Ajax Loader Ładuję ...

0 +
2008-06-23

Podróż Podróż moich marzeń "Wieczne miasto"

Opisywane miejsca: Rzym
Typ: Inna

Opis: Moim marzeniem jest zwiedzić Rzym. Uważam ,że jego położenie nad „Boską blondynką” jak kiedyś określano rzekę Tyber ze względu na nietypowe białawe zabarwienie jest przecudne. Dziś niestety jest to rzeka jakby zapomniana, o której się prawie nie wspomina... Mnie pociąga ona swoim pewnym mistycyzmem, posiadaną „aurą tajemniczości”. Stanowiła niegdyś dla miasta zarówno dobrodziejstwo jak i przekleństwo. Dawała mieszkańcom doskonałe możliwości komunikacyjne, stanowiąc jednocześnie zagrożenie powodziowe. Mimo, że współczesny Tyber nie jest już taki sam jak ten XIX wieczny, moim zdaniem pozostało coś z jego dawnego uroku...
Chciałabym będąc w Rzymie przejść się brzegiem Tybru, odbyć spacer w towarzystwie bliskiej mi osoby wzdłuż jego nabrzeża przy zachodzie Słońca.. Przepłynąć się statkiem spacerowym w okolicy wyspy Tyberiańskiej. Miło by było zobaczyć Wieczne Miasto z tej innej perspektywy. Nigdy nie miałam okazji być w Rzymie, ale mam nadzieję, że teraz się uda, bo kocham to miasto :)

Chciałabym zwiedzić zarówno starszą część miasta zabytkową stanowiącą pamiątkę po słynnym i potężnym Cesarstwie Bizantyjskim, jak i współczesną część słynącą z wielu kawiarenek i pizzerii. Ogromnym grzechem było by nie odwiedzić słynnych na całym świecie wizytówek miasta czyli:
Koloseum
Forum Romanum
Panteonu
Piazza Navona
Fontanna di Trevi
Kapitolu
Campo de'Fiori

Będąc w Rzymie chciałabym zobaczyć również Watykan stanowiący jego część, będący najmniejszym państwem świata. Kocham Rzym za jego estetyzm, historyczne i artystyczne bogactwo. Dlatego pragnę go zwiedzić:). Jako kibic sportowy, jeśli bym miała okazję, chciałabym zawitać na stadion Lazio Rzym i obejrzeć mecz:)

Zaloguj się, aby skomentować tę podróż

m_marcinkowska

m_marcinkowska

Magdalena
Punkty: 77