Otrzymane komentarze dla użytkownika lmichorowski, strona 1123

Przejdź do głównej strony użytkownika lmichorowski

  1. lmichorowski
    lmichorowski (15.08.2011 21:05)
    Do Włoch mam duży sentyment z kilku powodów. Po pierwsze - jest to kraj oferujący turyście właściwie wszystko: wspaniałe krajobrazy, przebogate dziedzictwo kulturowe, świetną kuchnię itd. Po drugie - spędziłem w tym kraju sporo czasu. Licząc wszystkie wyjazdy prywatne i pobyty służbowe - uzbierałoby się tego około 3 lat. Po trzecie - mam we Włoszech sporo znajomych. Po czwarte - z racji pracy zawodowej mieszkałem we Włoszech blisko 2 lata
    (właśnie w latach 1997 i 1998, na co zwróciłeś uwagę w którymś z komentarzy), tam w czasie mojego pobytu służbowego moi synowie chodzili też do szkoły (jeden do podstawowej, drugi - do liceum). Z tej racji (zwłaszcza na początku, zanim poznali jako tako język) musiałem razem z nimi "przerabiać" materiał szkolny, co także przybliżyło mi wiele faktów z dziejów Włoch i niektóre pozycje z literatury włoskiej. Po piąte - ponieważ radzę sobie w miarę dobrze z językiem włoskim, bariera językowa nie utrudniała mi kontaktów z "tubylcami". Przyczyn, dla których zawsze do Włoch lubię wracać znalazłoby się pewnie jeszcze więcej.
  2. s.wawelski
    s.wawelski (15.08.2011 21:00)
    Swoja blyskotliwa kariere zaczynales wczesnie :-)
  3. lmichorowski
    lmichorowski (15.08.2011 20:50)
    A ja wtedy pojechałem po raz pierwszy na Zachód - właśnie do Włoch na wspomnianą w tekście praktykę AIESEC.
  4. s.wawelski
    s.wawelski (15.08.2011 17:41)
    Rok '72 tez pamietam dobrze, bo wtedy pojechalem pierszy raz zagranice, do Rumunii...
  5. s.wawelski
    s.wawelski (15.08.2011 17:38)
    Ale sporo tego! Pamietnik i przewodnik w jednym. Z dat wnioskuje, ze Wlochy byly dla Ciebie chyba drugim domem, a moze nadal sa...?
  6. s.wawelski
    s.wawelski (15.08.2011 17:28)
    Orla Perć
  7. s.wawelski
    s.wawelski (15.08.2011 17:21)
    Czy w czasie gry na fujarce zdarzyl sie jakis cud?
  8. s.wawelski
    s.wawelski (15.08.2011 17:15)
    Tych panstwa juz gdzies widzialem...
  9. s.wawelski
    s.wawelski (15.08.2011 17:13)
    Rok 1991 to dla mnie podroz po Maine i New Hampshire... :-)
  10. s.wawelski
    s.wawelski (15.08.2011 17:08)
    Czesto przewija sie u Ciebie rok 1998, ktory mnie sie akurat nieodzownie kojarzy meksykanskim Jukatanem... :-)