Podróż Xin Chao Wietnam

Hanoi 2014-02-04

Dolina Mai Chau 2014-02-05

Zatok Ha Long 2014-02-06

Tam Coc i Ninh Binh 2014-02-07

Hanoi 2014-02-08

Tunele Cu Chi 2014-02-10

Saigon 2014-02-11

Delta Mekongu 2014-02-12
Ostatnią naszą wycieczką była dwudniowa Delta Mekongu z noclegiem w homestay ( 27 dolarów). Po drodze do Ben Tre zatrzymujemy się na kilka przystanków. Między innymi zwiedzamy świątynię buddyjską. W samej delcie zatrzymujemy się w wytwórni cukierków kokosowych i wina kokosowego. Skusiliśmy się na zakup jednego i drugiego . Później podczas powrotu i przydrożnego postoju okazało się, że można to samo kupić za połowę ceny. Po lunchu chętni mogli wybrać się na przejażdżkę rowerową po wyspie, ale było tak mało czasu, że nikt się nie zdecydował... Następnie zatrzymujemy się na degustacje miodów, owoców, występy zespołów ludowych, a na koniec przesiadamy się na małe łódki i pływamy wąskimi kanałami wśród palm.Na nocleg jedziemy do Can Tho. Śpiący w homstay wysiadają wcześniej . Wraz z nami wysiada Szwajcarka , Izraelczyk, małżeństwo Francuzów i para rosyjsko-hiszpańska. Dochodzimy do brzegu rzeki, gdzie wsiadamy na starą łódź motorową. Pół godziny płyniemy w ciemnościach, aż docieramy na miejsce. Warunki noclegowe są raczej skromne, ale byliśmy na to przygotowani. Koło łóżka skacze żaba. Po zakwaterowaniu czeka na nas pyszna i suta kolacja.

Delta Mekongu -dzień 2 2014-02-13
Zaloguj się, aby skomentować tę podróż
Komentarze
-
...kiedyś pełno było relacji z Wietnamu w naszych mediach.Teraz o wiele mniej, ale chyba Wietnamczycy są zadowoleni z takiego obrotu sprawy...
-
Bardzo mi się tu podobało :)
-
Wietnam jest bardzo przyjazny turystom . Jest duzo agencji turystycznych w ktorych mozna kupic wycieczki , bilety na samolot, autobus a nawet zalatwic wizy. Jezdza tez podobne sypialne autobusy jak w Tajlandii.
-
Takie zroznicowanie cen dla cudzoziemcow i miejscowych mialo miejsce i w Polsce w okresie "socjalistycznym", wiec w Wietnamie mnie to nie dziwi. Skoro chcesz tam wrocic, to rozumiem, ze kraj Ci sie spodobal :-)
-
Bylem w pierwszej polowie lutego, w tym czasie na poludniu wietnamu jest pora sucha i jest cieplo, natomiast na polnocy jest "zima". My i tak nie trafilismy zle , bo na poczatku w okolicach Hanoi mielismy 25C, pozniej zrobilo sie gorzej, mrzawka , mgla i 15C, a po naszym wyjezdzie podobno bylo jeszcze zimniej.
Ogolnie Wietnam jest bardzo tani, ale inne sa ceny dla miejscowych a inne dla bialasow, np. za rower my zaplacilismy 5 dolarow, a wietnamczycy po pol dolara. Na bazarach zawsze trzeba sie targowac, ceny sa 3-krotnie zawyzone a bywa ze i wiecej. Przed wyjazdem duzo sie naczytalem o kradziezach i oszukiwaniu przy wydawaniu reszty. W hotelach tez nam kazano uwazac na aparaty , gdyz miejscowi jezdza na skuterach i wyrywaja je z rak, ale nie mielismy z tym problemow , moze dzieki temu ze bylismy czujni.
O wiele ciekawszy krajobrazowo jest Wietnam polnocny. Na poludniu to w sumie tylko Saigon i Delta Mekongu sa godne uwagi. Chcemy jeszcze kiedys powrocic do Wietnamu polnocnego , ale o innej porze roku -
Podroz niewatpliwie ciekawa i egzotyczna. Szkoda, ze trafiles na bardzo mglista i chyba tez deszczowa pogode. Jaki to byl miesiac? Sadzac po ubraniach mieszkancow Wietnamy musial to byc pewnie srodek zimy :-) Mnie osobiscie brakuje tu Twoich osobistych wrazen z tej podrozy... Moze jeszcze cos dopiszesz :-)
-
tak czy owak, ogląda po kolei wszystkie
-
Egzotyczna i pełna wrażeń wycieczka.
Pozdrawiam-) -
Wiem , za pozno sie zorientowalem, jak zwykle cos.....
-
bardzo ciekawe miejsca, szkoda że te daty trochę psują zdjęcia