2011-03-26 - 2011-05-11
Podróż Dolny Śląsk
wrocław rynek ratusz pomnik fredro archikatedra wrocławska ogród botaniczny srebrna góra twierdza fort wiadukt srebrnogórzańska zamek książ zamek książ wodospad szklarki szklarska poręba śnieżka góry karkonosze sudety
Typ: Album z opisami
Zdjęcia z mojej wycieczki do Wrocławia w 2008 roku. Ratusz miasta, rynek, Archikatedra Wrocławska a także Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego. Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego- Obecnie obszar Ogrodu obejmuje 7,4 ha (i 0,33 ha pod szkłem) i znajduje się w nim około 7,5 tysiąca gatunków roślin.Archikatedra św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu- katedra pochodzi zasadniczo z okresu gotyku, z XIII-XIV w. Poprzedzały ją jednak 3 inne kościoły znajdujące się w tym samym miejscu. Uchodzi za pierwszą w pełni gotycką świątynię na ziemiach polskich.Ratusz- późnogotycki budynek na wrocławskim Rynku, jeden z najlepiej zachowanych historycznych ratuszy w Polsce, zarazem jeden z głównych zabytków architektonicznych Wrocławia. Współcześnie Ratusz mieści oddział wrocławskiego Muzeum Miejskiego — Muzeum Sztuki Mieszczańskiej,
stanowiąc niejako jego główny eksponat. Ponadto w Ratuszu odbywają się
różnego rodzaju uroczystości, przyjmowani są tam odwiedzający Wrocław
dostojnicy.
stanowiąc niejako jego główny eksponat. Ponadto w Ratuszu odbywają się
różnego rodzaju uroczystości, przyjmowani są tam odwiedzający Wrocław
dostojnicy.
Zdjęcia z wycieczki do Srebrnej Góry. Twierdza Srebrnogórska- twierdza wzniesiona w latach 1765–1777 w okolicach Srebrnej Góry. Jeden z największych tego typu obiektów w Europie. Twierdza składa się z sześciu fortów i kilku bastionów. Główny jej trzon tworzy zespół bastionów z donżonemkazamat) rozmieszczonych na trzech kondygnacjach. Do pięciopoziomowych kazamat prowadzi osiem bram, w sieni znajdują się wydrążone stanowiska strzeleckie w środku. Obiekt ten posiadał 151 pomieszczeń fortecznych. Na zdjęciach także widok na Srebrną Górę, oraz wiadukt kolejki zębatej.
Kilka starych, odkopanych zdjęć. Zamek Książ to trzeci co do wielkości zamek w Polsce (Przegrywa tylko z zamkiem w Malborku oraz Wawelem). Wybudowany został w XIII wieku przez księcia świdnicko-jaworskiego Bolka I Surowego. W czasie II wojny światowej zamek został przejęty przez III Rzeszę, przekształcając go w siedzibę stanu. W 1945 roku zamek zostaje zdewastowany przez radzieckie wojska, a w roku 1956 rozpoczyna się jego renowacja. Zamek w Książu znajduję się jako jeden z elementów na liście Szlaku Zamków Piastowskich.
Wodospad Szklarki ma 13,3 metra długości, jest usytuowany na wysokości 520 m n.p.m. Wodospad leży niedaleko głównej drogi, dlatego warto kawałek podejść. Drugi co do wysokości wodospad w polskich Karkonoszach.
Śnieżka to najwyższy szczyt w Karkonoszach oraz Sudetach. Wznosi się na 1602 m n.p.m. Śnieżka wystaje ponad 200 metrów nad otoczenie, dzięki czemu w pogodny dzień widoczność to nawet 200km. Na początku naszej wycieczki wydawało się, że żadnych widoków raczej nie będzie, pogoda fatalna, mgła oraz deszcz. Na szczęście po dojściu na szczyt nieco się rozpogodziło. Zdjęcia niestety robione starą kompaktówką, więc jakość nie jest najlepsza.
Zaloguj się, aby skomentować tę podróż
Komentarze
-
Srebrna Góra robi wrażenie; przyznam, że wcześniej niewiele wiedziałem na jej temat
-
Jak zawsze miło było gościć w Twojej podróży bo i człowiek dowiedział się czegoś nowego a i obejrzał wiele fajnych zdjęć:) W wielu miejscach jeszcze nie byłem, więc mam co do nadrobienia:) Pozdrawiam!
-
Twierdza w Srebrnej Górze jest naprawdę rewelacyjna. Szczególnie polecam podjechać większa ekipą znajomych i wykupić zwiedzanie z bitwą terenową. Super zabawa pod okiem Napoleona i Fryderyka Wilhelma.
-
Moje rodzinne strony :-))
-
Dodane trzy znam dobrze... już spieszę się im przyjrzeć.
-
Dodałem 3 punkty podróży- Zamek Książ, Wodospad Szklarki, Śnieżka.
Pozdrawiam-)