Ajax Loader Ładuję ...

9 +
2011-02-22

Podróż Głupio mi...

Opisywane miejsca: Trypolis, Libia (467 km)
Typ: Blog z podróży

   ....że w opublikowanej podróży nazwałem go wujkiem!!! Muammar Kadafi to za niego mi wstyd.

 

    Przekraczając granice tunezyjsko - libijska rozpoczynalismy najbardziej egzotyczna podróż w nieznane. Po tylu latach  nie istnienia Libii na "salonach" nie wiedzielismy czego spodziewać sie jako turyści z Polski. Spotkalismy bogactwo wsparte na ropie i złocie.Nowe samochody klasy wyższej, suki i sklepy zapchane drogimi towarami i wszech obecne złoto i jego wyroby. Lecz dla nas byli najdrożsi uśmiechnieci , serdeczni i skorzy do pomocy ludzie... Ci w najnowczych modelach Toyot i Lexusów a przede wszystkim Ci z "codziennej ulicy".Dzieki naszym lekarzom, pielegniarkom, ińżynierom wodociagowym i drogowym słowo Bolanda otwiera wiele drzwi, w rodzinnym gronie wypitych kaw i ogólnie przyjętej pomocy... 

 

    Dziś na tych ludzi lecą bomby, snajperzy strzelaja do uczestników pogrzebów manifestantów a afrykańscy najemnicy juz ładują magazynki!!!

 

    Nieładnie "WUJKU"  !!!!!

 • Wizytówka Trypolisu
 • Muammar...

  To ksiażka przetłumaczona na 58 jezyków swiata, bardzo egzotycznych i polski także, obejmujaca zebrane w całość złote mysli "wujka". Zatapiając sie w jej lekturze człowiek, przynajmniej ja, ma wrażenie czasów i poglądów za króla Świeczka. Wszech wykrzyczana demokracja i równouprawnienie sprowadza role kobiety, ludzi o "innym" kolorze skóry że o innych preferencjach nie wspominając do... Ech, nie warto nawet wspominać!!!

 

   Jeden z rozdziałów traktuje też sprawe która teraz sie dzieje a minowicie jesli tylko społeczeństwo tego chce ma prawo obalic panującego władce, na ta chwilę czytac TYRANA!!!!!!

 

  " Wujku " pokaż że masz j.... i jedż na wakacje, takie długie, najlepiej na zawsze....

 

 • "Skarbnica" złotych mysli...
Libia

.... 2011-02-22

   22-02-2011 r godz.19:00  " BBC podaje, że rodzinom ofiar masakr nie przekazuje się zwłok. Chyba, że podpiszą oświadczenie, że powodem śmierci była nieudana operacja."

 

   a  to poztawie bez komentarza.

Zaloguj się, aby skomentować tę podróż

Komentarze

 1. pt.janicki
  pt.janicki (02.03.2011 18:15) 0 + -
  ...był już kiedyś ktoś, kogo nawet Churchill i Roosevelt nazywali "wujkiem", później przestali, ale żaden nie powiedział, że mu głupio...

  Nie miej Krzyśku wyrzutów!
 2. mj1945
  mj1945 (23.02.2011 18:28) +1 + -
  Ciekawe co "chłopcy" zrobili- teraz- z podarowanymi przez wujka zielonymi książeczkami.
 3. ye2bnik
  ye2bnik (23.02.2011 14:08) 0 + -
  A mnie najbardziej denerwuje postawa Zachodu, zarówno wobec Libii, jak i wcześniej Tunezji czy Egiptu. Przez wiele lat utrzymywano z władzami tych państw pozytywne kontakty, były odwiedziny na najwyższych szczeblach, płynęła szerokim strumieniem kasa za ropę, broń, etc... Nagle teraz, kiedy wybuchło społeczne niezadowolenie, kiedy ludność poczuła, że "to jest ten czas!", dopiero teraz Zachód uznał dotychczasowych partnerów politycznych za despotów. Kurcze, wkurza mnie to, że światem rządzi kasa.

  Z drugiej strony ciekaw jestem co będzie, kiedy władzę przejmą partie religijne, niekoniczenie przychylnie nastawione do "McŚwiata". Izrael już ma ciepło, bo Mubarak gwarantował spokój przynajmniej przy jednej z granic. Poza tym mam wrażenie, że po zmianie władz północnoafrykańskie państwa nie będą już buforem dla napływu Afrykanów do Europy.
 4. czerwony_arbuz
  czerwony_arbuz (22.02.2011 22:31) +4 + -
  A mnie zastanawia, jak jedna osoba potrafi zawładnąć całym krajem? Jak dobrym psychologiem musi być, że nikt nie jest w stanie się mu sprzeciwić. A z drugiej strony trochę szaleńcem, jeżeli rzeczywiście wierzy w to, że ludzie są mu posłuszni ze wzgledu na szacunek jakim go darzą, a nie ze strachu przed nim i przed konsekwencjami, jakie im grożą, gdyby się mu sprzeciwili ....

  Przykre...
 5. voyager747
  voyager747 (22.02.2011 22:13) +4 + -
  Eh... co się dzieje na tym świecie.
smyczek1974

smyczek1974

Krzysiek L.
Punkty: 48045