2008-06-23

Podróż RzYm..MiAsTo Ze SzCzEgÓlNyM kLiMaTeM...

Opisywane miejsca: Watykan, Rzym (2 km)
Typ: Blog z podróży

Opis: No to może zacznę tak: nie jestem bardzo doświadczonym podróznikiem, zazwyczaj jeśli jadę gdzieś na wakacje to wolę odpocząć niż zwiedzać. Jednak gdy byłam w Rzymie chciałam, znaczy miałam ochotę zwiedzić to miasto. Nie wiem czemu ale odczuwałam taką potrzebę. Może dlatego, że może ono wprowadzić człowieka w jakiś taki szczególny nastrój... Naprawdę nie wiem dlaczego tak się stało właśnie tam. Koloseum...piękne miejsce jednak jego historia trochę przeraża..Watykan wraz z bazyliką św. Piotra obudził we mnie szczególne odczucia. Pewnie dlatego, że wiedziałam, że gdzieś w pobliżu jest papież, wydawało mi się że jest ON mi bardzo bliski. Następne miejsce: Fontanna di Trevi piękne miejsce, w którym panuje szczególna atmosfera. Ja także "wkręciłam" się w ten klimat. Naprawdę w Rzymie spędziłam jedne z najpiękniejszych wakacji w moim życiu, polecam każdemu kto chce chociaż na chwilę oderwać się od realnego życia i spędzić kilka chwil, godzin, dni w naprawdę czarującym, wspaniałym miejscu !!

Pinakoteka, Muzeum Pio-Clementino, Muzeum Etruskie, Muzeum Misyjno-Etnologiczne, Muzeum Chiaramonti wszystkie te muzea utkwiły mi w pamięci na zawsze, jednak najwięcej czasu poświęciłam na zwiedzanie, podziwianie fresków Michała Anioła w Kaplicy Sykstyńskiej. Nie będę ukrywała, że jestem "idolką" o ile można tak powiedzieć Michała Anioła, a także bardzo interesuję się sztuką i znam się na niej dość dobrze. Więc może dlatego te freski zrobiły na mnie takie wrażenie, chociaż myślę, że każdy kto będzie w Rzymie powienien odwiedzić Kaplicę Sykstyńską i napewno nie będzie żałował.

Przedsionek kościoła Santa Maria in Cosmedin w Rzymie kolejne miejsce ze szczególna historią. Chyba najpopularniejsza jest średniowieczna legenda. "Usta odgryzały dłoń, temu kto włożył ja do ust i mówił nieprawdę". Dzięki tej legendzie miejsce to stało się bardzo popularne. Większość ludzi, w tym oczywiście ja, wkładają rękę do ust i robią sobie zdjęcia..Może żeby udowodnić wszystkim, że mówią prawdę i..i wciąż mają dłon na swoim miejscu. Tak..to tylko żart, jednak każdy odczuwa w tym miejscu "magię".

Zaloguj się, aby skomentować tę podróż

mara00

mara00


Punkty: 50