2009-02-11 - 2009-03-16

Podróż Tablica ogłoszeń

Opisywane miejsca: Europa
Typ: Inna

Najkrócej mówiąc, tablica jest po to, byśmy mogli skutecznie wymieniać się informacjami.

 

Będziemy tu zamieszczać wszystko, co chcielibyśmy Wam przekazać (informacje o zmianach w Kolumberze, udogodnieniach, organizowanych akcjach, konkursach itd.). Postaramy się, by informacje zamieszczane na tablicy były dla Was istotne, tutaj też będziemy odpowiadać na pytania i rozwiewać wątpliwości, które  najczęściej pojawiają się w mailach do redakcji. Zachęcamy do częstego zaglądania i oczywiście w dalszym ciągu czekamy na listy od Was pod adresem: [email protected].

 • Tablica ogłoszeń

Przygotowaliśmy także specjalne miejsce dla Was. 

 

Tutaj możecie zamieszczać własne ogłoszenia - gdy poszukujecie towarzysza podróży, macie informacje o ciekawych przeglądach filmowych i festiwalach podróżniczych albo chcecie sprzedać przewodnik po Indiach :) Ogłoszenia przesyłajcie na adres Kolumbera, a my zamieścimy je w osobnym punkcie (dzięki czemu będą dobrze widoczne i łatwe do odszukania). Niecierpliwi mogą "ogłaszać się" w polu komentarzy :)

 

Życzymy dobrej zabawy i wielu korzyści!

zespół serwisu Kolumber.pl

 • Miejsce na Wasze ogłoszenia

Drodzy Kolumberowcy,

w listach do nas często pytacie o to, jak zaznaczać na mapie odwiedzone miejsca oraz lokalizować swoje zdjęcia i podróże. Poniżej krok po kroku opisujemy, co robić, by mapka nigdy nie kłamała, a w Waszych cennych zasobach panował (światowy) porządek.  

 

Co zrobić, aby moje zdjęcia i podróże miały właściwe lokalizacje?

1. opisując zdjęcie lub podróż wpisz nazwę miejsca, do którego się odnoszą w pole nazwy (postępuj zgodnie z komunikatami na ekranie)

2. gdy system podpowie Ci listę sugerowanych lokalizacji, wybierz właściwą - upewnij się, że wybrane przez Ciebie miejsce to na pewno to, o które Ci chodziło (baza jest rozbudowana, zawiera wiele miejscowości o tych samych nazwach, lecz leżących w innych częściach globu, zawsze sprawdzaj, czy zaznaczasz właściwe miejsce)

3. jeśli system poinformuje Cię, że wybrane przez Ciebie miejsce nie istnieje, możesz samodzielnie sprawdzić je w bazie na odpowiedniej podstronie kraju - w spisie alfabetycznym (może się okazać, że poszukiwane przez Ciebie miejsce jest w bazie pod inną nazwą - np. angielską lub narodową. Jeżeli uznasz, że dana nazwa jest błędna, myląca, trudna do odnalezienia itp. - poinformuj nas o tym)

4. jeśli mimo wszystko nie jesteś w stanie znaleźć miejsca, którego szukasz, napisz do nas - dodamy je dla Ciebie!   

 

Przez pomyłkę dodałem swoje zdjęcia/podróże do niewłaściwego miejsca. Czy można to poprawić?

1. jeśli pomyliłeś się, dobierając lokalizację dla zdjęcia/podróży, w każdej chwili możesz to zmienić. W tym celu:

2. aby edytować podróż wciśnij przycisk 'edytuj podróż' (pod tytułem podróży), aby edytować zdjęcie - użyj przycisku 'edytuj zdjęcie' - z prawej strony ekranu

3. w oknie 'przenieś podróż/zdjęcie do innego miejsca' wpisz nową lokalizację, gdy system podpowie ci lokalizację/lokalizacje, upewnij się, że zaznaczasz właściwą, potwierdź przyciskiem OK

4. udało się? na pewno!

5. w razie problemów - pisz do nas, pomożemy. 

 

 

Chcę zaznaczyć na mapce odwiedzone miejsca. Jak to zrobić, by uniknąć błędów?

1. wpisz lokalizację w pasku pod mapką

2. poczekaj, aż system podpowie Ci listę pełnych lokalizacji (np. Sharm el Sheikh, Egipt, Afryka)

3. wybierz odpowiednią lokalizację z listy

4. potwierdź wybór

5. jeśli miejsce, które wybrałeś jest właściwe, lecz ma nieprawidłową lokalizację na mapie, skontaktuj się z nami - poprawimy je dla Ciebie!

 

Nasz adres: [email protected]

Życzymy wiele radości z dzielenia się wrażeniami z podróży!  

 

Drodzy Użytkownicy,

 

w odpowiedzi na dyskusję, jaka miała miejsce jakiś czas temu pod zdjęciem jednej z Użytkowniczek (przypomnijmy: kontrowersje wywołała kwestia zamieszczenia w serwisie zdjęcia pochodzącego z serwisu Flickr), po konsultacji z prawnikami zmieniliśmy jeden z zapisów regulaminu.

 

Teraz punkt 5 paragrafu 3 brzmi następująco:

§ 3. Zasady publikowania treści i zdjęć w Serwisie Kolumber.pl.

5. Poprzez umieszczenie treści i zdjęć w Serwisie Kolumber.pl Użytkownik oświadcza, że zamieszczone treści i zdjęcia nie naruszają przepisów prawa, ani prawem chronionych dóbr osób trzecich, w tym prawa do wizerunku, a Użytkownik posiada prawa w stosunku do treści i zdjęć w zakresie niezbędnym do ich zamieszczenia w Serwisie Kolumber oraz udzielenia zgody, o której mowa w ustępie 4 powyżej.

Więcej w Regulaminie.

 

Mamy nadzieję, że ta zmiana rozwiewa wątpliwości odnośnie tego, jakie zdjęcia możecie zamieszczać w serwisie i że w przyszłości unikniemy sytuacji podobnych do tej, jaka miała miejsce niedawno.

 

Pozdrawiamy,

zespół serwisu Kolumber.pl

Kochani,

 

od piątku możemy pokazywać Was i Wasze podróżnicze dokonania na stronie głownej Turystyki Gazeta.pl. To spore, ale też w pełni zasłużone wyróżnienie :)

Zachęcamy do śledzenia, co słychać w naszym nowym kolumberowym kąciku.

 

Pozdrawiamy serdecznie,

redakcja Kolumber.pl

 

Zaloguj się, aby skomentować tę podróż

Komentarze

 1. zfiesz
  zfiesz (16.03.2009 18:06)
  gratulejszyn! (odnośnie własnego kąta na turystyce) szkoda tylko, że pod fotką linkującą podróż do meksyku (no nie będę pisał, że moją;-) jest link do dinowej podróży po ameryce...
 2. city_hopper
  city_hopper (06.03.2009 14:46)
  Coś za dużo tych awarii i zbyt częste :-(
 3. zfiesz
  zfiesz (06.03.2009 14:04)
  loozik... tylko się zdziwiłem lekko. zazwyczaj witały mnie numerki, których nie ogarniam swoim humanistycznym umysłem, a tu... taki słaby wynik:-)
 4. kolumber
  kolumber (06.03.2009 14:02)
  Zfieszu, to nie czystki, a drobna awaria bazy, niebawem wszystkie zdjęcia powinny wrócić na swoje miejsce. Prosimy o cierpliwość.
 5. zfiesz
  zfiesz (06.03.2009 13:47)
  hej kochani... co się stało? na stronie tytułowej wyświetla się, że w serwisie jest "tylko" dwanaście tysięcy fotek! pamiętam, ze wcześniej była jakaś niebotyczna suma. cos się walnęło i zdjęcia się skasowały, czy ludzie sami porządki porobili?
 6. kolumber
  kolumber (11.02.2009 13:20)
  Nie, oczywiście nie popadajmy w paranoję. Chodzi po prostu o odróżnienie reklamy/kryptoreklamy, czegoś, co wzbudza podejrzenia od zwykłej informacji czy opinii na dany temat.
 7. zfiesz
  zfiesz (11.02.2009 13:07)
  mam pytanie w odniesieniu do powyższej prośby. wiem, że może wydać się robieniem z igły wideł, ale mimo wszystko spytam... bardzo często w relacjach pojawiają się informacje, które bez szczególnego wysiłku można podciągnąć pod reklamę: adresy konkretnych hoteli, linie lotnicze, autobusowe, wypożyczalnie samochodów, czasem producenci sprzętu... rozumiem/mam nadzieję, że tego NIE traktujemy jako reklamy?
 8. voyager747
  voyager747 (10.02.2009 23:45)
  Ale przecież jest formularz zgłoszeniowy odpowiedni, nazywa się: zgłoś naruszenie zasad.
  Nie działa :)
 9. kolumber
  kolumber (10.02.2009 23:43)
  Dzięki,
  na Was jak na Zawiszy ;)
 10. dino
  dino (10.02.2009 23:41)
  czuwaj!!!
 11. kolumber
  kolumber (10.02.2009 23:36)
  Gorąca prośba do Was, drodzy użytkownicy.
  Czasem w serwisie pojawiają się kryptoreklamy, byty udające podróże, zdjęcia "przypadkiem" z jednego miejsca - jeśli natkniecie się na takowe, bardzo prosimy, dajcie znać mailem na [email protected]. Będziemy działać najszybciej, jak to możliwe. Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie prześledzić wszystkie nowe zdjęcia/komentarze/podróże, dlatego będziemy dozgonnie wdzięczni za sygnały na adres email.
  Pozdrawiamy,
  redakcja
 12. city_hopper
  city_hopper (05.02.2009 23:24)
  voyager - oraz Avilę, Bath i Edinburgh na środku oceanu (i Edynburg we właściwym miejscu). I mam zaznaczone że byłem i na Thirze i na Santorini ;). Generalnie jest też problem z egzonimami i endonimami. Dlaczego Lwów i Rivne ? Jeśli Lwów to Równe albo Lviv i Rivne, ale wtedy Roma, Paris, Wien, London i Dresden (a co w takim przypadku z Brukselą) etc. To już nawet nie jest kwestia porządku, ale konsekwencji. Na razie wiem, że dodając fotkę mogę dodać miejsce do mapy, ale mojej (vide Stonehenge - angielskie oczywiście). Ale nie znajdę tego miejsca przez opcję 'szukaj'.
 13. voyager747
  voyager747 (05.02.2009 23:06)
  Trzeba czekać. Ja też zgłaszałem pewne rzeczy dawno temu i nic. Nadal mamy dwie Taorminy i dwa razy Hongkong.
 14. city_hopper
  city_hopper (05.02.2009 23:04)
  voyager, ale aktywnością użytkowników nie da rady spełnić mojej prośby ;) - no chyba, że o czymś nie wiem :)
 15. voyager747
  voyager747 (05.02.2009 23:01)
  Nie martw się, może kiedyś :) Do ideału to sporo brakuje, ale nadrabiamy aktywnością :)
 16. city_hopper
  city_hopper (05.02.2009 23:00)
  Tak a propos odpisywania - wysłałem maile w sprawie dodania miejscowości (chyba nawet dwa) i zero odpowiedzi :(
 17. mieszczuchy
  mieszczuchy (24.01.2009 10:08)
  no i brak RSS :(
 18. mieszczuchy
  mieszczuchy (24.01.2009 10:07)
  aha , a w kontekście funkcjonalności - nie chodziło mi o błędy (Sharm El Sheikh na środku oceanu) tylko o mało user friendly obsługę, posty w odwrotnej kolejności (najnowszy na dole) niż to ma miejsce na innych blogach, ograniczona swoboda użytkowników w ramach profilu (brak możliwości swobodnego użycia google map, brak możliwości użycia licznika stron) itp. Maila wysłaliśmy raz jeszcze (forward tego z grudnia).
 19. mieszczuchy
  mieszczuchy (24.01.2009 9:39)
  ok...to może zrobię zrzut ekranu i wkleję?Albo lepiej forward naszego maila z dnia 17.12.2008?Zaraz prześlę. Czekam na odpowiedź ponad miesiąc, to poczekam jeszcze chwilę.
 20. saltus
  saltus (18.01.2009 20:43)
  Muszę tu poprzeć kolumbera, wszystkie moje maile, nawet najbardziej infantylne, zostały załatwione szybko i kompetentnie, nie mogę złego słowa powiedzieć :-)
 21. dino
  dino (17.01.2009 13:52)
  Dzisiaj Kolumber naprawił ładny kawałek świata. Żebyście wiedzieli to Galapagos były na lądzie, Alaska w krzakach (tzn nie wiadomo gdzie - mam za bardzo zapełnioną mapę) i Patagonia gdzieś w Boliwi. Naprawiajmy dalej!
 22. rebel.girl
  rebel.girl (17.01.2009 12:05)
  a może pomyliły się wam redakcje? tyle ich macie w polu swojego zainteresowania... ;)
 23. kolumber
  kolumber (17.01.2009 11:59)
  Drodzy Podróżnicy, redakcja Kolumbera odpisuje na wszystkie maile przesłane na adres: [email protected], zazwyczaj jeszcze tego samego dnia, kiedy list otrzymamy. W kolumberowej skrzynce nie znalazłam ani jednego maila od Was, nie wiem zatem, skąd pochodzą informacje, że nie odpisujemy.
  Co do poprawy funkcjonalności, to niestety zajmuje to nieco więcej czasu, ale robimy wszystko, co w naszej mocy, żeby błędów było jak najmniej. Pozdrawiamy.
 24. mieszczuchy
  mieszczuchy (17.01.2009 11:15)
  Fajny pomysł, zwłaszcza, że Redakcja nie spieszy się zbytnio z odpowiedziami na maile i z poprawianiem funkcjonalności Kolumbra.