Ładuję...

kolumber.pl


Etap pierwszy Trapani 2013-06-24

Główny cel tej podróży to udział w obozie wolontariackim organizowanym przez Legambiente (czyli Ligę ochrony środowiska) na Lampeduzie, a dokładniej - na słynnej plaży Isola dei Conigli, gdzie żółwie morskie caretta caretta składają jaja. Wolontariusze mają zabezpieczyć bezpieczeństwo żółwi i ich przychówku, prowadzić akcję uświadamiającą wśród plażowiczów, pilnować czystości i porządku na plaży.

Obóz trwa 10 dni, w turnusie bierze udział do 10 osób, które mieszkają w warunkach obozowych, sami gotują sobie, sprzątają i dzielą się zmianami na plaży i przy zejściu na plażę. Koszt udziału to 150 euro (w tym jedzenie i spanie).

Wyjazd na obóz zaplanowałam już w 2011 roku, kiedy to dowiedziałam się o tych obozach. Wówczas było już za późno na udział, gdyż miałam opłaconą rezerwację na campingu na Lampeduzie. W zeszłym roku z pewnych względów pierwszeństwo miała podróż na Wyspy Eolskie. W tym roku wreszcie się udało! Wczoraj zapisałam się na pierwszy turnus, opłaciłam (uwaga, nie ma zwrotów!!!), kupiłam bilet na samolot w jedną stronę (bo w drugą za drogo ;), wykonałam rezerwacje...

No bo szkoda jechać na Sycylię tylko na 10 dni i zaraz wracać... A więc przystawki, contorni i desery :) - informacje poniżej. 

Nie obiecuję, że będę podczas podróży uzupełniać tę podróż! Kiedy tylko będzie to możliwe, będę pisać bloga na mojej stronie www.jedziemynasycylie.pl. Tutaj napiszę już po powrocie... Dlatego - choć to na Kolumberze niepopularne ;) - zapraszam do śledzenia mojego bloga z podróży tutaj.