Prezentujemy najciekawsze środki górskie w Czechach, wraz z informacją o możliwościach spędzenia czasu wolnego w okolicy.

Bílá (SKI areál Bílá) położony na wysokości 520 – 774 m n.p.m. w Beskidach jest znanym i lubianym ośrodkiem narciarskim, łatwo dostępnym szczególnie dla mieszkańców aglomeracji Ostrawy.

Ośrodek jest położony w Beskidach, w głębokich lasach przy rzece Biały potok (Bílý potok), w tzw. tylnych górach.

Od 2006, gdy wybudowano 2-osobową kolejkę linową, ośrodek jest czynny również w lecie. Kolejka wjeżdża na górę Zbójnicką, skąd rozciąga się piękny widok na główne szczyty Beskidu (m.in. Łysą Górę, Smrk, Trávný). Bilá to także idealny punkt wypadowy wycieczek pieszych lub rowerowych. Można przejechać rowerem górskim po beskidzkich grzbietach lub motorem przez górskie przejścia, np. na Słowację. Trud pokonywania różnych tras górskich zmniejszy nowa kolejka linowa Zbojnik.

Okolice Zbójnickiej góry to także raj dla grzybiarzy. Kolejka pozwala dostać się bliżej miejsc, gdzie rosną grzyby.

Zakwaterowanie

Bezpośrednio w centrum miejscowości niedaleko kolejki linowej znajduje się HOTEL POKROK lub GÓRSKA CHATA BÍLÁ. Więcej o możliwościach zakwaterowania na www.obecbila.cz.

Cennik i godziny otwarcia kolejki linowej Zbojnik lato 2009

Kolejka jeździ w piątki, soboty, niedziele i święta od 9.00 do 16.00, co godzinę.

(na górę /w dół /w 2 strony)

Dorośli 50Kč/70Kč

Dzieci (do15 lat)/seniorzy (rocznik 1944) 30Kč/50Kč

Przewóz rowerów i skuterów DARMOWY

 

Osoba kontaktowa: Jaroslav Vrznula 606 549 010

Adres:

SKI areál Bílá

Bílá 173, 739 15 Staré Hamry, Czeska Republika

tel.:  (+420) 558 690 163

fax.:  (+420) 596 617 819

e-mail: [email protected], [email protected]

www.skibila.cz 

 

 • Bílá (SKI areál Bílá)
 • Bílá (SKI areál Bílá)
 • Bílá (SKI areál Bílá)
 • Bílá (SKI areál Bílá)
 • Bílá (SKI areál Bílá)

Na pogórzu Oderskich Wierchów, w małej miejscowości Tošovice obok miasta Odry, znajduje się sportowy ośrodek HEIpark, który oferuje gościom odpoczynek, relaks, zabawę i adrenalinę.

Przez cały rok przyjmuje rodziny z dziećmi, pojedyncze osoby i grupy. W zimie ośrodek oferuje trzy sztuczne zjeżdżalnie, dwie dziecięce zjeżdżalnie, snowpark (sztuczne skocznie i przeszkody), skocznia do BigAir Bagu (nadmuchiwana poduszka) oraz snowtubing (jazda nadmuchiwanym korytarzem w śniegu).

W lecie dla gości przygotowane zostały takie atrakcje jak centrum linowe, trampolina bungy, trampoliny dziecięce, „Rodeo Byk“ i trasa four-crossowa (jedna z najnowszych dyscyplin rowerowych).

Przez cały rok działa też letni tor bobslejowy Alpine Coaster o długości 1264 m (wyciąg 300 m, trasa 964 m) i 12-metrowe zjeżdzalnie, nie tylko dla dzieci. Najbliższe plany atrakcji, które będą oferowane gościom ośrodka to dokończenie ścianki wspinaczkowej i przygotowanie sztucznego zbiornika dla niedoświadczonych pływaków.

Atrakcyjność ośrodka podnosi przytulna restauracja HEIkalka, która jest do dyspozycji gości codziennie. Istnieje możliwość zorganizowania zamkniętych imprez, podczas których goście docenią spokój okolicy a także przyjemną obsługę i doskonałą kuchnię.

www.heipark.cz

 • Heipark
 • Heipark
 • Heipark
 • Heipark
 • Heipark bobovadraha
 • Heipark bobovadraha
 • Heipark restauracja heikalka
 • Heipark tor narciarski
 • Heipark tor narciarski
 • Heipark tor narciarski
 • Heipark tor narciarski
 • Heipark tor narciarski
 • Heipark tor narciarski

Ośrodek rekreacyjny PUSTEVNY znajduje się w Beskidach na obszarze wyżyny Radhoštkiej na wysokości od 620 aż do 1098 m n.p.m. Ośródek jest oddalony 6 km od Frenštátu pod Radhoštěm.

Ośrodek oferuje wiele możliwości spędzania wolnego czasu:

– wycieczka górska na Radhoš

– spacer na Skalikową Łąkę - restauracja (2km)

– Skansem Wołoski (Muzeum Valašské) Rožnov pod Radhoštěm

– wycieczki: Stramberk, Štramberské trúby, jaskinie Šipka

– ruiny zamku Hukvaldy

– Muzeum samochodów Kopřivnice

– basen kryty i Aquapark Frenštát pod Radhoštěm

– kąpielisko i autocamping Rožnov pod Radhoštěm

– W Frenštácie pod Radhoštěm możliwość jazdy konnej – dla zaawansowanych i dla dzieci

– Tarzánie – górski park linowy Ráztoka

– skutery terenowe – Pustevny

i wiele innych

Dojazd

Autobusowe połączenie z Frenštátu pod Radhoštěm w kierunku na Trojanovice, końcowa stacja Roztoka (parking dla samochodów), następnie kolejką linową na Pustevny. Od strony Prostřední Bečvy możliwy dojazd autobusem CSAD lub samochodem do samego Pustevnego (parking na 200 aut).

Kolejka linowa

Informacje o działaniu kolejki linowej Ráztoka-Pustevny można uzyskać pod nr. tel. (+420) 556 830 805. Więcej informacji na www.skialpin.cz, kamera internetowa na stronie www.holidayinfo.cz/leto.

Ośrodek w zimie

W zimie Pustevny stają się chętnie odwiedzanym ośrodkiem narciarskim, gdzie stoki narciarskie odpowiednie są zarówno dla początkujących, jak i dla bardziej doświadczonych narciarzy. Ośrodek dysponuje 2-osobową kolejką linową, wyciągami narciarskimi, oferuje sztuczne dośnieżanie. W okolicy Pustevny są regularnie utrzymywane maszynowo trasy biegowe o długości 44 km dla narciarzy klasycznych jak i dla łyżwiarzy.

Można wybrać się na 4 km przechadzkę i zobaczyć piękne domy Jurkovičove na Pustevnách, zrobić sobie zdjęcie przy rzeźbie bożka pogańskiego Radegasta i rozejrzeć się po okolicy z wierzchołka góry Radhošt.

Górska chata Pustevny (1018 m) należy do najchętniej odwiedzanych obiektów w Beskidach. Dawniej żyli tu pustelnicy, z których ostatni zmarł w 1874 r. Parę lat później członkowie spółki frenštátskiej Pohorska jednota Radhošť wybudowali tu dwie chaty (schroniska) Pústevňa i Šumna. W 1899 r. otworzono kolejne dwie chaty: Maměnka i Libušín. Ich projektantem był słowacki architekt Dušan Jurkowi. Wyposażeniem wnętrz zajął się Mikoláš Aleš.

Dalszy rozwój Pustevnego odbywał się po I wojnie światowej, gdy wybudowano hotel górski Tanečnica (1926). W czasie II wojny stacjonowały tu oddziały Hitlerjugend oraz węgierskie oddziały pomocnicze. W konsekwencji, budynki dostosowywały się do warunków wyjątkowych, aż działał już tylko hotel Tanečnica.

Chatom groziło całkowite zniszczenie, gdy osiemdziesięcioletni Jurkowič zaapelował o ich zachowanie. Valašské muzeum zaczęło je w 1995 r. rekonstruować. Przy okazji rekonstrukcji odkryto pierwotną technologię budowlaną, gdzie wszystko było robione ręcznie. Przy rekonstrukcji całe wyposażenie zostało zrobione według oryginalnych wzorów. Libušín wybudowany w stylu secesyjnym był uroczyście otwarty w 1999 r., a dziś funkcjonuje jako restauracja. Maměnka  została odnowiona w 2003 i służy jako hotel. Obszar Pustevny został w 1995 r. uznany za zabytek narodowej kultury.

Rzeźba Radegasta

Radegast był czczony jako pogański bóg obfitości i żniw. Autorem pierwszej rzeźby był Albín Polášek, pochodzący Frenštátu pod Radhoštěm, pracujący w USA. Radegasta tworzył w atelier w Pradze. Postać rzeźby jest bardzo majestatyczna. Radegast został ukończony w 1930 r. i darowany lokalnej społeczności. Rzeźba była z kamienia, wysoka na 320 m, ważyła 2 tony  i została w 1931 r. zainstalowana na wysokości 1100 m n.p.m.

Wraz z upływem lat rzeźba niszczała na skutek warunków pogodowych i działania wandali. W 1982 rekonstrukcja dała jedynie tymczasowy efekt. Gdy groziło jej całkowite zniszczenie, podjęto decyzję o zrobieniu kopii. Zadanie dostali w 1996 r. Jan Sobek i Miroslav Zubíček z Leskovca przy Vsetinie. Pracę monitorował rzeźbiarz akademicki Miroslav Machala. Nowy Radegast jest zrobiony z naturalnego granitu, który jest odporny na ekstremalne warunki klimatyczne. Waży 7 ton. Kopia Radegasta została uroczyście odsłonięta 4 lipca 1998 r. Oryginał rzeźby stoi w ratuszu we Frenštácie.

Radhost
Stare legendy mówią, że góra Radhošť (1129 m) jest miejscem, gdzie mieszkał bożek pogański Radegast. Na wierzchołku góry modlono się do niego. Jednak w IX w. Radegast został stąd wygoniony, gdy przybyli nawracać w te tereny lud św. Cyryl i Metody.

Na drodze z Pustevnych na szczyt jest około 10 tablic informujących o ciekawostkach tej trasy, życiu pustelników, o pseudokrasowych jaskiniach wapiennych, których w tym górskim masywie jest dużo. W lipcu odbywają się pielgrzymki Cyryla Metodego, w których bierze udział około tysiąca osób.

Na szczycie znajduje się kolejne dzieło rzeźbiarskie Albina Poláška: rzeźby św. Cyryla i Metodego. Są puste w środku, mają 260 cm, ważą 800 km i są z  brązu. Stoją na granitowej podstawie, 160 cm i są ozdobione cytatem z Biblii: „Sprawiedliwi będą żyć wiecznie” (Księga Mądrości). Rzeźby symbolizują braterstwo i zjednoczenie. Leżący u ich stóp pogański bożek symbolizuje pokonanie pogaństwa. Św. Cyryl trzyma otwartą księgę, w której napisano: „Na początku było Słowo a Słowo było u Boga, a Słowo było Bogiem” (Ewangelia św. Jana). Św. Metody pokazuje na pismo, trzyma trójramienny krzyż.

Historyczne zapisy i mapy pokazują, że pierwsza kaplica na szczycie Radhošt stała w II poł. XVIII w. Była drewniana, nie wiadomo jednak jak wyglądała i w jakich latach dokładnie tu była. Na szczycie dominuje kaplica św. Cyryla i Metodego. Wybudowana w stylu bizantyjskim przez architekta Skibińskiego i wyświęcona 11.09.1898 r. przez ołomuckiego biskupa Theodora Kohna. Częściowo finansowana ze zbiorki publicznej. Ma napis: Valasi sobie.

Wewnątrz kaplicy znajduje się kilka dzieł artystycznych, m.in. marmurowy ołtarz Cyryla i Metodego rzeźbiarza Neumanna z Kroměřížu oraz Pieta (Matka Boska z Ciałem Chrystusa zdjętym z krzyża). Osiem okien kaplicy zdobi witraże ze scenami z życia świętych (Cyryla i Metodego, Jadwigi, Ludmily, Vaclava, Jana Nepomuckiego).

Ponieważ budynek wciąż był zalewany i trudno było go konserwować, w latach 1924-26 przeprowadzono jego rekonstrukcję. Kaplica była otynkowana i pokryta gontem, aby uodpornić ją na tutejszy klimat. Dodano także dzwonnicę w grecko-unitariańskim stylu (2000 r.)

Adres:

SK Skialpin Pustevny

Trojanovice 477, 744 01 Frenštát p. R., Republika Czeska

e-mail: [email protected]

tel.: (+420) 556 835 993(dolna stacja)

 (+420) 556 830 958 (górna stacja)

fax: (+420) 556 835 924

www.skialpin.cz
www.pustevny.cz 

 • Radhost
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Letni tor saneczkowy

Największa atrakcja w Relaxparku. Tor w Pecu pod Sněžkou jest wyjątkowy i nietypowy. Położony jest na stromym stoku, ma wiele zakrętów i specjalnych kółek na trasie. Momentami wznosi się nawet 8 m nad powierzchnię ziemi. Jest tu 90-metrowa winda. 

Tor jest bezpieczny – wózek (bobslej), w którym się zjeżdża nie może wypaść z toru, a pasażer jest przypiętym pasem. Tor jest otwarty także gdy pada deszcz, śnieg, lub na ziemi leży nawet metr śniegu. Trasa ma długość 900 m, z czego zjazd ma 700 m. Prędkość zjazdu do 40 km/h. Wózki (bobsleje) są dwuosobowe, więc rodzice mogą jechać z dziećmi. Dzieci do lat 8 muszą zjeżdżać z osobą w wieku powyżej 12 lat.

Cennik:

Dorośli: 1 zjazd 70 Kč, 5 zjazdów 300 Kč

Dzieci:   1 zjazd  50 Kč, 5 zjazdów 200 Kč

Zjeżdżalnie

Tego nie można przegapić! Można tu przeżyć zjazd naprawdę niezwykłymi zjeżdżalniami, jedna z nich jest nawet podziemna! Są tu cztery nierdzewne tory, każdy ma długość ok. 550 m. Zjeżdża się w specjalnych saneczkach, nie ma więc obawy o zniszczenie ubrań. Jazda ponad ziemią, w kanale lub pod ziemią zawsze kończy się bezpiecznie na końcu trasy zjeżdżalni. Zjeżdżalnia „Piekło” ma 12-metrowy spadek – aby nią zjechać potrzeba sporo odwagi! Niestety, nie można ślizgać się, gdy jest mokro.

Cennik:

1 zjazd 20 Kč

6 zjazdów 60 Kč

Trampoliny

Trampolina z 8 miejscami zadowoli dzieci, młodzież i dorosłych (do 70 kg).

Cennik:

10 minut – 50 Kč

Park linowy – „Małpi Park“

Po letnim torze saneczkowym i zjeżdzalni kolejna propozycja dostarczająca adrenaliny gościom w Pecu pod Sněžkou. „Małpi Park“ jest przeznaczony dla szerokiej publiczności, także dzieci (wzrost ponad 1,40 m). Jest zaprojektowany tak, aby umożliwić korzystanie z niego nawet zupełnie niewytrenowanej osobie dorosłej lub dziecku (o odpowiednim wzroście). Długość 400 metrów, 27 przeszkód, w niektórych miejscach 6 metrów nad ziemią.

Cennik:

dorośli: 1 wstęp 350 Kč, 5 wstępów 1350 Kč

dzieci: 1 wstęp 280 Kč, 5 wstępów 1350 Kč

Linowy pomost – przejście na linie

Dzięki przymocowaniu do liny można przejść ponad głowami turystów na Śnieżce i ponad zbiornikiem wodnym Pec. Przejście doliny Bukové na linie o długości 202 m, 15 m nad ziemią to niezwykłe doświadczenie! Wraca się na ziemię 120 metrowym zejściem blisko zbiornika wodnego. To najdłuższa taka lina w Czechach. Z atrakcji mogą skorzystać osoby o wzroście minimum 1,40 m.

Cennik:

1 przejście 200 Kč

Snack Bar

Podczas miło spędzonego dnia w Relaxparku nie moze zabraknąć także odpoczynku i posiłku w tutejszym Snack Barze. Specjalne zamówienia i rezerwacje należy zgłaszać wcześniej.

Plac zabaw dla dzieci

Przy ogródku obok Snack Baru, na najmłodszych gości Relaxparku czeka plac zabaw.

Relaxpark jest otwarty we wszystkie dni tygodnia.

Godziny otwarcia:

Do 26.06.2009         od 9.00 do 18.00

27.06.09 – 3.07.09   od 9.00 do 20.00

Od 4.07.09               od 9.00 do 21.00

Adres:

RELAXPARK Pec pod Sněžkou
542 21 Pec Pod Sněžkou 303
Czeska Republika
tel.: (+420) 739 335 466
e-mail: [email protected]
www.relaxpark.cz
www.relaxpark.eu
www.bobovkapec.cz 

 • RELAXPARK Pec pod Sněžkou
 • RELAXPARK Pec pod Sněžkou
 • RELAXPARK Pec pod Sněžkou
 • RELAXPARK Pec pod Sněžkou
 • RELAXPARK Pec pod Sněžkou
 • RELAXPARK Pec pod Sněžkou

Rokytnice nad Jizerou to raj turystyczny Karkonoszy zachodnich.

Firma Spartak Rokytnice, a.s.oferuje usługi miłośnikom aktywnego wypoczynku, zarówno klientom indywidualnym, rodzinom z dziećmi jak i wycieczkom zorganizowanym.

Firma eksploatuje 10 wyciągów narciarskich oraz 2 kolejki linowe 4-krzesełkowe: Łysa Góra (Lysá hora) oraz Domki Górne (Horni Domky).

Kolejka linowa

Kolejka linowa Domki Górne jest czynna również w lecie, przewożąc turystów i rowerzystów do głównych karkonoskich tras turystycznych i rowerowych. Kolejka została zbudowana w 2006 r. Prowadzi z rogu parkingu Rokytka do schroniska Lovčenka w Górnych Domkach (około 400 m od rozdroża Rucziczky). Ma długość 1213 m, różnicę wzniesień 253 m i przepustowość 2000 os./godz.

Godziny otwarcia w sezonie letnim:

od 1.06. do 4.10.2009 r. codziennie od godz. 9:00 do 17:00 co 30 min

o godz. 12:30 przerwa obiadowa – kolejka jest nieczynna

Bikepark

Bikepark przeznaczony jest zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących rowerzystów.

Są w nim obecnie otwarte na próbę 2 trasy:

– łatwiejsza z  przeszkodami (z drewnianymi przeszkodami (kładkami, huśtawkami). Przeznaczona dla doświadczonych rowerzystów oraz początkujących, którzy bez problemu ominą przeszkody)

 –  trudniejsza zjazdowa (z przeszkodami naturalnymi (kamieniami, korzeniami). Prowadzi pod kolejką linową. Przeznaczona jest dla doświadczonych rowerzystów.)

Długość każdej trasy wynosi 1,5 km,  różnica wzniesień 350 m. Trasy zbiegają się ponownie przy dolnej stacji kolejki linowej Domki Górne.

Bikepark czynny jest codziennie od 9.00 do 17.00. Rowerzyści mogą korzystać z ulgowego, całodziennego karnetu.

 

Trasy turystyczne ze stacji górnej kolejki linowej Domki Górne:

1. Chata Dworaczki (2,4 km)

W lewo niebieskim szlakiem na rozdroże Rucziczky (400 m), następnie szlakiem zielonym w prawo 2 km do Chaty Dworaczki. Całą drogę można śmiało pokonać z rowerem czy wózkiem.

2. Mogiła Hanczego i Vrbaty (4,5 km)

Stacja górna – Rucziczky – Dworaczki, stąd w lewo czerwonym szlakiem przez „Ogródek Róży” (Růženčina zahrádka), Kamienie Harracha do mogiły Hanczego i Vrbaty. Schronisko Vrbatova bouda ok. 200 m, kolejka linowa Medvědín ok. 3 km.

3. Źródło Łaby (7 km)

Stacja górna – Rucziczky – Dworaczki – „Ogródek Róży” (Růženčina záhradka), 1 km zielonym szlakiem w lewo na rozdroże Pod Czterema Panami (U čtyř pánů) a następnie żółtym do źródeł Łaby (Schronisko Labská bouda około 1 km).

4. Górne Miseczki (8 km)

Stacja górna – Rucziczky – Dworaczki, z Dworaczek w prawo zielonym szlakiem przez Jamy Kotłowe (Kotelné jámy) do Górnych Miseczek (przystanek autobusowy).

5. Schronisko Vosecká bouda (5,5 km)

Stacja górna – Rucziczky, następnie w prawo żółtym szlakiem na Zadni plech (1 km), Śniadanie Liczyrzepy (Krakonošova snídaně – 2 km) i żółtym szlakiem przez kolejne 1,1 km, na rozdrożu w prawo zielonym szlakiem 1 km do schroniska Vosecka bouda.

6. Rezek (8 km)

Stacja górna – Rucziczky – Dworaczki, z Dworaczek w prawo żółtym szlakiem 5,6 km (można udać się dalej w kierunku Rokytnice nad Izerą lub w odwrotnym kierunku na Witkowice, Dolne Miseczki (Dolní Miseczki).

7. Hutski wodospad (2 km)

Ze stacji górnej kolejki linowej Domki Górne skierować się w prawo szlakiem niebieskim do schroniska Hutska bouda (1,5 km) i  niebieskim szlakiem 500 m do Hutskiego wodospadu. (Można iść dalej niebieskim szlakiem do rynku w Rokytnicy Górnej– 2,5 km).

8. Studenov (3,5 km)

Stacja górna – Rucziczky, następnie ponownie w lewo niebieskim szlakiem do Studenowa. (Ze Studenowa można iść dalej żółtym szlakiem w prawo do Wodospadów Mumlawy – Harrachov w lewo Dolna Rokytnice n/I. – 3 km, Wilemow – 3,5 km, Paseky n/I. – 4,5 km a w lewo zielonym szlakiem do Górnej Rokytnicy n/I.– 3,5 km).

9. Dolna Rokytnice nad Izerą – rynek (4 km)

Stacja górna – Rucziczky, następnie w lewo żółtym szlakiem drogą kościelną (Kostelní cesta) do Dolnej Rokytnicy na rynek – 3,6 km.

10. Harrachov – Ryżowiszcze (4 km)

Stacja górna – Rucziczky, następnie w lewo zielonym szlakiem 3,5 km na Ryżowiszcze.

11. Czartowa Góra (Čertova hora) – górna stacja kolejki linowej Harrachowa (5,5 km)

Stacja górna – Rucziczky, następnie niebieskim szlakiem w lewo przez Studenov na Czartową Górę (kolejką linową można zjechać w dół do Harrachowa).

 

Trasy rowerowe ze stacji górnej kolejki linowej Domki Górne:

1.  Rucziczky – Dworaczki –  2 km

2.  Rucziczky –  Dworaczki –  Rezek – 7 km

3.  Rucziczky –  Dworaczki –  Rezek –  Górna Rokytnice – Dolna Rokytnice – 13 km

4.  Rucziczky –  Dworaczki –  Benecko – 13 km

5.  Rucziczky –  Dworaczki –  Jilemnice – 25 km

6.  Rucziczky –  Studenov –  Czartowa Góra – Na Mýtě –  Planýrka, Paseky n. I. –  Rokytnice n. I. – 17,5 km

7. Rucziczky – Studenov – Ryżowiszcze, Harrachov – Rokytnice n. I – 24 km

Obiekty sportowe

Hala sportowa (18x26 m), z salą gimnastyczną (z narzędziami gimnastycznymi i trampoliną), sauną, siłownią, ceglastymi kortami tenisowymi, wypożyczanie sprzętu sportowego

Boisko do siatkówki

Boisko piłkarskie

Zakwaterowanie

Hala sportowa (dla 38 osób, 3 duże pokoje, wspólna łazienka, z kuchnią i świetlicą)

Schronisko górskie Stúdanka – 250 m od kolejki linowej Domki Górne (dla 22 osób, pokoje: 2-osobowy, 3-osobowy, 5-osobowy i dwa 4-osobowe, wspólna łazienka, kuchnia ze świetlicą

na stronie www.infocentrumroky.eu – baza pensjonatów, pokoi i apartamentów

 

Na oficjalnym portalu Rokytnicy nad Jizerou – www.rokytnice.com można znaleźć informacje o zakwaterowaniu, turystyce imprezach kulturalnych.

Adres:

Spartak Rokytnice a.s.
Horní Rokytnice 461
512 44 Rokytnice nad Jizerou, Czeska Republika
tel.: (+420) 604 206 083, (+420) 481 522 380
e-mail: [email protected]
www.skiareal-rokytnice.cz 

 • Wyciag
 • Bikepark
 • Hala sportowa

Sporthotel Kurzovní jest najwyżej położonym hotelem górskim w Republice Czeskiej (1335 m.n.p.m). Leży w samym sercu chronionego regionu krajobrazowego gór Jesioników, na południowym zboczu najwyższej góry Moraw - szczytu Pradziad (1491 m. n.p.m).

Popularne latem wyprawy po grzbietach okolicznych pagórków oraz wycieczki na rowerach górskich mają wyjątkowy urok i romantyczną atmosferę. Łatwo dostępna jest majestatyczna góra Pradziad (z 162-metrową wieżą obserwacyjną), która wręcz olśniewa pięknymi widokami.
Goście hotelu mogą także zwiedzać osnute legendą Kamienie Piotrowe, godne uwagi wodospady Białej Opavy, Czerwonogórskie siodło, elektrownię wodną Dlouhé Stráně, Mravenečník, Ovčárnu, Hvězdu itd. Zaledwie 6 km od hotelu znajduje się sanatorium klimatyczne Karlova Studánka z najczystszym powietrzem w Europie Środkowej. Celem ciekawej wyprawy mogą być także Wielkie Losiny z zamkiem, muzeum ręcznej produkcji papieru oraz sanatorium z basenami termalnymi.

Zakwaterowanie:

różne typy pokoi (od apartamentów i pokoi VIP po 3-4 osobowe pokoje bez łazienki, przed i po generalnym remoncie.

Wyżywienie
Restauracja oferuje śniadania (od 7.00 do10.00), obiady (od 11.00 do 15.00) i kolacje (17.00 do 21.30) 
Kawiarnia czynna od 10.00 do 22.00; bar nocny czynny od 19.00 do 3.00.
Usługi

dostęp do Internetu
Możliwość wypożyczenia laptopa dla gości zakwaterowanych w hotelu. Opłata za wypożyczenie według cennika usług. Połączenie internetowe jest w pokojach w części hotelu po generalnym remoncie lub w świetlicach
pomieszczenie konferencyjne dla 30 osób
Wyposażone w urządzenia wspomagające prowadzenie konferencji naukowych i kursów szkoleniowych (np. projektor multimedialny, rzutnik pisma). Na specjalne zamówienie można przystosować pomieszczenie restauracji do celów konferencji dla około 100 osób.
projekcje multimedialne
Na zamówienie umożliwiamy gościom wykorzystanie pomieszczeń restauracji lub kawiarni w celach wielkich projekcji multimedialnych.
wypożyczanie sprzętu sportowego
Opłaty za wypożyczenie według cennika usług.

Atrakcje letnie:

rowery
Wybór nowych rowerów marki 4EVER, pozostałe rowery starszej marki AUTHOR (damskie), LAUDA (męskie), BMX 20 (dziecięce). Wraz z rowerami dostępne są kaski i kłódki.
komplety do badmintona
boisko wielofunkcyjne

Boisko ze sztuczną nawierzchnią, z kompletnym wyposażeniem w sprzęt sportowy, np. do piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, tenisa, piłki ręcznej, badmintona.
gry stołowe, bilard
świetlice, sale do gry (TV, stoliki do gry w karty i w szachy)

Centrum relaksu balneo

fitness
sauna fińska, parowa, infraczerwona whirlpool
solarium
wanna z hydromasażem
masaże

Adres:

Sporthotel Kurzovní

Karlova Studánka 149, 793 24
Republika Czeska
tel.: (+420) 554 779 003, (+420) 603 444 190, (+420) 604 552 551
fax: (+420) 554 779 004
e-mail: [email protected]
www.sporthotelkurzovni.cz  
 • Hotel kurzowni2
 • Hotel kurzowni4
 • Hotel kurzowni12
 • Hotel kurzowni13
 • Hotel kurzowni19
 • Hotel kurzowni21

Zaloguj się, aby skomentować tę podróż

Komentarze

 1. zipiz
  zipiz (19.08.2009 21:13)
  dużo przydatnych informacji - super, dzięki
familycup

familycup

Family Cup Serwis internetowy
Punkty: 2775