Otrzymane komentarze dla użytkownika lmichorowski, strona 562

Przejdź do głównej strony użytkownika lmichorowski

  1. pt.janicki
    pt.janicki (17.12.2013 21:09)
    ...życiowe ... :-) ...
  2. pt.janicki
    pt.janicki (17.12.2013 21:06)
    ...to i siostry miłosierdzia pod Grunwaldem się trafiały ... :-) ... ?
  3. jolrop
    jolrop (17.12.2013 21:03)
    Leszku:) Po pierwsze zechciej przyjąć spóźnione, ale baaardzo szczere życzenia urodzinowe:) Wszystkiego naj...
    Dziękuję Ci bardzo za mile słowa pod adresem przedstawianych tu relacji. Co do Monte Cassino nie analizuję ofiary życia Polaków w czasie drugiej wojny. Bo jak mówił Kaczmarski "tylko ofiary się nie mylą". Bezprzykładne bohaterstwo i męstwo wymaga mojego szacunku. Czasem myślę, że gdyby nie "bezsensowne" ofiary jak często mówią dzisiejsi, zwłaszcza z młodszego pokolenia historycy, to nie byłoby 1989? Bo mieliśmy korzenie i przykład. A nie każdy rodzi się bohaterem, niektórym potrzebne autorytety. Pozdrawiam raz jeszcze.
  4. pt.janicki
    pt.janicki (17.12.2013 21:03)
    ...to jak Ty, Hooltayko, radzisz sobie z kontrolą przed wejściem do samolotu, dokąd nic śmiercionośnego wnosić nie można ... :-) ... ?
  5. pt.janicki
    pt.janicki (17.12.2013 20:50)
    ...qrcze, wielu rzeczy dziecko się samo uczy, a nieszczerości uczy się od nas, dorosłych ... :-( ...
  6. snickers1958
    snickers1958 (17.12.2013 9:53)
    Tak oczywiście kuniu, o tym Olsztynie, w którym znikło ( 2009) kino Polonia - jedno z pierwszych powojennych kin, kino Kopernik, o którym wspominasz a w miejsce jego powstał dość elegancki budynek mieszkalno-usługowy. Giną perełki o specyficznym klimacie i z historią ale za to powstają MULTIPLEKSY z czego każą nam się rajcowie cieszyć na siłę.
  7. kuniu_ock
    kuniu_ock (17.12.2013 9:34)
    Snickersie - "u mnie w Olsztynie"... mówisz o warmińskim Olsztynie?
    Też nie znoszę multipleksów. Nie mają w ogóle klimatu. Szkoda, że w Olsztynie nie ma już Kopernika :( To było fajne, klimatyczne kino.
  8. snickers1958
    snickers1958 (17.12.2013 9:17)
    Leszku, zapytałem "dawny" a nie dzisiejszy po ,którym co dwie - trzy godziny mknie choćby współczesny autobus szynowy. Dlaczego nie zachowały się nawet tory, tu jest dramat naszego państwa?! Wiem, że jest czas budowy i świetności a potem przemijanie , więc dlaczego czas świetności i pożytku trwa tak krótko?
  9. snickers1958
    snickers1958 (17.12.2013 9:11)
    Tak oczywiście, już się dowartościowałem dodatkową wiedzą i wiem, że prowadziła tu linia kolejowa do Ostródy. To miejsce znam już nieco z innych relacji medialnych. Mam je w swoich podróżniczych planach.
  10. snickers1958
    snickers1958 (17.12.2013 9:06)
    :-)