Ajax Loader Ładuję ...

0 +
2008-06-26

Podróż Roma, bellissima...

Opisywane miejsca: Catania
Typ: Inna

Opis: Moim marzeniem jest podróż do Rzymu, gdyż czuję, że Italia skradła część mnie. Uczę się pięknego języka włoskiego już 5 lat, ale jeszcze nie miałam okazji zobaczyć piękna Wiecznego Miasta.
Podróż moich marzeń to lot o wschodzie Słońca pod bezchmurnym niebem Italii, widok na Adriatyk leniwie budzący się do życia, na Apeniny maleńkie jak zabawki, spokojne, niegroźne... Po prostu całe naturalne piękno Włoch, które z pokładu samolotu można oglądać w pełnej krasie. Nie ma nic piękniejszego od szybowania ponad ukochanym krajem, poczucia wolności i wszechogarniającej radości z powodu spełnionego marzenia... Lecz sam lot jest dopiero wstępem do szalonej, cudownej podróży! Roma, mieszanka smaków i zapachów, także kultur i narodowości zgromadzonych na tak małym obszarze. Najpiękniejsze miasto, stolica stolic, centrum życia, kultury i historii, niespełnione marzenie... To podróż, o której będę skrycie śnić przez całe życie, podróż do Raju na Ziemi... Czy możliwe, aby ten sen kiedyś się spełnił?

Gdybym mogła udać się w kolejny etap mojej podróży marzeń, na pewno byłaby to jakaś słoneczna włoska plaża. Prażące słońce, chłodne morskie fale, które przynoszą ulgę po kąpielach słonecznych, spacery malowniczymi uliczkami, kolacje na powietrzu z przyjaciółmi, spacer brzegiem morza o zachodzie słońca z ukochaną osobą... Dla takich chwil warto żyć!! Warto mieć marzenia i dążyć do tego, by je spełniać, warto podróżować palcem po mapie, by w przyszłości te plany zmienić w rzeczywistość. Ten świat, tak bliski, a jednak tak daleki, mimo wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Ten niepowtarzalny klimat, zapach morza unoszący się w powietrzu, prawdziwa włoska pizza i upragniony odpoczynek na gorącym piasku. Wierzę, że to marzenie kiedyś się ziści. Marzenie italianistki, która pragnie zwiedzić swój ukochany kraj. Kraj wyjątkowy, niepowtarzalny, tak samo cudowny jak sama podróż w przestworzach. Melodyjny język, wspaniała kuchnia, uśmiechy na twarzach przechodniów... Warto tego doświadczyć, warto wiedzieć, że na świecie są tak piękne miejsca! Wspomnienia i marzenia - to coś najpiękniejszego na świecie, czego nikt, absolutnie nikt nam nie odbierze...

Zaloguj się, aby skomentować tę podróż