Ajax Loader Ładuję ...

EXPEDYCJA III Sey Kraków-PekinIDEA WYPRAWY

  • EXPEDYCJA III Sey Kraków – Pekin 2008 to przede wszystkim PRZYGODA, której organizatorem jest serwis www.zaile.pl. Wyprawa ta dla naszych uczestników zapewne okaże się podróżą życia, wyjazdem pełnym zapierających dech w piersiach wspomnień i niezliczonych opowieści o świecie zupełnie obcym dla szarego mieszkańca współczesnego betonowego świata.

 

  • Dwoje śmiałków: Agata i Witek, 4 odległe kraje, ponad 12 tys. km do pokonania autostopem a wszystko to z potrzeby poszukiwania dialogu pomiędzy kulturami wielu narodów oraz głodnej przygód niespokojnej duszy człowieka i chęci odkrycia czegoś skrywanego ciągle w tajemnicy przez ten odległy, pierwotny jeszcze świat...

 

  • Miejscem rozpoczynającym i kończącym naszą EXPEDYCJĘ jest Kraków, nasi odkrywcy mają do przebycia Ukrainę, Rosję, Mongolię i Chiny – z celem wyprawy Pekin.

 

  • Przebieg niecodziennej wyprawy będzie na bieżąco relacjonowany w mediach partnerujących EXPEDYCJI.

 

  • EXPEDYCJA Sey Kraków – Pekin to wyprawa autostopowo – trampingowa, której uczestnicy to „ludzi z pasją” - ich głód poznawania nie odkrytych miejsc jest silniejszy od słabości i strachu przed nieznanym. Liczy się tylko chęć sprawdzenia się w ekstremalnych warunkach oraz przeżycie niezapomnianych chwil.

 

  • Nasza wyprawa to próba konfrontacji europejskich wyobrażeń o terenach i kulturze Dalekiego Wschodu z rzeczywistością, ale i próba zmiany stereotypów oraz propagowanie kultury polskiej na ziemiach wschodnich. Z kolei to wszystko, co uda się zaobserwować i zarejestrować pozwoli przybliżyć odległą kulturę Wschodu w Polsce.

 

  • Podczas EXPEDYCJI III Sey Kraków – Pekin 2008 pokonujemy własne bariery, by odkrywać smaki i zapachy nowego świata. Szukamy miejsca, w którym znajdują się korzenie duchowości człowieka, a korzenie te sięgają natury. Dzika przyroda to przestrzeń życiowa dla człowieka, to niezliczone wartości, dźwięki, przestrzenie, krajobrazy oraz żywe istoty zamieszkujące, można by rzec – pierwotny świat.

 

  • EXPEDYCJA staje się zatem okazją do odpowiedzi na pytanie o jedność Europy, świata w trakcie poszukiwań piękna natury w zakątkach Państwa Środka. Całej trasie przyświeca idea ekologii. Jednak rozumianej w ten sposób, że to człowiek jest dodatkiem do przyrody.

 

  • Wyprawa stworzy także możliwość obserwacji ginącego świata oraz jego degradacji z powodu niszczycielskiej działalności człowieka. Ale przede wszystkim EXPEDYCJA III Sey Kraków – Pekin 2008 to wyprawa dostarczająca niezapomnianych wrażeń i treści do snucia opowieści przez najbliższe lata.

 

 


TEAM EXPEDYCJI III