonych ;)

 ***

W 2011 roku informacje o nowych odznakach zamieszczamy w tej relacji (można ją zawsze łatwo znaleźć na naszym profilu). Ale wiele edycji odznak już za nami! Historyczne relacje i duuuużo komentarzy znajdziecie tutaj - aż się łezka w oku kręci ;)

Bawcie się dobrze!

redakcja Kolumbera

 • Odznaki Kolumbera

Kochani,

styczniowe odznaki wędrują do:

Chili

chelsea od voyager747

asta_77 od s.wawelski (W kategorii Chili mamy w tym miesiącu bardzo ostrą konkurencje, bo z wielką przyjemnością przeczytałem reportaże Roberta (Milanello), Traveluka, Moniki, która mnie Amused.to.death, Marty (Freemarty) i paru innych osób, ale, tu mam wielką nadzieję, że mi wybaczą, że mojego chili nie przekazuję żadnej z nich lecz naszej świeżo upieczonej Kolumberowiczce Anii (Asta77) za 2 pełne entuzjazmu relacje z Meksyku i Afryki Wschodniej.)

milanello80 od tusiaiwojtek (Chili idzie do.... Milanello80 za podroż do "Azji, której głosu już nie słychać". Chwalimy elokwencję autora i dziękujemy za przybliżenie nam nowego kawałka świata.)

s.wawelski od neiven (za interesujące, profesjonalnie napisane relacje, które w połączeniu ze świetnymi zdjęciami pozwalają nam zasmakować wielu niezwykłych miejsc)

tusiaiwojtek od dejavu.pl (Garść ziela i szczypta zazdrości za trwającą przygodę za Pirenejami wędruje do tusiowojtków;))

Wanilia

freemarti od voyager747 (za Maderę)

asta_77 od city_hopper (za piękne, ciekawe zdjęcia i wszechstronność fotograficzną, zarówno jeśli chodzi o rozstrzał geograficzny, jak i tematykę)

mapew od s.wawelski (Moją Wanilię pragnę przekazać Mapewowi za wspaniałe zdjęcia z Etiopii. Bardzo się cieszę, że postanowił je opublikować na łamach Kolumbera, mimo, ze te zasługują na NG.)

amused.to.death od zfiesz (inaczej być nie może. swoją wanilię - na którą, nota bene, zupełnie nie zasłużyłem - oddaję Monice (amused.to.death). oczywiście za meksyk.)

traveluk od kolumbera

Ziele angielskie

irena2005n od pt.janicki (Podchoinkowe ziele bardzo proszę Szanownych Kolumbersów o przekazanie Irenie2005n. Mam nadzieję, że mimo ubiegłoroczności, nawet więcej - ostatnioroczności w zakończonej Sylwestrem dekadzie - żadna zwietrzałość tej wspaniałej przyprawy nie dotknęła! Jeśli nawet, coby o zasłużoności dla kolumberowej tradycji znaczyło, to Irenka swoim wdziękiem i wszystkimi innymi zaletami, tak udatnie przez Kolumbersów w poprzednim miesiącu zaznaczonymi, kolejnych walorów odznaczeniu przyda!)

arnold.layne od city_hopper (bo doceniamy kogoś, gdy go nam brakuje. A konkretnie w tym przypadku arnoldowskiego specyficznego poczucia humoru, zarówno w przedmiocie i sposobie ujęcia fotek, podpisach pod nimi, komentarzach i przede wszystkim w relacjach (z moim ulubionym Mannheim – miastem marzeń na czele :-))

mapew od radekdudek26 (Z przyjemnością przekazuję swoją oznakę użytkownikowi mapew, posiadaczowi kolumberowej mapy, która nikogo nie pozostawi obojętnym.)

asta_77 od kolumbera

tusiaiwojtek od kolumbera

Gratulujemy nagrodzonym!

I jeszcze ważna informacja na koniec - w lutym nie przyznajemy odznak - Kolumber jedzie na zasłużone wakacje :) O szczegółach będziemy Was jeszcze informować. Poinformujemy także, gdyby coś się zmieniło. Kolejne odznaki przyznajemy zatem 21 marca.

Redakcja

Kochani,

mamy marzec, a w marcu jak w garncu. To pewnie dlatego składniki w garnku gotowały się tym razem nieco dłużej i odznakowy misz-masz wjeżdża na stół z lekkim opóźnieniem. Za to znowu jest pysznie!

***

Chili

za ostre pióro, które dodaje podróżom smaku (czyli za opis podróży)

dla:

marinik od chelsea79 („Swoja odznake oddaje Marnikowi , przede wszystkim za konsekwentne bycie soba...)

zfiesz od asta_77 („za podróż tropem Raskolników”)

city_hopper od milanello80 („Odznaka chili, jak doczytałem, przyznana ma być za lekkość języka, wciągającą fabułę i entuzjazm pozwalający czytelnikowi na podróżowanie wspólnie z narratorem relacji. Przymioty takie, umiejętność rysowania piórem, barwnego i ciekawego opisywania przeżyć, dzielenia się własnymi odczuciami, przy równoczesnym nawiązaniu do historii, kulturowości, społeczności danego miejsca, niewątpliwie mają moi ulubieni redaktorzy - Smok Wawelski i City Hopper. Po długim zastanowieniu przypinam odznakę na pierś tego drugiego.Zadecydował powód prozaiczny, w ostatnim czasie, tj. od czasu ostatniego dzielenia się odznakami, City Hopper czynnie publikował, w przeciwieństwie do Smoka wypoczywającego zapewne po indyjskich wojażach.”)

milanello80 od s.wawelski („Swoja odznake tym razem przekazuje Milanello za jego podróż po Portugalii. Jego fotograficzna (i nie tylko) relacja bardzo rozbudziła moja wyobraźnię i zapał do zobaczenia tego kraju.”)

milanello80 od tusiaiwojtek („Milanella, który z właściwym sobie wdziękiem przekonał nas, że jeszcze nie wszystko w Portugalii widzieliśmy.”)

Wanilia

za zdjęcie, które leje miód na nasze serca (czyli za zdjęcie/zdjęcia)

dla:

city_hopper od freemarti („Swoją odznakę otrzymaną od Voyagera chciałabym przekazac City Hopperowi:) Jego wiedza, sposób opowiadania jakiejś historii potrafi wciągac do reszty...”)

milanello80 od asta_77 („za słoneczne zdjęcia z jesiennej Portugali, które mi poprawiły humor w deszczowy wiosenny wieczór ;)”)

asta_77 od mapew („za „Kenie – dume Afryki”, w ktorej to obok wspanialego opisu podrozy pokazalas cudowne fotografie afrykanskiej fauny. Czytajac i ogladajac Twoja relacje chcialbym od razu wsiasc do samolotu i z aparatem w reku wyruszyc natychmiast na podobne lowy”)

traveluk od amused.to.death („A więc ja chciałabym przekazać swoją odznakę Kolumberowiczowi o nicku: traveluk. Trafiłam na profil przypadkiem, po zdjęciu zachodu słońca na Hawajach, a potem przyczytałam o Kuala Lumpur i wielkim żarciu w Bangkoku...
Lubię czytać o miejscach w których byłam i oglądać zdjęcia, które mi coś przypominają - a tak właśnie było przy oglądaniu zdjęć z KL - niby mi się to miasto nie podobało, ale poczułam jakiś sentyment patrząc na zdjęcia:)”)

złoteczasy od kolumber („za piękne birmańskie portrety”)

Ziele angielskie

ang. allspice, czyli nagroda za całokształt - dla niezłego ziółka, bez którego Kolumber nie byłby taki sam :) (za cokolwiek, co sprawia, że ta odznaka się należy)

dla:

iwonka55h od irena2005n („Swoją odznakę chciałabym przekazać Kolumberce o pseudonimie iwonka55h - za wytrwałość w zwoływaniu nas do działalności poza wirtualną stroną mocy....”)

city_hopper od arnold.layne („Swoją odznakę, otrzymaną od City -Hoppera, przekazuję...City_Hopperowi :-). Bałem się, że może być to potraktowane jako kumoterstwo, ale takie przypadki miały miejsce na Kolumberze, przypadki zwrotu odznaki Odznakodawcom :-). Tedy jestem uspokojony. Odznaka trafiła do właściwego adresata :-)”)

milanello80 od mapew („za „Zachody slonca wprost ze swiata konca”. Juz sam tytul tej podrozy od razu mnie przekonal, a czytajac Twoj piekny i poetycki opis podrozy po Portugalii wzbogacony interesujacymi zdjeciami przenioslem sie natychmiast razem z Toba na tamten koniec swiata”)

pt.janicki od asta_77 („za nieustanną aktywna obecność i za to, że nie boi się "wysunąć nos za opłotki" i poszukać "pereł do oprawy"”)

zfiesz od tusiaiwojtek („za zabranie nas w nieodwiedzane zwykle miejsca”).

To już wszystkie odznaki.

Odznaczonym Kolumberowiczom serdecznie gratulujemy!

Kolejne odznaki przyznajemy 20 kwietnia - pamiętajcie, by często zaglądać do Kolumbera i myśleć nad swoimi nominacjami! :)

Kolumberka

Kochani,

po skandalicznie długiej przerwie w przyznawaniu odznak, wracamy do naszego radosnego święta zawieszania aromatycznych medali na profilach podróżników, bez których byłoby nam na Kolumberze smutno, nie tak ciekawie i nie tak kolorowo. Słówko wyjaśnienia odnośnie przerwy - czasowo zostaliśmy oddelegowani do innych, pilnych zadań i dla naszego najdroższego Kolumberka zostało mało czasu. Poza tym nie mamy nic na swoją obronę i obiecujemy, że od dzisiaj odznaki znowu będą ukazywać się solidnie co miesiąc!

Odznaki przyznaliśmy według nominacji, które otrzymaliśmy od Was w marcu, a brakujące uzupełniliśmy własnymi nominacjami. Trochę trudno wrócić do tematu po tylu tygodniach, więc gdybyśmy coś poplątali, to wszelkie reklamacje przyjmujemy pod adresem: [email protected] i niezwłocznie uwzględniamy!

***

Sierpniowe (a raczej kwietniowo-sierpniowe) odznaki wędrują do:

Chili

za ostre pióro, które dodaje podróżom smaku (czyli za opis podróży)

bartek_sleczka od marinik („Calkiem subiektywnie typuje na nastepce Bartka Ślęczkę, ktorego relacja z Peru zainspirowala mnie do przylaczenia sie do grona Kolumberowiczow, ktory takze jako pierwszy podzielil sie ze mna dodatkowymi cennymi informacjami - za co mu serdecznie dziekuje, nie zapominajac jednoczesnie o pomocnej dloni Chelsea79, asta_77 i jolantas1955. :)))))))”)

anna.amarasekara od zfiesz („za podlasie (to chyba oczywiste, nie?;-) i dobrze doprawioną sri lankę.”)

tender_woman od city_hopper („za nastrojowe i osobiste komentarze oraz teksty”)

s.wawelski od milanello80 („za to, że swoją piękną relacją z zachodnich, dzikich rubieży Stanów Zjednoczonych pzynajmniej postarał się przekonać mnie, że to nie tylko kraj McDonaldów, Hiltonów, obłudy, hipokryzji i materializmu w najbardziej opasłej postaci.”)

michal.paprocki od milanello80 („za Sri Lankę jego oczami. Moja fascynacja dla tego malutkiego skrawku lądu nie przemija. Autor pokazał, że nawet pod deszczową, chmurzastą kołderką wyspa prezentuje się urokliwie.”)

Wanilia

za zdjęcie, które leje miód na nasze serca (czyli za zdjęcie/zdjęcia)

czarmir1 od city_hopper („za piękne zdjęcia z egzotycznych podróży, nastrojowe i ciekawe”)

anna.wujec od milanello80 („Tutaj byłem pod nieustającym urokiem zdjęć 3 pań - Asty (Jordania), neiven (Hawaje) i Anny Wujec (Nowa Zelandia). Jakoś na dłużej zatrzymały mnie zdjęcia tej ostatniej, pozwalając marzeniom o tym kraju snuć zazdrosne wizje. A, że zazdrość rzecz haniebna, więc w ramach rekompensaty właśnie Annę chciałbym odznaczyć :)”)

s.wawelski od asta_77 („za "Migawki z Dzikiego Zachodu" -zdjęcia mnie zachwyciły i pewnie nie tylko mnie, więc nawet bardziej nie uzasadniam ;)”)

mdeck od kolumbera („WOW, WOW, WOW! przepięknie”)

mj1945 od kolumbera („na tropach MJ-a coraz ciekawiej i barwniej! gratulujemy oka!”)

Ziele angielskie

ang. allspice, czyli nagroda za całokształt - dla niezłego ziółka, bez którego Kolumber nie byłby taki sam :) (za cokolwiek, co sprawia, że ta odznaka się należy)

siuniek od iwonka55h („za zorganizowanie kolejnej odsłony naszej wystawy. Olu jeszcze raz dziękuję”

alefur od city_hopper („za ciekawe i urozmaicone relacje z interesującymi zdjęciami”)

lmichorowski od milanello80 („Jest kilka osób, dzięki kórym kolumber posiadł swoją własną, przyjazną, często humorystyczną osobowość. Jedną z takich na pewno jest kolumberowa opoka, osoba bez której kolumber nie byłby taki sam, mianowicie Leszek Michrowski. Z mrówczym zapałem ubiera małe miejsca w wielkie szaty. Jego zapał, pracowitość, chęć dzielenia się podróżniczymi wrażeniami budzi podziw”)

aniachal od pt.janicki („Ziele angielskie zgodnie ze stosownymi przepisami za całokształt się należy. Proszę zatem stosowne gremium kolumberowe o przekazanie ziela, którym to ja przez miesiąc się raczyłem, na kuchenny stół, którym Aniachal dysponuje. Któż jak nie ona wykorzysta toż ziele z pożytkiem społecznym. Wszak już podzieliła się z kolektywem wrażeniami i z Afryki, i z Szaflarów, i z Kielc, i z wielu jeszcze miejsc, i z wielu jeszcze się podzieli. Niech idzie jej i nam na zdrowie i pożytek!”)

milanello od zfiesz („robercie - zaimponowałeś mi!:-)”)

***

Jeszcze raz przepraszamy za opóźnienie w zabawie, mam nadzieję, że nam je wybaczycie.

Kolejne odznaki przyznajemy 20 września 2011 roku, a na nominacje czekamy do 19 września.

Wasza Kolumberkaod

Spadają złote liście, spadają i odznaki :)

W tym miesiącu wyróżnienia dla najaktywniejszych Podróżników Kolumbera wędrują do:

Chili

za ostre pióro, które dodaje podróżom smaku (czyli za opis podróży)

mr_fixit od bartek.sleczka („Witam, sypię głowę popiołem za spóźnienie i spieszę z nominacją. Z wielką przyjemnością przekazuję  Chili dla mr_fixit za bajecznie opisaną i jeszcze piękniej pokazaną Toskanię. Świetny opis i powalające zdjęcia tworzą znakomitą całość. Pozdrawiam Was wszystkich i przepraszam za gapiostwo, bARtek”)

bartek.sleczka od anna.amarasekara („swą odznakę przekazuję BARTKOWI ŚlĘCZCE  za opis podróży po Peru i za Kolory Czarnego Lądu, opis podróży po Peru tak mnie zachwycił, iż postanowiłam się przyłączyć do Kolumberowiczów. Dziękuję Bartkowi za przepiękne zdjęcia, wyczerpujące opisy,które czyta się jednym tchem  . szkoda że można odznakę przekazać tylko jednej osobie.....bo dodatkowe punkty przydzieliłabym także Piotrowi Janickiemu, Tomaszowi Smokowi Wawelskiemu, Leszkowi Michorowskiemu , Iwonce2005n i wielu innym........... pozdrawia ania”)

dino od tender_woman („Swoją odznakę przekazuję Dino za serdeczność, cierpliwość i wkład w kształtowanie Kolumbera, wpojenie iskry radości w nie jedno serce, wkładany zapał w nowe przedsięwzięcia, tworzenie niepowtarzalności osłodzonej celnymi fotograficznymi komentarzami, a także pomoc w znalezieniu celu, pomysłu i otwarciu się na to co nowe. Co mnie najbardziej ujęło to głos rozsądku. W sercach Kolumberowiczów zaświeciła iskra wspólnej sesji fotograficznej w górach. Znając pracowitość, którą wykazał się w tworzeniu blogu, wystaw oraz stworzył wielu osobom możliwości zaprezentowania się na Kolumberze w różnej formie, mam cichą nadzieję, że pomoże w realizacji tego marzenia. Ta odznaka najbardziej się jemu należy!”)

pigmejka1607 od s.wawelski („Swoje obie przyprawy czyli Wanilie i Chili przekazuje w tym miesiacu Pigmejce, ktora pomimo, ze jest krotko wsrod nas, to swoja obecnosc zaznaczyla podrozami z wciagajacym tekstem i pieknymi zdjeciami. Pigmejko, tak trzymaj!! :-))”)

3ale3 od kolumbera (za fenomenalną Kolumbię, wcale nie zapomnieliśmy!)

Wanilia

za zdjęcie, które leje miód na nasze serca (czyli za zdjęcie/zdjęcia)

rodos13 od czarmir1 („Wanilię chcę przekazać dla rodos13 za piękne zdjęcia z podróży "Andaluzja 2011”)

mapew od anna.wujec („Bardzo cieszy mnie przywilej nominowania kolejnego kolumberowicza. Miodem na mojej serce jest blisko 4000 fotografii mapew. Ilość punktów i pozytywnych komentarzy pod jego profilem, kolejnymi podróżami i fotografiami utwierdzają mnie w przekonaniu, że nie jest to subiektywna ocena. Mnie wyjątkowo uwiódł swoimi kadrami, zmysłem podpatrywania świata. Walilia dla Ciebie Marku.”)

pigmejka1607 od s.wawelski („Swoje obie przyprawy czyli Wanilie i Chili przekazuje w tym miesiacu Pigmejce, ktora pomimo, ze jest krotko wsrod nas, to swoja obecnosc zaznaczyla podrozami z wciagajacym tekstem i pieknymi zdjeciami. Pigmejko, tak trzymaj!! :-))”)

chelsea79 od kolumbera (Michał, piękna i wielka ta Twoja Brytania!)

2_koty od kolumbera (koty tylko 2, a wspaniałe zdjęcia trudno zliczyć. Witamy po przerwie i chcemy więcej!)

sagnes80 od mj1945 ("Witam, wanilię przyznaję Sagnes80 za świetne zdjęcia z Tunezji i Mediolanu. Pozdrawiam, mj1945")

Ziele angielskie

ang. allspice, czyli nagroda za całokształt - dla niezłego ziółka, bez którego Kolumber nie byłby taki sam :) (za cokolwiek, co sprawia, że ta odznaka się należy)

mr_fixit od siuniek („Cieżko jest wybierać, kilka najnowszych podróży już przeczytanych i obejrzanych, kilka bardzo interesujących starszych jeszcze czeka na długie jesienno-zimowe wieczory. Ale wskazać trzeba już ... więc niniejszym informuję, że z dziką radością naszą odznakę przekazujemy Jędrkowi (mr_fixit) za zapierające dech w piersiach i zmuszające szczęki do opadania zdjęcia z włoskich wakacji.”)

przedpole od alefur („chciałabym, aby odznaka ziele angielskie powędrowała do Marka (przedpole), za jego interesujące podróże, wędrówki i hymny...”)

voyager747 od lmichorowski („Moja nominacja do odznaki - voyager747”)

slawannka od aniachal („Witam, zaspałam odznaki! A ja bardzo chciałam by Sławanka dostała ode mnie odznakę bo pewnie wszyscy się ze mną zgodzą,  że gdyby nie Ona  to Sycylia nawet w części nie byłaby tak przez nas poznana, jak jest dzięki Sławie. dlatego za całokształt Sycylii i Włoch też!”) - Aniu, nie zaspałaś ;)

mr_fixit od kolumbera - za długą i godną pochwały działalność na Kolumberze w ogóle, a w szczególe - za świetną organizację ostatniego wernisażu wystawy Kolumbera w Krakowie. Dzięki!

Gratulujemy nagrodzonym. Kolejne odznaki przyznajemy 21. października, czyli do 20. października czekamy na Wasze nominacje.

Uściski i dużo spacerujcie, piękna jesień za oknem!

Wasza Kolumberka

Zaloguj się, aby skomentować tę podróż

Komentarze

 1. asta_77
  asta_77 (02.12.2011 18:08) +1
  Na problemy techniczne niewiele można poradzić - trochę wyrozumiałości... ;)
 2. mr_fixit
  mr_fixit (02.12.2011 8:01)
  Chyba nic się nie zmieniło mimo szumnych zapowiedzi...
 3. dino
  dino (01.12.2011 14:45)
  Tu będzie nowa podróż z przyznanymi odznakami grudniowymi.
  Wierzę że dzisiaj!!!

  Dino
 4. iwonka55h
  iwonka55h (25.11.2011 11:07) +1
  Tak, ja też witam Monikę, cieszę się z takiego wyboru.
 5. aniachal
  aniachal (25.11.2011 10:57) +4
  W takim razie witamy Monikę jako adminkę ;o)))))
 6. dino
  dino (25.11.2011 10:49) +2
  z dwóch powodów:

  - bo ja ich nie dostałem
  - bo obsługuję Kolumbera ze swojego profilu, a nie profilu Kolumber co rodzi pewne problemy które już zgłosiłem

  Pozdrawiam

  Dino
 7. mr_fixit
  mr_fixit (25.11.2011 9:28) +1
  A czemu nie można odznak rozdać według maili jakie wysyłaliśmy w październiku do Administratorki????
 8. dino
  dino (25.11.2011 2:53) +2
  Wracamy do przyznawania comiesięcznych odznak dla aktywnych Kolumberowiczów.

  Zgodnie z tym co napisałem pod inną podróżą p.t. Koluumber w Waszych rękach"
  czekam na zgłoszenia odznak. Wyniki zostaną ogłoszone 1 grudnia.
  .
  Mailiki z uzasadnieniem poproszę na [email protected]

  Wasz Moderator
  Dino

  PS. Miło mi zakomunikować, że wesprze mnie nie tylko moralnie Monika - amused.to.deathh :)
  Zatem jesteśmy oboje do Waszej dyspozycji.

 9. kolumber
  kolumber (02.11.2011 11:11)
  Drodzy,

  dziękujemy za komentarze. Niestety oznaki zostają zawieszone - wyjaśnienie znajdziecie na głównej stronie.
  Dziękujemy za wspólną zabawę.

  Kolumberka
 10. s.wawelski
  s.wawelski (31.10.2011 20:42) +3
  Ja to tez widze jak Slawa. Agora nam dala "piaskownice" a zabawki przynosimy my :-) To, ze chwilowo maja klopoty prawdopodobnie z obsadzeniem miejsca administratora Kolumbera, to wcale nie znaczy, ze jest tu zle. To po prostu znaczy, ze o cukierki tez musimy sami zadbac :-)
 11. slawannka
  slawannka (31.10.2011 14:09) +5
  Ja myślę, że nie znamy powodów tego milczenia, oczywiście, nas one nie interesują, ale chyba bez przyczyny by się to nie działo... Nie podejrzewam, że jest to ignorowanie nas przez Kolumberkę jako konkretną osobę, ale przez organizację, system, czy jak by to nazwać.

  Zabieranie swoich zabawek uważam za dziecinne - proszę, Arnoldzie, nie gniewaj się! - i wymierzone nie w ten system, ale w nas wszystkich. Przecież pal diabli odznaki, możemy nadal korzystać z tego portalu, wymieniać się naszymi pasjami, zachęcać do różnych fantastycznych miejsc na świecie, zachwycać się zdjęciami, czytać o wrażeniach i kciukować za tych co w podróży.
  Czy do tego potrzebne nam odznaki, jakiś szef, jakiś dyrektor? Do tego potrzebna nam nasza chęć i dobra wola. Tak ja uważam.

  Ja też przeszukiwałam kiedyś inne portale, i takiego jak ten nie znalazłam. Bywały dużo bardziej profesjonalne i ślicznościowe, ale za to duuużo bardziej anonimowe, bezduszne i bez tej relacji między użytkownikami jaka panuje tutaj.

  Więc proszę Was wszystkich, nie zabierajcie zabawek, dajcie się nimi bawić! :)
 12. kielec
  kielec (31.10.2011 1:21) +5
  Kolumberka powinna nie tylko dotrzymywać ustalonych przez siebie terminów, ale także obietnic (moje powiadomienia ;).... arnold.layne nie należy chyba robić pochopnych kroków, bo uwierz mi że korzystam z kilku portali podróżniczych nie ma takiego bez wad...to jest świetne miejsce do prezentacji swoich fotorelacji, choć brakuje mi tu forum podróżniczego z prawdziwego zdarzenia...jeśli Kolumberka zacznie się wyrabiać w ustalonych terminach przyznawania odznak to powinna robić to też za tych userów, którzy nie mogą dotrzymać terminu...Generalnie uważam że na takim portalu powinno być miejsce na kulturalnie prowadzone dyskusje, ale doceniam też nie toleruje się tu agresji i personalnych ataków, bo to zakała innych portali które są azylem dla anonimowych pieniaczy....niestety najwięcej użytkowników mają te portale, gdzie można toczyć anonimowo spory i dywagacje na różne tematy...osobiście najchętniej swoje podróżnicze portfolio ulokowałbym na portalu na którym wszyscy podróżnicy występowaliby z imienia i nazwiska, które powinno być weryfikowane przy rejestracji...takie osoby przez to że nie są anonimowe, angażując się w życie portalu najwięcej wnoszą, nawet poprzez swoje krytyczne uwagi ;)
 13. arnold.layne
  arnold.layne (30.10.2011 21:15) +4
  @mr_fixit:
  "Można nie mieć czasu, ale warto wywiązywać się z ustalonych terminów..."
  Ta zasada dotyczy wszystkich. Oczywiście oprócz Kolumbera, który generalnie olewa swoich użytkowników...
  @mr_fixit:
  "W takim momencie można sobie dobitnie uświadomić, że kulejący, pełen błędów i zupełnie nie rozwijany od lat serwis żyje tylko i wyłącznie dzięki pasji i relacjom jakie my - użytkownicy - tu tworzymy. Administracja nam w tym niestety nie pomaga, nawet swojej akcji nie prowadzi w sposób przez siebie przecież zdefiniowany. Z naszej strony nie jest to komercyjna usługa, ale przecież o komercję od strony właściciela portalu chodzi, bo nasze relacje i zdjęcia generują otwarcia tej i innych stron. Więc chyba moglibyśmy oczekiwać chociaż tego, że nie będziemy lekceważeni. "
  Będziemy lekceważeni. Tak jak dotychczas. Ja ukryję swoje podróże. I mam nadzieję, że znajdę poważny portal, na którym nie będę dodatkiem do reklam.
  Pozdrawiam wszystkich :-)
 14. mr_fixit
  mr_fixit (30.10.2011 19:48) +3
  Można nie mieć czasu, ale warto wywiązywać się z ustalonych terminów...
  W takim momencie można sobie dobitnie uświadomić, że kulejący, pełen błędów i zupełnie nie rozwijany od lat serwis żyje tylko i wyłącznie dzięki pasji i relacjom jakie my - użytkownicy - tu tworzymy. Administracja nam w tym niestety nie pomaga, nawet swojej akcji nie prowadzi w sposób przez siebie przecież zdefiniowany. Z naszej strony nie jest to komercyjna usługa, ale przecież o komercję od strony właściciela portalu chodzi, bo nasze relacje i zdjęcia generują otwarcia tej i innych stron. Więc chyba moglibyśmy oczekiwać chociaz tego, że nie będziemy lekceważeni.
 15. wojtass83
  wojtass83 (29.10.2011 19:45) +6
  szkoda że nie ma odznak
 16. s.wawelski
  s.wawelski (28.10.2011 0:31) +5
  Czekamy z duzymi nadziejami :-) !!
 17. slawannka
  slawannka (27.10.2011 21:33) +4
  I o to chodziło! :)
 18. mr_fixit
  mr_fixit (27.10.2011 16:04) +5
  Ok, to skoro już ustaliliśmy co jest tematem tego wątku (szkoda że tak późno...), to co z odznakami które miały być przydzielone tydzień temu...?
 19. kolumber
  kolumber (27.10.2011 15:30) +7
  Drodzy Użytkownicy,

  wywołani kilkakrotnie do odpowiedzi przedstawiamy swoje stanowisko w odniesieniu do wymiany zdań, jaka miała miejsce pod wątkiem odznakowym.

  Jak możecie zauważyć, cała dyskusja, tj. wszystkie wątki niezwiązane z tematem odznak, zostały USUNIĘTE. Wiele z nich łamało nie jeden, ale całą listę zapisów NETYKIETY, do której przestrzegania zobowiązani są wszyscy Użytkownicy serwisu Kolumber.pl.
  Wycięliśmy wszystkie komentarze odnoszące się do dyskusji, bez wyjątków, za co przepraszamy autorów wpisów, które były kulturalne i stanowiły głos rozsądku. Mamy nadzieję, że nam to wybaczycie, bez odpowiedniego kontekstu te wpisy nie miałyby sensu.

  Kolumber nie jest miejscem, gdzie dozwolone są publiczne ataki jednych Użytkowników na innych i tej zasady będziemy bezwzględnie przestrzegać. Kolumber nie jest też miejscem, które może zostać opanowane przez rozmowy niezwiązane z głównym tematem serwisu (którym jest podróżowanie) i gdzie postronni obserwatorzy wbrew swojej woli wciągani są w konflikty interpersonalne.

  Niniejszym zamykamy więc temat dyskusji rozpoczętej w tym wątku i prosimy o NIErozpoczynanie go na nowo w jakimkolwiek innym dostępnym publicznie miejscu serwisu, pod karą wyciągnięcia konsekwencji względem osoby, która notorycznie będzie łamać zasady Regulaminu i Netykiety. Jeśli coś jeszcze wymaga wyjaśnienia, to jak dorośli ludzie wyjaśnijcie to między sobą - prywatnie, nie na forum.
  Dziękujemy.

  Administracja serwisu Kolumber.pl

  p.s. Regulamin i Netykieta serwisu Kolumber.pl dostępne są pod adresem adresem: http://kolumber.pl/p/Regulamin%20i%20Netykieta
 20. 2_koty
  2_koty (25.10.2011 10:16) +3
  oj zagapiłam się z przekazaniem odznaki - wybaczcie.
  Swoją wanilię przekazuję city_hopperowi: zawsze mogę liczyć u niego na wspaniałe zdjęcia architektury, w dodatku zwięźle i merytorycznie opisane - w końcu podróżujemy nie tylko by zdobyć ładną opaleniznę :-)
 21. sagnes80
  sagnes80 (28.09.2011 13:18)
  dziękuję za wanilię :) od razu mi zapachniało ;)
 22. kolumber
  kolumber (27.09.2011 11:11) +1
  W odznakach pojawiła się jeszcze jedna wanilia, o której zapomnieliśmy. Gratulujemy :)
  Kolumberka
 23. mr_fixit
  mr_fixit (26.09.2011 22:49) +1
  No znalazłem kurcze źródło zielska, szkoda że tak późno:-) Kochani, zaniemówiłem po przeczytaniu tych nominacji. Generalnie jestem starej daty jeśli chodzi o sposoby zawierania i utrzymywania znajomości, tym większe więc robią na mnie wrażenie tak miłe słowa od osób, którym nie miałem jeszcze nawet okazji uścisnąć ręki i spojrzeć w oczy. Dziękuję Wam!
  I przepraszam że nie nominowałem nikogo, chociaż po dłuższej nieobecności znalazłem tutaj tyle wspaniałych relacji i zdjęć. Następnym razem już Wam nie odpuszczę;-)
 24. s.wawelski
  s.wawelski (26.09.2011 21:34)
  Wszystkim dobrym ziółkom gratule odznak i co za tym idzie ogolnego uznania wsrod kolumberowskiej braci. Zwlaszcza mnie cieszy, oprocz postaci ogolnie uznanych w zyciu Kolumbera, pojawili sie rowniez debiutanci, ktorzy tez sporo wnosza do naszej codziennosci.

  Ahoj!!
 25. 2_koty
  2_koty (26.09.2011 21:28)
  Ależ mnie ucieszyła ta wanilia! :-) Rzeczywiście zaniedbałam Kolumbera, ale powoli wracam do starego rytmu i częściej będę tu gościła.
  Dziękuję i gratuluję pozostałym nagrodzonym :-)
 26. slawannka
  slawannka (26.09.2011 21:03) +1
  Ojejku!!! W życiu bym się nie spodziewała odznaki!!! Dziękuję Aniu przeogromnie, a Kolumberowi oczywiście też :) Jest nadzieja, że w związku z wyjazdem za 4 dni będę mogła się jakoś odwdzięczyć dopisując kolejne rozdziały podróży na Lampeduzę ... Mam tylko nadzieję, że w napięciu przed i popodróżnym nie zapomnę oddać zielska!!!

  Przy okazji gratuluję wszystkim obdarowanym!
 27. siuniek
  siuniek (03.09.2011 10:35) +3
  Chwilę nas tu nie było - z powodów nie tylko podróżniczych - a tu odznaka na nas czeka. Iwonko raz jeszcze dziękujemy, pozostałym odznaczonym gratulujemy. Wszystkich pozdrawiamy!
 28. asta_77
  asta_77 (24.08.2011 17:16) +2
  Gratulacje dla zdobywców odznak! ;) I - przy okazji - pozdrowienia dla wszystkich Kolumberowiczów ;)))
 29. pt.janicki
  pt.janicki (23.08.2011 21:28) +2
  Gratulacje dla Wszystkich odznaczonych!

  ... :-) ...
 30. aniachal
  aniachal (23.08.2011 20:55) +2
  jaka niespodzianka dla mnie! dziekuję bardzo, bardzo!!!! miło mi tu gościć i miło mi, że tak miło mnie tu przyjęliście ;o))) jako ziółko niezłe ;o)))) no to jakby trochę ja ;o) nawet bardzo;o) biegnę do Piotra podziękować Mu u Niego ;o)
 31. s.wawelski
  s.wawelski (23.08.2011 18:26) +1
  Hurra!! Odznaki wrocily! A ciesze sie tym bardziej, ze i mnie sie tez cos trafilo :-) Milanello i Asta, bardzo Wam dziekuje za wyroznienie.

  Przy okazji gratuluje pozostalym laureato wonnych odznak :-)
 32. anna.amarasekara
  anna.amarasekara (22.08.2011 23:00) +1
  zfiesz ja nie wiem jak mam dziękować, w życiu bym się nie spodziewała , bardzo mi miło i czuje się zdopingowana do dalszych relacji z wypraw - głównie o Polsce , bo mamy się czym chwalić. Serdecznie dziękuję wraz z mężem, który też się cieszy wszak On większość zdjęć robi i bardzo serdecznie nasza piątka pozdrawia . :))
 33. bartek_sleczka
  bartek_sleczka (22.08.2011 21:41) +1
  MARINIK - dzięki za uznanie, choć mniej ostatnio byłem obecny na forum - obiecuję poprawę :) Jeśli na podstawie mojej relacji stało się coś dobrego, to chyba jest właśnie to o co chodzi na tym forum... Super!

  A co do samych odznak, to może rzeczywiście czas na jakąś nową odsłonę?

  Pozdrowienia dla Wszystkich,
  bARtek
 34. alefur
  alefur (22.08.2011 19:51) +1
  O rany - dostałam odznakę!!! Tego się nie spodziewałam. Teraz jak nic muszę się wziąć za porządki w wiosenno - letnich wyprawach :D DZIĘKUJĘ !
 35. asta_77
  asta_77 (21.06.2011 19:49) +1
  Zdaje się, że ja się, że nie zmieściłam w terminie ponownego nadsyłania, bo akurat w ciągu ostatnich 24 godzin tu nie byłam ;) Można było chociaż na email taką prośbe posłać, żeby dać szansę wszyskim ją przeczytac na czas...
  Moja marcowa oddznaka była dla Smoka za migawki z dziekigo zachodu, ale generalnie w sprawie odznak zgadzam się z przedmówcą....
 36. milanello80
  milanello80 (20.06.2011 20:38) +2
  Dla mnie osobiście, zapewne będę ganiony za własne zdanie, ta zabawa przestaje mieć sens .Moje marcowe odznaki, wszystkie 3 jakimi mnie obdarzono, przekazałem w terminie, dosyć obszernie je uzasadniając. Tymczasem teraz po kilku miesiącach każe mi się pamiętać komu je przyznałem i jeszcze ponownie swój wybór uzasadniać. Gdzieś po drodze naruszono zasady tej zabawy. Nie w smak mi przyznawanie odznak od nowa, skoro raz już je przekazywałem. Wyszukiwanie nowych laureatów byłoby z kolei nie w zgodzie z poprzednio dokonanym wyborem i umniejszeniem dla osób, które obdarowałem poprzednio. Proszę sprawdzić maile, raz już odznaki przyznałem, toteż poprzedniego wyboru zamierzam się trzymać.
 37. kolumber
  kolumber (20.06.2011 17:38) +1
  UWAGA, UWAGA!
  Wszystkie osoby nagrodzone odznakami w marcu 2011 roku prosimy o ponowne przesłanie nominacji na nasz adres: [email protected] do jutra do godz. 16:00. Dziękujemy!
  Przepraszamy za turbulencje spowodowane dłuższą przerwą odznakową i czekamy na Wasze typy.

  z pozdrowieniami,
  redakcja
 38. siuniek
  siuniek (22.05.2011 11:12) +1
  Przede wszystkim dziękuję Iwonce za przekazanie mi odznaki, czuję się wyróźniona.

  Faktycznie chyba czas na zmianę formuły przyznawania odznak lub jeśli brak zainteresowania to można całkiem z tego zrezygnować. Przecież nie o punkty tu chodzi - tak przynajmniej ja myślę - tylko o możliwość podzielenia się wrażeniami, przeżyciami, czy też o jakąś archiwizację swoich wypraw.

  Nie wiem czy mam prawo przekazywać dalej odznakę, bo nie wiem czy została mi ona oficjalnie przyznana (nie zauwazyłam przez miesiąc niczego na swoim profilu) ale chciałabym uhonorować Anię (anna.amarasekara) za wszystkie jej bliskie i dalekie podróże, a przede wszystkim za radość rodzinnego podróżowania.
 39. czerwony_arbuz
  czerwony_arbuz (16.05.2011 23:47) +1
  a może zmienić zasady i niech to Kolumber przyznaje odznaki. Odznaka, która kiedyś została przekazana przeze mnie jednemu uzytkownikowi, niestety dalej już nie powędrowała, bo nie przekazał jej dalej.... szkoda ....
 40. asta_77
  asta_77 (16.05.2011 19:54)
  Jakby co, to ja moja odznakę oddałam Smokowi za Migawki z Dziekiego Zachodu, ale nie wiem, czy mój email nie dotarł, czy tylko czekamy na resztę... :Pozdrawiam. A.
 41. arnold.layne
  arnold.layne (13.05.2011 23:55) +3
  A może zrezygnować z odznak? Po co podtrzymywać fikcję?
  Odznaki rzecz przyjemna i zaszczytna, ale skoro to nikogo - z wyjątkami - nie interesuje...
 42. iwonka55h
  iwonka55h (24.04.2011 21:17)
  miesiąc nosiłam odznakę a teraz przekazuję ją Siuniek - Oli, za zorganizowanie kolejnej odsłony naszej wystawy. Olu jeszcze raz dziękuję.
 43. marinik
  marinik (22.04.2011 13:59)
  kolumberko - wyslalem wiadomosc - czyzby nie dotarla? Dylemat niesamowity, ale zdecydowalem o Bartku Ślęczce - bardzo egoistycznie, gdyz Bartek jak pierwszy Kolumberowacz podzielil sie ze mna cennymi informacjami o podrozy-mym-marzeniu
 44. kolumber
  kolumber (21.04.2011 10:54) +1
  Kochani, czekamy na odznaki.
 45. pt.janicki
  pt.janicki (19.04.2011 21:26) +2
  Jutro 20-ty kolejnego miesiąca czyli pora puścić w obieg kolumberowe przyprawy! Tym razem szkoda większa niż normalnie, bo to za parę dni święta, kuchnia czeka i wszystko, czym Kolumber dysponuje w tejże kuchni przydać się może. Porządek jednak być musi i inne kuchnie czekają.

  Ziele angielskie zgodnie ze stosownymi przepisami za całokształt się należy. Proszę zatem stosowne gremium kolumberowe o przekazanie ziela, którym to ja przez miesiąc się raczyłem, na kuchenny stół, którym Aniachal dysponuje.

  Któż jak nie ona wykorzysta toż ziele z pożytkiem społecznym. Wszak już podzieliła się z kolektywem wrażeniami i z Afryki, i z Szaflarów, i z Kielc, i z wielu jeszcze miejsc, i z wielu jeszcze się podzieli. Niech idzie jej i nam na zdrowie i pożytek!
 46. city_hopper
  city_hopper (02.04.2011 0:42) +1
  Gratulację dla nagrodzonych kolumberowiczek i kolumberowiczów :-) Bardzo dziękuję arnoldiowi, freemarti i milanello za nominacje :-)
 47. marinik
  marinik (01.04.2011 13:48) +1
  Dzieki wielkie - czuje sie oniesmielony a jednoczesnie... oj jakiz klopot mam teraz. :(((((( Tak krotko tu jestem, tak malo podrozy przejrzalem - i jak tu wybrac nastepce ???????? Jedna osobe tylko????
 48. milanello80
  milanello80 (30.03.2011 22:28) +1
  Serdecznie dziękuję za docenienie mojej osoby kolumberowym oskarem. Tym bardziej, że podstawą owego wyniesienia mnie była podróż, którą nie klasyfikuję za najlepszą z tych, które opublikowałem. Z drugiej strony już wzdrygam na fakt, iz za miesiąc będe musiał z bólem głowy dokonywać wyborów ja.
  P.S. Obecność w zaszczytnym gronie działa na mnie budująco :)
 49. iwonka55h
  iwonka55h (28.03.2011 23:15) +2
  bardzo dziękuję Kolumberce Irence za odznakę, o mnie zmobilizuje do dalszej aktywacji.
  niech moc będzie z Nami.
 50. pt.janicki
  pt.janicki (28.03.2011 21:28) +2
  Dzięki Asta! Miło mi, że zechciałaś mnie widzieć w tak doborowym towarzystwie!
  Przyłączam się do gratulacji przemiłej Kolumberki dla wyróżnionych!
  Dla Asty podziękowania także za to, że jej dzieła zobligowały Mapewa do wyruszenia kolejny raz na Czarny Ląd - a na pewno spowodowały, że zaczął o tym myśleć... :-)... Znów będzie co oglądać!