Ajax Loader Ładuję ...

2 +
2008-12-21

Podróż Honduras

Opisywane miejsca: Tegucigalpa, Tela, Copán (268 km)
Typ: Inna

Tegucigalpa położona jest na wysokości ok. 975 m n.p.m. Wysokość sprawia, że mimo międzyzwrotnikowego położenia nie upały nie są tak dokuczliwe jak na niżej położonych terenach odznaczających się większą wilgotnością.

Otaczające Tegucigalpe góry, chociaż niewysokie dostarczają niesamowitych wrażeń podczas lądowania. Możliwe są dwa podejścia do lądowania: pierwsze – ostre pikowanie a następnie gwałtowne hamowanie na pasie, drugie – samolot kołuje pomiędzy górami. Można pooglądać domki autochtonów na wysokości skrzydła lecącego samolotu. Niestety, co jakiś czas samolot nie wyhamowuje na pasie startowym, nie powinno to jednak zniechęcać do przylotu. W końcu jak zaczynać przygodę z Hondurasem to z dreszczykiem emocji.

 • Policia
 • tegus
 • "restauracja"
Deszczowy las położony w górach kilkanaście km od Tegucigalpy. Rzadko odwiedzany przez miejscowych. Całkiem dobrze wytyczone szlaki, w ciągu jednego dnia można przejść cały park. Polecam opcję przejścia całego parku, nazwijmy to wszerz, i wyjścia po drugiej stronie gór. Po drodze można wykąpać się w wodospadzie, pooglądać budynki starej kopalni, no i oczywiście pochodzić po górach.
 • Las deszczowy
 • La tigra - wodospad
Jedno z trzech nadmorskich miejsc Hondurasu warte odwiedzenia. Na pewno najmniej komercyjne. Małe miasteczko w pobliżu którego znajdują się m.in. Punto Izopo - park gdzie można popływać wśród lasów namorzynowych, Lancetilla - ogród botaniczny, wg przewodnika największy w Hondurasie. Warto zaprzyjaźnić się z przewodnikiem, może pokazać kilka "chodowli eksperymentalnych". Aby dojechać do Punto Izopo lepiej wynająć miejscową firmę oferującą transport a na miejscu kajaki (ciężko dojechać innym środkiem transportu niż porządną terenówką). Wszystkie inne miejsca - dowiezie taksówkarz, za wiele niższą cenę.
 • Nadmorskie palmy nocą
 • Punto Izopo
Główna atrakcja turystyczna Hondurasu. Ruiny Majów nie tak znane jak te z Gwatemali, dużo mniejsze i nie tak dobrze zachowane, warte jednak zobaczenia. Z drugiej strony pobliskie miasteczko jest chyba najprzyjemniejszym miejscem w całym kraju.
 • Copan

Główną atrakcją Tegucigalpy jest niewątpliwie Bamboo (podobno lokal po remoncie stracił trochę ze swego klimatu) dyskoteka w rytmie regeton w zgodnej opini wielu osób najlepsza w całej Ameryce Centralnej. Podobny lokal znajduje się także w San Pedro Sula. Standardowo w jak w całej Ameryce Centralnej płacimy za wejście (ok 5USD) i w zależności od dnia mamy rum z colą lub piwo za darmo lub za jedną lempirę.

Warto odwiedzić Centro - centrum stolicy (bierzmy tylko niezbędną ilość pieniędzy - kieszonkowcy) oraz wjechać na Piccacho - znajduje się tu park z budowlami stylizowanymi na ruiny Majow oraz rozciąga się widok na całe miasto. Co ciekawe ok 16 zostaniemy wyproszeni z Piccacho - w ciągu dnia jest to park dla rodzin z dziećmi, po zapadnięciu zmroku władze tutaj przejmują gangi

 • Bamboo
 • Centro

Zaloguj się, aby skomentować tę podróż

Komentarze

 1. s.wawelski
  s.wawelski (17.04.2014 14:51) 0 + -
  W Hondurasie bylem tylko w Copan, wiec cieszy mnie, ze uznales to za najladniejsze miasto w calym kraju :-)
hombreloco

hombreloco


Punkty: 343