Komentarze użytkownika voyager747, strona 582

Przejdź do głównej strony użytkownika voyager747

  1. voyager747
    voyager747 (28.02.2013 18:43)
    spróbuj
  2. voyager747
    voyager747 (28.02.2013 18:42)
    nie, można
  3. voyager747
    voyager747 (28.02.2013 18:42)
    dzięki
  4. voyager747
    voyager747 (28.02.2013 18:42)
    podobno
  5. voyager747
    voyager747 (28.02.2013 18:41)
    dzięki
  6. voyager747
    voyager747 (28.02.2013 18:41)
    nie, mylisz się, to są wszystko tereny niedostępne, a ludzie są gdzie indziej
  7. voyager747
    voyager747 (28.02.2013 18:41)
    to z portu robiłem, chyba 300 mm
  8. voyager747
    voyager747 (28.02.2013 18:40)


    Jednym z najsłynniejszych zabytków w mieście jest Katedra. Mówi się, iż początki budowy katedry sięgają czasów Św. Olegariusza. Budynek jest bardzo solidny i elegancki. Łączy w sobie styl Romański, Arabski i Gotycki, co sprawia, iż katedra posiada unikatowy i oryginalny wygląd.

    Fasada katedry składa się z trzech sekcji. Zbudowana jest na planie łacińskiego krzyża. Znajdują się tam trzy nawy i transept. W pierwszej nawie mieści się kaplica Św. Tekli, patronki miasta. Chrzcielnica to wspaniała marmurowa misa znaleziona w ruinach pałacu Augustów. Kapituła posiada bizantyjskie drzwi i godną uwagi kopułę. Katedra długo pozostawała niedokończona. Chór został skończony dopiero w 1493 roku. Obecnie katedra zachowana jest w bardzo dobrym stanie i odwiedzana przez turystów z różnych zakątków świata. Zachwyca swym urokiem i niezwykłością.
  9. voyager747
    voyager747 (28.02.2013 18:39)
    sporo tam tego
  10. voyager747
    voyager747 (28.02.2013 18:39)
    to siedziba władz