Ocenione komentarze użytkownika mediterranus

Przejdź do głównej strony użytkownika mediterranus

 1. mediterranus
  mediterranus (20.02.2011 8:36)
  Ale zmieniając wątek. Polecam Barcelonę zimą. Jest niesamowita. Słońce jest niżej, powietrze jest rześkie i dość ciepłe. Nowe regiony Barcelony, okolice Mariny, Forum to jest coś co cieszy oko wrażliwe na nową architekturę.
  W starej cześci jest też pięknie tyle tylko że jest bardzo ciasno, nie ma gdzie się zaparkować i tym podobne. Jak podróżować to tylko metrem. Obowiązkowo nocą polecam Tibidabo. Widok jest oszałamiający.
 2. mediterranus
  mediterranus (20.02.2011 8:31)
  Bartek, nie zgodzę się z Tobą, Barca wygrywa w rankingach najbardziej niebezpiecznych miast w Europie. Moze nie koniecznie ktoś Cie tam ustrzeli, jak Juarez/Mexico ale bardzo czesto coś Ci skubną. http://polonia.wp.pl/title,Barcelona-to-nieoficjalna-stolica-kieszonkowcow,wid,12673384,wiadomosc.html?ticaid=1bd09&_ticrsn=3
 3. mediterranus
  mediterranus (14.02.2011 7:58)
  hihi, fascynaci. Żyłem tam (blisko Barcelony) przez 2 lata. Miasto piękne, rzeczywiście. Tylko ludzie niepiękni.
  2 razy mnie tam okradziono (ipod, komórka). Raz przebito oponę podczas krótkiego postoju na rondzie (chyba z zamiarem okradzenia). Poza tym piekielnie drogie i ciasne miasto.
  Uważajcie zatem w podrożach :)
 4. mediterranus
  mediterranus (06.01.2011 19:28)
  I jeszcze jedno. Jak czyta sie dowolny przewodnik ZAWSZE w nim znajdziesz co sie je w danym kraju. Boże co za nuda jeśli ktoś z kolumberów o tym pisze. Było się tu i tam, piło niejedno wino (akurat gustuje w tym trunku dość obficie) ale zeby rozpisywać się o kawkach czy śniadaniach w kraju X? Lipa jakaś. Nuda. A jednak ludzie poznają kraje przez żołądek.
 5. mediterranus
  mediterranus (06.01.2011 10:28)
  Permanenty brak remontów
 6. mediterranus
  mediterranus (30.12.2010 22:22)
  to zależy do czego chcemy używać kolumbera :) ja nie robię tu prezentacji najpiękniejszych fotek, w stylu konkursu fotograficznego. Ja po prostu wrzucam prawie wszystko na jakiś temat w celu posiadania tego w sieci. i Już. Wiem wiem dramat, zajmuje dyski agory :) To po pierwsze.

  A po drugie. Raczej nie robię z zasady fotek artystycznych (nie szukam tak zwanych momentów) dlatego że życie nie jest zbiorem momentów tylko zbiorem przypadkowych, zwyczajnych chwil. Selekcja artystyczna zaburza tak naprawdę realność świata. Dlatego piękno jest w przypadku i zwyczajności. Tak własnie przebiega każda wycieczka. Udawanie ze jest inaczej jest oszustwem.

  Z tych obu powodów nie spodziewam się komentarzy i wybacz ale jest to raczej introwertyczna składnica fotek w celu posiadania tego w bezpiecznym miejscu.

  Ale oczywiscie szanuje dorobek innych i to że kolumber to w istocie taki konkurs na najciekawszą fotkę swiata. Spoko. Tak trzymać.
 7. mediterranus
  mediterranus (30.12.2010 22:09)
  a nie no to jasne. kazdy ma tam jakiegoś swoją szajbę. poza tym nie ma się co licytować na urodę miejsc.
  myslalem ze Cie akurat zastanowiło jaka jest historia (gelogiczna) wyspy.
  O hawajach wiemy ze to wszystko wulkany. Na madeirze nie wiem, wiec pytalem...
  ale spoko, nieważne.

  W madeirze najbardziej lubiłbym chyba sielskość portugalczyków (mają coś fajnego w sobie). A przyroda nie za bardzo w moim guście.

  Narazie!
 8. mediterranus
  mediterranus (22.12.2010 20:32)
  cos niewiarygodnego. umarłbym tam.
 9. mediterranus
  mediterranus (22.12.2010 7:49)
  czad
 10. mediterranus
  mediterranus (22.12.2010 7:49)
  niesamowite!