Ajax Loader Ładuję ...

1 +
2008-06-13 - 2008-06-15

Podróż Palma de Mallorca ~~Centralwings~~

Opisywane miejsca: Poznań, Palma de Mallorca (1315 km)
Typ: Blog z podróży

Opis: 13 czerwca i w dodatku piątek :) Gdybym nie oglądał filmu " Oszukać przeznaczenie" i nie leciał po raz pierwszy to pewnie wcale bym się nie bał, ale jednak oglądałem i to był mój pierwszy lot w życiu.

Gorąco z nieba leje sie żar, jade taksóką na lotnisko i nie wie sam czy to przez ten upał czy przez strach pierwszego lotu jest mi tak gorąco i duszno. W głowie bije się z sprzecznymi myślami, tak jakby na mych ramionach siedział po lewej diabeł a po prawej anioł, jeden uspokaja drugi wpędza w panikę. Aniołek mówi uspokój się lecisz na urlop, miliony ludzi lata samolotami, lot jest bezpieczniejszy niż podróz samochodem, a diabeł powtarza zdanie, a oglądałes " Oszukać przeznaczenie"?? nie słyszałeś o tylu katastrofach, nie boisz się ?? i robi mi się gorąco. Gdy wysiadam z taksówki nie ma już odwrotu twardo idę do przodu. Wiem, że za 30 minut będe już siedział w samolocie i niech się dzieje co chce lecę na moje upragnione wakacje samolotem Centralwings. Zaraz w głowie przebiega mi myśl wings... skrzydła i kojaże je sobie ze skrzydłąmi anioła.. uspokajam sam siebie musi być dobrze.
 • port lotniczy lawica
Jednak coś musi być w nazwie Centalwings, mój pierwszy lot, bardzo się obawiałem ale przebiegł naprawdę o wiele lepiej niż w filmie :) no i się zakończył  inaczej :) wszyscy żyjemy i nawet nie jestem zmęczony lotem.
A kilka słów o lotnisku: jest tojedna z najruchliwszych lotnisk w Europie, niesamowite ile ludzi się przewija przez tą wyspę. Znów odezwał sie diabeł na mym ramieniu: Ciekawe jak znajdziesz drogę do hotelu zgubisz się tu trzeba było siedziećw domu. Panika zaczeła brać górę .. ale wiedziałem, że muszę się otrząsnąć, może nie jest to Poznań ale przecież wszędzie się jakoś trafi, angielski znam więc nie powinno być problemów. Najpierw muszę znaleźć Hotel.. hmmm mam miejsce zarezerwowane w Hotelu Saratoga. Postanowiłem dojść tam pieszo i pozwiedzać.. Musze przyznać, że teraz już się tak nie dziwię tym tlumom na lotnisku. Będąc nad Bałtykiem  można powiedzieć, że tu jest prawie tak samo ale to prawie robi różnice:))
 • Mój Hotel
Hehhe teraz to Anioł wyszedł z ukrycia i mówi: a widzisz słuchaj się mnie a ja pokaże Ci niebo!:) Diabeł tkwił w bezruchu z miną niezadowolenia. A ja leżałem  sobie na plaży wygrzewająs swoje słowiańskie białe ciało wokół piękne dziewczyny i to co u nas się żadko zdarza i jest skandalem toples!! Prawie jak nad Bałtykiem tylko, że tam to prędzej zobaczyć można starą Niemkę toples a to już nie jest tak urocze dla oka;) ale co tam ja się tym nie przejmuję jestem na Majorce!! W tym punkcie nie umieszcze zdjęć z wiadomego powodu:)) ale oczywiście zobione mam:)
Po 2 dniach wylegiwania czas na aktywny wypoczynek: zacznijmy może od restauracji ;) tak na głodny żołądek nie ma co zwiedzać, turysta głodny to turysta zły. Naprawdę jest w czym wybierać ja postanowiłem skosztować lokalnej kuchni. Restauracja Es Baluard, to miejsce zasługujące na wyróżnienie. Urocze miejsce i muszę powiedzieć, że nie takie drogie. Serwują tam miejscowe specjały kuchni, ja zmówiłem tumbet (potrawa z papryki, bakłażanów i pomidorów oraz ziemniaków), smakowało mi i to jest najważniejsze!! Prawie jak pizza w Międzyzdrojach po, której miałem sensację żołąkowe prze 2 dni;) prawie :) Polecam tzn. nie pizze tylko tumbet.
 • tumbet
 • Es baluard
Wszystko co dobre dobrze się kończy więc zabieram swoje rzeczy ( ręczniki hotelowe też;) ) 2 wyżuty sumienia, które podpowiadały mi w podróży oraz masę wspomnień i wracam. Opisałęm wam tylko małą część mojej podróży ale mam nadzieję, że zainspirowałem kogoś i zrobi tak jak ja pewnego dnai powie dość zamói wycieczkę wsiądzie w samolot i wyruszy w podróż pełną wspomnień. które zostaną razem z nim do końća. Lotnisko samolot  Centalwings i już wracam na skrzydłąch do domu...... do zobaczenia ......

Zaloguj się, aby skomentować tę podróż

Komentarze

 1. lmichorowski
  lmichorowski (22.01.2012 22:33) 0 + -
  Szkoda, że dałeś tak mało zdjęć. No i na pewno warto pokusić się o uważną korektę tekstu, bo tzw. "literówki" i potknięcia ortograficzne pomniejszają przyjemność czytania. Pozdrawiam.
 2. lmichorowski
  lmichorowski (22.01.2012 22:33) 0 + -
  Szkoda, że dałeś tak mało zdjęć. No i na pewno warto pokusić się o uważną korektę tekstu, bo tzw. "literówki" i potknięcia ortograficzne pomniejszają przyjemność czytania. Pozdrawiam.
poznan2012

poznan2012

Bogumił Gacek
Punkty: 121