Ajax Loader Ładuję ...

NOWE! Odznaki Kolumbera - doceniamy podróżników!Odznaki wrześniowe

Spadają złote liście, spadają i odznaki :)

W tym miesiącu wyróżnienia dla najaktywniejszych Podróżników Kolumbera wędrują do:

Chili

za ostre pióro, które dodaje podróżom smaku (czyli za opis podróży)

mr_fixit od bartek.sleczka („Witam, sypię głowę popiołem za spóźnienie i spieszę z nominacją. Z wielką przyjemnością przekazuję  Chili dla mr_fixit za bajecznie opisaną i jeszcze piękniej pokazaną Toskanię. Świetny opis i powalające zdjęcia tworzą znakomitą całość. Pozdrawiam Was wszystkich i przepraszam za gapiostwo, bARtek”)

bartek.sleczka od anna.amarasekara („swą odznakę przekazuję BARTKOWI ŚlĘCZCE  za opis podróży po Peru i za Kolory Czarnego Lądu, opis podróży po Peru tak mnie zachwycił, iż postanowiłam się przyłączyć do Kolumberowiczów. Dziękuję Bartkowi za przepiękne zdjęcia, wyczerpujące opisy,które czyta się jednym tchem  . szkoda że można odznakę przekazać tylko jednej osobie.....bo dodatkowe punkty przydzieliłabym także Piotrowi Janickiemu, Tomaszowi Smokowi Wawelskiemu, Leszkowi Michorowskiemu , Iwonce2005n i wielu innym........... pozdrawia ania”)

dino od tender_woman („Swoją odznakę przekazuję Dino za serdeczność, cierpliwość i wkład w kształtowanie Kolumbera, wpojenie iskry radości w nie jedno serce, wkładany zapał w nowe przedsięwzięcia, tworzenie niepowtarzalności osłodzonej celnymi fotograficznymi komentarzami, a także pomoc w znalezieniu celu, pomysłu i otwarciu się na to co nowe. Co mnie najbardziej ujęło to głos rozsądku. W sercach Kolumberowiczów zaświeciła iskra wspólnej sesji fotograficznej w górach. Znając pracowitość, którą wykazał się w tworzeniu blogu, wystaw oraz stworzył wielu osobom możliwości zaprezentowania się na Kolumberze w różnej formie, mam cichą nadzieję, że pomoże w realizacji tego marzenia. Ta odznaka najbardziej się jemu należy!”)

pigmejka1607 od s.wawelski („Swoje obie przyprawy czyli Wanilie i Chili przekazuje w tym miesiacu Pigmejce, ktora pomimo, ze jest krotko wsrod nas, to swoja obecnosc zaznaczyla podrozami z wciagajacym tekstem i pieknymi zdjeciami. Pigmejko, tak trzymaj!! :-))”)

3ale3 od kolumbera (za fenomenalną Kolumbię, wcale nie zapomnieliśmy!)

Wanilia

za zdjęcie, które leje miód na nasze serca (czyli za zdjęcie/zdjęcia)

rodos13 od czarmir1 („Wanilię chcę przekazać dla rodos13 za piękne zdjęcia z podróży "Andaluzja 2011”)

mapew od anna.wujec („Bardzo cieszy mnie przywilej nominowania kolejnego kolumberowicza. Miodem na mojej serce jest blisko 4000 fotografii mapew. Ilość punktów i pozytywnych komentarzy pod jego profilem, kolejnymi podróżami i fotografiami utwierdzają mnie w przekonaniu, że nie jest to subiektywna ocena. Mnie wyjątkowo uwiódł swoimi kadrami, zmysłem podpatrywania świata. Walilia dla Ciebie Marku.”)

pigmejka1607 od s.wawelski („Swoje obie przyprawy czyli Wanilie i Chili przekazuje w tym miesiacu Pigmejce, ktora pomimo, ze jest krotko wsrod nas, to swoja obecnosc zaznaczyla podrozami z wciagajacym tekstem i pieknymi zdjeciami. Pigmejko, tak trzymaj!! :-))”)

chelsea79 od kolumbera (Michał, piękna i wielka ta Twoja Brytania!)

2_koty od kolumbera (koty tylko 2, a wspaniałe zdjęcia trudno zliczyć. Witamy po przerwie i chcemy więcej!)

sagnes80 od mj1945 ("Witam, wanilię przyznaję Sagnes80 za świetne zdjęcia z Tunezji i Mediolanu. Pozdrawiam, mj1945")

Ziele angielskie

ang. allspice, czyli nagroda za całokształt - dla niezłego ziółka, bez którego Kolumber nie byłby taki sam :) (za cokolwiek, co sprawia, że ta odznaka się należy)

mr_fixit od siuniek („Cieżko jest wybierać, kilka najnowszych podróży już przeczytanych i obejrzanych, kilka bardzo interesujących starszych jeszcze czeka na długie jesienno-zimowe wieczory. Ale wskazać trzeba już ... więc niniejszym informuję, że z dziką radością naszą odznakę przekazujemy Jędrkowi (mr_fixit) za zapierające dech w piersiach i zmuszające szczęki do opadania zdjęcia z włoskich wakacji.”)

przedpole od alefur („chciałabym, aby odznaka ziele angielskie powędrowała do Marka (przedpole), za jego interesujące podróże, wędrówki i hymny...”)

voyager747 od lmichorowski („Moja nominacja do odznaki - voyager747”)

slawannka od aniachal („Witam, zaspałam odznaki! A ja bardzo chciałam by Sławanka dostała ode mnie odznakę bo pewnie wszyscy się ze mną zgodzą,  że gdyby nie Ona  to Sycylia nawet w części nie byłaby tak przez nas poznana, jak jest dzięki Sławie. dlatego za całokształt Sycylii i Włoch też!”) - Aniu, nie zaspałaś ;)

mr_fixit od kolumbera - za długą i godną pochwały działalność na Kolumberze w ogóle, a w szczególe - za świetną organizację ostatniego wernisażu wystawy Kolumbera w Krakowie. Dzięki!

Gratulujemy nagrodzonym. Kolejne odznaki przyznajemy 21. października, czyli do 20. października czekamy na Wasze nominacje.

Uściski i dużo spacerujcie, piękna jesień za oknem!

Wasza Kolumberka