Komentarze użytkownika lmichorowski, strona 329

Przejdź do głównej strony użytkownika lmichorowski

  1. lmichorowski
    lmichorowski (18.03.2014 19:34)
    Piotrze, tak mi się przypomniał fragment III części "Dziadów"

    "Nie dbam, jaka spadnie kara,
    Mina, Sybir czy kajdany.
    Zawsze ja wierny poddany
    Pracować będę dla cara.

    W minach kruszec kując młotem,.
    Pomyślę: ta mina szara
    To żelazo, - z niego potem
    Zrobi ktoś topor na cara.

    Gdy będę na zaludnieniu,
    Pojmę córeczkę Tatara;
    Może w moim pokoleniu
    Zrodzi się Palen dla cara.

    Gdy w kolonijach osiędę,
    Ogród zorzę, grzędy skopię,
    A na nich co rok siać będę
    Same lny, same konopie.

    Z konopi ktoś zrobi nici -
    Srebrem obwita nić szara.
    Może się kiedyś poszczyci,
    Że będzie szarfą dla cara."

    To tak à propos cara...
  2. lmichorowski
    lmichorowski (16.03.2014 21:11)
    Ale Dreher też nie jest lokalny...
  3. lmichorowski
    lmichorowski (15.03.2014 23:17)
    Dzięki za spacerek po letnim Toruniu i zimowym Olsztynie oraz komentarze i plusiki. Pozdrawiam.
  4. lmichorowski
    lmichorowski (15.03.2014 23:02)
    Też chciałbym to wiedzieć...
  5. lmichorowski
    lmichorowski (15.03.2014 18:52)
    I na tym polega jego urok...
  6. lmichorowski
    lmichorowski (15.03.2014 18:51)
    Pewnie tak, bo jest ich coraz więcej.
  7. lmichorowski
    lmichorowski (15.03.2014 12:26)
    Małgosiu, dziękuję za wizytę na Podlasiu i plusiki oddane na podróż i zdjęcia znad Narwi. Pozdrawiam.
  8. lmichorowski
    lmichorowski (15.03.2014 12:24)
    Dziękuję za towarzyszenie mi w wycieczce na północno-wschodnie Mazowsze i zachodnie Podlasie, ciekawe komentarze i masę plusów. Pozdrawiam.
  9. lmichorowski
    lmichorowski (15.03.2014 12:09)
    Ja też...
  10. lmichorowski
    lmichorowski (15.03.2014 11:44)
    Krysiu, ode mnie też najlepsze życzenia (choć ciutkę spóźnione).