Ajax Loader Ładuję ...

3 +
2008-06-10

Podróż Polskie morze drogi bracie!

Opisywane miejsca: Międzyzdroje, Trzęsacz, Świnoujście (91 km)
Typ: Inna

Opis: Jestem jedną z wielu osób,ktore swoje marzenia o zagranicznych wojażach mogą schować głęboko do zakamarków swojego umysłu.Ciągły brak gotówki pozwala mi tylko marzyć. o Grecji ,Egipci czy innych zakątkach swiata.Palcem po mapie i nosem po książce to moje zagraniczne wdrówki.Ale co tam,Trzeba brać życie takie jakie ono jest i nie spuszczać nosa na kwintę.Ja po prostu postanowiłam zwiedzać nasz kraj.Polskę,którą tak naprawdę warto poznać.Polskę,której nie musimy się wstydzić.Zaczęłam od najbliższej mi okolicy.Nadmorskich miejscowości położonych tylko kilkaset kilometrów od mojego domu.I jest pięknie! Trzęsacz i resztki wspaniałego niegdyś kościoła.Kościoła,który prawie w całości pochłonął Bałtyk.To co zostało,/jedna ściana/jest dumą mieszkańców Trzęsacza.
Międzyzdroje ze swoją Aleją gwiazd i przepięknym molem.Wreszcie Swinoujście tętniące życiem przez cały rok .I wreszcie on-Bałtyk.Cudowny, i tajemniczy.Piękny,gdy słońce odbija się w jego szarej tafli grożny,gdy szaleje sztrorm.Nasz .

Piękne o każdej porze roku.Nie tylko AmberBaltic-drogi i luksusowy hotel stanowi o jego atrakcji.Aleja Gwiazd-znana z dorocznej imprezy,podczas której nasi wspaniali ludzie kkina i teatru odciskają swoje dłonie w tej alei.Na awsze,na wieki.Idąc tą aleją widzimy dłonie tych,których już nie ma np.pani Hanny Bielickiej.Tu w lipcu odbędzie się następny Festiwal Gwiazd.Impreza,na której świetnie bawią się i gwiazdy i ich wielbiciele.Mędzyzdroje to wrezcie miejscowośc otoczona wzgórzami Wolińskiego Parku Narodowego.I gdy tylko pogoda spłata nam figla można z tego dobrodziejstwa skorzystać i pozwiedzać ten wyjątkowy rezerwat przyrody.

 • DSC00023
 • DSC00026
 • DSC00028
 • DSC00020

Nad brzegiem morza jest ściana.Nie byłoby w tym morze nic dziwnego gdyby nie to,ze był to kiedyś wspaniały kościół.Nasz nieokiełznany Bałtyk zabierał go kawałek po kawałku,ściana po ścianie.Do momentu,aż została tylko ta jedna ściana.Miliony złotych potrzebne do ratowania tego zjawiska zebrała gmina i pasjonaci,którzy założyli fundację ratującą ruiny kościoła w Trzęsaczu.

Trzęsacz jest małą miejscowością.Mieszkańcy dbają,aby ta ściana nie była jedyną atrakcją.

 • DSC00013
 • DSC00012
 • DSC00011
To miast jest nie tylko piękne.To miasto jest otwarte na ludzi.Jest otwarte i przyjazdne dla turystów przez cały rok.Przeciętnemu Polakowi świnoujście kojarzy się z Famą i zazwyczaj z niczym więcej.A miasto żyje.Zyje przez cały rok na okrągło.Dziesiątki małych kawiarenek zachęca swoich klientów fajnym wystrojem i fajną obsługą.Otwarte pensjonaty i SPA,oferują usługi na najwyższym poziomie.Atrakcji nie sposób wyliczyć To trzeba zobaczyć.
 • DSC00005
 • DSC00008

Zaloguj się, aby skomentować tę podróż

Komentarze

 1. kolumber
  kolumber (11.06.2008 16:27) +1 + -
  W Polsce są setki naprawdę fajnych miejsc do odwiedzenia :)
 2. jolunia559
  jolunia559 (11.06.2008 15:50) +1 + -
  Dzięki za radę.Ale trudno odłożyć jakiekolwiek pieniążki z moich dochodów.Naprawdę.Kredyt też odpada,bo trzeba potem spłacać.A takie wypady w Polskę w promieniu kilkuset kilometrów od mojego domku sa i tanie i fajne.