Gozo to druga co do wielkości wyspa należąca do archipelagu Wysp Maltańskich. Można się tutaj dostać promem z Marfa Point.
Największą atrakcją Gozo jest Lazurowe Okno na Dwejra Point – wspaniałe dzieło natury porównywalne z Blue Grotto. Fajnie byłoby być tutaj dwukrotnie, raz podczas wzburzonego morza, gdy fale przewalają się przez „okno”, drugi raz, gdy morze jest spokojne i pozwala przepłynąć przez wązką szczelinę zaraz za lazurowym oknem.
Vittoriosa – niewielka stolica Gozo, miasto z potężną Cytadelą. W mieście warto odwiedzić centrum z uliczkami starego miasta i przespacerować się po murach Cytadeli. Znajdziemy tutaj też pomnik naszego papieża.
Saliny – na północy wyspy Gozo – specjalnie przygotowane poletka do uzyskiwania soli z wody morskiej. Już w czasach starożytnych wykorzystywane były do wytwarzania soli.
Ggantija –ponoć najstarsza wzniesiona przez ludzi budowla na ziemi. Legenda głosi, że została zbudowana przez gigantyczną kobietę.