Ładuję...

kolumber.pl


Libreria Acqua Alta 2017-04-02

czyli najdziwniejsza księgarnia świata.

Krótko przed wyjazdem do Wenecji znalazłam w necie informację o tej niesamowitej księgarni, długo szukałam miejsca na mapie, na miejscu znalezienie księgarni poszło mi całkiem sprawnie.
Księgarnia nazywa się Libreria Acqua Alta, właścicielem jest Pan Luigi Frizzo.
Wchodząc do środka, już od samego progu zdajemy sobie sprawę, że nie jest to typowa księgarnia. Książki są dosłownie wszędzie, od podłogi po sam sufit, są ich setki a nawet tysiące –leżą poukładane w miskach, kartonach, wannach, kajakach i niewiadomo czym jeszcze, największe wrażenie robi oryginalnych rozmiarów gondola stojąca pośrodku jednego z pomieszczeń, oczywiście wypełniona po brzegi książkami. A pokoi jest kilka, wszystkie zapełnione książkami.
W księgarni nie ma żadnego katalogu, panuje kompletny chaos, ale miejsce szybko zaczyna intrygować i można stracić tutaj rachubę czasu. Można tutaj znaleźć książki z literatury pięknej, komiksy, mapy, kalendarze, płyty, różne serie wydawnicze, widokówki, romanse czy fantastykę, przewodniki i nie wiem co jeszcze, jest chyba wszystko i to w wielu językach świata .…. nie brakuje nawet śpiącego kota.
Na zewnątrz księgarni, na balkonie nad kanałem, możemy zobaczyć schody ułożone z książek, ale tylko z tych zalanych przez wodę, schody są na tyle wysokie, że można wyjrzeć na kanał. Robią one niesamowite wrażenie i są dumą właściciela. 
Nie wiem, czy w tym chaosie ktoś się orientuje, ale klimat miejsca jest niesamowity.
Nawet jeśli ktoś nie jest miłośnikiem książek to powinien to miejsce zobaczyć, gdyż jest to chyba jeden z cudów Wenecji.