Komentarze użytkownika voyager747, strona 556
Przejdź do głównej strony użytkownika voyager747
-
tak, a tam wąskie uliczki i trudno inaczej podejść
-
w Weronie nie byłem :)
-
tam dużo takich :)
-
cała ta kamienica jest fajna, ale była mocno pod słońce
-
Azulejos (arabskie az-zulayj - mały kamień), hiszpańskie i portugalskie płytki ceramiczne do wykładania fasad i ścian wewnątrz budynków. Były produkowane od XIV w. w Hiszpanii (początkowo przez Arabów), a potem także w Portugalii. Zyskały popularność w Niderlandach (produkowane przez manufaktury w Delft) i Ameryce Łacińskiej, gdzie są stosowane do dziś. Słynnym ośrodkami produkcji azulejos pozostawała do XVII w. Sewilla. Początkowo były jednokolorowe, o niebieskiej barwie, potem pojawiły się wielokolorowe wzory geometryczne i roślinne, a także przedstawienia scen militarnych czy humorystycznych. Duże zespoły azulejos znajdują się w Alhambrze (XIV w.) i na fasadzie katedry w Coimbrze (1510). Szczyt popularności azulejos przypadł na XVII i XVIII w.
-
coś znajdę :)
-
niedawno gdzieś leciał "Janosik" znowu
-
zdjęcia bardzo fajne, super pogoda, tak jak lubię
-
dzięki
-
idealna
-
tak, a tam wąskie uliczki i trudno inaczej podejść
-
w Weronie nie byłem :)
-
tam dużo takich :)
-
cała ta kamienica jest fajna, ale była mocno pod słońce
-
Azulejos (arabskie az-zulayj - mały kamień), hiszpańskie i portugalskie płytki ceramiczne do wykładania fasad i ścian wewnątrz budynków. Były produkowane od XIV w. w Hiszpanii (początkowo przez Arabów), a potem także w Portugalii. Zyskały popularność w Niderlandach (produkowane przez manufaktury w Delft) i Ameryce Łacińskiej, gdzie są stosowane do dziś. Słynnym ośrodkami produkcji azulejos pozostawała do XVII w. Sewilla. Początkowo były jednokolorowe, o niebieskiej barwie, potem pojawiły się wielokolorowe wzory geometryczne i roślinne, a także przedstawienia scen militarnych czy humorystycznych. Duże zespoły azulejos znajdują się w Alhambrze (XIV w.) i na fasadzie katedry w Coimbrze (1510). Szczyt popularności azulejos przypadł na XVII i XVIII w.
-
coś znajdę :)
-
niedawno gdzieś leciał "Janosik" znowu
-
zdjęcia bardzo fajne, super pogoda, tak jak lubię
-
dzięki
-
idealna