Z Voss zrobiłyśmy też jednodniowy wypad do Bergen, wybrałyśmy dłuższą trasę aby zobaczyć wodospad Steindalsfoss a także podziwiać widoki Hardangerfjord. Widoki były tak piękne, że do Bergen dojechałyśmy późnym popołudniem.
Wodospad Steindalsfossen, może niezbyt wysoki ale jego atrakcją było to, że można przejść pod ścianą jego spadającej wody.
Bergen – miasto i gmina leżąca w regionie Hordaland, jest drugim co do wielkości miastem w kraju, liczy 250 000 mieszkańców. Nazywane jest bramą do fiordów i znajduje się na liście światowego dziedzictwa Unesco. Panuje tu specyficzny klimat - występuje tu największa na świecie amplituda opadów.
Liczne kościoły, m.in.: NMP w stylu romańskim, katedra św. Olafa, kościół Św. Krzyża, zbudowany w stylu renesansowym, oraz również renesansowy kościół Nyrkirken. Oprócz kościołów warto zwiedzić: ratusz, szpital trędowatych Św. Krzyża, brama miejska, zamek Bergenhus, wieża Rosenkrantz, pałac Damsgaard. Ponadto liczne drewniane domy mieszkalne, a wśród nich słynny zespół drewnianej zabudowyBryggen (dwupiętrowe domy o wąskich fasadach). Na szczególne wyróżnienie zasługują również liczne muzea (Hanzeatyckie, Historyczne, Morskie), Akwarium z jedną z największych kolekcji fauny morskiej w Europie, oraz Targ Rybny, gdzie można zawsze kupić świeże ryby z okolicznych połowów. Coroczne festiwale muzyki i folkloru norweskiego przyciągają sporą liczbę turystów.