Otrzymane komentarze dla użytkownika lmichorowski, strona 1053

Przejdź do głównej strony użytkownika lmichorowski

  1. lmichorowski
    lmichorowski (24.11.2011 21:47)
    Mnie też. I jeszcze przyszedł mi do głowy jeszcze jeden, muzyczny symbol. Pamiętam z pobytu w SFO, że w bardzo wielu miejscach dał się słyszeć stary (jeszcze z 1954 roku) przebój George' a Cory' ego i Douglassa Crossa, śpiewany ongiś przez Tony'ego Benneta "I left my heart in San Francisco":

    The loveliness of Paris
    Seems somehow sadly gay
    The glory that was Rome
    Is of another day
    I've been terribly alone
    And forgotten in Manhattan
    I'm going home to my city by the bay.

    I left my heart in San Francisco
    High on a hill, it calls to me.
    To be where little cable cars
    Climb halfway to the stars!
    The morning fog may chill the air
    I don't care!
    My love waits there in San Francisco
    Above the blue and windy sea
    When I come home to you, San Francisco,
    Your golden sun will shine for me!

    Choć o San Francisco śpiewali i inni (choćby Scott MsKenzie w czasach "dzieci kwiatów" - "If you're going to San Francisco, be sure to wear some flowers in your hair...", czy Eric Burdon - "Strobe lights beam create dreams,
    walls move minds do too on a warm San Franciscan night..."), to jednak ta pierwsza piosenka jest największym przebojem, opiewającym to miasto.
  2. lmichorowski
    lmichorowski (24.11.2011 21:29)
    Chyba tak, choć i "cable cars", i Alcatraz też pełnia w części te funkcje.
  3. lmichorowski
    lmichorowski (24.11.2011 20:52)
    Na Szalonego Konia popatrzyliśmy - choć z daleka, ale nie mogę odżałować, że zapomnieliśmy o innej atrakcji, znajdującej się całkiem niedaleko, bo ok. 20 mil stąd - mianowicie o Wind Cave NP.
  4. lmichorowski
    lmichorowski (24.11.2011 20:50)
    I ma powód, bo jazda tą drogą to był jej pomysł.
  5. lmichorowski
    lmichorowski (24.11.2011 20:49)
    Dziękuję. Przyznam się, że też lubię to zdjęcie.
  6. lmichorowski
    lmichorowski (24.11.2011 20:48)
    Były jeszcze podobne ostrzeżenia przed bizonami: "Buffalo can run 3 times faster than you can" itp.
  7. irena2005n
    irena2005n (24.11.2011 9:10)
    ...czyli...jeszcze bardziej uroczo....
  8. iwonka55h
    iwonka55h (23.11.2011 21:26)
    Ja też oglądałam i kibicowałam, gratuluję.
  9. czerwony_arbuz
    czerwony_arbuz (23.11.2011 20:58)
    Leszku,
    oglądałam dziś "Jeden z dziesięciu". Super!!!
    Pozdrawiam i jednocześnie dziękuję za ostatnie odwiedziny:)
  10. renata-1
    renata-1 (23.11.2011 20:27)
    Leszku serdecznie gratuluję udziału w teleturnieju, pozdrawiam