Ajax Loader Ładuję ...

Dominikana: Puerto Plate, Cabarete, Sosua, Saona, JaracobeCabarete 2009-08-19

Cabarete - tworzy 6 kilometrowy pas północnego wybrzeża Dominikany. Znajdują się tu szerokie plaże z przyległymi hotelami i barami (pod palmami). To jedno z 10 najlepszych miejsc windsurfingowych i kitesurfingowych na świecie. W miasteczku panuje miła atmosfera, jest tu sporo barów, restauracji, sklepów i biur podróży oferujących wycieczki po całej Dominikanie. Mieszkańcy są sympatyczni, zawsze służący pomocą i wrażliwi. Szybko się obrażają np. jeśli kupimy wycieczkę u jego rywala biznesowego :). Warto wiedzieć, że jeśli paczka cygar kosztuje 15 $...to po 5 minutowym tarowaniu się o cenę, zapłacimy za nią 3 $. Dominikańczycy wszędzie chętnie podwiozą nas na motorku (za grosze). Na motorynkę czy skuter 1-osobowy zmieszczą się bez problemu 3 osoby i co najważniejsze nikt nikogo tu za to nie kara mandatem. Na dłuższe trasy polecam jednak lokalne busy tzw. guagua. U nas auto mieści 9 osób, u nich nawet 28 :) Mogą jeździć nim bez drzwi (więcej osób wejdzie), z pękniętą szybą, bez przeglądu i OC i również za to nie dostaną mandatu. Za przejażdżkę również negocjujemy cenę. Jak mówią 5$ to płacimy 2$. Jak znajdziemy bus? Wystarczy wyjść na ulicę – za niecałą minutę sam się zatrzyma przy nas.

Plaże – hmm…szerokie, piaszczyste, złociste. Co jakiś czas będzie podchodził Dominikańczyk i proponował koraliki, masaż, zaplecienie warkoczyków, albo wycieczkę. Jak odmówimy – powie „Dzięki mój przyjacielu, miłego dnia”. Chętnie też uśmiechnie się do zdjęcia. Jak spieczemy się na słońcu, możemy położyć się w cieniu na hotelowym leżaku pod palmami (oczywiście bezpłatnie).

Jeśli zapragniemy odrobiny samotności...wystarczy przejść się ok. 1,5 km wzdłóż plaży w kierunku Sosua. Odkryślimy tu codowne miejsce. Tylko my, szeroka plaża z palmami i ocean. Polecam w tym miejscu romantyczne nagie kąpiele :P