Ładuję...

kolumber.pl


11 +
2012-01-31

Przełom rzeki Aare

Opisywane miejsca: Meiringen
Typ: Album z opisami

Kiedyś.... nie pamiętam nawet kiedy... na jakimś kanale telewizyjnym w stylu Discovery widziałam dokument o naj... kanionach na świecie. Ponoć najwęższym a zarazem najgłębszym kanionem w Europie, a może nawet na świecie (najwęższy w stosunku do wysokości) jest przełom rzeki Aare. Tak mi się spodobał, że od razu wylądował na liście "to see".. i czekał sobie... i czekał... aż niespodziewanie nadarzyła się okazja, żeby wreszcie przekonać się, czy faktycznie jest taki naj..... no i jest! Przynajmniej dla mnie :D 

Sprawdzenie miało miejsce w pod koniec czerwca 2011. Pogoda nie rozpieszczała, było szaro, mokro i zimno, ale to i tak w żaden sposób nie przeszkodziło moim "ooochom" i "aaachom" nad tym skalno-wodnym cudem :D   

 

Dla zainteresowanych - bardzo łatwo dostać się tam autem (jest duży, bezpłatny parking pod samym wejściem od strony Meringen), a także pociągiem (wysiadamy na stacji Meiringen, przechodzimy przez urokliwą miejscowość, rzekę, parę minut pieszo i jestesmy na miejscu). Osobiście dotarłam tam pociągiem linii Golden Pass z Lucerny. Tą wersję szczególnie polecam, gdyż Golden Pass Line jest linią widokową, gdzie nie sposób przez całą podróż odkleić nosa od szyby :D Dodatkowo tym samym pociągiem można dostać się do bardziej znanego Interlaken.

Przełom Aare jest dostępny dla turystów od kwietnia do października bez względu na pogodę. Czerwiec, lipiec, sierpień w godzinach 8-18, w pozostałe miesiące 9-17.

Bilet kosztuje 7,50 CHF dla osoby dorosłej. Zwiedzanie można połączyć z rejsem pod jeden z najwyższych wodospadów Alp - Reichenbach ( 13CHF), ale żeby się na niego załapać trzeba być trochę wcześniej (mnie się niestety nie udało, ale na pewno to odrobię). 

Zaloguj się, aby skomentować tę podróż

Komentarze

 1. asta_77
  asta_77 (02.02.2012 17:55) +2 + -
  Czyli jednak mogłam w maju tam dotrzeć, bo było otwarte. Dopisuję do listy - będzie trzeba nadrobić! Dzięki ;)
 2. asta_77
  asta_77 (01.02.2012 19:15) +2 + -
  Też poproszę o jakieś info ;) Wyberałam się tam w zeszłym roku podczas mojej szwajcarskiej wyprawy (w wolnej chwili zapraszam), ale o ile dobrze pamietam nie wszystko jest dostępne przez cały rok - chyba część tylko w letnie miesiące - chyba że coś pomieszałam? Kiedy byłaś?
 3. lanka
  lanka (01.02.2012 18:43) +3 + -
  Piekne i niesamowite, szkoda że nie zamieściłaś paru pomocnych słów na temat.
  Bardzo bym chciała tam dotrzeć, blisko więc może być jakiś krótki wypad,
detefka

detefka

Karolina
Punkty: 12251