Ładuję...

kolumber.pl


Relacja z podróży autostopem Sopot - PragaSpotkanie sam na sam z Pragą 2010-05-29

     Miałyśmy niewiele czasu na zwiedzanie, ale nie mogłyśmy ominąć pewnych miejsc w stolicy czeskiej. Pierwszym takiem miejscem, który urzekł nas swoją urokliwością był zamek na Hradczanach. One jakby królują nad Pragą- to tam na wzniesieniu znajduje się Zamek Praski. Największe wrażenie robi Katedra św. Wita - majstersztyk gotyku. Będąc na Hradczanach nie można przegapić co godzinnej zmiany warty przed Zamkiem Praskim 

    Kolejnym miejscem, które zobaczyłyśmy to Stare Miasto, które robi imponujące wrażenia- to labirynt uliczek, przy których wyrastają pięknie odnowione kamienice. Podczas spaceru po średniowiecznym centrum nie może zabraknąć wizyty w jednej z tradycyjnych czeskich piwiarni. Oczywiście spróbowałyśmy wiele rodzajów piwa. Bardzo pyszne. Szczególnie polecam prawdziwego czeskiego Pilsnera , zupełnie inny posmak niz w Polsce.                          

     Przemierzałyśmy mostem Karola, który jest  symbolem Pragi. Łączy ze sobą dwa brzegi Wełtawy, Stare Miasto i Hradczany. Najlepiej zwiedzać go wczesnym rankiem lub w nocy- wtedy odzyskuje swoją magiczną naturę. Za dnia oblężają go turyści- trudno wtedy nawet zrobić zdjęcia, a na drugi brzeg prowadzi cię tłum.

   Jest takie miejsce , które bardzo bym chciała polecić, a na którego zobaczenie zabrakło nam czasu. Jest to fontanna Krizikova (krzyżykowa). Jest to bardzo interesujące przedstawienie, które do wznoszących się i opadających strug wody dołączane jest światło, odpowiednia muzyka a w porze letniej dodatkowymi walorami tej fontanny jest balet. Najlepiej jest udać się na taki spektakl w porze, gdy jest już ciemno. Wtedy doznania wizualne są o wiele większei. 

   Niestety zabrakło czasu na zobaczenie wielu wielu innych miejsc, gdyż czas gonił i na każdą z nas czekała praca. Niestety weekend majowy już dawno dobiegł końca. Jednak oznacza to tylko tyle, że trzeba ponownie wrócić do Pragi . Powiem krótko, Praga nas urzekła i na pewno wrócimy do niej przy nadarzającej się znowu okazji (naturalnie Autostopem heheh...) bo jest to miasto , w którym nie można się znudzić i nie na darmo zalicza się Pragę do najpiękniejszych stolic Europy.