Ajax Loader Ładuję ...

1 +
2010-03-25

Podróż KONKURS! Przegląd Filmów „Antarktyczne podróże”

Opisywane miejsca: Warszawa, Polska (216 km)
Typ: Inna

Już w ten piątek, 26 marca rozpoczyna się przegląd filmów „Antarktyczne podróże”. A my, tak jak obiecywaliśmy, mamy dla Was antarktyczny konkurs.

Aby zgarnąć nagrodę, wystarczy w dniach od 24. marca od godz. 17:00 do 25 marca do godz. 16:59 przesłać na adres [email protected] e-mail z odpowiedzią na pytanie:

Jak nazywa się statek, na którym Antarktydę podbijał Ernest Shackleton w książce "Antarktyczna podróż Sir Ernesta Shackletona"?*

oraz

w ciekawy sposób uzasadnić swoją chęć udziału w Przeglądzie.

Nagrodzimy 13 osób, które prześlą prawidłową odpowiedź na pytanie i najciekawsze naszym zdaniem uzasadnienie.

Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest przesłanie wraz z odpowiedzią na pytanie konkursowe i uzasadnieniem danych umożliwiających realizację prawa do nagrody (adres e-mail, imię, nazwisko, adres, numer telefonu).

Co można wygrać?

Dla autorów trzech najlepszych uzasadnień przygotowaliśmy zestaw promocyjny: książka z filmem DVD „Antarktyczna podróż sir Ernesta Shackletona” + pojedyncze zaproszenie na dowolny film przeglądu wyświetlany w warszawskim kinie Luna w dniach 26-28 marca 2010 roku (do odbioru w kasie kina).

Dla kolejnych 10 laureatów mamy pojedyncze zaproszenia na dowolny film przeglądu wyświetlany w warszawskim kinie Luna w dniach 26-28 marca 2010 roku (do odbioru w kasie kina).

Listę zwycięzców ogłosimy do dnia 26. marca b.r.

Przed wzięciem udziału w konkursie prosimy o zapoznanie się z regulaminem, który znajduje się poniżej.

Życzymy powodzenia!

Redakcja

* Podpowiedzi szukajcie na naszej stronie przy opisach filmów lub na http://www.360stopni.org/

W dniach 26-28 marca 2010 roku w wybranych kinach w Polsce (m.in. w warszawskiej Lunie) odbędzie się Przegląd filmów o tematyce polarnej "Antarktyczne podróże". Organizatorem wydarzenia są: 360 stopni i Marek Kamiński, wydarzeniu patronuje Kolumber.pl  

Legendarna wyprawa 28 śmiałków pod wodzą sir Ernesta Shackletona w przededniu I wojny światowej jest motywem przewodnim tegorocznego Przeglądu organizowanego przy współudziale Marka Kamińskiego, podróżnika, pierwszego człowieka na ziemi, który w jednym roku dotarł samotnie na oba bieguny ziemi.   W marcu Marek Kamiński kończy zimową edycję projektu “Ekspedycja Wisła” – samotnego przepłynięcia królowej polskich rzek Wisły, o czym opowie w trakcie Przeglądu.  

Program marcowej imprezy złożony jest z 11 filmów przybliżających sylwetki wielkich podróżników: sir Ernesta Shackletona, Roberta Falcona Scotta, Ronalda Amundsena oraz polskiej załogi s/y Stary - najmłodszej załogi na świecie, która pokonała najtrudniejszy, arktyczny szlak morski świata: Przejście Północno - Zachodnie.  

Szczegółowy program Przeglądu będzie dostępny na stronie internetowej www.360stopni.org

Przeglądowi towarzyszą wydania pakietu książka + DVD: książka Alfreda Lansinga „Antarktyczna podróż sir Ernesta Shackletona” z przypisami Dominika Baca, kapitana s/y Stary oraz DVD z filmami (dwupłytowe wydanie): „Antarktyczna podróż sir Ernesta Shackletona” George’a Butlera, odrestaurowana wersja „Południa” Franka Hurley’a z muzyką ekipy snowboardowej mepTV, „Mela i Kamiński. Razem na biegun” z muzyką ekipy mepT.

A my już niebawem będziemy mieli dla Was konkurs, w którym do wygrania: promocyjne zestawy książki z filmem „Antarktyczna podróż sir Ernesta Shackletona” oraz zaproszenia na Przegląd. Śledźcie naszą stronę i powodzenia!

 • Dvd 3d 2
 • Ksiazka 3d 2
 • Przeglad baner

81 lat dzieli dwa niezwykłe dokumenty o jednej z największych wypraw eksploracyjnych naszych czasów - próby pokonania wszerz Antarktydy przez Ernesta Shackletona. Z jednej strony ocalałe z katastrofy statku Endurance negatywy Franka Hurleya ukazują życie codzienne podróżników z taką precyzją i głębią, że Antarktyda z początku XX wieku zdaje się być na wyciągnięcie ręki. Z drugiej zaś nakręcony u progu nowego milenium dokument George’a Butlera głosem Liama Neesona i niezliczonych świadków odtwarza dramaturgię do dziś żywej legendy pierwszych podbojów bieguna południowego. Oba towarzyszą drugiemu polskiemu wydaniu “Antarktycznej podróży sir Ernesta Shackletona” Alfred Lansinga.

Antarktyczna podróż sir Ernesta Shackletona (The Endurance) 2000 93′

reżyseria: George Butler
narracja: Liam Nelson
kraj produkcji: Australia
Legendarna, niemalże antyczna na historię podboju ostatniego kontynentu wyprawa 28 śmiałków pod wodzą sir Ernesta Shackletona w przededniu I wojny światowej.

Południe (South, 1919) 88’
reżyseria: Frank Hurley
kraj produkcji: Australia/Anglia
Odrestaurowana wersja oryginalnego filmu Franka Hurley’a z wyprawy Shackletona z muzyką zakopiańskiego didżeja Mateusza “Goorala” Górnego. Opowieść o antarktycznej wyprawie Sir Ernesta Shackletona w latach 1914-16. Przełamujący lód statek płynący na południe w końcu więźnie z powodu szybko zmieniającej się pogody i zostaje zmiażdżony przez napierającą krę. Gdy 22 ludzi i 70 psów koczuje na Elephant Island, Shackleton i pięciu ludzi płynie 1300 km w 60-metrowej szalupie na Południową Georgię po pomoc.

90 Stopni Szerokości Południowej: Ze Scottem Na Antarktydę (90 Degrees South 1933) 70’
reżyseria: Alan Ravenscroft
muzyka: Rachel Portman
kraj produkcji: Anglia
Film zrekonstruowany przez British Film Institute’s National Film Archive, a nakręcony przez kamerzystę Herberta George’a Pontinga. ”90 Stopni Szerokości Południowej” to fascynująca kronika bohaterskiego i w rezultacie tragicznego wyścigu kapitana Roberta Scotta do Bieguna Południowego.
Ponting 20 lat po śmierci przyjaciela wyprodukował w 1933 roku i opatrzył narracją dźwiękową film ”90 Stopni Szerokości Południowej”, w którym wykorzystał własne oryginalne materiały filmowe. W filmie przytaczane są cytaty z dziennika Scotta, który znaleziono wraz z zamarźniętym ciałem podróżnika. Te śmiałe i wymowne zapiski opowiadają o łamiących serce ostatnich dniach nieszczęsnej wyprawy. Przepiękne zdjęcia Pontinga ukazujące lodowe jaskinie i dzikie życie na Antarktydzie to arcydzieła kinematografii. Dzisiaj hołd Pontinga, jaki złożył on swym zmarłym towarzyszom, wciąż głęboko wzrusza.

Śnieżna ślepota (Snowblind, 2009)’ 87
reżyser: Vikram Jayanti
kraj produkcji: USA
23-letnia niedowidząca Rachel Scdoris przygotowuje się do wzięcia udziału w wyścigu Iditarod, najbardziej morderczym wyścigu psich zaprzęgów na świecie.
Jesteśmy świadkiem dwutygodniowej euforii, niebezpieczeństwa i wyczerpania. Determinacja Rachel jest na przemian inspirująca i doprowadzająca do furii, w szczególności w kwestii traktowania zaprzęgniętych psów. Film Snowblind to przejmujące odkrywanie tego, co się dzieje kiedy przekraczasz wszystkie możliwe granice.

Tajemnice Umarłych: Tragedia na Biegunie (Secrets of the Dead: Tragedy at the Pole 2003) 50’
w ramach serii PBS
reżyseria: Henry Singer
kraj produkcji: Anglia/USA
Listopad, 1911 rok. Kapitan Robert Falcon Scott wraz z brytyjską drużyną rozpoczął marsz o długości około 1500 km ku Biegunowi Południowemu, do którego dotarli w styczniu 1912 roku. Miesiąc później niż Norwegowie Roalda Amundsena. W drodze powrotnej Scott i jego czterej towarzysze umierają, zaś nad ich spuścizną wciąż toczą się debaty. Na film, w którym odtwarzane są miejsca, dźwięki, legendy i okrutną pogodę, składają się dane meteorologiczne, dzienniki oraz rachunki tych, co przeżyli.

Wielkie Przygody: Ernest Shackleton – Na Krańce Świata (Great Adventurers: Ernest Shackleton - To the End of the Earth - 1999) 50’
reżyseria: Chris Gormlie
kraj produkcji: Anglia
Niewiarygodna historia podróżnika Ernesta Shackletona i jego próby poprowadzenia pierwszej wyprawy przez nieznany kontynent, Antarktydę (lata 1914-1916). Na tę historię o granicach niezrównanej ludzkiej odwagi składają się historyczne zdjęcia i rzadkie fragmenty filmów.

Wielkie Przygody: Robert Falcon Scott – Kto Pierwszy Zdobędzie Biegun (Great Adventurers: Robert Falcon Scott - The Race to the Pole) 48’
reżyseria: Henry Singer
kraj produkcji: Anglia
Wyścig Scotta i Amundsena w oczach Henry’ego Singera, który zasłynął nowojorskim dokumentem o tragedii 11 września “Spadający człowiek”. Solidnie opracowany materiał podkreśla patriotyczną motywację pierwszych zdobywców Antarktydy, Singer szeroko omawia kontrowersje otaczające do dziś wyprawę kapitana Scotta.

Iditarod: Odległe Miejsce (Iditarod: A Far Distant Place, 2000) 88’
rezyseria: Alice Bouvrie
narracja: Susan Sarandon
kraj produkcji: USA
Pełna wyzwań i odwagi podróż, w której trzech maszerów kieruje psim zaprzęgiem w wyścigu Iditarod przez dzikie ostępy Alaski. Przez ponad 1500 km Mike Williams (Eskimos ze szczepu Yup’ik), Lynda Plettner (48-letnia babcia zwana “Rozsądnym Maszerem”) i Mike Nosko (człowiek nastawiony na “dużą kasę”) stawiają czoła arktycznym temperaturom, wyczerpaniu i trudnemu terenowi, by poznać i odnaleźć samych siebie w tym Ostatnim Wielkim Wyścigu Na Ziemi.

Blok filmów poświęcony Markowi Kamińskiemu

Dwa bieguny w jednym roku. Arctica (Polska, 1996) 56’
Reżyseria: Jerzy Surdel
Lektor: Krzysztof Gordon, Tadeusz Mielczarek

Dwa bieguny w jednym roku. Antarctica (Polska, 1966) 54’
Realizacja: Jerzy Surdel
Lektor: Krzysztof Gordon, Jacek Labijak

Trzeci biegun – Przerwana wyprawa (Polska, 1997) 53’
Reżyseria: Jerzy Surdel

Mela i Kamiński . Razem na biegun (Polska, 2010) 26’

 • Antarktyczna podróż Sir Ernesta Shackletona
Znamy już program Przeglądu! Oto, jakie filmy będzie można zobaczyć w dniach 26-28 marca w warszawskim kinie Luna:

26 marca (piątek)
godz.17:30
Antarktyczna podróż sir Ernesta Shackletona (The Endurance) 2000 93′
godz.19:10
90 Stopni Szerokości Południowej: Ze Scottem Na Antarktydę (90 Degrees South 1933) 70’
godz. 21:00
Śnieżna ślepota (Snowblind, 2009)’ 87

27 marca (sobota)
godz. 17:00
Tajemnice Umarłych: Tragedia na Biegunie (Secrets of the Dead: Tragedy at the Pole 2003) 50’
godz. 18:00
Dwa bieguny w jednym roku. Arctica 56’
Dwa bieguny w jednym roku. Antarctica 54’
Trzeci biegun – Przerwana wyprawa 53’
Mela i Kamiński. Razem na biegun 2010 26’
godz. 21:30
Południe (South, 1919) 88’

28 marca (niedziela)
Godz. 17:30
Wielkie Przygody: Ernest Shackleton – Na Krańce Świata (Great Adventurers: Ernest Shackleton - To the End of the Earth - 1999) 50’
godz. 18:30
Wielkie Przygody: Robert Falcon Scott – Kto Pierwszy Zdobędzie Biegun (Great Adventurers: Robert Falcon Scott - The Race to the Pole) 48’
godz. 19:30
Iditarod: Odległe Miejsce (Iditarod: A Far Distant Place, 2000) 88’

Bilety: 13/15 ZŁ, KARNET 60 ZŁ, REZERWACJE OD 19 MARCA W KASIE KINA!

Więcej informacji na temat programu Przeglądu w innych miastach Polski znajdziecie na stronie: http://www.360stopni.org/

*************

A nasz konkurs coraz bliżej, szykujcie klawiatury....!

REGULAMIN KONKURSU „Antarktyczne podróże”

§ 1. POSTANOWIENIA OGÓLNE.

1. Organizatorem Konkursu  pt. „Antarktyczne podróże”, zwanego dalej „Konkursem” jest Agora SA z siedzibą w Warszawie, ul. Czerska 8/10, NIP: 526-030-56-44, wpisana do rejestru przedsiębiorców, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 59944, kapitał zakładowy 50.937.386 PLN, NIP 526-030-56-44, zwana dalej „Organizatorem”

2. Fundatorem nagród w Konkursie jest Mayfly Sp z o.o.z siedzibą w Warszawie, ul. Pasteura 4/6 nr lok. 54, 02-093 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 134747, NIP 526-265-60-23, zwana dalej „Fundatorem”.

3. Konkurs zostanie przeprowadzony na stronach serwisu internetowego, prowadzonego przez Organizatora pod adresem URL: http://kolumber.pl/ zwanego dalej „Serwisem” w okresie od 24 marca do 25 marca 2010 roku.

4. Regulamin stanowi podstawę Konkursu i określa prawa i obowiązki jego uczestników.


§ 2. UCZESTNICTWO W KONKURSIE.

1.       Uczestnictwo w Konkursie jest nieodpłatne.

2.       Uczestnikami Konkursu mogą być osoby fizyczne, pełnoletnie, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych oraz zamieszkałe na stałe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, które spełnią warunki określone w Regulaminie. Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w Konkursie tylko za zgodą swoich rodziców lub opiekunów prawnych.

3.       Uczestnikami Konkursu nie mogą być pracownicy Organizatora i Fundatorów jak również ich małżonkowie, dzieci, rodzice oraz rodzeństwo.

4.       Przystąpienie do Konkursu jest równoznaczne z akceptacją przez uczestnika Regulaminu w całości. Uczestnik zobowiązuje się do przestrzegania określonych w nim zasad, jak również potwierdza, iż spełnia wszystkie warunki, które uprawniają go do udziału w Konkursie.

5.       Uczestnictwa w Konkursie, jak i praw i obowiązków z nimi związanych, w tym także prawa do żądania wydania nagrody, nie można przenosić na inne osoby.


 § 3. PRZEBIEG I WARUNKI UDZIAŁU W KONKURSIE.

1.   Aby wziąć udział w Konkursie należy w terminie od  24 marca 2010 roku od godziny 17:00 do 25 marca 2010 roku do godziny 16:59 przesłać drogą elektroniczną na adres e-mail: [email protected]

a)    odpowiedź na pytania konkursowe:

- Jak nazywa się statek, na którym Antarktydę podbijał Ernest Shackleton w książce "Antarktyczna podróż Sir Ernesta Shackletona"?

- Czemu chcesz wziąć udział w Przeglądzie Filmów „Antarktyczne Podróże”?, przy czym odpowiedź na to pytanie nie może przekroczyć 500 znaków;

b)    dane kontaktowe obejmujące co najmniej: adres e-mail, imię, nazwisko, adres zamieszkania i telefon kontaktowy w celu realizacji prawa do nagrody.

2. Jeden uczestnik Konkursu może nadesłać tylko jedną wiadomość e-mail zawierającą jedną odpowiedź, o której mowa w ustępie 1 powyżej, bez względu na ilość posiadanych kont pocztowych. Jeżeli ten sam uczestnik nadeśle więcej niż jedną wiadomość e-mail zawierającą odpowiedzi na pytania konkursowe, za wiadomość e-mail zgłoszoną do Konkursu uważana będzie jedynie pierwsza wiadomość e-mail zapisana na serwerze Serwisu.

3. Po przesłaniu wiadomości e-mail zawierającej odpowiedź na pytania konkursowe uczestnik nie może dokonywać w niej żadnych zmian.

4. Poprzez przesłanie odpowiedzi w sposób określony w niniejszym paragrafie, uczestnik Konkursu oświadcza, że treść przesłanej przez niego wypowiedzi nie narusza przepisów prawa, ani prawem chronionych dóbr osób trzecich, a uczestnik Konkursu jest w pełni uprawniony do zgłoszenia wypowiedzi do Konkursu oraz udzielenia zezwolenia na jej publikację w  Serwisie.

 1. Poprzez przesłanie odpowiedzi konkursowej w sposób określony w niniejszym paragrafie, uczestnik Konkursu oświadcza, że wyraża zgodę na publiczne udostępnianie treści odpowiedzi  konkursowej na stronach Serwisu, w tym na stronach nie związanych bezpośrednio z Konkursem.

 

§ 4. ZASADY WYŁANIANIA ZWYCIĘZCÓW.

1.    Zwycięzcy Konkursu zostaną wyłonieni przez jury tylko spośród uczestników, którzy spełniają warunki wymienione w § 2 i 3 Regulaminu i prawidłowo odpowiedzieli na pytanie konkursowe określone w § 3 ust. 1 lit.a) tiret pierwsze.

2.    Spośród odpowiedzi na pytania konkursowe określone w § 3 ust. 1 lit.a) tiret drugie zgłoszone przez uczestników spełniających warunki określone w ust. 1 powyżej jury wskaże:

a) trzy najciekawsze odpowiedzi, a uczestnikom, którzy je nadesłali zostaną przyznane nagrody określone w § 5 ust. 1 lit. a);

b) dziesięć wyróżnień, uczestnikom, którzy je nadesłali zostaną przyznane nagrody określone w § 5 ust. 1 lit. b).

3.    W skład jury wchodzą pracownicy Organizatora.

4.    Organizator opublikuje na stronie Serwisu wyniki Konkursu do dnia 26 marca 2010 roku oraz zawiadomi zwycięzców o fakcie uzyskania prawa do nagrody pocztą elektroniczną na adres e-mail wskazany przez uczestnika zgodnie z § 3 ust. 1 Regulaminu.


§ 5. NAGRODY.

1.    Nagrodami w Konkursie są :

a) zestaw obejmujący: egzemplarz promocyjny książka z filmem „Antarktyczna podróż sir Ernesta Shackletona” oraz pojedyncze zaproszenie na wybrany film emitowany w ramach odbywającego się w Warszawie w dniach 26-28 marca 2010 roku Przeglądu Filmów „Antarktyczne Podróże” - po jednym zestawie dla każdego z trzech uczestników określonych w § 4 ust. 2 a);

b) 10 pojedynczych zaproszeń na wybrany film emitowany w ramach odbywającego się w Warszawie w dniach 26-28 marca 2010 roku Przeglądu Filmów „Antarktyczne Podróże” - po jednym dla każdego z dziesięciu uczestników określonych w § 4 ust. 2 b).

2.    Nagrody w postaci książki z filmem, o których mowa w ust. 1 lit a) powyżej zostaną wysłane pocztą lub pocztą kurierską na koszt Fundatora, na adres pocztowy wskazany przez nagrodzonego uczestnika Konkursu w sposób określony w § 3 ustęp 1 Regulaminu, w terminie 14 (czternastu) dni od dnia ogłoszenia wyników Konkursu. Nagrody w postaci zaproszeń na filmy emitowane w ramach odbywającego się w Warszawie w dniach 26-28 marca 2010 roku Przeglądu Filmów „Antarktyczne Podróże” nagrodzeni uczestnicy odbiorą w kasie kina Luna, ul. Marszałkowska 28 w Warszawie po podaniu imienia i nazwiska oraz potwierdzeniu tożsamości.

3.    Jeden uczestnik Konkursu, może otrzymać w ramach Konkursu tylko jedną nagrodę, przewidzianą niniejszym Regulaminem.

4.    Nagrody konkursowe będą wydawane wyłącznie w postaci określonej Regulaminem, bez możliwości wypłaty ich równowartości w gotówce lub zamiany na inną nagrodę rzeczową. Za nieodebrane bądź niewykorzystane zaproszenia nie przysługuje zwycięzcom Konkursu rekompensata w żadnej formie.

5.    Jeżeli zwycięzca Konkursu nie spełnił któregokolwiek z warunków określonych w § 2, 3 i 4 Regulaminu bądź nie odbierze przyznanej mu nagrody w terminie 14 (czternastu dni) od wysłania przez Organizatora, jego prawo do nagrody wygasa. W takim wypadku nagroda pozostaje do dyspozycji Fundatora.

6.    Organizator nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowości związane z opóźnieniem lub niedoręczeniem powiadomienia o wygranej wynikające z błędnego podania przez nagrodzonego uczestnika Konkursu adresu lub innych danych, na który to adres zostało wysłane powiadomienie o nagrodzie lub z przyczyn przez Organizatora niezawinionych.

7.    Organizator nie ponosi odpowiedzialności za niezgodne ze stanem faktycznym podanie przez nagrodzonego uczestnika Konkursu danych kontaktowych, adresu zamieszkania oraz innych danych służących do identyfikacji uczestnika Konkursu oraz za wszelkie zmiany tych danych.

8.    W celu dokonania identyfikacji zwycięzcy, przy odbiorze nagrody winien on okazać dokument tożsamości ze zdjęciem.


 § 6. POSTĘPOWANIE REKLAMACYJNE .

 1. Reklamacje dotyczące spraw związanych z Konkursem należy składać na piśmie wraz z uzasadnieniem do Organizatora na adres: Agora SA, Portal Gazeta.pl, ul. Czerska 8/10, 00 - 732 Warszawa, z dopiskiem "Konkurs: Antarktyczne podróże” w terminie 14 (czternastu) dni od daty opublikowania listy zwycięzców - bezpośrednio lub listem poleconym (decyduje data stempla pocztowego).
 2. Reklamacje przesłane po upływie terminu określonego w ustępie 1 niniejszego paragrafu nie będą rozpatrywane.
 3. Reklamacje rozpatrywać będzie Organizator w terminie 30 (trzydziestu) dni od dnia ich otrzymania.
 4. Decyzja Organizatora w sprawie reklamacji będzie ostateczna.

 

§ 7. OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH.

 1. Dane osobowe uczestników Konkursu będą przetwarzane w celach przeprowadzenia Konkursu, wyłonienia zwycięzcy i przyznania, wydania, odbioru i rozliczenia nagrody, a pod warunkiem udzielenia przez Uczestnika zgody, także dla celów marketingowych Agory SA.
 2. Dane osobowe uczestników Konkursu będą wykorzystywane zgodnie z warunkami określonymi w ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz. U. z 2002 r., Nr 101 poz. 926. Administratorem danych osobowych jest Agora SA.
 3. Przetwarzanie danych, o których mowa w ustępie 1 niniejszego paragrafu obejmuje także publikację imienia i nazwiska uczestnika wraz z nazwą miejscowości, w której zamieszkuje.
 4. Uczestnik ma prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz ich poprawiania.
 5. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, lecz ich niepodanie uniemożliwia udział w Konkursie.


§ 8. POSTANOWIENIA KOŃCOWE.

1.      Regulamin Konkursu jest dostępny na stronach Serwisu.

2.      W sprawach nieuregulowanych Regulaminem, zastosowanie mają przepisy Kodeksu Cywilnego.

3.      Organizator zastrzega sobie prawo zmiany Regulaminu, przy czym zmiany Konkursu nie mogą mieć wpływu na prawo uczestnika do nagrody konkursowej.

4.      Wszelkie spory mogące wyniknąć między Organizatorem Konkursu a jego uczestnikami rozpatrywane będą przez sąd właściwy dla siedziby Organizatora.

 

Wiadomo już, że jedną z wielkich atrakcji warszawskiej części Przeglądu Filmów “Antarktyczne Podróże” będzie osobisty udział w wydarzeniu znanego polskiego podróżnika i polarnika Marka Kamińskiego. Będziecie mogli się z nim zobaczyć i osobiście porozmawiać już w najbliższą sobotę 27 lutego o godzinie 18.00 w kinie Luna.

Serdecznie zapraszamy :)

Wyniki konkursy „Antarktyczne podróże”:

Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia, jury miało bardzo trudne zadanie. Ostatecznie zdecydowaliśmy, że:

3 nagrody główne (zestawy promocyjne: książka z filmem DVD „Antarktyczna podróż sir Ernesta Shackletona” + pojedyncze zaproszenia na dowolny film przeglądu Antarktyczne Podróże) otrzymają:

Natalia Radzikowska

Krzysztof Duraj

Marcin Wiśniewski

Nagrody pocieszenia (pojedyncze zaproszenia na dowolny film przeglądu Antarktyczne Podróże) otrzymają:

Stanisław Strzyżewski

Joanna Matczuk

Aleksandra Konc

Katarzyna Puczyłowska

Marianna Wybieralska

Barbara Górska

Agnieszka Zych

Patrycja Mic

Małgorzata Staniewska

Maciej Konstańczak

Jeszcze raz dziękujemy za udział w konkursie i przypominamy, że wejściówki można odbierać w kasie kina Luna, ul. Marszałkowska 28 w Warszawie po podaniu imienia i nazwiska oraz potwierdzeniu tożsamości.

Z laureatami skontaktujemy się drogą e-mailową.

 

Pozdrawiamy i zapraszamy na Przegląd!

Redakcja

 

Zaloguj się, aby skomentować tę podróż

Komentarze

 1. kuniu_ock
  kuniu_ock (29.03.2010 11:55) 0 + -
  nie ma to jak sobie poprzeglądać ;P
 2. rebel.girl
  rebel.girl (25.03.2010 15:50) 0 + -
  ale że co on? bo ja nie jestem fanką, ale twój wpis brzmi intrygująco... ;)
 3. kuniu_ock
  kuniu_ock (25.03.2010 15:45) 0 + -
  eeeeeehhhhhhh.... Marek Kamiński...!
 4. rebel.girl
  rebel.girl (25.03.2010 14:56) 0 + -
  gdybym tylko mogła - wzięłabym udział w konkursie, bo książka jest super ;)
  a do kina się wybieram ;)))
 5. kolumber
  kolumber (25.03.2010 10:28) 0 + -
  Kochani,

  wydłużyliśmy czas trwania konkursu - ostatnie zgłoszenia przyjmujemy dzisiaj o godz. 16:59. Dlaczego? Bo w dłoniach trzymamy właśnie świeżutkie egzemplarze książki z filmem - wyglądają super, a w środku kryją się prawdziwe niespodzianki - nam się bardzo podobają i chcieliśmy dać szansę na wygraną jak największej liczbie osób. A kto będzie w weekend w Warszawie, może przyjść na Przegląd Filmów - program zapowiada się fantastycznie - najlepiej z wejściówką wygraną w naszym konkursie :)

  Pozdrawiamy,
  Kolumberki
 6. hari_gebbeth
  hari_gebbeth (16.03.2010 23:31) 0 + -
  czekam już tylko na poznańską część:))
kolumber

kolumber

Admin
Punkty: 5674