2012-04-30

Podróż Zamki doliny Loary w miniaturze

Opisywane miejsca: Dolina loary
Typ: Blog z podróży

Zamki nad Loarą od dawna stanowią cel wielu oferowanych wycieczek. Są też celem wyjazdów indywidualnych rodzin i grup przyjaciół poruszających własnymi samochodami. W wielu miejscach można spotkać zdjęcia z takich podróży.

5, 8 zamków, czasami 10 u bardzo zatwardziałych wędrowców. Chambord, Chenonceau, Cheverny i parę innych pojawiają się na reklamach prawie wszystkich wyjazdów. Podróżowanie dużym tempie od jednego do drugiego, z zegarkiem w ręce - czasem staje sie uciążliwe do granic wytrzymałości. Do kolejnego nie chce się już wchodzić. Pojawiają się myśli, żeby te zamki były tak jeden obok drugiego.

Jest takie rozwiązanie. Podróżując na wiosnę tego roku w poszukiwaniu ciekawych noclegów natrafiliśmy na park, w którym znajduje się kilkadziesiąt wiernie zreplikowanych zamków doliny Loary. W miniaturze.

Po wejściu na teren tego parku zastajemy niesamowity widok: wokół pełno zamków. Większość z nich nie wychyla się powyżej wielkości człowieka, czasami dorównuje, głównie dzięki położeniu “na wzgórzu” czyli na małym kopczyku. Spacerując alejkami między zamkami musimy od czasu do czasu przekracać rzeki: Loarę, Cher, które wiernie odwzorowują rozmieszczenie oryginałów. Co chwilę stajemy zafascynowani ilością i jakością detali uwidocznionych w miniaturach zamków okna, drzwi, okapy, rzeźby, kolumny, pojazdy, zwierzęta, ludzie.

Odwiedziliśmy to miejsce po obejrzeniu wielu zamków w naturze - wszystkie rozpoznaliśmy od razu z daleka. Pokazywaliśmy sobie nawzajem co ciekawsze szczegóły. Naprawdę fascynujące wrażenie.

Jedynym minusem opócz pogody, deszczu siąpiącego delikatnie, był brak czasu - mieliśmy napiety harmonogram biznesowy i nie mogliśmy wysupłać więcej czasu. Spacer był raczej w tempie marszowym, a robienie zdjęć wyglądało iście w stylu japońskim. Na całe szczęście było pusto więc nikt nie zwrócił uwagi na “szaleńców” z aparatami.

Park miniatur zamkowych jest na pewno znakomitym miejscem do poznania prawie wszystkich istotnych zamków z doliny Loary. Myślę, że jest też idealnym miejscem na rozpoczynanie zwiedzania zamków. Dwugodzinny spacer pozwoli wybrać najciekawsze wzrokowo zamki do zwiedzania.

  • Dsc02920
  • Dsc02930
  • Dsc02941
  • Dsc02947
  • Dsc02957
  • Dsc02978
  • Dsc02983
  • Dsc02985
  • Dsc02991

Zaloguj się, aby skomentować tę podróż

smakiemwina

smakiemwina


Punkty: 3004