2009-05-15

Podróż Głosujecie

Opisywane miejsca: Warszawa
Typ: Inna

Kochani,

zgodnie z obietnicą, zaczynamy głosowanie.

Temat pewnie wszystkim jest znany, ale przypomnijmy:

Co sądzisz o możliwości pozostawiania komentarzy w serwisie przez niezalogowanych użytkowników?

Tutaj znajduje się link do pliku z wszystkimi komentarzami opublikowanymi w serwisie przez gości (nie licząc tych, które usuwałyśmy na bieżąco, gdy były niecenzuralne lub zawierały reklamy), prosimy serdecznie, byście zapoznali się z nimi - weźcie pod uwagę ich zawartość merytoryczną, poziom, adekwatność, wszystko, co wyda Wam się istotne. Mamy nadzieję, że zebranie komentarzy w jednym miejscu rzuci nieco światła na sprawę i pozwoli Wam podjąć decyzję - a nuż okaże się, że komentarze gości nie są wcale takie straszne?* ;) Ale to już pozostawiamy Wam do oceny.

 

I teraz najważniejsze, czyli jak głosujemy?

Pod podróżą znajdują się dwa zdjęcia:

Jestem na TAK

Jestem na NIE.

Głosowanie odbywa się poprzez danie plusa na jedno ze zdjęć. 

Do kiedy głosujemy?

Głosowanie zamykamy w piątek 15 maja w samo południe :)

Wierzymy, że podejmiecie mądrą decyzję :)

zespół Kolumbera

 

* bo naszym zdaniem chyba nie są :)

 • Jestem na TAK!
 • Jestem na NIE!

Drodzy Kolumberowcy,

wyniki sondy i Wasze komentarze powiedziały nam wiele.  Zagłosowaliście niemal zgodnie, choć zważywszy na fakt, jakie emocje towarzyszyły sprawie, wynik nie jest oszałamiający. Niemniej 26:2 na "nie" oznacza, że zgodnie z umową nowa funkcjonalność zostanie wyłączona. 

Ponieważ wymaga to kolejnych poprawek w kodzie serwisu, zmiana nastąpi tak szybko, jak to możliwe, ale z pewością nie natychmiast. Mamy nadzieję, że będzie to kwestia kilku najbliższych dni roboczych.

Pozdrawiamy,

zespół kolumbera

 

Komentowanie już odbywa się po staremu, czyli tylko dla zalogowanych użytkowników.

pozdrawiamy i dziękujemy Damianowi za błyskawiczne działanie,

Kolumberki

Zaloguj się, aby skomentować tę podróż

Komentarze

 1. kuniu_ock
  kuniu_ock (15.05.2009 13:25) +2
  Na jednym z forów żeglarskich (Mimbla ;) ) jeden mądry, starszy Pan opowiadał o pewnym nawyku - podpisywać się pod swoim tekstem imieniem i nazwiskiem. Wtedy uczysz się odpowiedzialności za własne słowa, przez co raczej nie nawypisujesz jakichś niepożądanych rzeczy. Dlatego jestem za tym, żeby jednak bez logowania nie można było komentować. Gdy nie odczuwa się, że "Wielki Brat patrzy" - człowiek czuje się bezkarny. Ot i tyle.
 2. city_hopper
  city_hopper (15.05.2009 12:10)
  Wedlug exit polls jest 2:26 :-)
 3. city_hopper
  city_hopper (14.05.2009 22:09) +1
  zfiesz, to tylko potwierdza, czym byłby serwis bez tej 25-tki (26-tki) :-(. Bluzgi i anonimowy zachwyt nad własnymi relacjami / zdjęciami / komentarzami lub cisza. Bo to konkretni ludzie są największą wartościa serwisu społecznościowego.
 4. zfiesz
  zfiesz (14.05.2009 21:51) +1
  akurat te 26 głosów (25+1:-) świadczy na naszą niekorzyść:-( bo oznacza to, że mamy tu dwa i pół tysiąca martwych dusz. w tym przypadku niezalogowani stanowić mogą dla nich alternatywę. niestety... jak wygląda to w praktyce, mieliśmy okazję się przekonać...
 5. voyager747
  voyager747 (14.05.2009 20:35) +2
  Już pisałem o tym wcześniej, ale powtórzę: jeśli ktoś chce bardzo krytykować, nie być miłym, mądrzyć się itp. to nie powinno mu sprawić wiele trudu zalogowanie się, czego mieliśmy tu przykład.
  Wyników głosowania chyba nie trzeba komentować. Przy okazji widać ilu jest aktywnych uczestników, jak na razie chyba 26 głosów mamy, a zarejestrowanych ludzi ponad 2000!
 6. miderska
  miderska (14.05.2009 17:56) +1
  No właśnie , tu nie powinno być inaczej , już wczoraj pisałam że gdyby ktoś wyraził się tak w moim domu już nigdy więcej bym go do niego nie zaprosiła a anonimowa forma GOŚĆ pozwala takim pędrakom włazić w zabłoconych buciorach bez specjalnego zaproszenia i rozpychać się łokciami bez pardonu ... więc co to za GOŚĆ dla mnie to INTRUZ :(
 7. iwonka55h
  iwonka55h (14.05.2009 14:55) +2
  "kulturalnych ludzi przedstawianie się nie trudzi"
  gdziekolwiek wchodzimy w nowe środowisko ludzi ( praca, impreza, dom) zawsze mówimy dzień dobry i się przedstawiamy, dlaczego tutaj miałoby być inaczej?
 8. smyczek1974
  smyczek1974 (14.05.2009 13:37) +1
  Iwonko 55 super!!!! sagnes i city śqwięta prawda!!!!A może dla porównanaia tych"fajnych" komentarzy ustawmy komentarze które wywołały tą całą burze.
  Może lepiej nie bo niesmak pozostałby na długo a z konstruktywną krytyka to miało to tyle wspólnego co ja z rosyjskim baletem , oczywiście nie obrażając go!!!
 9. city_hopper
  city_hopper (14.05.2009 13:23) +1
  I jeszcze jedno - znaczna część tych sensownych komentarzy została napisana przez stałych użytkowników, którzy po prostu zapomnieli się zalogować, do czego przyznali się już m.in. piszący te słowa, spootnick, mryslondon, kuniu_ock i jeszcze kilku innych.
 10. city_hopper
  city_hopper (14.05.2009 13:14) +2
  Jak napisałem wczoraj w utraconym komentarzu - jeden chamski komentarz niezalogowanego użytkownika psuje więcej niż kilkaset pozytywnych, które przecież - jeśli są anonimowe - każdy może sobie sam wystawiać. Konkludując - nie ma żadnego pozytywu z dopuszczenia takiej opcji. A argument ilościowy - per analogiam - 99% obywateli nie popełnia przestęstwa, ale to nie powód, by zlikiwodwać kodeks karny i wymiar sprawiedliwości ;-).
  Pozdrawiam
 11. sagnes80
  sagnes80 (14.05.2009 13:04) +3
  Drogie Kolumberki :) Przejrzałam te 300 komentarzy "gości". Owszem macie rację - one nie są złe. Chyba nawet dominują te pozytywne. Ale nam nie chodzi o to, żeby wyeliminować krytykę - jest potrzebna i bywa konstruktywna. Zresztą my-kolumberowicze też bywamy krytyczni wobec naszych tekstów i zdjęć. I cenimy uwagi innych. Dyskusja jest jendak znacznie przyjemniejsza, jeśli zna się chociaż nicka osoby, której odpisujemy. Jest po prostu swojsko:) i za to też wydaje mi się cenimy to miejsce :) dlatego tu jesteśmy:) i nie bronimy innym dostępu - cieszymy się, gdy nas przybywa :)
 12. city_hopper
  city_hopper (14.05.2009 11:47) +1
  Ww. komentarz był mojego autorstwa ;-)
 13. kolumber
  kolumber (14.05.2009 11:46)
  Czekoladerio, tak jak pisałam tutaj: http://kolumber.pl/photos/show/place:30947/page:514#comment33619, komentarze zniknęły w wyniku wczorajszej awarii, wróciły już prawie wszystkie, niestety nie zdołaliśmy odzyskać tych napisanych między 4 a 13 maja. Nam także jest strasznie żal tej straty i przepraszamy z całego serca :( Co do podpisów, to znamy już na tyle Sławka Voyagera, by nie wątpić, że jeśli go o to poprosisz, podzieli się swoją wiedzą jeszcze raz.
  Pozdrawiamy,
  Kolumberki
 14. czekoladeria
  czekoladeria (14.05.2009 11:41)
  a ja trochę z innej beczki, zginęły mi wszystkie komentarze z dwóch podróży, jest szansa na ich odzyskanie? zależy mi bardzo na tych komentarzach, chociażby z tego względu, że samoloty znajdujące się na zdjęciach zostały podpisane przez jednego z kolumberowiczów - voyagera, zginęły też komentarze z toczącymi się dyskusjami, strasznie żałuję tej zguby :(
 15. iwonka55h
  iwonka55h (14.05.2009 9:42) +6
  robi, robi. Widzę na innym serwisie, że te fora, gdzie można dyskutować bez logowania pełne są chamstwa, wulgaryzmów, miesza się do dyskusji wszystkie partie, Boga,cara i własne Matki. O racji dyskutantów nie decydują fakty lecz ilość obraźliwych epitetów. Nie wiem czy ci ludzie się dowartościowują anonimowo czy jak, im bardziej zażarta dyskusja tym więcej "mięsa" w wypowiedziach. Czy na co dzień w stosunku do swoich znajomych i rodziny też tacy jesteśmy? Coraz więcej forów przechodzi na opcję logowania i chamstwo się kończy.
  Tutaj to zjawisko też się nasiliło i chyba stąd ten pomysł, słuszny zresztą.
  pozdrawiam
kolumber

kolumber

Admin
Punkty: 5674