Ajax Loader Ładuję ...

0 +
2008-09-19

Podróż ŻAGLE 2008

Opisywane miejsca: Mazury
Typ: Inna
Najpiękniejsze wakacje jakie do tej pory spędziłam. Okazuje się, że wcale nie trzeba wyjeżdżać daleko za granicę, do różnych przereklamowanych miejsc. Piękną przygodę można przeżyć tu w Polsce, na naszych urokliwych Mazurach. Cudowny dwutygodniowy rejs po Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich okazal się doskonałym wypoczynkiem zarówno dla mnie  jak i moich znajomych. Nie ma nic piękniejszego niż widok zachodu mazurskiego słońca i wieczornej zabawie przy ognisku. Już planuję kolejny rejs za rok. Pozdrawiam i Polecam!!!!!
 • Mikołajki

Zaloguj się, aby skomentować tę podróż

Komentarze

 1. kuniu_ock
  kuniu_ock (06.03.2010 19:51) +1 + -
  Witaj Aniu! :)
  Mam nadzieję, że kolejne rejsy się udały :) Nasze Mazury są przepięknym miejscem, zaś przygoda pod żaglami na szlaku WJM jest czymś niezapomnianym! Sam się zaraziłem tym bakcylem podczas pierwszego dwutygodniowego rejsu, lecz w 2005 roku. Mówi się "cudze chwalicie, swego nie znacie".. i dużo w tym prawdy! Ludzie gonią za dalekimi krajami (nie powiem, też bym chciał), chociaż nie widzieli tylu wspaniałych rzeczy i miejsc, które mają na wyciągnięcie ręki.
  Prócz samego pływania, imprezowania w portach większych miejscowości, czy przy ognisku podczas cumowania "na dziko", nasze Mazury oferują dużo fajnych miejsc godnych zwiedzenia niekoniecznie z wody. Na przykład osada Słowian - Galindia, Wilczy Szaniec w Gierłoży (chyba najbardziej znany kompleks bunkrów), kompleks bunkrów w Mamerkach (najlepiej zachowane bunkry od czasów wojny), Święta Lipka, śluzy Kanału Mazurskiego (zaczynającego się przy Mamerkach; miał połączyć wody mazurskie z Bałtykiem), twierdza Boyen w Giżycku (z najfajniejszym, corocznym festiwalem szantowym, zawsze w połowie lipca), dla wielbicieli przyrody - Mazurski Park Krajobrazowy ze Stacją Hodowli Zwierząt (ferma jeleniowatych, hodowla konika polskiego - ją możesz zobaczyć z jachtu, płynąc po Jez. Bełdany - na wschodnim brzegu często widać stada koników przy wodzie)... Naprawdę - dla każdego znajdzie się coś ciekawego! :) Czy to impreza w portowej tawernie, czy spokojne miejsce gdzieś nad jeziorem :)
  Może rozwiniesz swoją podróż, dodasz jakieś opisy, dorzucisz fotek?
  Pozdrawiam! Ahoj! :D
  Krzysiek
czajannna

czajannna

Anna Czajkowska
Punkty: 56