Ajax Loader Ładuję ...

Otrzymane komentarze dla użytkownika hooltayka

 1. hooltayka
  hooltayka (01.02.2013 15:18) +4 + -
  Bardzo Ci dziękuję:-)))
  To tylko zarys mojej półrocznej podróży.
  Będą poszczególne etapy,zdjęcia i linki.
  Wszystko w swoim czasie.
  Zapraszam!
  Pozdrowienia-)!
 2. pan_hons
  pan_hons (01.02.2013 15:02) +5 + -
  Po pierwsze, gratulacje z powodu odbycia takiej długiej wyprawy i tak bogatej w ciekawe miejsca:)
  Po drugie, cieszę się, że w końcu udało ci się przebrnąć przez technikalia kolumbera i stworzyć tę relację - wygląda super!
  Po trzecie, mam pytanie, będą linki (podobnie jak w mojej wyprawie kolejowej przez Azję) do poszczególnych galerii zdjęć z danych miejsc na trasie? Bo tyle krajów, tyle pięknych i ciekawych miejsc to aż prosi się o dokładniejsze ukazanie i zaprezentowanie:)
  Wrócę później, jak przeczytam całość i obejrzę zdjęcia, to napiszę coś więcej, ale już mi zaimponowałaś i już daję DUŻEGO PLUSA na podróż:) Mam nadzieję, że będę mógł dawać jeszcze ich wiele na poszczególne fragmenty podróży, w mniejszych dodatkowych partiach:) Pozdrawiam!
 3. hooltayka
  hooltayka (01.02.2013 13:06) +1 + -
  Iwonko,już prawie wszystko gotowe!
  Ale rano wcięło większośc zdjęć-(
  Pozdrawiam-)
 4. hooltayka
  hooltayka (01.02.2013 13:06) +2 + -
  Pan_hons
  Serdecznie dziekuję-))))))))!!!!
  Narazie udało mi się usunąć Esfahan z Afryki!
  Pozostałam Ameryka i będę próbować.
  Serdecznie dziekuję za wszelkie wskazówki,masz rację podczas tworzenia mapy moich podroży juz miałam dużo problemów.Bo np.szwajcarskie Basel znalazłam na Antarktydzie.
  Faktycznie kazdy kto błednie doda nazwę miejscowości,powinien to potem usunąć.
  Bo tworzy się zła baza danych.
  Pozdrawiam-)
 5. iwonka55h
  iwonka55h (01.02.2013 12:50) +2 + -
  jeżeli nie masz w tej podróży jeszcze tekstu i zdjęć to wywal wszystko i zacznij od nowa, nieraz jest szybciej niż walka z poprawkami.
 6. pan_hons
  pan_hons (01.02.2013 12:49) +2 + -
  Nie usuń, ale odznaczenie:) hooltayko, zrób dokładnie tak jak napisałem, a będzie działać, uwierz mi:) W kolumberze masz takie coś jak miejsca, tam znajdujesz miejsce gdzie kliknęłaś, że byłaś, i tak samo je możesz odznaczyć. System działa dobrze, problemem jest jednak to, jeśli użytkownik źle wprowadzi miejsce, czyli z niepoprawną nazwą. Tutaj nie ma jednego standardu co do języka danych miejscowości. Niektóre są po polsku, niektóre po angielsku, niektóre zaś w języku narodowym danego kraju. Aby dodawać miejsce, i mieć pewność, że się dobrze je dodało, nie wpisujemy nazwy ręcznie po czym nie klikajmy dodaj, bo wtedy możemy właśnie wylądować na Oceanie koło Afryki, czyli w "Czarnej dziurze złych lokalizacji". trzeba znaleźć miejsce z listy miejsc, a potem kliknąć "byłem tutaj". Jeśli jakiegoś miejsca nie ma na liście, to można je dodać, ale w momencie tworzenia własnej podróży. Wtedy wpisujemy nazwę miejscowości, system mówi, że nie ma jej w bazie, po czym możemy je dodać sami. I to jest teraz najważniejsza rzecz, którą najczęściej źle robi większość kolumberowiczów, a mianowicie niedokładnie lub źle lokalizuje miejsce na mapie i tworzy nowe miejsca, których nie ma. Nikomu nie chce się potem tego zmieniać i tworzy się bałagan, ze zdublowanymi nazwami, lub niektóre występują nawet po 3 lub 4 razy, czasem różniące się jedną literką, albo ta sama jest miejscowość, ale w różnych językach. Niestety, ludzie sami tworzą problemy z bazą danych, a potem na nią narzekają. Za każdym razem potem trzeba prosić administratorkę Natalię o zlikwidowanie jakiś miejsc (ja już to robiłem mnóstwo razy niestety). Niestety nie wiem, jaki mógłby być inny sposób działania bazy danych, ten który jest chyba jest najlepszy. Natalia pisała, że zespół pracuje nad poprawą sposobu umieszczania miejsc na mapie, ale nie wiem jak łatwiej miałoby to wyglądać.

  A propo Isfahanu (zwanego też Esfahanem) to np. w bazie danych, niejaki użytkownik ken_wywietrznik wymyślił sobie nową nazwę Esfahrān i taką dodał do bazy danych, a przy okazji jeszcze niedokładnie umieścił je na mapie.
  http://kolumber.pl/m/863082-Esfahr%C4%81n
  A poprawnym miejscem, dobrze napisanym i dobrze zlokalizowanym na mapie, jest to (i tam sobie kliknij na byłem tutaj):
  http://kolumber.pl/m/863074-E%C5%9Ffah%C4%81n

  Co do usunięcia pewnych miejsc, czy też poprawy ich lokalizacji na mapie, to najlepiej jest napisać do administratorki Natalii, pod adres:
  [email protected]
  Półroczna podróż? Wow, super, już się cieszę:) Mi się marzy tez taka długa, ale tzw. historycznym Jedwabnym Szlakiem, od Stambułu, przez Iran, Azję Centralną przez całe Chiny.
 7. hooltayka
  hooltayka (01.02.2013 12:21) +3 + -
  Dzięki-)))
  Próbowałam już na sto sposobów ,ale słowo"usuń"tu nie działa!
  Przez pomyłkę wstawiło się Melborne w Ameryce i Eshafan w Afyce.
  Muszę napisać tu do jakiegoś szeryfa:-)
  Narazie to będzie zarys mojej półrocznej podróży,Iran też będzie.
  Potem będę już tworzyć dokładniejsze podróże z krajów,które odwiedziłam i Iranu będzie dużo!!!
  Pozdrawiam-)
 8. pan_hons
  pan_hons (01.02.2013 12:03) +3 + -
  Możesz usunąć miejsca z mapy dodane przez pomyłkę, wystarczy, że je odznaczysz. Dodajesz miejsce klikając na "byłem tutaj", i wtedy dodaje ci się miejsce na mapie, więc, tak samo klikasz aby wyrzucić miejsce ze swojej mapy:) Pozdrawiam i życzę powodzenia przy tworzeniu swojej pierwszej publikacji! Rozumiem że może to nie być łatwe, ale z każda kolejną będzie ci lepiej to szło:) Ogólnie, jak pozna się system, to jest on dobrze skonstruowany i jest świetnym narzędziem do tworzenia podróży.
  Czekam na Twą podróż:)
  P.S. Patrząc na Twą mapkę, to ja najbardziej bym obejrzał Iran - miejsce które mnie ciągnie od dłuższego czasu, mam nadzieję, że kiedyś mi się uda tam wybrać się:)
 9. hooltayka
  hooltayka (01.02.2013 11:14) +2 + -
  System tak mi pomielił mój szkic,że wcięło mi wiekszość zdjęć-(
  Muszę zaczynać od nowa!!!
  I nie też mogę usunąć z mapy miejsc,które dodałam przez pomyłkę!!
 10. iwonka55h
  iwonka55h (31.01.2013 21:56) +2 + -
  masz @.
  do jutra.