Podróż Iran (Podróż druga) cz.3 - Lut Kavir2018-05-30

   Na zdjęciach zobaczycie jedną z najprawdziwszych pustyń.28 listopada wyruszamy z Clintem,który jedzie z Zabol do Kerman , w sam środek Lut-Kavir .

   To pustynia pylasto-żwirowa,na południu i wschodzie występują wydmy.Tu panuje klimat podzwrotnikowy i jest bardzo sucho.To w tym miejscu jeden z satelitów NASA zanotował temperaturę 70.7 stopni Celsjusza.

   Najgorętsze miejsce na ziemi.

   Długość tej pustyni to ok. 500 km,szerokość 200 km.Zdjęcia pochodzą z początkowego odcinka pustyni,turystów tu nie widzieliśmy.Po drodze mijamy posterunki policji.Na każdym proszono nas o dokumenty,które kserowano.Dzięki Clintowi,który wyjaśniał,gdzie jedziemy,kserowanie trwało krótko.Najlepiej mieć wcześniej przygotowane wszystkie dokumenty.Temperatura w tym dniu wynosiła 26 stopni,było wiec bardzo przyjemnie.Według informacji Lut –Kavir,to miejsce ,gdzie nie ma absolutnie nic,żadnego życia,żadnej rośliny,miejsce sterylne.Miejsce niesamowite i fascynujące.Droga przez pustynię jest doskonała,rzadko mijamy jakiś samochód.Często zatrzymujemy się i wysiadamy,aby zobaczyć tak unikalną rzecz,jak ta pustynia,spacerujemy i robimy zdjęcia.Jeżeli ktoś lubi takie pustkowia,to idealne miejsce,aby zapomnieć o świecie.

  Jedno z niewielu miejsc,które zapamiętamy na zawsze.